phpBB 3.0

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

phpBB 3.0

Príspevok od používateľa MeX »

Ako ste si celkom iste vsmili, spravil som upgrade na phpBB 3.0, vratane SK lokalizacie. Nova verzia priamo nativne riesi mmohe problemy verzie 2, bez nutnosti nejak vyznamne upravovat kod aplikacie. Pripomienky a pripadne problemy prosim do tohoto threadu.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No tak toto je pekny darcek k vianociam! Vyzera to celkom dobre.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa marpes »

HA! A ja som si pred nejakou chvilou myslel, ze som sa omylom dostal niekam uplne inam, ked na mna vybaflo instalacne okno PHP.
Je to fajn, treba si to "osahat".
Vdaka!

A ako som si vyskusal, uz vo FF nepotrebujem na otvorenie s prihlasenim IE doplnok!!!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa gabberattack »

MeX napísal:Ako ste si celkom iste vsmili, spravil som upgrade na phpBB 3.0, vratane SK lokalizacie. Nova verzia priamo nativne riesi mmohe problemy verzie 2, bez nutnosti nejak vyznamne upravovat kod aplikacie. Pripomienky a pripadne problemy prosim do tohoto threadu.
Vyzera to super. Mexx, budu dostupne aj ine styly ako prosilver ? Som si zvykol na moje cierne pozadie na fore a dost tazko sa mi tu orientuje. Potrva to zopar tyzdnov az sa tu zorientujem.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa Honza »

phpBB 3 už bylo delší dobu v RC stádiu. Dalo se už pár měsíců používat, ale je dobré počkat na final verzi - dobré načasování.
Oceňuji možnost uživatelského nastavení třídění příspěvků/threadů podle data - to se muselo do dvojky dodělávat.
Díky, že jsi nezapomněl na English verzi - jinak bych bych v CZ nebo SK ztracen.

Sneslo by to logo boinc.sk v hlavičce, až bude finální verze vybraná.

Je to změna k lepšímu, o tom asi není sporu.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Vyzera to super. Mexx, budu dostupne aj ine styly ako prosilver ? Som si zvykol na moje cierne pozadie na fore a dost tazko sa mi tu orientuje. Potrva to zopar tyzdnov az sa tu zorientujem.
Ja chcem tiez ciernu... pjosim, pjosim...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa marpes »

Bolo by mozne nastavit povolenie vkladania obrazkov aj bez URL?, alebo by to vo vseobecnosti robilo problem?
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:
gabberattack napísal:Vyzera to super. Mexx, budu dostupne aj ine styly ako prosilver ? Som si zvykol na moje cierne pozadie na fore a dost tazko sa mi tu orientuje. Potrva to zopar tyzdnov az sa tu zorientujem.
Ja chcem tiez ciernu... pjosim, pjosim...
Tuto je link na zopar stylov, stiahnut a nakopnut, mne sa celkom pozdava Acid Tech. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nahodou ja som sa v nom celkom rychlo zorientoval.
Myslim ze default farebna schema je celkom prijemna ale kazdy ma svoj vkus a preto mat na vyber by bolo urcite vhodne.
Dokonca som si ho prepol aj do slovenciny, sice sa teraz v nom nevyznam ale uvidim ci si zvyknem.
Ma par zaujimavych funkcii, doporucujem kazdemu si preklikat svoj "Control panel" - "Ovladaci panel pouzivatela" a zamysliet sa nad nastaveniami, mnohe su zaujimave.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Tuto je link na zopar stylov, stiahnut a nakopnut, mne sa celkom pozdava Acid Tech. :-)
Acid Tech nevyzera zle, ale je trocha uleteny. To uz radsej proSpace (ale ten je zatial len beta). Ale najlepsi sa mi zda proBlack, ten je velmi podobny tomu ciernemu z dvojkovej verzie. A je celkom striedmy a usporiadanim podobny defaultnemu prosilver...
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa MeX »

proSpace momentalne nie je dostupny, proBlack je len pre EN, AcidTech je aj pre SK
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa MeX »

MeX napísal:proSpace momentalne nie je dostupny, proBlack je len pre EN, AcidTech je aj pre SK
Takze proBlack z nejakeho dovodu neumoznuje po aktivacii uzivatelom prepnut sa spat do inej "Theme", takze som ho deaktivoval, snad ked vyjde novsia verzia tak tam uz to bude OK. AcidTech je zda sa v poriadku.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa gabberattack »

MeX napísal:
MeX napísal:proSpace momentalne nie je dostupny, proBlack je len pre EN, AcidTech je aj pre SK
Takze proBlack z nejakeho dovodu neumoznuje po aktivacii uzivatelom prepnut sa spat do inej "Theme", takze som ho deaktivoval, snad ked vyjde novsia verzia tak tam uz to bude OK. AcidTech je zda sa v poriadku.
Dik Mexx.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa MeX »

marpes napísal:Bolo by mozne nastavit povolenie vkladania obrazkov aj bez URL?, alebo by to vo vseobecnosti robilo problem?
Ako vkladat bez URL?
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: phpBB 3.0

Príspevok od používateľa marpes »

Ked som si svojho casu listoval vo FAQ, narazil som na:
» Môžem prikladať obrázky?
Áno, vo vašich príspevkoch sa môžu nachádzať aj obrázky. Ak administrátor povolil prílohy, môžete obrázok odoslať priamo na fórum. V opačnom prípade musíte použiť odkaz na obrázok umiestnený na verejne dostupnom webovom serveri, napr. http://www.priklad.sk/moj-obrazok.gif. Nemôžete odkazovať na obrázky umiestnené na vašom počítači (pokiaľ to nie je verejne dostupný webový server) ani na obrázky umiestnené na stránkach chránených heslom, napr. e-mailové schránky serverov hotmail alebo yahoo, atď. Ak chcete zobraziť obrázok, použite značku BBCode [img].
Z toho vychadza moja otazka.
Obcas by sa hodilo ilustrovat informaciu obrazkom, ktory vsak nieje na web stranke.
Napísať odpoveď