AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

ale ak to nieje pamäťou (to bol môj skromný typ :?) tak by som ešte mohol skúsiť zvýšiť napätie (čítal som že pri väčšine AMD je to nutné, comp bol tak či tak stabilný aj pri kombinácii BOINC+hry), len mám strach o procák, kedže nemám dobré chladenie, nechcem dopadnúť ako ty a budem 2 mesiace bez kompu. aj tak si myslím, že by rosetta stále padala. počkám na novú zostavu, aspoň mám skúsenosť z prvého šprtania sa v BIOS-e.
...
ešte dám posledné slovo, nech sa vyjadrí Kiwi
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked nemas dobre chladenie, tak nedvihaj napatie, nema to zmysel. Ak ti pada komp kvoli pamati,
tak ak nemozes menit frek., tak skus zmenit casovanie na dlhsie latencie.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:ja mám len 2 možnosti, buď 1,75 alebo 2,09...padá to len na rosette (po 1,5 hod znovu a padá len rosetta a nie comp) POEM fičal normálne takmer 2 dni + zároveň hry warcraft, stronghold, trackmania, mafia. chce to silnejší comp aby som mohol testovať a skúšať, aby som nebol obmedzovaný na 2 hodnoty FSB a malou slabou RAM.
...
môj názor je že to padá na pamäti (podľa Honzu chce 530MB, a ani to nemám) a to pre znížený takt na 198,8, kt neviem ovplivniť. dal som to späť, ak nemôžem počítať Rosettu tak to nemá zmysel. tuto kapitolu nateraz uzatváram. aspoň dik za čas venovaný mne :wink:
Nemyslim si, ze Rosetta pyta tolko pamete. Mne zerie v OS X 10.4 okolo 80 MB plus 300 mb vo virtual memory na jeden procesor - mozno keby si manualne zvysil virtualnu pamet (pokial sa este pametam, tak v XP sa to robi v System preferences/advanced/disc and memory use), tak by to mohlo pomoct. Pokial nechces upgradovat masinu, mam doma zvysne 2x512 MB Corsair Value select CL 3.0, ktore by som Ti mohol ale dorucit az niekedy v maji. Problem je ked mas malo pameti v kombinacii so systemovym zracom Wirusdows, tak ten si zoberie takmer vsetko pre seba. Navyse ja mam obmedzene vyuzivanie pameti na 75% maximalne, co by malo stacit - zisti si kolko mas volnej pamete po starte a spusteni zakladneho systemu - ak tam je tych 100 mb, nemal by si mat problemy. Ja mam tiez na Rosette masinu s 512 MB pamete uz niekolko mesiacov odkedy som ju ocistil od prachu, virusov a kadejakej havede :-) (athlon 3200) a nema ziadne problemy s vypoctom, ziadne chybne jednotky, RAC ma na urovni zhruba 200 pri behu 24/7.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

to kiwi:
čo je to tá latency, ako sa to prejavý
to gabberattack:
tu ide asi skôr o to že mám pomalú 200MHz RAM, kt ma nepusti ďalej. aby by som si bol istý, tak by som to musel vyskúšať s inou
žere mi: RAM-450/511, strán. miesto-566/1248, virtuálna-1006/1760, pading file 158/768 (niektorým pojmom ani ja nerozumiem) pri rosette ešte viac
.
neskôr mi pomôžete s ventilátorom
.

Kód: Vybrať všetko

Pole	Hodnota
Vlastnosti procesora	
Typ procesora	AMD Sempron 2500+
Označenie procesora	Thoroughbred-B
Krokovanie	B0
Názov CPUID CPU	AMD Sempron(tm) 2500+
Revízia CPUID	00000681h
	
Rýchlosť CPU	
Takt CPU	1750.0 MHz
Násobič CPU	10.5x
CPU FSB	166.7 MHz  (pôvodný: 166 MHz)
Zbernica pamäte	200.0 MHz
Pomer DRAM:FSB	6:5
	
Cache CPU	
L1 Code Cache	64 kB
L1 Data Cache	64 kB
L2 Cache	256 kB  (On-Die, Full-Speed)
	
Vlastnosti zákl. dosky	
ID zákl. dosky	08/16/2004-MS-6570E-6A61BM4KC-00
Názov zákl. dosky	MSI K7N2 Delta2 (MS-6570E)  (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
	
Vlastnosti čipsetu	
Čipset zákl. dosky	nVIDIA nForce2 Ultra 400
Časovanie pamäte	2.5-4-4-8  (CL-RCD-RP-RAS)
Command Rate (CR)	1T
	
