Povodna stranka www.boinc.sk

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Povodna stranka www.boinc.sk

Príspevok od používateľa Palo M. »

Nove forum je super. Asi sa paci vacsine ludi co sme tu.

Ale som sa tak zamyslel: co "povodna" stranka http://www.boinc.sk/?

Vyzera to tam teraz dost osilrelo, ako tu vsetci santia na novom fore... Dokonca aj ja som si pridal novy bookmark a skacem uz rovno sem... Dovod je jednoduchy: z hlavnej stranky http://www.boinc.sk nie je priamy link na nove forum... (OK, link je zatial v novinkach, ale treba scrollovat a hladat ho v texte. Forum je ale to, co sa meni najdynamickejsie a chodi sa tam najcastejsie.)

Nedalo by sa trocha "vycistit" http://www.boinc.sk:
1. Odposlat prec tie "Najnovsie prispevky do diskusneho fora", lebo uz davno nie su najnovsie.
2. Zmenit ten link "Forum" na boku uz na toto nove forum (mozno otvorit v novom okne) a niekde inde umiestnit linku na stare forum.

Viem ze som taka otrava, ale mam aj nieco "motivacne": ked budu vsetci rovno chodit na forum.boinc.sk, nikto neuvidi ten reklamny banner naspodu http://www.boinc.sk :evil:
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Robi sa aj na komplet novej stranke. Forum sme nahodili ako prve lebo uz to bolo so starym neunosne. Stranka ale este chvilku musi vydrzat. No je to "in progress".
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Povodna stranka www.boinc.sk

Príspevok od používateľa MeX »

Palo M. napísal:Nedalo by sa trocha "vycistit" http://www.boinc.sk:
1. Odposlat prec tie "Najnovsie prispevky do diskusneho fora", lebo uz davno nie su najnovsie.
2. Zmenit ten link "Forum" na boku uz na toto nove forum (mozno otvorit v novom okne) a niekde inde umiestnit linku na stare forum.

Viem ze som taka otrava, ale mam aj nieco "motivacne": ked budu vsetci rovno chodit na forum.boinc.sk, nikto neuvidi ten reklamny banner naspodu http://www.boinc.sk :evil:
Upravene podla navrhu.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

Nooo, pozeram, ze stranky su uz primerane siroke.
Vdaka, MeX.
Zatial sa nemeni podla velkosti okna, ale aj to sa hadam casom podda.
.....
a este cosi - pracujem na navrhu do stranky Projekty, ako clenenie resp. zoskupovanie projektov v zmysle skupin na hlavnych Boinc strankach. Je totiz velmi pravdepodobne, ze v blizkej buducnosti bude i moznost prihlasovania sa do skupiny projektov obobneho zamerania. Preto je vhodne aby projekty neboli radene podla popularity, ci casu pripojenia k Boinc. Zaroven k nim popridavat strucne charakteristiky, blizsi okruh zamerania, ciele, pripadnevyuzivanie vysledkov (komercne, nezarobkove...) - akasi miniprezentacia na statickej stranke.
Az budem mat dajaky kusok pokope, poslem vzorky
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

marpes napísal:Nooo, pozeram, ze stranky su uz primerane siroke.
Vdaka, MeX.
Zatial sa nemeni podla velkosti okna, ale aj to sa hadam casom podda.
.....
Zatial aspon takto..
marpes napísal: a este cosi - pracujem na navrhu do stranky Projekty, ako clenenie resp. zoskupovanie projektov v zmysle skupin na hlavnych Boinc strankach. Je totiz velmi pravdepodobne, ze v blizkej buducnosti bude i moznost prihlasovania sa do skupiny projektov obobneho zamerania. Preto je vhodne aby projekty neboli radene podla popularity, ci casu pripojenia k Boinc. Zaroven k nim popridavat strucne charakteristiky, blizsi okruh zamerania, ciele, pripadnevyuzivanie vysledkov (komercne, nezarobkove...) - akasi miniprezentacia na statickej stranke.
Az budem mat dajaky kusok pokope, poslem vzorky
Taketo zoskupenie projektov po skupinach je urcite lepsie ako vymenovane za radom jeden po druhom, to je bez debaty. Rovnako ale len nejaky zoznam tiez nie je bohvieco, takze nejaky popis k tomu v tej strukture ako nahvrhujes mi pride ako velmi uzitocny ak nie potrebny.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ako som uz pisal, mali by sme si jednu diskusiu vyhradit na to kde sa bude pisat kto na com robi, aby sme nerobili 2 to iste.
Navod pre Windows som sa chystal updatnut ale uz to robi niekto, teraz tiez zoznam projektov som chcel updatnut ale uz to robi marpes.
Chlapi s rozumom trochu pls.
Co tak v Aktuálne aktivity ako som uz o tom pisal tu?
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Ja som rozmyselal po uprave reusenut tuto stranku, ale moze to byt aj diskusne forum, ak myslis ze je to vhodnejsie.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ta stranka je fajn ... len sa neda k danym veciam vyjadrit, mozno z tej stranky by mohla ist linka do fora kde by sa o danej veci dalo aj popisat nieco.
Napriklad ked marpes zrealizuje info o projektoch tak sa opublikuje a bude mozne vo fore k tomu napisat pripomienky a podobne aby sa to este vylepsilo. Respektive aj ku kazdemu clanko by mohla byt vlastna diskusia.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Ta stranka je fajn ... len sa neda k danym veciam vyjadrit, mozno z tej stranky by mohla ist linka do fora kde by sa o danej veci dalo aj popisat nieco.
Napriklad ked marpes zrealizuje info o projektoch tak sa opublikuje a bude mozne vo fore k tomu napisat pripomienky a podobne aby sa to este vylepsilo. Respektive aj ku kazdemu clanko by mohla byt vlastna diskusia.
Prave toto ja povazujem za najvacsi nedostatok stranky www.boinc.sk - ze sa neda updatovat alebo pripomienkovat "priebezne" (ako to ma napr. Wikipedia). Samozrejme, ze sa da poslat mail, ale to uz nie je take jednoduche, to uz dotycny musi silne ist za tym, ze chce nieco vylepsit. A vela ludi ma isto (podvedome) zabrany zobrat si nieco na starost lebo sa boji, ze neskor na to mozno nebude mat cas, tak radsej do toho vobec nejde. System "napisem ako najlepsie viem a ked tam niekto najde chybicku, sam to moze opravit" viac motivuje ludi - vysledny clanok by mohol byt nakoniec omnoho rozsiahlejsi a prepracovanejsi, ako by bol povodny autor schopny vyrobit.
Ja viem, ze "samojedine" autorstvo clanku tiez motivuje, ale skor pri vedeckych clankoch (ako pise Juraj) ako pri technickych (navody na BOINC).

