MilkyWay@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Alex
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Okt 09, 2012 12:40 pm

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Alex »

Ahojte, som tu novy, projekt Milkyway sa mi zda momentalne najsympatickejsi tak som ho zacal pocitat, snad trochu vede niecim prispejem. Pocitac mam starsi E6300 2x 2,8GHz preto rozmyslam ci podstatne viacej prace nespravi ked zapnem na vypocet aj GPU na Nvidii GTX 550 Ti ?
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa marpes »

To urcite ano
Alex
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Okt 09, 2012 12:40 pm

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Alex »

takze fičím aj s GPU a je to naozaj rozdiel, tak od oka sa mi zda GPU cca 10x rychlejsie ako CPU /pocitam obe jadra /
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

MilkyWay podporuje CUDA?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Oka, nahodil som to na moju 680.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

1 WU na 680 cca 7m20s. Tak som spustil 2 WU naraz, čas taký istý ... dvojitý zisk. Počkám pár WU a nahodím asi 4 WU na 1 GPU ...
[EDIT]
Pri 4 WU je čas 13m30s až 14m10s čo už ani nie je extra zisk keďže pri 2 WU súčastne spočíta 4 WU za 14m40s ale menšia spotreba a menej sa grafika hreje.
[/EDIT]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Aktuálne zbrane nasadené do MW@home.
Prílohy
mw.jpg
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nechcem sa chváliť ale tá i7 extreme sviňa s dvoma 470 urobila od včera 100k+.
Prílohy
mw2.jpg
sirup
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Nov 12, 2012 1:28 pm

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa sirup »

Zdravím som tu nový a celkom by ma zaujímalo ako sa môžem pozrieť na konkrétne výsledky ktoré vypočítam? nakolko všade sa píše že je to opensource...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

Opensource sa vztahuje na kod samotneho BOINC klienta (i servera), tie su publikovane pod LGPL licenciou a zdrojaky sa daju stiahnut (z boinc.berkeley.edu).
Niektore projekty maju opensource aj aplikaciu, ale to zalezi od projektu. Konkretne v MilkyWay je to dost kontroverzne: Vo fore deklarovali, ze kod je GPL, ale ked sa ich ludia pytali, ze kde je ten zdrojak, tak ho nepublikovali, ze by z toho mohli byt problemy pre projekt keby niekto ten zdrojak neziaduco upravil... To je ale jasne porusenie GPL licencie, ktora hovori, ze ak je kod distribuovany, musia byt k dispozicii aj zdrojaky (zdrojaky nemusia byt volne pristupne pre vsetkych, ale na vyziadanie ich autor musi dat bez dalsich vykrucaciek tomu, komu distribuoval binarku). Takisto su rozne pochybnosti, ci kod MilkyWay vobec moze byt GPL (licencia totiz vyzaduje aj to, ze cely kod musi byt pod GPL, teda aj pouzite prilinkovane kniznice - a udajne MW obsahuje nejaky kod, kde nie je uvedena ziadna licencia a kod bez licencie sa povazuje za "vsetky prava vyhradene").
(Referencie na kontroverziu ohladom GPL/neGPL su napriklad: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/for ... php?id=576 alebo http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/for ... hp?id=1475)
Osobne sa mi tento pristup MilkyWay projektu zda velmi divny. Nechapem naco sa ohanaju open-source licenciou, ked zdrojak nedavaju. Aj ked myslienku open-source povazujem za skvelu, nie som fanatik: je vela projektov ktore otvorene hovoria ze ich aplikacia nie je open-source a pritom ich ja sam pocitam (napriklad Einstein@Home, World Community Grid, Climateprediction.net). Ten zdrojak nakoniec nie je az taky dolezity, ale ked niekto deklaruje GPL a potom zdrojak nespristupni, budi to dojem neserioznosti.

