Aky procak do masiny domov?

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Di za info, na stranke vyrobcu nie su tie pamate ze ich testovali, takze nejake fora popozeram.
Co sa tyka info od vyrovcov, Kingston uvadza za su testovane na 1066 pri 2.2V a Corsair ze slapu 1066 pri 2.1V.
Je to takty detail, ale neznamena ze ked idu 1066 pri nizsom napati tak by sa mohli menej hriat a byt spolahlivejsie?
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tu je nejaka recenzia, len neveim ci je to tvoja doska:
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3169&p=5
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa forest »

slavko.sk napísal: Co sa tyka info od vyrovcov, Kingston uvadza za su testovane na 1066 pri 2.2V a Corsair ze slapu 1066 pri 2.1V.
Je to takty detail, ale neznamena ze ked idu 1066 pri nizsom napati tak by sa mohli menej hriat a byt spolahlivejsie?
To je správná úvaha, ovšem pokud ta paměť uvádí větší možnost napětí, má zároveň asi i lepší chladič. Ale nemusí to být vždy pravda.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:Tu je nejaka recenzia, len neveim ci je to tvoja doska:
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3169&p=5
Ano to je ta moja doska, len moja ma navyse IEEE1394 on board co v tomto pripade nehra rolu.
Dik za link, vecer si podrobne precitam.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest napísal:
slavko.sk napísal: Co sa tyka info od vyrovcov, Kingston uvadza za su testovane na 1066 pri 2.2V a Corsair ze slapu 1066 pri 2.1V.
Je to takty detail, ale neznamena ze ked idu 1066 pri nizsom napati tak by sa mohli menej hriat a byt spolahlivejsie?
To je správná úvaha, ovšem pokud ta paměť uvádí větší možnost napětí, má zároveň asi i lepší chladič. Ale nemusí to být vždy pravda.
Jo, tiez si myslim, ale ten Corsair (2.1V) vyzera ze ma nejaky viac advanced chladic ako tie Kingstone. Skusim najst nejaky test.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa forest »

Vím že si ty DDR3 paměti kupovat nebudeš, ale jelikoš se tu o nich dost psalo a některé hodně zavádějící informace, tak to hodím sem. Kdyžtak to přesuňte do samostatného tématu DDR3, když se vám to umístění zde nebude moc pozdávat.

Sepsal jsem své dosavadní zkušenosti s DDR3 pamětima co mám doma. Jednak proto, že se o nich bude mluvit asi stále častěji a chtěl jsem předejít dezinformacím a teoretickému plácání a druhak proto, že si rád hraju s podobnými věcičkami a moje výsledky mohou pomoci dalším kupujícím. Taky by to mohlo pomoci Kiwimu, pokud by chtěl svůj článek rozšířit i na testy DDR3 pamětí a jejich popis. Jeho článek je pro začátečníky velice dobře psaný a už jsem ho 2 lidem i doporučil k přečtení.

Nebudu to celé kopírovat sem, jelikož očekávám že k tomu budou nějaké připomínky a další dotazy a nerad bych na stejné věci odpovídal na dvou místech současně. Nuže kdo si to chce přečít a nebude mu vadit že jsem to uveřejnil na CNT fóru, tak se na to může kouknout zde:
http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 811#p11811
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest napísal:Vím že si ty DDR3 paměti kupovat nebudeš, ale jelikoš se tu o nich dost psalo a některé hodně zavádějící informace, tak to hodím sem. Kdyžtak to přesuňte do samostatného tématu DDR3, když se vám to umístění zde nebude moc pozdávat.

Sepsal jsem své dosavadní zkušenosti s DDR3 pamětima co mám doma. Jednak proto, že se o nich bude mluvit asi stále častěji a chtěl jsem předejít dezinformacím a teoretickému plácání a druhak proto, že si rád hraju s podobnými věcičkami a moje výsledky mohou pomoci dalším kupujícím. Taky by to mohlo pomoci Kiwimu, pokud by chtěl svůj článek rozšířit i na testy DDR3 pamětí a jejich popis. Jeho článek je pro začátečníky velice dobře psaný a už jsem ho 2 lidem i doporučil k přečtení.

Nebudu to celé kopírovat sem, jelikož očekávám že k tomu budou nějaké připomínky a další dotazy a nerad bych na stejné věci odpovídal na dvou místech současně. Nuže kdo si to chce přečít a nebude mu vadit že jsem to uveřejnil na CNT fóru, tak se na to může kouknout zde:
http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 811#p11811
no debata o DDR3 je zaujimava, aj tu okolo ma kazdy iny nazor. ja osobne by som do DDR3 isiel ale ako som uz pisal, tem kde sa to bude kupovat ich nemaju. mohol by som sice nakupit iny HW pre niekoho ineho a ten by mi dal hotovost za ktoru by som inde nakupil ale nechcem to komplikovat. koniec koncom pri DDR3 by som sa mozno nezmestil do rozpoctu (takto mi ostava cca 1.100 Sk za co si asi kupim webcam).
v kazdom pripade myslim ze sme tu rozobrali celkom zaujimavu vec.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa forest »

slavko.sk napísal: v kazdom pripade myslim ze sme tu rozobrali celkom zaujimavu vec.
To určitě. Jak jsi psal, tak asi každý občas nestíháme sledovat dění kolem HW a není nad to se zeptat právě lidí kolem DC výpočtů. Málo kdo totiž HW otestuje tak jako ti z nás, kdo jedou 24/7/365. Pokud daný přetakt, časování, chlazení, HDD ..... vydrží dlouhodobou zátěž, je to přesně to co každý z nás potřebuje. Nikdo rád neutrácí za věci, se kterými je poté nespokojen.
Přeji aby ti ta nová mašinka šlapala a nebyl s ní problém. Určitě to pomůže i týmu ve zvednutí výkonu.

