Zdochol pes...

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Forest - ako sa Ti da slusne napisat, aby si uz konecne odpalil do ....? Nejako Ti to nedochadza, ze si sa u nas navzdy zapisal pri rozbiti CNT ?
Ikvar - ako som napisal - cez Vianocne sviatky budu mat myslim ludia viac casu, tak sa mozno aj povenuju clankom. Kazdy sa venuje timu v takom rozsahu, ako sa da. Zhadzovat vsetko sa na lidra neda, lebo nasa skupina nie je zalozena na leadershipe (BOINC je stale projekt zalozeny na dobrovolnosti a nevidim vyznam z neho robit to, co nie je). Co sa tyka dotycnej osoby z CNT s poruchami osobnosti - skus si prejst starsie fora na boinc.cz a uvidis, preco sa tu kazdemu z dotycneho robi zle. Poukazovanim na to, ze sa jedna o inu temu na veci nic nemeni - provokater prisiel provokovat. Sice sa to snazi zakryt do akejsi priatelskej pomoci (o ktoru ho nik nepytal), ale hovn* je stale hovn*m, aj ked ho dokladne zabalis do servitky.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Asi som to nenapisal dostatocne jasne:
Kto si mysli ze ktory clanok by vedel vylepsit a aktualizovat nech mi da vediet. Urobim vsetko co je v mojich silach aby som clanok poskytol a po jeho aktualizacii vypublikoval na webe.
Snad je to dost jasne.
Co sa tyka formy webu tak mozno nie je idealna ale podla mna funkcna a jediny problem je ze ako navod na BOINC managera tak zoznam pro jektov a ich popis potrebuje aktualizaciu.
Nic neslubujem ale ak sa nikto nenajde tak si snad cez vianocnu 2 tyzdnovu dovolenku na udpate tych clankov cas najdem, 3G kartu do notebooku uz mam v Orange tak snad budem online.
Predbehne ma niekto?

Este jedna poznamka: Podla mna si niektori ludia myslia ze ked sa dizajn stranky nemeni kazdy rok tak je stranka mrtva.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Chalani nehnevajte sa ale klasika... diskusia sa zvrtla na riesenie osobnych problemov...

Slavko, vysvetlil som ti co ako a preco. Nejde vobec o to mat nove stranky kazdy rok. Ide o to mat stranky, to co je boinc.sk teraz sa tak nazvat neda.

Skus povedat nejakemu zaciatocnikovi nech si da boinc a po info nech si ide na boinc.sk uvidis ako to dopadne... Viac uz k tomu nemam co povedat. Ocividne vsetci su s aktualnym stavom spokojny.

Forest, prehladny profi web je zaklad. CNT ma na webe kopu super informacii a clankov ale cele je to jeden velky neporiadok :wink: Takze tiez ziadna slava.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ahojte,

kratko by som vyjadril svoj nazor:

1. je dobre ze niekto zozprudil diskusiu o webe
2. bohuzial bola rozprudena nestastnym sposobom/stylom, ktory zakonite vzbudil antipatie.
3. osobne si myslim, ze uvodny web nie je zly, ale - a to si priznajme - uz ten raster 800x600 vzbudzuje dojem cias priekopnikov internetu. A bohuzial prvy dojem vo svete internetu, kde je zalaha stranok, je dost dolezity.
4. Leader teamu je naozaj pojem, ktory mozno nie je potrebne tak ostro vymedzovat/definovat, ale - a to je fakt - niekto by mal team viest, nie v zmysle direktiv ale v zmysle aktivity. Ak niekto - moze to byt aj viacero ludi - nevyvija vacsiu aktivitu, web postupne odumrie a ak sa najde niekto iny, kto tu aktivitu (v inom teame) dlhodobejsie vyvinie, ludia zacnu prechadzat do ineho teamu. Z tohto pohladu nie je dlhodobo udrzatelna situacia ked sme v teame "len tak".
5. Mne osobne dost chyba prave niekto kto dokaze zmanazovat celkovy progress v teame. Mam na mysli napr. to, ze uz pred takmer dvoma rokmi je prelozeny kompletny web einsteinathome.org do slovenciny, a napriek tomu ze som to uz odvtedy diskutoval s MeXom a asi dvakrat announcol vo fore, nic sa neudialo. Toto vidim ako pomerne zavazny nedostatok v rozvoji teamu - je pochopitelne, ze nie je cas, ale jednoducho nasledkom je a bude, ze team zacne stagnovat. Myslim ze by bolo super ak by bol do slovenciny kompletne prelozeny web jedneho z projektov, ktory obsahuje prehladne a strucne info projekte.
A v tomto sa musim zastat Foresta - aj ked asi viete, ze som bol (a ostavam) jeho tvrdym kritikom. Ten totiz po mojom osloveni sa naozaj pustil do prace a ma vysledky.
Aj ked sa da Forestovi vela vycitat, predovsetkym jeho nedostatky v ovladani umenia komunikacie a sposob vyjadrovania a jednania vzbudzujuci podozrenie zo zakomplexovanosti (sorry za otvorene vyjadrovanie), faktom ostava, ze je pre boinc zapaleny a dokaze vytvorit hodnotne vysledky.

