Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa peeticek »

AMD FX 8120@3,8Ghz, 8GB RAM
Radeon 6850 - 860Mhz

BOINC 7.0.28
--vynos za 24h

POEM@home -- 300 000 (8gpu taskov sucasne - obsadene 4 CPU cory)
Moo!Wrapper -- 180 000
Distrgen -- 120 000
Primegrid -- 80 000
Collatz -- 67 000
Einstein -- 20 000 (2gpu tasky sucasne - obsadeny 1 CPU core)
WCG -- 10 000
SETI -- 6 500

Milky/Donate -- vyzaduju double pricision card :( // objednana 7850, pomeram tento tyzden a hodim vam cisla :D

Bolo by fajn, keby ste aj vy ostatni nahadzali jednotlive projekty pre vasu vga tak ako navrhol kiwi.

p.
Naposledy upravil/-a peeticek v Ne Dec 16, 2012 8:11 pm, upravené celkom 1 krát.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa gabberattack »

Linux - 2x Opteron 280 (bezia 3 jadra na 100%, jedno jadro je rezervovane pre grafiku), 16 GB RAM, NVidia GTS 450 (ale len cez PCI-e 1.0) v Einstein @ home priemerny kredit 9500 denne.

OS X - Corei5, 32 GB RAM, AMD Radeon 6770 v Einstein @ home, bezi len samotna grafika, CPU rata nieco ine, vykon 7000 za den
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa peeticek »

gabby ten 10k vynos je ked ratas jeden gpu task?
- skusal si nastavit v profile projektu, aby to ratalo 2gpu tasky?

dik
p.
PeeT
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa peeticek »

http://www.overclock.net/t/1065650/goog ... ts-12-9-12

doooost zaujimavy spreadsheet :)
skoda len, ze mnohe karty maju vyplnene cisla len pre 1-2 projekty napriek tomu, ze vie ratat 5-6 projektov :roll:
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kde sa nastavuje v projekte pocitanie 2 jednotiek cez GPU?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa peeticek »

Your account/Einstein@home preferences a posledna polozka

GPU utilization factor of BRP apps
DANGEROUS! Only touch this if you are absolutely sure of what you are doing!
Wrong setting might even damage your computer! Use solely on your own risk!
Min: 0.0 / Max: 1.0 / Default: 1.0

Ja mam 0.5, teda luska 2gpu tasky naraz..

P.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa gabberattack »

Asi to tam je napisane pre nejaky dovod, nie? Nechcem o tu grafiku prijst....
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa peeticek »

Mnoho gpu projektov nevyuziva dostatocne kapacitu gpu // nemyslim tym ze mas load 95-96 -- je dobre ze je tam rezerva, lebo popri ratani mozes normalne sledovat HD filmy a pod. Mam na mysli tragedie typu 40-50-60perc. pri jednom tasku.

Pomocou app_info.xml postupne zvysujes pocet taskov load vyzera napr.nasledovne..

1task - 50perc.
2tasky - 65perc.
3tasky - 80perc.
4 tasky - 90perc.

postupne sledujes vynosy a napr. pre moj stroj - 8core je pri POEMe idealny pocet vga taskov 8, kazdemu som pridelil 0,5 cpu, takze 4cpu cory riesia gpu tasky a zvysne drtia rosettu. Ked som dal 10taskov, mal som namiesto 300k za den, "len 295", proste som dosiahol limit karty, tak som sa vratil spat na tych 8. Cim viac shaderov ma karta, tym viac taskov vie drtit. Preco si projekt sam nezisti typ karty a neumozni nejak rozumnejsie uzivatelovi zvolit pocet taskov neviem, takto sa to musi robit cez xml file, co je pre 99perc. ludi scifi.

VGA nema problem bezat 100% loadom 24/7 pocas dlhej doby - skusenost za 4roky gpu crunchingu. Samozrejme nesmie sa prehrievat a pod.
Einstein je jeden z mala projektov - myslim ze dokonca jediny, ktory priamo v settingsoch na webe umoznuje nastavenie hodnoty, kolko taskov sa ma riesit. Keby to bolo naozaj DANGEROUS, tak to nedaju do moznosti nastavenia a nechaju to na "boinc guru-ov" cez app.xml file, ktory ked uz pouzivas, tak naozaj chapes principu fungovania.

Netusim, preco by sa mala vga flakat s 1taskom, ked som do nej dal znacne prachy a mam moznost namiesto 100k za den produktovat 300k, pricom vga je to uplne jedno.

