Novy server alebo webhosting

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Domena par stovek rocne, rozumny hosting (2GB mista, ftp, php, mysql, ...) tak 250,- na mesic.

Pro web lze pouzit leccos zdarma - kuprikladu phpRS, na kterem spokojene bezel boinc.cz. Nebo zminovana wiki, variant je vice.

Vlastni server nevidim potreba, muselo by se navic platit pripojeni a traffic, ktery je v hostingu jiz zapocitan. Jedina vyhoda je, ze by ten server mohl take pocitat BOINC :lol:

Pokud se ptas za ucelem testovani, lze si nahodit vlastni server doma (Apache, MySQL, phpRS a phpBB), na nem kuprikladu ladit web a forum a teprve kdyz to bude dobre, tak to uploadovat na zivy server. Timto zpusobem jsem to provozoval pri vylepsovani phpBB na boinc.sk (a jinde).
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Príspevok od používateľa Palo M. »

Honza napísal:Pokud se ptas za ucelem testovani, lze si nahodit vlastni server doma (Apache, MySQL, phpRS a phpBB), na nem kuprikladu ladit web a forum a teprve kdyz to bude dobre, tak to uploadovat na zivy server. Timto zpusobem jsem to provozoval pri vylepsovani phpBB na boinc.sk (a jinde).
Este by som k tomu odporucil VMware: vo virtualnej masine mozes nainstalovat co len chces a konfigurovat a skusat do sytosti bez toho, ze by si si rozhasil tvoj beziaci system. A nie je to zavisle od hostitelskeho systemu. Cize napr. ak mas doma napr. aj WinXP, vo VMware si mozes nahodit virtualny stroj s LAMP a skusat... alebo ked mas nejake Ubuntu len ako workstation a nechces si instalovat Apache a MySQL do systemu kvoli bezpecnosti, tak to cele len nahodis do VM (a mas Ubuntu v Ubuntu :D)
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy server alebo webhosting

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:Vie mi niekto povedat, co by bolo potrebne na uplne
novy web a novu domenu ? Kolko by stal webhosting,
alebo vlastny server, co by na nom bezalo, kde sa
o tom da docitat, hlavne o bezpecnosti, ak sa nikto
nenajde na upravu stareho, tak budeme musiet nieco
vymysliet a hlavne to zrealizovat.
Skus pobrowsovat nejake hosting firmy, ja na sukromny web vyuzivam sluzby http://www.domains.sk.
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tahanko »

co tak toto? http://www.10gb.sk/ velmi sa do toho nevyznam len som videl reklamu na nete :)
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Vypadá to moc dobře za ty prachy a je v tom vše co běžný web potřebuje.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Pokial ma niekto zaujem nieco upravit/vytvorit dam mu full pristup na vsetko co bude potrebovat.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

tahanko napísal:co tak toto? http://www.10gb.sk/ velmi sa do toho nevyznam len som videl reklamu na nete :)
Ze by to "prosnuly" banan.cz? :))
Napísať odpoveď