Takze aj ked Forest zvolil nevhodny sposob kritiky, faktom je, ze team boinc.sk stagnuje.
Je to sposobene nedostatkom casu, pocitujem to sam na sebe ze zdaleka nemozem venovat teamu tolko casu co kedysi, ale to sa da riesit otvorenim teamu pre novych ludi.
Lebo mna naozaj rozcarovaol, ze aj ked som prelozil kompletny einsteinathome web, nenasiel sa nikto kto by to dokazal pretavit do subdomeny. MeX na to nemal/nema cas, ale to nemoze byt dovod aby sa nieco z 75% uz urobene nakoniec neuskutocnilo. Je to skoda.

Tot moj nazor.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

juraj, je pravda, ze sa tu uz dlho na nicom nepohlo, ja to ale fakt vidim ako nedostatok casu clenov. Ja mam rozrobenych par veci od leta. Nemam fakt ale cas ich dotiahnut teraz, lebo ako som bol spominal - mam toho vela. Ale ak forest chce robit rozbroje vo vnutri nasho timu s velmi pravdepodobnym cielom rozbit boinc.sk a ziskat par oveciek do svojho stada, treba mu to zatrhnut. Kritika od inych ludi je a bude vzdy vnimana inak ako kydy od rozbijaca CNT. Ak sa ktokolvek iny okrem foresta vyjadri na fore, da sa o vsetkom diskutovat.. Na to tu tento thread je. Mozno by to chcelo dotiahnut par veci, no nevidim to na to, aby sme potrebovali zvolit lidra. Zakladam novy thread "Konkretne navrhy na zlepsenie". Prosim, aby tam ludia napisali V STRUCNOSTI, co by privitali. Sucasne by som rad videl aj konkretnych ludi, ktori by sa pod to podpisali, ze to spravia a zhruba cas dokedy. Musime si ujasnit, ci mame ludi, ktori su schopni a ochotni pre boinc.sk nieco spravit. Ak ich nenajdeme, musime byt schopni si povedat: OK, to je maximum na co zatial mame, mozno do buducna sa to zlepsi. Nemozno totiz nikoho do nicoho nutit, teda ani zhadzovat zodpovednost na ludi, ktori sa doteraz na tomto webe podielali - urobili maximum co mohli.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Velmi souhlasim s bodem 5.
Je to v podstate to, co jsem psal na zacatku threadu - nekdo ma/mel chut, pripadne i neco udela, ale dal se veci nepohnou, protoze je zde brzda, ktera nepusti nove lidi. A novi lide utecou....

Prelozeny do SK neni jen Einstein, ale take spousty veci kolem CPDN a kdo-v-co-jeste.

Kuprikladu To-Do list na webu je pro srandu.
Forum podle něj vyžaduje už jen "doladenie" - "integrovať fórum do CMS, podľa možností importovať terajšie príspevky do nového fóra". To bylo letos nebo loni? Kazdopadne skutek utek.
Jak psal forest, uz pred pul rokem jsem upozornoval na moznosti vylepseni a byl ochotny s tim pomoci nebo to udelat. Ale ty brzdy...

Nove logo boinc.sk ve stylu noveho oficialni loga BOINC uz je take davno hotove. Neco jsem upravoval (ma ho na sve strance statistik Pavol)...uz je to tak davno, ze ted z fleku nemuzu najit zdrojaky. Prco uz davno neni na homepage a strankach fora?

Lide maji/meli chut neco udelat, dokonce neco konretniho i udelaji, ale na stranky boinc.sk se to jiz nedostane. To je velka skoda.

Neresme foresta. Ani on asi nechtel, abychom ho resilli. Nikam by to nevedlo a je to predevsim mrhani energie.

Myslim, ze spolecnym cilem by melo byt reseni stranek/fora boinc.sk
Kdyz uz nekdo neco udela, napise, prelozi, melo by se to objevit na strankach.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

gabber, proc zakladat novy thread?
Mnoho konkretnich navrhu ci dilcich vysledku uz zde lezi mesice a temer se s tim nepohlo.

Neni treba znovu sepisovat stare idee, ale uvest je v zivot.
Treba dat pryc to komiksove logo a nahradit jej novym.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Nevím proč jsem zde nazýván rozbíječem CNT, protože o to se postarali jiní, kteří se prsili argumenty jak je potřeba sdílet přístupy k týmu a pak po oddělení od CNT se na celou správu svého nového týmu úplně vykašlali. V podstatě nešlo ani o žádné rozbití, šlo jen o odloučení několika členů, kteří si založili svůj tructým. To že nešáhnou na web je normální, v podstatě nikdo z lidí co na něm něco dělali už tam není, tedy hlavně já a Honza.
U vás je situace jiná, jelikož lidé co na webu dělali jsou zde nadále a je škoda že v tom nepokračují.

