Error 417

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Error 417

Príspevok od používateľa dango »

hojte,

neviem si rady s tymto errorom, po hladani som nasiel riesenie cc_config.xml -ka, lenze toto mi nezabera. pouzivam portable verziu boinc, je mozne, ze na proxy je bloknuty port, na akom to komunikuje?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Zo serverom to komunikuje normalne HTTP port 80 pokial nenastavis proxy a iny port.
Teda ak si sa pytal na komunikaciu klient - projektovy server (scheduler).
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Error 417

Príspevok od používateľa dango »

no cim dalej zacinam mat pocit, ze nase interne IT oddelenie mi bloklo spojenie :( 2jadrovy 3gigahertz tak ostava nevyuzity... kazdy napad na oje*kanie ocenim :wink:
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa marpes »

Ak si za firemnym proxy, do manazera si nastav uplne rovnaky nazov proxy (adresu) a jeho port ako mas pre internetový prehliadač.
Naposledy upravil/-a marpes v Št Júl 23, 2009 11:09 am, upravené celkom 1 krát.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja som to tiez riesil a pokial nema clovek adminsky pristup, tak to nespravi.

The BOINC daemon uses port 80 (http) for communications between the host and project server. With 5.1.x http will be joined by https.

The BOINC Manager uses ports 1043 and 31416 for communications with the BOINC daemon. 1043 is the primary port (registered) and 31416 is the fallback (not registered).

BOINC.exe (the daemon) must be allowed to act as a server on ports 1043 and 31416, and also access the internet on port 80 (and whatever https is). The usual problem is that there is a personal firewall that is being overzealous.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa slavko.sk »

dango napísal:no cim dalej zacinam mat pocit, ze nase interne IT oddelenie mi bloklo spojenie :( 2jadrovy 3gigahertz tak ostava nevyuzity... kazdy napad na oje*kanie ocenim :wink:
Pokial z tej masiny mozes browsovat musi bezat aj BOINC.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Error 417

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Pokial z tej masiny mozes browsovat musi bezat aj BOINC.
To nemusi vzdy byt pravda. Niektore softverove firewally maju povoleny outgoing access len pre konkretne binarky (niekedy je to len hlupo na meno firefox.exe, ale byva to aj na checksum binarky) a vsetko ostatne je odmietnute... Ma to aj svoj vyznam, napriklad aby nejaky zlomyselny program nemohol "volat domov"...
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Error 417

Príspevok od používateľa dango »

je to tak. v prehliadaci aj boinc mgr mam nastavene to iste proxy (a jedine firemne), browsovanie v pohode, ani s boincom nebol problem. len ked som odisiel na dovolenku a potom po par dnoch si pozrel na strankach projektu, ze "ako sa mi dari", tak tasky boli vyprsane... 2 mozne alternativy, bud mi lahol pc alebo bloknute spojenie. pc bezi a v boinc mgr je error 417 :(
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa marpes »

... a skusal si resetnut projekt? (o ktory projekt sa jedna?)
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Error 417

Príspevok od používateľa dango »

jasne, to som spravil ako prve. primegrid, malariacontrol, rosetta a este nejake, co som spustal iba sporadicky...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa gabberattack »

-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Error 417

Príspevok od používateľa marpes »

ak nepomoze odinstalovat BOINC a znova nainstalovat, potom uz Ti moze pomoct iba znalec miestnej siete a jej nastaveni. Zial aj ja chodim s niektorymi strojmi spoza proxy, ale nic ine Ti poradit neviem.

.... a este sa pozri do nastavenia firewall, ci tam mas povolene nieco od boinc....
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Error 417

Príspevok od používateľa Palo M. »

Este ma napadlo, ze mohli vo firme nejako zmenit proxy, prave kym si bol na dovolenke... proxy autorizacii je totiz niekolko typov a browsery vacsinou vedia robit so vsetkymi, ale BOINC celkom nie. V helpe WCG je popisane, ako zistit, aky typ proxaca mas... Treba zapnut debugovacie flagy a z vystupu vycitat typ a potom ten typ natvrdo nastavit. Sam som to musel vo firme pouzit, inak mi neslo WCG...

V kazdom pripade, debug flagy v cc_config.xml mozu pomoct vypisat viac detailov o problemoch so spojenim...
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Error 417

Príspevok od používateľa dango »

dik, zajtra skusim. je to dost mozne, ze je zmeneny typ proxy. skusim to debugovat, ci sa nieco rozumnejsie dozviem.
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Error 417

Príspevok od používateľa dango »

takze teraz zahada :) skusil som si pridat project world comunity grid - clean energy a vsetko slape, ako ma. primegrid a malaria mi stale vypisuju error 417, takze s tym nasim zmenenym firemnym proxy to asi nebude. ale uz mam pokojnejsie srdce, ze to ide :) skoda, ze nie moje oblubene projekty (zatial)
Napísať odpoveď