Strana 1 z 1

BOINC -podpora

Napísané: Št Júl 09, 2015 6:35 pm
od používateľa 89421
BOINC's funding from the U.S. National Science Foundation has ended, at least for the time being.
This funding supported me, Rom Walton, and Charlie Fenton.
We're now working on other things, although we'll stay involved in BOINC at some level.

The BOINC project will continue, and will be run according to a community-based model rather than centrally.
In essence, the people who contribute to BOINC now make the decisions about it.
This model is summarized here: http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/ProjectGovernance and described in detail here: https://docs.google.com/document/d/1C6p ... 8YpvsnR-gg

There will probably be little visible change.
The BOINC software will continue to work.
The translation system, Alpha testing project, BOINC web site,message boards, and email lists will continue to operate.
However, any new development and major bug fixes to BOINC will need to be done by volunteer programmers.
I'm confident that the BOINC community will meet the challenge.

I welcome your feedback.
Please post it to [email protected], a new email list for discussions about the BOINC project as a whole.

-- David

Re: BOINC -podpora

Napísané: Št Júl 09, 2015 8:22 pm
od používateľa 89421
The BOINC project has transitioned to a community-based governance model...... To znie dost neurcito.
Dal som sem uz asi nam vsetkym znamu spravu, nech aj nas boinc tym ma oznam na fore.

Napadaju ma take spekulacia ze uz o tom vedeli davno a aj preto povolili bitcoinutopia projekt.

Takze teraz uz mozme otvorene vyjadrit podporu BTutopia lebo je to jedna z moznosti ako financovat "vedecke" badanie cez Boinc software.

Len moj nazor k celemu buducemu priebehu v Boinc:
Nebudem poporovat cez paypal/visa projekty na ktorych niekto valcuje v RAC vsetkych nas sukromnikov cez statne/skolske ci inak nelegalne zapajanie pocitacov v praci. Vlastne ja jeho tymu budem platit jeho prve miesta v statitike [-X .. podpora ANO ale za pekny kus rac :wink: Tak to bude feer. aj preto uz moc nepocitam.
charles long prevalcoval v cpu projektoch vsetkych na svete na 10-20 rokov dopredu ale aspon na nom je vidno ze ma nezistne zaujmy-rac a badges ho nezaujmaju. bez ega pouziva vesmirne obrovsku silu Hw.. zatial co niekomu vadi ze niekto ma vysokej rac vyhradne doma a za svoje. ... jedine ze by devalvoval svoje vysledky v rac :mrgreen:

Celkovo sa situacia skor vykristalizuje k lepsiemu ako zhorsi. Ale niektore projekty ak sa im nebude pacit soft od boinc si budu musiet za svoje a svojich ludi vytvorit aplikacie.. to je ale hudba buducnosti.
Ukazuje sa ze ozajstna veda a nejake vynalezy sa tvoria len v sukromnej ci statnej sfere. Tam boinc nepustia :idea:
chcel by som projekt ktory by hmatatelne v priebehu jednej dekady nejako pohol z pokrokom vo vesmirnej sfere..
aspon realne ratat obrazky co pojdu z pluta..to tazko skonsoliduje nejaky tym v nasa ..pravdupovediac si to radsej urobia sami ak tam nieco treba ratat :D nejaky nadsenci skladaju uz dopredu tie slabo rozlisitelne
pogs ..realne vyuzitie tych prastarych obrazov galaxi..0 ale badges pekne :D
V teroretickych rovinach je ludstvo uz v celom znamom vesmire..i dalej . V praktickej faze ledva na obeznej drahe. nastastie aspon voyager druzice nam drzia cest za ludstvo uz na hranici planetarnej.
Cim viac poznam ludi tym viac si myslim ze sa dalej ani nedostaneme..lebo to by uz vyzadovalo spolupracu napriec vsetkymi kontimentami a ich obyvatelmi a velky kus hdp z kazdej krajiny rocne na cestu do vesmiru..to sa ale vacsine ludi uz geneticky/mentalne nechce.. sklzavam sa k myslienke ze by to uz len dokazal nejaky druh tvrdsej diktatury.. ved len ked si zoberieme pyramidy.. :idea: uzasne neprekonane dielo. Potrebujeme ist von z planety aspon uz kvoli tomu aby mal nejaky zmysel zivot x miliard ludi.. neviem,mne mnozenie nestaci..ako zmysel ludskeho pokolenia ktore je podla mna dost uzasne v tejto casti vesmiru..ale vzdialenosti su na 99,99% neprekonatelne aj pre ultra mega vyspele akesi organizmy cestujuce na hranici rychlosti casu cele tisice generaci..a ta sanca ze ich pocas cesty nieco zmetie.. aj preto by sme mali na to ako ludia schopit, len sa ukazuje ze na to povahou ludstva nemame..genialna scena z vesm.odysei a.c.clarka kde ludoop zabija prveho zo svojho druhu.. nas bude prenasledovat az do konca ludskych casov len v inej forme a inom prevedeni.
Par peknych velkych dalekohladov a urychlovac nam este odhlia kus z tajomstiev vesmiru ale budeme doma..bohuzial vdaka bozstvam a egu vodcov a ich stada
Na zaver
som na dovo tak kecam.. :D