Zakládat další thread o tom co a jak by se mělo zlepšit když se dosud neřeší thread který už tu je o vylepšeních na fóru, je myslím zbytečné. Připomíná mně to řeči dejvidka, který vždy jen psal že nemá na nic čas a nechť mu s tím někdo laskavě pomůže. Za rok prakticky žádná aktivita pro web, to už není moc obhajitelné a to platí jak pro boinc.cz, tak pro boinc.sk.

Duro píše že nejsem diplomat, to opravdu nejsem. Když vidím chyby, tak to říkám na rovinu. Hodně lidem to vadí, ale já nemám čas na nějaké hry a slovíčkaření, jsem zvyklý věci řešit a upozorňovat na chyby když na ně narazím. Je to prostě moje nátura a to nehodlám na netu měnit.

Kritiků současného stavu už je zde několik, ale ten špatnej jsem tu pořád jen já, na to si asi budu muset zvyknout, asi uroním slzu. Jsem rád že zde alespoň začala trochu aktivita a o to jediné mně šlo. Nehodlám zde hrát žádné hry s nějakými jinými úmysly jak mně furt někdo zde předhazuje.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Tiez si myslim ze novy thread je zbytocny. Treba si najskor uvedomit kde je problem. Podla mna je to tym ze tym nema leadera ktory by vedel veci rozhybat a dat do poriadku vec. Ked sa vyriesi tento problem, potom budu potrebne konkretne navrhy na zlepsenia.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

Musim oponovat, problem nie je v tom, ze by tu mal byt nejaky leader, ale v tom, ze vsetci mame malo casu. Prave preto som v BOINC.SK, ze sa tu nehra nikto na nejakeho leadera, ako niekde inde. Prajem krasny vikend. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vy si tu volte lidra, ja sa ponukam ako robotnik,
mam cely den casu, a je mi jedno, ci pisem pre
wikipediu alebo pre boinc.sk. Ak mi poslete robotu
a navod, tak ked ma nebudu boliet oci, tak to budem
robit cely den. Dufam, ze ked niecomu nebudem rozumiet,
tak mi tu niekto pomoze.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Podla mna kiwi teraz zatal do cierneho... ponuka sa, ma vela casu dokaze pomoct. Kto mu vsak da nieco na robotu? Kto to da na web? Kto zabezpeci aby vykonana praca vobec mala nejaky zmysel a nebol to len nejaky clanok ktory zapadne prachom a precita ho dokopy 10 ludi?

Ja som tiez ochotny prilozit ruku k dielu, ale len v pripade ze to bude mat zmysel.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

kiwi, bolo tu spomenute, ze treba spravit aktualizovany navod na zapojenie sa. Skus spravit pre windows a Linux, ja spravim pre Mac a Solaris. Posli mi co mas, ja tam pridam moju cast a posleme to Slavkovi. Najlepsie open text format. Termin : do konca roka. Cakam cim sa pridaju dalsi.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ikvar napísal:Podla mna kiwi teraz zatal do cierneho... ponuka sa, ma vela casu dokaze pomoct. Kto mu vsak da nieco na robotu? Kto to da na web? Kto zabezpeci aby vykonana praca vobec mala nejaky zmysel a nebol to len nejaky clanok ktory zapadne prachom a precita ho dokopy 10 ludi?

Ja som tiez ochotny prilozit ruku k dielu, ale len v pripade ze to bude mat zmysel.
Ty si necital co som pisal? Ja ti to dam k dispozicii a potom to uverejnim.
A tento clanok http://www.boinc.sk/?art=projekt&uid=:
Vytvoril: MeX [6. október 2005] / Upravené: [20. september 2007] / Počet zobrazení: [20322]
Bol zobrazeny 20322 krat, a to asi nebolo od 10 ludi.
Co sa tyka dizajnu stranky a uprav fora to je mimo mna ale som si isty ze aktualizovany clanok sa lahko da ci do noveho dizajnu alebo na tento stary.
Ale ja to tu uz poznam a som si na 99,9% isty ze tie dva clanky ostanu na mne aby som ich aktualizoval na vianoce. Zatial sa nikto neponukol ...
[edit] sorry, gabber sa ponukol.[/edit]
Naposledy upravil/-a slavko.sk v Pi Nov 30, 2007 7:27 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:kiwi, bolo tu spomenute, ze treba spravit aktualizovany navod na zapojenie sa. Skus spravit pre windows a Linux, ja spravim pre Mac a Solaris. Posli mi co mas, ja tam pridam moju cast a posleme to Slavkovi. Najlepsie open text format. Termin : do konca roka. Cakam cim sa pridaju dalsi.
Navod pre Windows uz je ... http://www.boinc.sk/?showoart=introduction&uid= staci ho aktualizovat.
Napísať odpoveď