Z recenzí poslední dobou mám dost zvláštní pocit. Zdá se mně totiž že čímdál častěji jsou závěry a vůbec podání testů dost špatné. Jak si jinak vysvětlovat to, že jsem ještě nikde nenarazil na to, že by si někdo pohrál s časováním u DDR3. Všude se srovnávají precizně načasované DDR2 s DDR3 s časováním dle SPD. Copak nikoho z těch lidí nenapadne to co mě, tedy snížit tyto latence pod hranici dané výrobcem, tak jako to dělají běžně u DDR2? Pak by ty testy vycházely úplně jinak, nebo že by to někdo nechtěl?

S podobným už jsem se setkal hodněkrát při testech CPU, desek, chipsetů atd. Tyhle testy jsou hodně zavádějící, pokud daný člověk opravdu neotestuje vše pořádně. Je snadné cokoliv degradovat či naopak povznés pouze nastavením, ale zdá se mně že na to ti lidi nemají dostatek času, či jim někdo zaplatí aby daná věc byla ta nejlepší, kdo ví.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Dik vsetkym za rady. Tak som vcera poslal mail, mali by mat vsetko na sklade. No som zvedavy.
Ak by mal niekto este nejaku poznamku tak prosim rychlo, mozem to este zmenit.
Urcite dam vediet ako to slape.
Este raz dik, snad ta Q9300 bude slapat ako hodinky.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Este poznamka k testom HW ako sme uz o tom pisali. Nasiel som recenziu toho mobo co idem kupovat na tom's hardware co je podla mna dost seriozna stranka. Testovali tam moju dosku co by som mal mat a podobnu dosku od gigabyte. Chceli otestovat aj ekvivalent od Asus ale:
Sadly, we weren’t able to include an affordable board by motherboard maker Asus. Our request for a board was declined on the grounds that only expensive high-end models are sent out as review samples. Cheaper boards, on the other hand, are not included in the press portfolio. Apparently, Asus is not interested in having its less expensive boards reviewed.
Co znamena ze Asus im dosku neposkytol lebo na testy poskytuju len high-end dosky. Akoze nech sa niekam strcia. Dost mi to pokazilo nazor ktory som mal na Asus.
Inak este linka na tu recenziu.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa MeX »

slavko.sk napísal:Dik vsetkym za rady. Tak som vcera poslal mail, mali by mat vsetko na sklade. No som zvedavy.
Ak by mal niekto este nejaku poznamku tak prosim rychlo, mozem to este zmenit.
Urcite dam vediet ako to slape.
Este raz dik, snad ta Q9300 bude slapat ako hodinky.
Rozhodne Q9300 je dobra volba a bude to slapat este lepsie..
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa MeX »

slavko.sk napísal:Dost mi to pokazilo nazor ktory som mal na Asus.
Mne sa nazor na Asus pokazil uz davno. Urcite ma niekto opacne skusenosti ale ja Asus rozhodne neodporucam.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Napr. aj teraz mam ASUS P3PE-VM kde pisu:
"ASUS CPU Lock Free
The P5PE-VM offers the CPU Lock Free feature, which allows you to adjust CPU multiplier to 14x. The reduction of multiplier value provides more flexibility for increasing external FSB frequency to raise memory bus bandwidth. CPU Lock Free boosts overall system performance by making synchronous modification possible. Enjoy better performance at the same CPU operation speed and improve your system without pushing the CPU to the limit."
Co je zavadzajuce lebo:
1. Nic take v BIOSe neni, stazuje sa na to na forach kvantum ludi
2. Ked ma procak fixny nasobic tak si mozes trhnut nohou a "Lock Free" je proste blud.

Novy HW mam zarezervovany, vsetko maju na sklade.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa forest »

slavko.sk napísal: 2. Ked ma procak fixny nasobic tak si mozes trhnut nohou a "Lock Free" je proste blud.
Nu tak se to na 100% říct nedá, jelikož Fixní násobič asi žádný nemá. Násobič lze upravit směrem dolů a to šlo už u Prescottů. Nezvedneš ho oproti prodejní hodnotě, ale jeho snížním můžeš dosáhnout jiného poměru násobků vůči taktu pamětí a také většího výkonu když si dáš stejný tak CPU, ale větší takt FSB.

To se netýká toho Lock Free, ten je opravdu funkční, ale jen na odemčené verze procesorů, tedy pro některé Extrém verze.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky procak do masiny domov?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Uz to mam v krabiciach u zeny v robote. Vecer to poskladam, drzte palce.
Napísať odpoveď