Re: BOINC -podpora

Napísané: Št Júl 09, 2015 8:58 pm
od používateľa Honza
Je treba odlisovat (podporu) BOINC projektu jako platformy a jednotlivych BOINC projektu (kde lze prispivat vypocetnim vykonem a nekde i skrze donation).

Nekdo prispiva velkym RAC konkretnimu projektu a je myslim zbytecne to zavidet, navic je to plus pro dany projekt (a mozna i reklama pro BOINC jako takovy).
Take neni treba nekomu zavidet velky teleskop - i spojeni vice malych telespoku muze prinest velky uzitek, mozna za mensi peniz a mozna stabilnejsim zpusobem (nestoji a nepada to s jednim subjektem).

Velka vyhoda BOINCu je, ze se muze zapojit kazdy podle svych moznosti a volit smerovani sve podpory na ruzne projekty.
Bud zapojenim vypocetni kapacity, prime finance a nebo do vyvoje software (jak BOINC aplikaci, tak BOINCu jako platformy).
I doted si kazdy projekt musel obstarat vyvoj svych aplikaci, na tom se nic nemeni.
A nikdo nebrani, aby jsi vytvoril projekt podle svych predstav a vyuzil k tomu BOINC infrastruktury, kterou ostatni cca 10 let budovali.

Ted je to o tom, ze BOINC platforma prechazi na trochu jine pojeti, proste vyvoj.

Re: BOINC -podpora

Napísané: Po Júl 20, 2015 10:27 am
od používateľa Duro Kotulic Bunta
Ja by som to tiez videl skor ako prirodzeny vyvoj, nie ako degeneraciu.

A co sa tyka rozvoja ludstva - predstava, ze medzihviezdne lety su mozne iba a len pri velkej medzinarodnej spolupraci, ktora je tazka a preto nenastane, je spravna, ale iba strednodoba - myslim si, ze pri pokracujucom vyskume pridu technologicke a fyzikalne objavy, ktore umoznia v buducnosti uskutocnovat medzihviezdne lety aj s malymi zdrojmi opat iba malym skupinam ludstva.
Teraz sme vo faze, ked nam tie revolucne objavy zatial chybaju, nase technologie suprave na hranici medzihviezdnych letov - dokazali by sme ich uskutocnit (nieco ako projekt Daidalos), ale ano, vdaka primitivnym technologiam si vyzaduju obrovske zdroje - kvantita nahradzuje kvalitu.

Ale o sto, patsto, ci mozno az tisic rokov bude technologia vyspelejsia. Na dnesok sa budeme pozerat ako na technologicky zaujimave, ale stale primitivne obdobie. Je to asi ako keby sa Stary egypt rozhodol kolonizovat Ameriku - asi by to dokazali, postavili by flotilu papyrusovych lodi, s ktorymi by sa skor nez nasiaknu vodou doplavili do Ameriky. Ale bolo by to neefektivne, technologicky riskantne, a pohltilo by to znacnu cast HDP staroegyptskej rise. Bolo treba pockat par tisicroci, a zrazu rovnaku aktivitu dokazala uskutocnit uz i len mala cast obyvatelstva sveta (Vikingovia s Leif Erikssonom), a dnes je to uz uplna hracka.

A co sa tyka pripadneho pesimizmu v samotnom technologickom vyvoji - urcite nezostaneme na dnesnej urovni. Aj dnes uz existuju teoreticke smery, ktore by mohli priniest revoluciu v pohone (napr. vyuzitie dynamickeho Casimirovho efektu pre bezpalivovy pohon alebo dokonca i s nim ciastocne suvisiace moznosti upravy casopriestoru - vobec nejde len o uplne scifi techologiu, ako by sa mohlo zdat, teoreticky je mozna (ako vypocital uz v roku 1994 Alcubierre), ide iba o moznosti vyuzitia negativnej energie, ktoru prave Casimirov jav moze pomoct rozvinut - mozno pojde o slepu ulicku vyvoja, ale zatial je slubna), a samozrejme dalsi vyskum urcite objavi dalsie.
Aktualne v tomto smere robi aj NASA experimenty (je to sice na hrane nasich znalosti a mozno trosicku i PR, ale v kazdom pripade realne a potrebne):
http://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi. ... 023492.pdf