Mal som 9800GT, GTS450, radeona 6850 mam a zajtra nahadzujem namiesto neho 7850. Vsetky bezali 24/7 a ani jedna nemala nikdy problem - vzdy to bola OC verzia so super chladicom a teploty dlhodobo na 60-62stupnoch, co je o dobrych 20st. menej ako referencne modely.
BTW radík 6850 si odsluzil svoje pocas leta, ked bezal v garazi non stop 3 mesiace :)

celkom by ma zaujimala slavkova 680, ci tych 50tis denne dava s jednym taskom.. Ak hej, tak je to smutne, lebo by ten vynos mohol byt podstatne vyssi.

p.



p.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja mam tu grafiku na serveri, kde mi bezi par dalsich veci, nerad by som si znicil masinu, skusim cez vikend, ked budem mat moznost pozorovat ako to ide.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa Palo M. »

Gabber, myslim, ze sa az prilis strachujes, na to ze sa nachadzas v krajine, kde sa na kelimky od kavy pise "pozor, obsah moze byt horuci" a na mikrovlnky "nepouzivat na susenie maciek". Inak aj v GPL licencii je napisane, ze autor za nic nezodpoveda a pouzivas to na vlastny risk (sekcie Disclaimer of Warranty a Limitation of Liability, okrem toho je to v odporucanej hlavicke k zdrojakom, pripadne aj vypisanemu textu - vid http://www.gnu.org/licenses/gpl.html) - a BOINC samotny je pod GPL (a to nehovorim o celom Linuxe).

Podla mna samotne toto nastavenie nema ako odrovnat hardver. Aj keby si tam pustil prilis vela taskov, tak ti to prinajhorsom zacne lagovat cely komp, ale ved by si to vedel vratit nazad (mozno nejaky trubiroh by take lagovanie bol schopny klasifikovat ako "pokazilo mi to pocitac" :lol:). A ak mas komp poskladany tak zle, ze pri 100% zatazi sa ti zacne grafika prehrievat, tak je chyba niekde inde, nie v 100% loade.

Ale v USA sa pravdepodobne nachadzaju jedinci, ktori su schopni pretaktovat grafiku, pustit na nej 54 taskov naraz a ak sa im upecie, tak zazalovat prevadzkovatela stranky kde je napisane, ako si tych 54 taskov naraz pustit. A neviem, ci bezny sudca je v takomto pripade schopny posudit, ze primarnym dovodom odfajcenia karty v takomto pripade je to pretaktovanie. Formulka "len na vlastne riziko" je pravdepodobne hlavne lacny sposob, ako sa takychto jedincov zbavit.

Najpodstatnejsie je vediet, co to nastavenie znamena a aku hodnotu tam vyplnit aby to robilo co potrebujes (peeticek vysvetlil myslim dostatocne). Ale samozrejme, ked tu hodnotu chces tunit, tak je celkom dobry napad zo zaciatku monitorovat load, teplotu a pripadne aj otacky ventilatora.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa slavko.sk »

GTX680 pocita pochopitelne 3 WU naraz (pri 4 bol zisk minimálny tak som nechal 3 a ušetril kus rezervu, nech sa syn môže hrať a nech to necítiť keďže ten komp sa bežne používa a pri 4 už to bolo na hrane) a nechal som na nu dedikovaný 1 thread, teda 7 počíta na CPU (i7 2700K @4,5GHz).
Ale taká 640 alebo 650, tá utiahne len 1WU pri 2 a viac mašina mrzne a má vážne výkonnostné problémy. Je to ale karta za 100€ nie za 470€ ako tá 680OC.
Inak ide stabilne 78-80 stupňov keďže je to ref chladič ale nepočuť ho vôbec.
peeticek napísal:Mnoho gpu projektov nevyuziva dostatocne kapacitu gpu // nemyslim tym ze mas load 95-96 -- je dobre ze je tam rezerva, lebo popri ratani mozes normalne sledovat HD filmy a pod. Mam na mysli tragedie typu 40-50-60perc. pri jednom tasku.

Pomocou app_info.xml postupne zvysujes pocet taskov load vyzera napr.nasledovne..

1task - 50perc.
2tasky - 65perc.
3tasky - 80perc.
4 tasky - 90perc.

postupne sledujes vynosy a napr. pre moj stroj - 8core je pri POEMe idealny pocet vga taskov 8, kazdemu som pridelil 0,5 cpu, takze 4cpu cory riesia gpu tasky a zvysne drtia rosettu. Ked som dal 10taskov, mal som namiesto 300k za den, "len 295", proste som dosiahol limit karty, tak som sa vratil spat na tych 8. Cim viac shaderov ma karta, tym viac taskov vie drtit. Preco si projekt sam nezisti typ karty a neumozni nejak rozumnejsie uzivatelovi zvolit pocet taskov neviem, takto sa to musi robit cez xml file, co je pre 99perc. ludi scifi.