Pamäťové moduly SPD 	
DIMM1	256 MB PC3200 DDR SDRAM  (2.5-4-4-8 @ 200 MHz)
DIMM2	256 MB PC3200 DDR SDRAM  (2.5-4-4-8 @ 200 MHz)
	
Vlastnosti BIOS-u	
Dátum systém. BIOS-u	08/16/04
Dátum BIOS-u grafiky	04/03/18
Typ Award BIOS-u	Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Správa Award BIOS-u	W6570NMS V11.4 081604 13:34:12
Verzia DMI BIOS	6.00 PG
	
Vlastnosti graf. procesora	
Grafická karta	Sapphire Radeon 9550
Kódový názov GPU	RV350  (AGP 8x 1002 / 4153, Rev 00)
GPU takt	250 MHz  (pôvodný: 250 MHz)
Takt pamäte	196 MHz  (pôvodný: 200 MHz)
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

Takze mas tam:
Nasobic CPU: 10.5
FSB: 166.7
RAM: 200
delicka: 6:5 =1.2

cize RAM = FSB x 1.2 = 166.7 x 1.2 = 200
CPU = 10.5 x 166.7 = 1750

takze ak zvysis FSB napr. na 200
potom RAM = 200 x 1.2 = 240 MHz, tak ti nestiha taku frek. preto musis vybrat
bud mensiu delicku, napr. 1:1, alebo zvysit napatie RAM, alebo zmenit
casovanie z 2.5-4-4-8 na 3-4-4-8 alebo este horsie 4-4-4-8 alebo 4-5-5-9 atd.
este tam mas HT zbernicu a ta by mala ostat furt okolo istej frek., lenze
ja som AMD v zivote netaktovat, tak ti pisem len teoreticke veci
este tam vidim Command Rate na 1T, skus ho zmenit na 2T

skus pohladat clanky na http://www.pretaktovanie.sk alebo nejakych ceskych serveroch

co sa tyka pamate, tak na jeden proces by si mal mat pamate dost, a ak predsa
vsetku zozerie WIN, tak si vyber projekt, co zerie menej RAM.
Ked vypises procesy, tak by sa mali dat utriedit podla toho, kolko RAM zeru.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

už som mal FSB 200 s deličkou 1:1, tak ešte skúsim sa pošprtať ako si poradil ale beriem si ťa na zodpovednosť :D :wink:
...
http://www.pcspace.sk/content/view/212/42/ zaujimavý článok, pomohol mi ozrejmiť nastavenie frek. RAM aj čo je časovanie

to matob:
vdaka že si ma upozornil, že ked nastavím v BIOS-e auto, tak nemusím ísť po skokoch 133-166-200, a aj deličky sa ukázali, len keby násobič nebol zamknutý

Kód: Vybrať všetko

Rýchlosť CPU	
Takt CPU	1806.0 MHz
Násobič CPU	10.5x
CPU FSB	172.0 MHz  (pôvodný: 166 MHz, overclock: 4%)
Zbernica pamäte	206.4 MHz
Pomer DRAM:FSB	6:5
-->ako je to možné, to som sa ho ani nedotkol!!! :roll: normálne mám strach [-o< EDIT: nedopatrením som zapol dynamické pretaktovanie na 3%
...
TO END: skušal som všetky možné a nemožné kombinácie (FSB 190-200 čo by sa oplatilo), zvýšil U, niečo s RAM čo poradil Kiwi, deličkou a nič, idem pekne pomaly, pomaličky počítať Rosettu, možno nabudúce s lepším HW
...
k ventilátoru čo bude privádzať vzduch, aký typ mám kupiť (dobrí pomer cena:výkon:dB) a kde by som ho mal napojiť na prúd? pekne začnem chladením, potom pretaktom
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa gabberattack »

nevidim jediny dovod preco by si mal pretaktuvat masinu, ked Ti rata a bezi bez problemov. Zo vsetkych mojich boinc masin ani jedna nie je overclocknuta a nevidim to ako nejaky vazny problem. Stabilita nadovsetko. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked ziskas 4 percenta vykonu, ale stratis tyzden testovanim, tak to vyznam nema.
Ked vsak tyzden testovania prinesie 1.9-nasobny narast vykonu, tak to vyznam ma,
samo, ze potom je spotreba PC vyssia, ale za 2 roky prevadzky je ta cena nizsia,
ako za procesor s dvojnasobym vykonom. :) Napr. CPU za 3000 ma vykon
na urovni 70 % vykonu CPU za 8500.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa matob »

