World Community Grid zakladne info

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Tim Boinc.sk predstihol Rytierov ktori hovoria NI!. Blahozelam =D>

NI!
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

dango napísal:There are now about three weeks of work remaining for target07. The researchers for this project currently have no plans to add another target, but it is possible that may change based on the analysis of results from target07.

Seippel

----------------------
kua kua - ty to stihnes, ja nie. ale aj tak ostanem na tom projekte, co to da... :D

All work units for Computing for Clean Water have now been sent out and only reissued work units are available for this project. There are currently no plans for additional work for this project (although that could change based on analysis of the last target).

Ja som moj zeleny odznak stihol, dufam, ze aj Ty dostanes este sancu ziskat svoj modry :-)
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa dango »

nuz je to za nami; este mi dobehuju nejake WUs. Moj celkovy cas by mohol po par dnoch ostat na ~1 rok 155 dni...

teraz plnou parou na DSFL, tam som na 203 dnoch - predpoklad ukoncenia je december 2013; ak nic vynimocne (komare) do toho nepride, 2 rocny odznacik by mal byt malina..

tebe branjo =D> k vykonu :wink:
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Dik dango :-D .

Ak nahodou pridaju dalsi target, mohol by som stihnut aj modry (365 / 11,8 threadov = 31 kalendarnych dni. LTT :?: ). Zatial som sa vratil k HCC1 GPU + GFAM (ciel: cerveny odznak) + FAAH (ciel: zeleny). Potom sa podobne ako Ty preorientujem na DSFL, akurat ze cielom bude iba cerveny :) . A dufam, ze ziskam aj hnedu Betu (chyba mi 3,5 dna).

Mojim momentalne prioritnym cielom (samozrejme, ak sa neobjavia komare) je co najskor ziskat cerveny globus na SNURKovom podpise - chyba mi este 55 x 21 dni (>3 roky)...

Drzim palce a NI!
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak SNURKov podpis som doteraz vobec nepoznal! Ako je to mozne?!
IMHO celkom unikatny pristup k statistikam. S mojimi 64 vypocto-rokmi (ake okruhle cislo :mrgreen:) by som mal mat uz zafirovu zemegulu a zlatu postavicku, takze som si hned zaziadal o podpis 8).

Pre tych, co tento podpis doteraz nepoznaju, pripajam vyborny popis tejto signatury od "kolegov": http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 160&t=2831
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Konecne bude aj slovenska vlajocka na hornych poschodiach SNURKovho rebricka \:D/

P.S.: vyborna praca kolegu krahulika - skvely detailny popis =D>
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa Palo M. »

No tak 98. poschodie sa da povazovat za horne, ak je to napriklad 100-poschodova budova :lol:. Hlavne je ten podpis podla mna pekny 8). Akurat guru asi nikdy nebudem, lebo za niektore projekty som ani nemal sancu dostat badge (napriklad AfricanClimate bezal len na Windoze, mal na tu dobu dost vysoke naroky a fungoval velmi kratko, takze som nedostal ani jedinu WU, podobne tie prve podprojekty)... ibazeby bolo casom spolu 60 projektov a vsetky dalsie by som pocital aspon na bronzovy badge :-?

A ako pozeram pri KWSN ti tam svieti #125, kym BOINC.SK ma #148, to je poradie podla run time (teda to iste kriterium ako pouzivane na badges), a nie poradie podla kreditov, ktore sa bezne udava v inych statistikach... takze podla run-time sme KWSN este zdaleka nepredbehli :mrgreen:.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

V porovnani s mojim 480. miestom, alebo so 485. Vasho kolegu PavlaR je to o-ho-hooo vysoko :D . Ale suhlas, ze je to velmi pekny (a taktiez informacne bohaty) podpis.

WCG ma na tento rok pripravene nejake projekty (dnes to napisali na fore), takze uz budes potrebovat max 58 :wink: . A ak este raz vratia C4CW, mozno sa premozes po ten bronzovy odznak #-o

Hej, KWSN sme pred Vami v run time, ale ja som sa pozeral na kredity - a tu ste nas uz predstihli =D>
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa Palo M. »

Len kvoli badgom to nepocitam (tak ako nepocitam len kvoli kreditom). Je to aj tak len taka virtualna pochvala pred nastartovanou V3S-kou :lol:. Tento podpis ma pre mna skor informacno-esteticku hodnotu, aj ked uznavam ze pozicia 1 v time a pozicia 2 resp. 3 v ramci SK sa vynima pekne 8). Cas venovany projektu (bez ohladu na vykon) je tiez zaujimave cislo, ktore doplna statistiku... aj ked kreditovi squatteri asi nepocitaju WCG vobec a idu vzdy do projektov, ktore sypu najviac.