Ked ta ale zaujimaju hlavne vysledky projektu, tak sa na open-source aspekt mozes kludne vykaslat. Pozri si na hlavnej stranke projektu http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/index.php sekciu "Science", mas tam linky na popis toho co sa pocita, nejake detaily o postupe plus odkazy na publikovane prace. V pripade MW su vysledky vypoctov jedneho stroja/uzivatela len velmi malou castou celeho projektu, takze detaily o jednotkach ktore si vypocital prave ty, nemaju velky zmysel (v inych projektoch to moze byt inak - napriklad pri hladani prvocisel v matematickych projektoch ci hladani pulzarov v E@H). Takze pri MW su zaujimave az tie globalne vysledky a tie najdes v tej sekcii Science, pripadne priebezne informacie mozu byt aj na projektovom fore v sekcii Science: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/for ... m.php?id=1. MW ale nie je celkom v mojom hladaciku, takze viac detailov mozno vedia ini, ktori sa o tento projekt zaujimaju.
Starsi clanok o projekte po slovensky je na nasom webe: http://www.boinc.sk/projekty/co-presne- ... patisticky. Vsetko, co nas web o projekte spomina je tu: http://www.boinc.sk/o-projekte/milkyway-home. Je to vsetko bohuzial uz starsieho data... ale ak by si nieco aktualnejsie nastudoval a chcel sa o to podelit s ostatnymi, tak ti pridelime prava Autora na webe a mozes o tom napisat clanky na nas web (pre pridelenie prav Autora staci poslat sukromnu spravu tu na fore bud mne alebo Heftovi - uzivatel Hefto99).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
sirup
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Nov 12, 2012 1:28 pm

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa sirup »

Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď =D> informácií je viac než dosť, už len ten čas na preštudovanie chýba...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ahojte všetci. Ako vám ide nbody simulation? Lebo mne to vyzerá že WU je na 4 CPU.
Ale prvá WU skončila pomerne rýchlo, minúta alebo tak.
Druhá už beží pár minút. Každé info poteší.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Momentálne robím pre zákazníka tento celkom high end rig:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/sho ... tid=535952

Intel(R) Core(TM) i7-4770K CPU @ 3.50GHz [Family 6 Model 60 Stepping 3]
Počet procesorů 8
Koprocesory NVIDIA GeForce GTX 780 (3072MB) driver: 320.49 OpenCL: 1.01
Operační systém Microsoft Windows 8 Professional x64 Edition, (06.02.9200.00)
Verze BOINC 7.0.64
Paměť 16272.93 MB
Cache 256 KB
Odkládací prostor 21904.93 MB
Celkové místo na disku 223.23 GB
Volné místo na disku 186.17 GB
Naměřená rychlost operací v plovoucí řádové čárce 3630.62 milionů op/sek
Naměřená rychlost celočíselných operací 16702.39 milionů op/sek
Prům. rychlost odesílání 28.88 KB/sek
Prům. rychlost stahování 241.35 KB/sek

Zatiaľ bez OC, nechám bežať do zajtra, zajtra taktnem procák o 1GHz hore.
Som zvedavý na WU časy v porovnaní s mojim 2600K a GTX680.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Porovnanie GTX680 a GTX780 ...

GTX680 ... 730.64 4.55 267.19 Milkyway@Home Separation (Modified Fit) v1.26 (opencl_nvidia)
GTX780 ... 565.72 4.55 267.19 Milkyway@Home Separation (Modified Fit) v1.26 (opencl_nvidia)

Akože inak povedané:

GTX680 RAC ... 31 623
GTX780 RAC ... 40 858

Čo je si myslím dosť pekný nárast.
Používateľov profilový obrázok
branjo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Jan 15, 2013 11:00 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: MilkyWay@home

Príspevok od používateľa branjo »

Nebola by pre MW lepsia 79xx AMD/ATI?
For Science and Shrubberies! Since January 13 2000.

Obrázok
Napísať odpoveď