miloso napísal:...k ventilátoru čo bude privádzať vzduch, aký typ mám kupiť (dobrí pomer cena:výkon:dB) a kde by som ho mal napojiť na prúd? pekne začnem chladením, potom pretaktom
aký ventilátor máš na mysli? predsa si sa rozhodol pre wind tunnel?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

matob napísal:aký ventilátor máš na mysli? predsa si sa rozhodol pre wind tunnel?
ked si mi to odporučil, a zdá sa mi to ako dobré riešenie...fan pri trafe na odvod vzduchu hádam bude stačiť
niečo takéto: http://www.pc-cennik.sk/zbozi/ventilato ... ?p=z:90413
alebo 12 cm? - ešte nájsť voľné kábliky, na čo to napojím, ak vôbec nejaké mám a urobiť miesto v bedni. asi to dám na miesto kede mali byť CD ROM-ky
hned zajtra skočím do miestneho PC Shopu
gabberattack napísal:nevidim jediny dovod preco by si mal pretaktuvat masinu, ked Ti rata a bezi bez problemov.
asi sa na tom zhodneme, teraz to nemá zmysel, uvidím čo s E7200 a novým HW, ak sa bude dať tak prečo nie?vo večšine prípadov prevyšujú výhody nad nevýhodami
Kiwi napísal:Ked vsak tyzden testovania prinesie 1.9-nasobny narast vykonu, tak to vyznam ma
aký je tvoj najúspech? je to ten 90% nárast výkonu? alebo si to len tak tresol :wink:
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vies, uspech OC zavisi od stastia, t.j. musis trafit kvalitny CPU, potom musis trafit kvalitne, ale lacne DDR2,
dalej zapojit intuiciu alebo vedomosti, lebo co doska, CPU a RAM, to ine skusenosti a ine moznosti.
Ak na to vsetko mas stastie, tak potom uspech je uz len zalezitostou vedomosti z fyziky, ergo ucinneho
chladenia. Ak investujes do chladenia 500 do chladica a 200 do fanu, tak pretaktujes tak na 3.5 az 3.7,
ak mas v izbe 21 *C a k PC privedies nejako chladnejsi vzduch. Ak vsak chces ist vyssie, potrebujes
kvalitnejsi chladic napr. Noctuu U12P, za 1900, ak chces ist este vyssie, tak vodne chladenie,
kde potreb. 2200 na CPU blok, 250 na redukcie, od 2000 do 4500 na pumpu, a este nejakych 1000
na hadice, spojky, tekutinu, prisady a pod. V podstate sa to da aj inak, kupis CPU blok s vyssou
restriktivitou za 1100 z plexi a medi, napojis jeden koniec hadice na vodu z vodovodu, a druhy koniec
das do odpadu, treba to vsak odkusat mimo PC, ci to netecie, lenze potom si musis spocitat, kolko
ta bude stat voda, ak mas vodomer. Ak vodomer nemas, lebo platis pausal, tak mozes chladit cele leto.
Ja som so vzduchom dosiahol 3960 MHz oproti 2000 co je 1.98x def. frekvencia. Keby som mal na vodnika,
tak idem vyssie a keby som mal na dusik, tak mi da tych 420x10, co je hranica mojho CPU.
Tu mas E7200:
http://www.computerbase.de/artikel/hard ... o_e7200/4/
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Vies, uspech OC zavisi od stastia, t.j. musis trafit kvalitny CPU, potom musis trafit kvalitne, ale lacne DDR2,
dalej zapojit intuiciu alebo vedomosti, lebo co doska, CPU a RAM, to ine skusenosti a ine moznosti.
Ak na to vsetko mas stastie, tak potom uspech je uz len zalezitostou vedomosti z fyziky, ergo ucinneho
chladenia. Ak investujes do chladenia 500 do chladica a 200 do fanu, tak pretaktujes tak na 3.5 az 3.7,
ak mas v izbe 21 *C a k PC privedies nejako chladnejsi vzduch. Ak vsak chces ist vyssie, potrebujes
kvalitnejsi chladic napr. Noctuu U12P, za 1900, ak chces ist este vyssie, tak vodne chladenie,
kde potreb. 2200 na CPU blok, 250 na redukcie, od 2000 do 4500 na pumpu, a este nejakych 1000
na hadice, spojky, tekutinu, prisady a pod. V podstate sa to da aj inak, kupis CPU blok s vyssou
restriktivitou za 1100 z plexi a medi, napojis jeden koniec hadice na vodu z vodovodu, a druhy koniec
das do odpadu, treba to vsak odkusat mimo PC, ci to netecie, lenze potom si musis spocitat, kolko
ta bude stat voda, ak mas vodomer. Ak vodomer nemas, lebo platis pausal, tak mozes chladit cele leto.
Ja som so vzduchom dosiahol 3960 MHz oproti 2000 co je 1.98x def. frekvencia. Keby som mal na vodnika,
tak idem vyssie a keby som mal na dusik, tak mi da tych 420x10, co je hranica mojho CPU.
Tu mas E7200:
http://www.computerbase.de/artikel/hard ... o_e7200/4/
Tak som to cital Kiwi a rozmyslal nad tym, ci by nebolo efektivnejsie ako kupit novu masinu a investovat velke peniaze a cas do taktovania - teda ci by nevyslo jwdnoduchsie a lacnejsie kupit dual cpu serverovu dosku a narvat tam dva Quatro procesory bez pretaktovania a investicii do vodnika, ktory moze navyse pretiect a znicit Ti celu masinu. Pouzivat vodu z potrubia by som sa neodvazil - ta voda je extremne vodiva a v pripade ze pretecie Ti nielen znici masinu, ale v pohode sposobi smrt lubovolnemu poctu zivych bytosti, ktore pridu s tekutinou do styku.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som pisal len hypoteticky. Teraz stoji E2180 1800 Sk, tak k nemu sa urcite neoplati kupovat chladic,
ktory stoji viac ako 500 Sk. Q6600 stoji 5700 Sk, tu by sa oplatilo kupit napr. Noktuu za 1900 Sk.
Este lepsie vychadza pomer cena/vykon pri E7200, ktora stoji 3600 + 500 za chladic.
Vodnik sa vobec neoplati, ak mas Exxxx alebo Qxxxx, ale oplati sa, ak mas 2 Q9xxx
a jednym vodnikom chladis 2 kompy. Este lepsie by bolo 2 QuadCore Xeony na jednu
dosku a vodnika, lenze tie do 775 maju mensi vykon a tie do 771 su drahe, rovnako aj
dosky. Co som pozeral, tak vyborny vykon ma:
http://predaj.porovnaniecien.sk/zbozi/c ... p=z:116503
len pozri tu cenu, za tu cenu mam 4 PC s E7200 komplet aj s chladenim. :)
Napr. tento ma zaujimavu cenu a aj by sa dal vyborne taktovat:
http://www.euromedia.sk/main.aspx?cls=P ... _id=230826
To pisem len pre potencialnych zaujemcov, lebo ja o tom mozem len pisat. :)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa gabberattack »