Samozrejme mat hlavnu stranku timu Wiki tiez nie je dobre... Ale mozno by mohol byt taky system, ze hlavna stranka by obsahovala clanky, ktore su "released", cize maju istu kvalitu. Dat sem nejaky clanok by mohol iba administrator (alebo patricny moderator - par ludi). Ale bol by tam link do fora (topic ku konkretnemu clanku) a pre registrovanych stale aj moznost okomentovat clanok. A potom by bola "pracovna" oblast, kde su clanky zatial rozpracovane, na ktorych by sa mohli spolupodielat vsetci registrovani. Po dosiahnuti potrebnej kvality by clanok (jeho verzia) mohol byt "releasnuty" - cize viditelny z hlavnej stranky. Ale clanok by mohol byt neskor v tejto pracovnej oblasti aj updatovany - hlavna stranka by stale zobrazovala poslednu release verziu, az kym by sa ludia nezhodli na tom, ze update je OK a moze byt releasnuta nova verzia. A niektore clanky by mohli byt zamknute pre update (napr. tie vedecke, kde autor clanku chce byt jedinym autorom, tie by mohol editovat len autor a administrator, ale okomentovat by to mohol hocikto, ak napriklad najde preklep). Alebo by kazdy clanok mal danu mnozinu autorov a iba ti by clanok mohli menit. Na zaciatku len autor sam. A ked by sa chcel niekto "novy" pripojit a spolupodielat na obsahu clanku alebo len urobit update, poziadal by o pridanie do skupiny autorov. Cize by mohol byt aj system, ze len autor/i su zodpovedni za clanok a mozu ho menit (ale nemozu menit ine clanky, ktore maju inych autorov).

Skratka nieco take, ze pridem na stranku, vidim clanky (dobre clanky). Precitam si clanok, pod nim je link na diskusiu, pozriem diskusiu, pripadne aj nieco dopisem (ak som registrovany).
Pozriem si iny starsi clanok a napadne ma, ze treba doplnit, tak idem do editovacej sekcie webu a updatnem clanok... Alebo napisem svoj uplne novy clanok, zatial bude dostupny len pre registrovanych a v specialnej sekcii - a ked bude neskor odsuhlaseny, ocitne sa pristupny pre vsetkych z hlavnej stranky. Este nejaky upozornovaci system, aby ostatni vedeli, ze pracovna verzia clanku bola updatnuta a mohli sa k tomu vyjadrit...
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Aky bol dovod na rozsirenie stranky? Je to krok spat.

Preco je to zle:
1. Uzivatelia s rozlisenim 800x600 ale aj vyssim (ak maju pozapinane nejake bocne toolbary) neuvidia celu stranku a budu musiet skrolovat aj do stran. Na vyssich rozliseniach malo kto surfuje tak ze ma prehliadac na celu obrazovku... ak si chce pozriet boinc.sk bude musiet.
2. Clanky sa citaju velmi zle, lebo maju strasne dlhe riadky. Preco sa asi vsade, aj v novinach pouzivaju odstavce??

