MAC

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: MAC

Príspevok od používateľa Palo M. »

3.5 roka sa mi zda byt dost mala zivotnost na znackovy stroj. Od znackoveho stroja ocakavam, ze zastara moralne... Fakt ma vie vytocit, ked hardver jedneho dna zdochne a ja musim narychlo riesit, co s tym.

Zaujimave porovnanie: ten isty HW (Mac Mini), benchmarky Mac OS-X 10.6.2 vs. Ubuntu 9.10.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nuz Palo, zistil som nedavno jednu vec. V ten den, ako mi zomrel iMac bola u mna ked nikto nebol doma sestra aj s mojim 3 rocnym synovcom. Videl som v praci podivnu aktivitu iMacu, kde sa pripajal a odpajal par krat v priebehu rana, no nevenoval som tomu pozornost. Myslel som ze bud vypadol prud, alebo sa restartoval modem. Az ked sa uplne odpojil zo vsetkych automatic connections okolo 12tej, tak som zistil, ze je nieco zle. Samozrejme ze sestra tvrdila, ze len pouzila na par minut Skype a inak nan nesahala, no viem, ze moj synovec, ked nie je pod dozorom, zboznuje mackanie tlacidiel a zapinanie/vypinanie cohokolvek, hlavne ked to blika. iMac bol jedina blikajuca vec u mna doma (nemam TV ani radio/hifi). Takze pre mna je viac-menej jasne co sa stalo. :-( Z toho vyplyva - davajte masiny mimo dosah malych deti.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

gabberattack napísal:...davajte masiny mimo dosah malych deti.
To je smutne. :(
Na druhej strane, deti treba vzdelavat - moj Timur ma 3.7 roka a sam si vybera a pusta v pohode s mysou videa na youtube a vie (kedze mam priesvitny case) povedat, ktora vec v desktope je harddisk, ktora procesor a ktora chladic. A vie co nesmie robit - a moj desktop stale funguje, napriek tomu ze ho uz vyse roka nechavam v miestnosti sameho s malym...
Prechadzame pomaly uz aj na to notas - tam sa naucil pekne pracovat s touchpadom..
Slovo "Timurko" napise bez pomoci vo worde na klavesnici za 15 sekund... (velke tlacene s capslockom, male neovlada..)

ale je mi jasne ze ked to nie su tvoje deti tak to proste neovplyvnis...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Moj 10 rocny sa od 6-tich rokov samostatne hra Counter Strike (a ine tomu podobne) online po nete s cudzimi ludmi ... neviem ale ci je to vyhra #-o No zas co sa za mladi naucis ...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: MAC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ze vam to zeny dovolia... Ja som minule malu nechal klikat omalovavanky, ked zena nebola doma... a ked sa vratila, tak som musel trocha vysvetlovat. Som to sice uhral, ale dalo to robotu.
Teraz spekulujem nad nastavenim, aby restricted user nemohol ist na internet, ale aby siet fungovala, aj browser aby sa dal pouzivat na lokalne subory, na masinu aby sa dalo dostat z ineho stroja a pritom aby iny user mal moznost plne pouzivat internet... Edubuntu ma dobre vyukove baliky - od jednoduchych klikaciek pre deti predskolskeho veku, cez zakladnu matematiku, chemiu a pod. pre zakladne skoly, az po vyssie levely strednej skoly... A je k tomu aj "ucitelsky modul", kde sa da napriklad skontrolovat priebeh a vysledky v jednotlivych programoch (aj remotely).

EDIT:
Este k tomu MACu: Tak to potom beriem, nebolo to navrhovane na take brutalne zaobchadzanie. Lenze za to nemoze to 3-rocne dieta, ale jeho rodicia...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal: Tak to potom beriem, nebolo to navrhovane na take brutalne zaobchadzanie. Lenze za to nemoze to 3-rocne dieta, ale jeho rodicia...
Mi hovor, problem je ale ten, ze som MLADSI brat, teda asi vies ako sestra da na to co jej hovorim. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: MAC

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Mi hovor, problem je ale ten, ze som MLADSI brat, teda asi vies ako sestra da na to co jej hovorim. :-)
Tak to teda neviem. Mam len jednu sestru a ja som STARSI brat :mrgreen:.

Mozem skonstatovat len to, ze nezodpovednym uzivatelom rootovske heslo do ruk nepatri...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Teraz vazne ... mam dovod ze potrebujem nejaky Mac (iMek, ajMek, barzco okrem ajPhone bo to mam) ... notebook alebo desktop, co najlacnejsi, hociaka sunka ale aby to slo a siel na tom posledny (ako aj predosle verzie MacOS) "yeti", ci ako sa vola ten OS = dalo sa z toho majlovat a brovsovat'. Co mi treba? Co hladat na eBay-i? Totiz v poslednej doba sa ma dost ludi pyta co ma Mac a ak by som im pomohol tak by boli radi ale bez original HW je to naprd lebo viac mam problemov ja ako zakaznik.
Sice Windows7 je lepsi ale zakaznik je zakaznik.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Podľa mna najlepšie kúpis refurbished Mac s ročnou zárukou priamo na Apple.com, ceny sú veľmi prijemne a zaruka platí presne ako na novú masinu. Neviem ako je to s vecami na ebay, mám síce powerbookG4 z ebay, ale to som mal šťastie na dobrú cenu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:Podľa mna najlepšie kúpis refurbished Mac s ročnou zárukou priamo na Apple.com, ceny sú veľmi prijemne a zaruka platí presne ako na novú masinu. Neviem ako je to s vecami na ebay, mám síce powerbookG4 z ebay, ale to som mal šťastie na dobrú cenu.
Aku najjedoduchsiu konfiguraciu mi treba aby sa na tom dalo browsovat a mailovat?
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa gabberattack »

1 ghz, 512 MB RAM :-) Ale také sa už nevyrabaju.:-) Úplne stačí základný Macbook

http://store.apple.com/us/browse/home/s ... TM3NDY2NTI
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Hah, tak mi dosiel novy iMac, uz som ho aj nacvakol na BOINC. Hadam vydrzi dlhsie, ako jeho predchodca. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Je v sucasnosti nejaky projekt, ktory ma aplikaciu a jednotky pre PPC Mac? Skusal som Rosettu, Einsteina, Docking a Lattice a ani jeden nemal jednotky pre tuto platformu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: MAC

Príspevok od používateľa mbs »

hmmm, to mozno nebude az take lahke... Nepouzivam uz PPC masinky, takze priamo (== z vlastnej skusenosti) Ti neviem povedat.
Lattice nema pracu vobec, nova Rosetta Mini je uz len pre Intel, CPDN tiez uz len Intel...
Takze snad: ten Einstein by mohol [casom] byt - ak budes mat stastie na S5R6 (ABP a GCE su len pre Intel), stare dobre SETI (stiahni si optimalizovane app), Leiden (Classical), YoYo (OGR, ecm).
Ostatne co ratam nemaju PPC aplikaciu.
FWIW
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: MAC

Príspevok od používateľa Kiwi »

http://aqua.dwavesys.com/apps.php toto ma. ( ale len Intel )
http://einstein.phys.uwm.edu/apps.php sak aj EAH ma.
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/apps.php aj MW ma, ale neviem ci chces tie inflacne k. :)
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/apps.php aj Rosetta ma, ale nie mini ale len beta.
Napísať odpoveď