Kredity podla mna nenaplnaju podstatu vykonoveho porovnania, co bol jeden z dovodov, preco vobec vznikli. Dalsim dovodom vzniku kreditov bolo povzbudenie ucastnikov k vzajomnej rivalite a teda vacsej ucasti: toto kredity ciastocne splnaju, aj ked vdaka kreditovej nerovnovahe medzi CPU a GPU ci medzi projektmi navzajom to tiez nie je bohvieco, takze celkovo povazujem kredity za dost velky fail. Run-time statistika je ale tiez trocha zdeformovana kvoli viacerym paralelnym GPU taskom (co je inak legitimna technika kvoli zefektivneniu vyuzitia GPU) a keby neexistovali kredity ale len run-time statistiky, dost velka skupina ludi by si zvysovala pozicie v rebrickoch inymi kontraproduktivnymi fintami (napriklad behom mnohych virtualnych strojov az pokial by to uniesol deadline), takze uplne zrusenie kreditov by situaciu nezlepsilo... Takze WCG to ma podla dobre spravene, ze projekt robi statistiky aj podla bodov (co je len ekvivalent BOINC kreditov), aj podla run-time (este aj podla poctu odovzdanych jednotiek, ale to ma pre mna velmi malu vypovednu hodnotu, lebo kazdy podprojekt ma ine jednotky). A v tomto podpise to pekne vidiet spolu, aj preto sa mi paci.

Co sa tyka C4CW, tak ten som naschval nepocital kvoli Cinanom, kedze mam s nimi osobne skusenosti :P. Trochu som to v zaciatkoch sledoval a ten projekt vyzeral typicky cinsky: Ked to spustili, dali malo informacii a odkazy na nic nehovoriace cinske stranky len po cinsky. Vacsinou cinske mena plus nejaki dvaja zapadni "manekyni", ale obaja v spojeni s cinskou univerzitou. Je na dlhsiu debatu, preco taketo "projekty" povazujem za zhubne (tak trocha to je podporene tymi mojimi skusenostami), ale skratka bol som od zaciatku opatrny. Po nejakom case hodili video s prezentaciou, zaujimalo ma co to teda maju za medzivysledky, pozrel som si to, ale zase to bolo take nemastno-neslano-cinske, takze ma to znova nepresvedcilo. Aj teraz sa mi zda, ze to konci tak nejako do stratena... Ono ked Cinania nieco robia nejaky cas, investuju do toho nemale prostriedky, tak potom nikdy nepriznaju ak je to fail. Vzdy to musi byt prezentovane ako big success. Taketo deja vu tu zazivam casto. Ale to uz tusim rozvijam tu dlhsiu debatu :mrgreen:... a ta by bola velmi dlha.
No skratka je podla mna len mala sanca, ze sa C4CW v buducnosti este rozbehne a ja sa do neho zapojim. Ak by vsak boli nejake konkretne vysledky (nie nicnehovoriace prezentacie, ale napriklad nejaky prototyp filtra a jeho testovanie v reale, teda mimo piesocku cinskej univerzity), tak to by bolo ine, takze ta sanca je nenulova.
Ale Cinania by teraz potrebovali skor nejaky C4CA (Computing for Clean Air), lebo tu vsetci dychame riadne svinstvo (pocul som prirovnanie, ze zit v Sanghaji je ekvivalent vyfajcenia 9 cigariet denne - a to je este celkom fajn, pretoze v Pekingu je to 21 - to vsetko pre beznych ludi-nefajciarov, fajciari maju tie svoje cigarety este ako bonus navyse a paradoxne aj aktivni sportovci maju nejaky ten bonus, lebo vdaka podstatne zvysenej fyzickej aktivite maju zvyseny prisun vzduchu so vsetkymi jeho svinstvami)...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Palo M. napísal:...Co sa tyka C4CW, tak ten som naschval nepocital kvoli Cinanom, kedze mam s nimi osobne skusenosti :P...
Hej, ale vies, co povedal klasik: "Nesmieme dovolit, aby nam zmysel pre moralku zabranil urobit to, co je spravne" :mrgreen:
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa Palo M. »

Neviem sice, ktory klasik to povedal, ale je to dobre a suhlasim. V pripade C4CW mi vsak vobec nejde o moralku, ale o pochybnosti o tom, ci to je naozaj dobra vec. Skratka si myslim, ze to moze byt len dalsia cinska potemkinovska dedina (= vyhodeny vypoctovy vykon bez realneho vysledku). Samozrejme to moze byt aj v poriadku... Bohuzial na niektore otazky v Cine nedostanes odpoved (respektive ked sa moc snazis, tak dostanes - niekolko odpovedi, pricom vsetky su diametralne odlisne, takze tak ci tak nevies, kde je pravda a navyse si zahlteny nezmyslami)... nie je to nic tragicke, ale niekedy treba byt veeeeelmi trpezlivy 8).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Isaac Asimov ustami jedneho z dvoch najvacsich starostov Nadacie Hobera Mallowa :wink:
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Within the next few days, a survey link will be sent out to our members. This survey will help us understand which improvements would mean the most to our members, so that we can focus our development efforts over the coming months and years. More details about the survey, and instructions on how to check the status of your email preferences to ensure you receive it, can be found here: http://bit.ly/Xa7L4K
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa branjo »

Projekt Discovering Dengue Drugs - Together - Phase 2 bol oficilane ukonceny.
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: World Community Grid zakladne info

Príspevok od používateľa peeticek »

uz sa nechysta ziaden GPU WCG projekt?
PeeT
Napísať odpoveď