Enigma@Home - optimalizovany klient pre Linux

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Enigma@Home - optimalizovany klient pre Linux

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak vdaka Pavlovi M mame na Enigmu optimalizovanych klientov na Linux. Dal som ich zatial na moju stranku:
Pentium 3
SSE3 (napr. Xeon)
Instalacia je manualna, doporucujem len pre toho kto sa v tom vyzna. V blizkej dobe o tom pripravym clanok a navod, snad v prvych dnoch noveho roka 2008.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa Kiwi »

Dal som si tu optimalizovanu aplikaciu, podla toho popisu, ale vypisalo mi pri cca. 20 tich jednotkach,
ze zlyhalo stiahnutie. Kde moze byt problem ?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No tazko povedat, mozes mi dat linku na jednotky tej masiny v projekte?
O aku masinu ide?
Nanasiel som ta totiz v projekte po menom Kiwi, teda aspon nie v nasom time.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa Kiwi »

rottenkiwi je moj nick vo vs. projektoch, dal som to tak, jak to Palo napisal,
ale stiahlo to apps. a vypisalo, ze stiahnutie zlyhalo, resetol som projekt,
a natiahlo povodnu 5.2 app. neoptimalizovanu . Co s tym ? Please, porad.
http://www.enigmaathome.net//show_user.php?userid=1890
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No podla mna by ti mala fungovat verzia pre Xeon lebo aj tvoj procak by mal podporovat SSE3.
Ja som zvolil takyto postup:
1. zastavit BOINC
2. odzalohovat povodnu binarku (v mojom pripade ~/BOINC/projects/www.enigmaathome.net/enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu)
3. rozbalit tar.gz a prekopirovat optimalizovanu binarku enigma (v mojom pripade z ~/enigma-0.76-Xeon-SSE3/enigma) namiesto originalnej (v mojom pripade ~/BOINC/projects/www.enigmaathome.net/enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu)
4. nakopirovat app_info.xml tam kde je binarka (v mojom pripade cp ~/enigma-0.76-Xeon-SSE3/app_info.xml ~/BOINC/projects/www.enigmaathome.net/)
5. spustit BOINC
Ten file app_info.xml zabezpeci ze sa nestiahne binarka z projektu ale pouzije sa ta ktoru si tam nakopiroval.
Daj vediet ci pomohlo.
Poznamka:
BIONC mam nainstalovany v mojom HOME adresary pod adresarom BOINC, sa to tak urobi kedinstalacku stiahnem do mojho HOME a odtial spustim.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa Kiwi »

Diky za pomoc. Neviem kde bol problem, ale asi v tom app_???.xml, lebo teraz tam je iny obsah.
Robil som to tak isto, ako si popisal. A vcera to neslo. Dnes som ani nevypinal klienta,
len som vymenil binarky, (samozrejme enigma bol pozastaveny ) spustil som to a pocitata
to ok. Uvidim ake budu rozdiely v casoch. :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Jo, ten app_info.xml ma vyssiu prioritu ako binarka zo servra projektu. Treba mat ale na pamati ze ak zmenia verziu binarky na servry tak je mozne ze ti prestane pre tu tvoju optimalizovanu, vnutenu cez app_info.xml, posielat WU. Vtedy treba ten app_info.xml len zmazat, aj binarku a projekt si po resete stiahne novu.
Potom poprosime nasho compilatora o novu verziu a zas to tam dame.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nebudem pisat specialny clanok, zhrniem vsetky veci do tohoto prispevku.

Optimalizacia je len pre operacny system Linux.

Download:
Intel Pentium III SSE
Intel Pentium 4 SSE2
Intel s SSE3 (Xeon, Core2Duo, ...)
Vsetko su to 32 bitove verzie.

Priklad postupu instalacie:
1. zastavit BOINC
2. odzalohovat povodnu binarku (napr. ~/BOINC/projects/www.enigmaathome.net/enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu)
3. rozbalit tar.gz a prekopirovat optimalizovanu binarku enigma (v mojom pripade z ~/enigma-0.76-Xeon-SSE3/enigma) namiesto originalnej (v mojom pripade ~/BOINC/projects/www.enigmaathome.net/enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu)
4. nakopirovat app_info.xml tam kde je binarka (v mojom pripade cp ~/enigma-0.76-Xeon-SSE3/app_info.xml ~/BOINC/projects/www.enigmaathome.net/)
5. spustit BOINC
Subor app_info.xml zabezpeci ze sa nestiahne binarka z projektu ale pouzije sa ta ktoru si tam nakopiroval pre danu verziu aplikacie.

Poznamka:
BIONC mam nainstalovany v mojom HOME adresari v podadresari BOINC, je to standarny postup ked sa instalacia spusti z domovskeho adresara.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Enigma - optimalizovany klient

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Potom poprosime nasho compilatora o novu verziu a zas to tam dame.
Ak treba, mozem skusit este viac optimalizovat... Napriklad na Core2 by sa dali pouzit este ine prepinace kompilatora ktore by mozno zlepsili rychlost... a na 45nm procaky s SSE4 uz tiez su specialne prepinace.
Takze ak niekto ma zaujem, mozem vyrobit aj ine optimalizovane verzie - len treba napisat aky konkretny procak to je - model_name a family/model/stepping (v BOINC logu je to vypisane po spusteni, prinajhorsom ide 'cat /proc/cpuinfo') a ci chce v 32-bitovu aplikaciu alebo 64-bitovu. 64-bitovy kompilator sice zatial nemam, ale skusim stiahnut. Pripadne sa da otestovat, ci je rychlejsia 32-bitova verzia alebo 64-bitova, alebo ci je to v podstate jedno...

BTW: P3 optimalizacia by mala fungovat aj na AMD. Povodna P3 verzia, co som poslal Slavkovi mala bug v testovacom skripte, takze to nie vsade chodilo (ale aplikacia samotna bola OK). Vyrobil som novy archiv, kde uz je to opravene: Enigma-optimized-PIII_FIXED. (Ak linka nechodi, tak bud sa mi zmenila IPcka a DynDNS este nie je updatnute, alebo mi zdochol stary disk a zatuhol masinu, alebo uz som prave dostal novy disk a synchronizujem RAID :-))
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Enigma@Home - optimalizovany klient pre Linux

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak a Enigma nam necakane ozila (aj ked naplno pofrci az v oktobri). Kedze odkedy sa odmlcala, stihol som ziskat Q6600, tak som prehucal kompilaciu s optimalizacnymi flagmi pren. Vysledok je Enigma-optimized-Core2(x86-64). Len pre Linux :-).
Cas stock aplikacie (32-bit): 1860 s
Cas optimalizovanej (64-bit): 1150 s (~ 62% zo stock)
Obidve su tie z najkratsich jednotiek, takze vzajomne su porovnatelne.

Prijemne zrychlenie, nie? Milujem 64 bitov.
Na AMD to pravdepodobne nepobezi (nema SSSE3), keby ale niekto mal vazny zaujem, mozem sa pokusit nieco vygenerovat. Takisto pre Penryny (tie maju navyse SSE4) by mohli byt pouzite este ine flagy, ale pravdepodobne to uz vypocet velmi nezrychli... v pripade potreby sa da overit :-).
Napísať odpoveď