Boinc na notebooku

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Boinc na notebooku

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ahojte, posledne tyzdne dost beham s notebookom, a vsimol som si nie velmi prijemnu vlastnost boincu - ked sa prepne napajanie z AC na bateriu, tak sa sice praca na WUs suspendne, ovsem aj tak to zerie vyznamnu cast power consumption - rozdiel vo vydrzi baterie oproti situacii, ked uplne vypnem boinc, je cca 30%!

Zjavne tam asi bezi nejaky prazdny loop alebo jednoducho suspendnutie managera/klienta nie je prilis dotiahnute dokonca, inak by nebolo mozne aby bol rozdiel v konzumacii energie tak velky...alebo som nieco v rychlosti prehliadol?

Zaoberali ste sa tym niekedy niekto?

p.s.: mam BM 5.8.16
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Beham BOINC tiez na notebook, HP nc6400 a nieco podobne som si nevismol kedze tuto vec nepouzivam a rucne BOINC vypinam ked idem na baterku. Ale mozem spravit dneska vecer nejaky test a uvidim. Viem ze normalne mi vydrzi na baterky tak 2 hodiny bez BOINCu a hodinu s beziacim nesuspendnutym BOINCom.
Nebude problem niekde inde? Mozno nb nevypne disky alebo neaktivuje sa setriaci rezim pokial aj je BOINC suspendnuty.
Dam vediet.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Hm, no nejako zvlast som sa tym az tak nezaoberal a nejake testy zatial nebolo cas robit, vsimol som si to len vcera.
Nemyslim, zeby mohol byt problem s vypinanim HDD, pokial viem (al emozno sa mylim) HDD ide pocas beznej prace nonstop (samozrejme v zavislosti od power settingov, tie ale mam nastavene az na vypnutie po nejakych 10 minutach necinnosti), navyse, ja s notasom na baterky beham po meetinoch, cize nonstop don tukam nejaky dokument, takze predpokladam ze HDD si neoddychne vobec.
Tym padom veci ako setriaci rezim tiez asi nepripadaju do uvahy zeby to mohli sposobovat (pokles intenzity jasu monitoru ako jedneho z dvoch najvacsich zrutov energie sa aktivuje bez problemov).

Problem moze byt ale v tom, ze som nerobil nejake presnejsie testy - ten udaj o 30%-tach mam z odhadu, ktory mi robi freeware battery monitor. Jendoducho ak mam boinc len suspendnuty, vydrz je odhadovana v priemere na 2 hodiny. Ak ho nemam suspendnuty, tak to je asi 2 hod 40 min.
TOmu odhadu by som ale celkom veril, lebo to meria na zaklade aktualnej spotreby (meranej v mW) a celkovej kapacite baterie (v mWh), a vyzera ze je realisticky, aj ked neviem dalsie technicke detaily.

No, anyway, je to v podstate detail, ked proste chcem tak pri prechode na baterky to rucne vypnem, len tento tyzden chodim na meetingy sposobom 4-5 za den, a to je uz potom trochu otrava. :-)

Ak sa ti bude chciet s tym vecer pohrat a urobit nejaky minitest, budem rad ak sa podelis o skusenost...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď