Admin

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Admin

Príspevok od používateľa matob »

treba na inštaláciu boincu administrátorské práva?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:treba na inštaláciu boincu administrátorské práva?
Ano, jednoznacne vo vsetkych systemoch musis mat admin pristup. Da sa nastavit tak, ze sa bude spustat nezavisle na prihlasenom userovi, ale prvotna instalacia musi mat adminske prava.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Neviem o ako OS sa bavite ... urcite pod Windows 2003 mi ide BOINC pod uzivatelom ktory nie je Administrator.
To iste na Linuxoch, niekolkych, na ziadnom mi to nebezi ako root ale ako bezny user u neho v home adresary.
Momentalne som si zinstaloval Mac OS X 10.5.1 ... kto neveri nech si kukne v Einstein@home mam tam tu masinu ;)
Ako OS sa mi to paci ale to sem napatri.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:Neviem o ako OS sa bavite ... urcite pod Windows 2003 mi ide BOINC pod uzivatelom ktory nie je Administrator.
To iste na Linuxoch, niekolkych, na ziadnom mi to nebezi ako root ale ako bezny user u neho v home adresary.
Momentalne som si zinstaloval Mac OS X 10.5.1 ... kto neveri nech si kukne v Einstein@home mam tam tu masinu ;)
Ako OS sa mi to paci ale to sem napatri.
Slavko ma pravdu. BOINC spustis pod akymkolvek userom, ale nainstalis ho len pre toho konkretneho uzivatela. Na systemovy install pre vsetkych uzivatelov potrebujes admin pristup. Sorry za nepresnost - pocital som s touto variantou. O ktory konkretne system Ti ide ?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:
slavko.sk napísal:Neviem o ako OS sa bavite ... urcite pod Windows 2003 mi ide BOINC pod uzivatelom ktory nie je Administrator.
To iste na Linuxoch, niekolkych, na ziadnom mi to nebezi ako root ale ako bezny user u neho v home adresary.
Momentalne som si zinstaloval Mac OS X 10.5.1 ... kto neveri nech si kukne v Einstein@home mam tam tu masinu ;)
Ako OS sa mi to paci ale to sem napatri.
Slavko ma pravdu. BOINC spustis pod akymkolvek userom, ale nainstalis ho len pre toho konkretneho uzivatela. Na systemovy install pre vsetkych uzivatelov potrebujes admin pristup. Sorry za nepresnost - pocital som s touto variantou. O ktory konkretne system Ti ide ?
Ono to uplne staci to mat pod userom a spustit na pozadi. Ma to len ty chybu ze po reboote to nenabehne pokial to nedas do init.d
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som to mal v /etc/init.d ako daemona, ale nezda sa vam, ze ak je to
pod rootom, tak su tam vacsie bezpecnostne rizika ako pod userom ?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:Ja som to mal v /etc/init.d ako daemona, ale nezda sa vam, ze ak je to
pod rootom, tak su tam vacsie bezpecnostne rizika ako pod userom ?
A tom nepochybujem ... ved si zober ze aplikacia ktora bezi pod root-om ma full pristup cez internet do projektu a vize versa ... preto je podstatny vyber projektu a dovera k projektu... okrem ineho.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Admin

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Kiwi napísal:Ja som to mal v /etc/init.d ako daemona, ale nezda sa vam, ze ak je to
pod rootom, tak su tam vacsie bezpecnostne rizika ako pod userom ?
Ved z /etc/init.d to mozes v pohode spustit pod userom... v skripte staci nastavit meno usera (BOINC_USER = user)
Pod rootom by som nespustal nic co moze bezat pod obycajnym userom..

[edit]ak ma niekto zaujem napiste mi mail, poslem cely skript ktory pouzivam /etc/init.d/boinc[/edit]
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Hefto99 napísal:
Kiwi napísal:Ja som to mal v /etc/init.d ako daemona, ale nezda sa vam, ze ak je to
pod rootom, tak su tam vacsie bezpecnostne rizika ako pod userom ?
Ved z /etc/init.d to mozes v pohode spustit pod userom... v skripte staci nastavit meno usera (BOINC_USER = user)
Pod rootom by som nespustal nic co moze bezat pod obycajnym userom..

[edit]ak ma niekto zaujem napiste mi mail, poslem cely skript ktory pouzivam /etc/init.d/boinc[/edit]
Ale vies ze by si mi to mohol poslat, nechce sa mi nadtym badat a zislo by sa mi to.
[email protected]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Admin

Príspevok od používateľa Palo M. »

2 Kiwi:
Ty myslim pouzivas Ubuntu. Ako si tam nahodil Boinc?
Ja som na Debiane nahodil normalny debianovsky balik, ktory nainstaloval nejakeho starsieho boinc-klienta (tusim 5.4.9, binarka je v standardnom /usr/bin/), ale hlavne nainstaloval veci do /etc/init.d/ a /etc/default/ a takisto potom pridal pouzivatela boinc.
No a potom som stiahol najnovsi boinc z Berkeley, ten som nakopiroval niekde uplne inde (do /opt). No a nakoniec som editoval /etc/default/boinc-client a tam som zmenil cestu k binarke z povodnej /usr/bin/boinc na /opt/boinc/boic-5.10.28/boinc.
Takze z debianovskeho balika vyuzivam len "infrastrukturu" a samotna binarka je vzdy posledna verzia.

Kedze Ubuntu vychadza z Debianu a prebera debianovske baliky, pravdepodobne ma aj boinc, takze by ti to malo ist podobne. Podla mna je to lepsie, ako bastlit init skript sam.
Ked to uz nejako mas rozbehane, tak je mozno otrava to prekopavat, ale jednoznacne co nepotrebuje bezat pod rootom to nech pod rootom nebezi. A obzvlast nebezpecne su veci stahovane z netu, v tomto pripade su to projektove aplikacie, ktore sa same spustaju. Ak by niekto napriklad vyuzil chvilu ked je nejaky projekt offline (alebo rovno ten projekt hackol) a presmeroval traffic na seba, mohol by potom distribuovat "svoje" aplikacie, ktore by pod rootom mohli nainstalovat nejaky rootkit a urobit z tvojho pocitaca zombika...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Admin

Príspevok od používateľa matob »

no rozmyslal som ze nahodim boinc na par kompov v skole, lenze na ziadnom nemam admin. práva
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:no rozmyslal som ze nahodim boinc na par kompov v skole, lenze na ziadnom nemam admin. práva
Ja som do svojeho home stiahol instalacku cez wget a potom zinstaloval a spustil na pozadi a bezia mi takto zo 8 klientov.
Ma to nevyhodu, po reboote masiny zdechne, tak to sem tak kontrolujem na nahadzujem. Ale vsetky bezia 24/7 takze niektore uz aj par mesiacov bez dotyku. Len ich kontrolujem cez BoincView.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Admin

Príspevok od používateľa matob »

no to je škoda, takže to asi nespojazdním... no nevadi
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Admin

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:no to je škoda, takže to asi nespojazdním... no nevadi
Aky je system na tych masinach ? Ak Windowsy, tak sa da obist admin, ak pouzijes live Slax-u (s ntsc podporou), pripojis disk a nakopirujes tam natvrdo systemovy adresar boinc i s nastavenim a zmenis registrre. Je to ale nelegalna operacia a BOINC ako taky vyzaduje suhlas majitela masin. Ja som tiez diskutoval v skole so spravcom a neuspesne. Takze tych par sto masin nerobi nadalej nic.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Admin

Príspevok od používateľa matob »

no je to škoda... toľko nevyužitých mašín
aj ja asi ostanem pritom :(
Obrázok
Napísať odpoveď