Update struktury fora

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Update struktury fora

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Napadlo ma, zeby asi bolo vhodne updatnut trochu topicy/thready na vyssom levely vo fore, pretoze su uz znacne out of date a nezodpovedaju realnemej aktivite/zaujmu.
Konkretne by asi bolo vhodne (posudte sami) v sekcii Projekty urobit nasledovne zmeny:

1. Presunut thread LHC@home do "Ostatne projekty" - tento projekt sice nie je offline, ale je v podstate vedecky neaktualny a nedava takmer ziadne WUs.
2. Presunut thread Predictor@home prec - je to uz retired projekt (okrem toho odovodnene mal znacne zlu povest).
3. A namiesto nich radsej zaradit do sekcie Projekty topicy venovane napr. World Community Grid, MilkyWay

Co vy na to?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Update struktury fora

Príspevok od používateľa Palo M. »

Suhlasim, ze mensie upratanie na fore by nezaskodilo.
Preusporiadanie projektov by podla mna bolo dobre.
Ja by som navrhoval urobit aj trocha zmeny v prvej sekcii:
- "Nové fórum - pripomienky, názory, kritika" by sa mohlo zmenit, kedze forum uz nie je nove... Mozno len na "Forum - zakladne informacie"
- Tie 3 male oznamy v "Informácie od administrátorov" by sa potom mohli presunut do tej premenovanej oblasti a cele "Informácie od administrátorov" zrusit - teraz kvoli 3 postom zaberaju celkom prominentne miesto nahore... Tak by sekcia "Tim" mala iba 3 podfora, co by malo stacit.

Takisto v druhej sekcii "Vseobecna diskusia" su vo fore "Cestopisné zážitky" len 4 temy, dokopy len 17 prispevkov. Tu navrhujem presunut tie 4 temy inde ("Odkaz na archiv fora" moze ist do "Forum - zakladne informacie" - tam moze byt dokonca sticky aby bolo hore, "Navsteva Cernobylu" moze ist do "Aktuálne aktivity" a tie zvysne 2 povedzme do "Ostatné, nehodiace sa inde" - aj tak uz su to vsetko neaktualne temy, takze to nie je velmi podstatne). A cele podforum "Cestopisné zážitky" by som tiez zrusil. Ked bude mat niekto novy cestopisny zazitok - sup s nim do blogu na http://www.boinc.sk/, aj s peknymi obrazkami! A keby bol cestopisny zazitok nejaky rozsiahlejsi, tak rovno aj clanok (vid moj clanok o zatmeni).
A keby uz sa robilo to cistenie, tak by som uz bol trocha radikalnejsi a rozpustil aj podforum "BOINC novinky". Novinky mame predsa aj na webe a tam je to lepsie - automaticke logo k novinkam o projektoch a takisto casom automaticky putuju nizsie a teda ked uz su novinky neaktualne, nestrasia na prominentnom mieste na zaciatku hlavnej stranky...

Tento stav fora je podla mna len vysledkom toho, ze ked toto phpBB forum vzniklo, tak bolo ine ako to stare a teda sa na zaciatku hodila len tak nejaka zakladna struktura, do ktorej sa potom uz len doplnalo. Ved na zaciatku sa nevedelo, ako sa bude diskusia vyvijat. No a tak sa casom stalo, ze niektore temy zaberajuce hned prvu stranku vyhnili a ine, ktore vznikli casom niekde vnorene (napriklad tie projekty co spominal Duro) sa casom dost rozvinuli.
Vzhladom na to, ze sa cele 3 roky neupratovalo, to este nie je az take katastrofalne... Ja aj tak chodim cez vsetky nove prispevky, takze usporiadanie fora mi az tak nevadi, kedze si precitam vsetko. Skor to moze byt horsie na oriantaciu pre novo registrovanych... a na tych by sme nemali zabudat.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Update struktury fora

Príspevok od používateľa MeX »

Mate pravdu, uz som to chcel trochu "upratat", urcite si na to v blizkej dobe najdem cas. Dajte este pripadne do placu nejake navrhy ze co a ako zmenit. Dik.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Update struktury fora

Príspevok od používateľa MeX »

Aj na toto sa pozriem, este tento tyzden.
Napísať odpoveď