World Community Grid - otazka

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Aglarond
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Feb 23, 2007 12:15 am

World Community Grid - otazka

Príspevok od používateľa Aglarond »

Caute, na WCG sa mi nedavno objavili nove WU s nazvami ako za265_ 00036-- ktore podla statistik rozosiela vzdy 20 ludom. Akoze neviem si predstavit dovod preco posielat jednu WU na vypocet az 20 ludom a potom podla nich robit priemer bodov. Ked sa rozosle 3, alebo aj 4 tak si poviem dobre treba mat istotu, ze je vysledok spravny, ale 20? To mi pripada, ako by mali nadbytocny vypoctovy vykon a nevedeli co od dobroty. Prosim vas ak mate niekto nejake dobre vysvetlenie povedzte mi, lebo inak utekam prec od WCG a idem pocitat ine projekty...
Aglarond
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Feb 23, 2007 12:15 am

nasiel som si odpoved

Príspevok od používateľa Aglarond »

Tak uz som si aj nasiel odpoved vo forach WCG. Koho by to teda zaujimalo, tak WGC pouziva na jeden zo svojich projektov Rosettu. Presne tu istu ako je v projekte Rosetta@home, ibaze na WCG sa zameriavaju specialne na ludske geny, zatial co v Rosetta@home pocitaju vsetko mozne. Pri tychto vypoctoch netreba redundanciu - netreba pocitat vypocet viac krat aby bola istota, ze bol vypocet spravny. V Rosetta@home mali ale problemy so spravnym pridelovanim kreditov, pretoze system Boinc pocital s tym, ze jeden WU vypocita viacero ludi a dostanu priemer bodov, ktore si vypytaju. Tam to teraz vyriesili priemerom za vsetky WU z jedneho balika, ktorych je vzdy niekolko tisic. Tu na WCG to teraz riesia priemerom za 20 roznych WU z jedneho balika. Cize vnutorne sa tych 20 WU lisi, aj ked maju rovnaky nazov. Mimochodom na jeden ludsky gen potrebuju spracovat 30000 modelov. (Rosetta vsak pocita viacero modelov vramci jednej WU.)
Aglarond
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Feb 23, 2007 12:15 am

Príspevok od používateľa Aglarond »

Ak to niekoho zaujima tak som nasiel aj odpoved na otazku, ze preco WCG pouziva staru verziu Rosetty. To kvoli tomu, aby ich vedecke vysledky mohli byt uznane. Pouzivaju taku verziu Rosetty u ktorej vedia s akou presnostou mozu pocitat. U novych verzii by museli vzdy znovu overovat aku presnost vysledkov by im ta ktora verzia dala. A navyse by sa vysledky nedali navzajom porovnavat a tiez by sa nedali spracovat naraz. A nakoniec - pouzivaju sice staru verziu, ale na to co pocitaju im staci. Rosetta uz sice odvtedy pokrocila, ale jej tvorcovia sa zameriavali na hladanie vsetkych moznych proteinov - co ale nezarucuje, ze to akokolvek pomoze konkretne pri ludskych genoch.
lewis
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po Máj 07, 2007 4:26 pm

Príspevok od používateľa lewis »

Čiže poxopil som to spravne??
minimal quorum je 15 initial repli je 19 WU. Maju rovnaky názov
a teraz server caka na 15resultov a z toho da potom kredit....tych 19 WU sú síce menom rovnake ale ide o rozne WU????

Momentalne mam divnu WU Human Proteome Folding - Phase 2 /le245_00012_14. Bezne mi na Conroe zbehne WU za 4-7 hodin no tato potvora mi už beží 44:12 hod. progres je na 56% a nejde vyššie teraz som ju pauzol..lebo sa mi nezda ale zasa nexcem ju odpaliť čo ak je to niečo zaujimave :lol: / ja viem namýšlam si..../ Stalo sa vam že sa zaciklil výpočet??? vo WCG???
lewis
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po Máj 07, 2007 4:26 pm

Príspevok od používateľa lewis »

Hmm cely vikend mi trothlovalo na WCG jedno jadro... :oops: Hmm este ze som nebol na tyzdnovej dovolenke vypol zapol boinc a mila le245 sa restarla s checkpoitu ukazuje usli cas 2 hod a prefrcala aj okolo 56% vyzera ze ju dopocita mno len 42 hod neviem co robil. :evil:
Napísať odpoveď