Jasne, ved hypoteticky sa da poriesit cokolvek :-).
Mam ale teraz jednu vec ja - neviem si vybrat medzi dvoma doskami pre Phenoma 9850. Jedna je Jetway a druha DFI. Su z rovnakeho sudku (chipset), aj vybava a cena je podobna, no to je tak ked mas na vyber z dvoch, je to tazke.
Ide tu o to, ze nemam paru, ci moj chladic sa vlezie na jednu z tychto dosiek a natahovat sa s predajcom a posielat veci naspat len preto, ze mam prilis velky chladic sa mi nechce.
Chladic je Scythe.
Este by ma zaujimalo - co myslis Kiwi, ako by fungovala kombinacia Phenoma s DDR2 533 ? Nie zeby som to chcel nejako dlho takto prevadzkovat, ale mam zopar kusov tychto pameti zadarmo a nechcem teraz vela $$$ vyhadzat, ked o par mesiacov budu ceny 1066 polovicne.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa matob »

miloso napísal:ked si mi to odporučil, a zdá sa mi to ako dobré riešenie...fan pri trafe na odvod vzduchu hádam bude stačiť
niečo takéto: http://www.pc-cennik.sk/zbozi/ventilato ... ?p=z:90413
alebo 12 cm? - ešte nájsť voľné kábliky, na čo to napojím, ak vôbec nejaké mám a urobiť miesto v bedni. asi to dám na miesto kede mali byť CD ROM-ky
hned zajtra skočím do miestneho PC Shopu
toto je moje riešenie, ručná výroba :wink: .. ak chceš zober to ako inšpiráciu :D
DSC00028.JPG
PS: káble si usporiadaj tak, aby ti nebránili prúdeniu vzduchu, t.j, keď sa pozrieš spredu cez fan, aby si videl zadný..
Obrázok
Napísať odpoveď