Aky bol na tuto nevydarenu zmenu dovod? Pripadne su nejake pozitiva?
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Palo M. napísal: Skratka nieco take, ze pridem na stranku, vidim clanky (dobre clanky). Precitam si clanok, pod nim je link na diskusiu, pozriem diskusiu, pripadne aj nieco dopisem (ak som registrovany).
Pozriem si iny starsi clanok a napadne ma, ze treba doplnit, tak idem do editovacej sekcie webu a updatnem clanok... Alebo napisem svoj uplne novy clanok, zatial bude dostupny len pre registrovanych a v specialnej sekcii - a ked bude neskor odsuhlaseny, ocitne sa pristupny pre vsetkych z hlavnej stranky. Este nejaky upozornovaci system, aby ostatni vedeli, ze pracovna verzia clanku bola updatnuta a mohli sa k tomu vyjadrit...
Asi se zase slavkovi zpění krev v žilách, ale co třeba redakční systém phpRS co používáme na CNT webu?

Má systém adminů a redaktorů, každému jde definovat přesně rozsah práv na editaci, mazání, vydávání atd. vzhled se dá udělat v podstatě jak si kdo vymyslí a udělá a řazení článků do sekcí, je to nejpřehlednější co si myslím že může redakční systém nabídnout. Instalace snadná, články se píší v html, má to svou galerii na fotky, no prostě dobrý systém, který se dá velice snadno obsluhovat. Rozlišení je plovoucí dle obsahu a rozlišení daného monitoru.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Ja som uz davno navrhoval napr: http://communityserver.org/
Instalacia a nastavenie zaberie par hodin, je tam vsetko co potrebujeme. Bohuzial sa to stretlo s neporozumenim a prislubom vlastneho lepsieho csm systemu ktory sa bude vyvijat nasledujucich 150 rokov...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Príspevok od používateľa Palo M. »

ikvar napísal:Ja som uz davno navrhoval napr: http://communityserver.org/
Instalacia a nastavenie zaberie par hodin, je tam vsetko co potrebujeme. Bohuzial sa to stretlo s neporozumenim a prislubom vlastneho lepsieho csm systemu ktory sa bude vyvijat nasledujucich 150 rokov...
Silne pochybujem, ze za par hodin by si mal nahradu sucasnej stranky www.boinc.sk. Za par hodin by mozno bol nastaveny surovy web bez obsahu a s nejakym "stock" vzhladom - a potom by prisli tazke casy z toho urobit poriadnu stranku.
Ono je pravda, ze hotove riesenie je pohodlnejsie, hlavne co sa tyka updatov a vyvoja (robit cely system prakticky sam je fakt narocne). Ale ja sam si niekedy vyberam zlozitejsiu cestu a urobim vela veci sam, ako by som mal "jednoducho" pouzit nieco co uz je sice hotove, ale nie celkom podla mojich predstav. Tak chapem aj inych co volia tento styl.

Uz som pisal, ze to treba nechat na MeXa, ktory sa o to aj bude starat. Pre niektorych je vzhlad zda sa podstatny. Naklikat si farbicky a usporiadat skatulky podla seba. Pre mna nie. Aj ked priznavam, ze pre niektorych "neexpertov" momentalna stranka moze vyzerat trocha "tenoristicky". (Pre mna nie - a zamyslel som sa nad tym az po precitani tunajsej diskusie, predtym ma to sameho nenapadlo.)

Pre mna je podstatna funkcnost - a k tomu som sa aj vyjadroval - aby bolo jednoduchsie sa spolupodielat na obsahu webu. Skiny mozu byt, ale obsah je dolezitejsi.

MeX prislubil spustit novy CMS do konca roka - tak pockam a uvidime.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

ikvar napísal:Aky bol dovod na rozsirenie stranky? Je to krok spat.

Preco je to zle:
1. Uzivatelia s rozlisenim 800x600 ale aj vyssim (ak maju pozapinane nejake bocne toolbary) neuvidia celu stranku a budu musiet skrolovat aj do stran. Na vyssich rozliseniach malo kto surfuje tak ze ma prehliadac na celu obrazovku... ak si chce pozriet boinc.sk bude musiet.
2. Clanky sa citaju velmi zle, lebo maju strasne dlhe riadky. Preco sa asi vsade, aj v novinach pouzivaju odstavce??

Aky bol na tuto nevydarenu zmenu dovod? Pripadne su nejake pozitiva?
Podla statistiky je uzivatelov s rozlisenim 800x600 alebo nizsim menej ako 4% z celkveho poctu.

S tymi clankami suhlasim, ze predtym boli citatelnejsie. Treba si ale uvedomit, ze toto je len docasne riesenie na mozno par dni.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

ikvar napísal:Ja som uz davno navrhoval napr: http://communityserver.org/
Instalacia a nastavenie zaberie par hodin, je tam vsetko co potrebujeme. Bohuzial sa to stretlo s neporozumenim a prislubom vlastneho lepsieho csm systemu ktory sa bude vyvijat nasledujucich 150 rokov...
Urcite nebudem vyvijat nejaky vlastny CMS, nema to uz dnes zmysel. V dobe, kedy vznikal web seti.sk ale nebolo ziadne vhodne pouzitelne riesenie CMS, preto som pre tieto ucely napisal taky system vlastnorucne.
Napísať odpoveď