VGA nema problem bezat 100% loadom 24/7 pocas dlhej doby - skusenost za 4roky gpu crunchingu. Samozrejme nesmie sa prehrievat a pod.
Einstein je jeden z mala projektov - myslim ze dokonca jediny, ktory priamo v settingsoch na webe umoznuje nastavenie hodnoty, kolko taskov sa ma riesit. Keby to bolo naozaj DANGEROUS, tak to nedaju do moznosti nastavenia a nechaju to na "boinc guru-ov" cez app.xml file, ktory ked uz pouzivas, tak naozaj chapes principu fungovania.

Netusim, preco by sa mala vga flakat s 1taskom, ked som do nej dal znacne prachy a mam moznost namiesto 100k za den produktovat 300k, pricom vga je to uplne jedno.

Mal som 9800GT, GTS450, radeona 6850 mam a zajtra nahadzujem namiesto neho 7850. Vsetky bezali 24/7 a ani jedna nemala nikdy problem - vzdy to bola OC verzia so super chladicom a teploty dlhodobo na 60-62stupnoch, co je o dobrych 20st. menej ako referencne modely.
BTW radík 6850 si odsluzil svoje pocas leta, ked bezal v garazi non stop 3 mesiace :)

celkom by ma zaujimala slavkova 680, ci tych 50tis denne dava s jednym taskom.. Ak hej, tak je to smutne, lebo by ten vynos mohol byt podstatne vyssi.

p.



p.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kedze som cely rok posluchal, Jezisko mi doniesol takyto pekny darcek:
HD7970 GHz Edition
HD7970 GHz Edition
Ked som to ale nahodil, bol som trocha rozcarovany z toho, ze GPU je vytazena dost malo: Pri Einsteinovi ide na 75% (je jedno ci 3 alebo 4 tasky naraz, viac som zatial neskusal), pri WCG HCC to ide od 0% do nejakych 75% (kolise to, niekedy je to uplne bez loadu a aj frekvencia GPU sa kvoli tomu znizi a navyse tie jednotky bezia menej ako 2 minuty, takze priemerny load na grafike je este nizsi ako pri tych 4 EAH). A na WCG sa ani neda nastavit, kolko jednotiek moze naraz bezat na GPU (na EAH sa sice da lahko nastavit pocet jednotiek na GPU, ale zase je tam nadhodnoteny CPU usage na 50% CPU, pritom na mojej i7 3770K to berie tak 22% CPU, takze ani Einstein nastavenie nie je idealne). No lenze grafiky maju velmi roznorody vykon, procaky tiez, do toho este velkost pamate a priepustnost, takze sa vlastne neda urobit jednoduche nastavenie tak, aby vyhovovalo vsetkym.

No a teraz, ked som hladal co s tym, tak som natrafil na takyto popis: http://www.techpowerup.com/forums/showt ... p?t=174138. Velmi zaujimave. Takze namiesto suboru app_info.xml sa teraz da pouzit app_config.xml, treba na to BOINC od verzie 7.0.40 (stabilna verzia je stale len 7.0.28, ale kedze momentalna beta 7.0.42 bola vypustena uz 13.12., tak by s nou nemali byt extra problemy). Ten app_config.xml je teraz omnoho jednoduchsi (oficialny BOINC popis app_config.xml je tu: http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/ClientAppConfig), nie je to naviazane na konkretnu verziu aplikacie (netreba kontrolovat, ci nahodou nie je novsia aplikacia, menit app_info.xml je vzdy otrava) - a pravdepodobne je aj mozne kombinovat viac projektov na jednej GPU, napriklad 2x HCC a 2x EAH sucasne (aj ked neviem, ako taka divocina vypali).

Myslim, ze to je presne to prave na moju momentalnu situaciu. Len skoda, ze musim trcat v robote :roll:, inak by som to hned teraz vyskusal... no ale ved cez vikend sa k tomu snad dostanem 8).
Neskusali ste to uz medzicasom niekto?
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa peeticek »

gabby - tiez by som k tomu inak pristupoval, keby mi to bezalo na PROD masine :). Na druhu stranu ako som pisal vyssie, a tak ako spominam pali v prispevku nizsie, nemyslim, ze hrozi okrem nejakych lagov, nieco dramatickejsie. Kazdopadne zalezi od loadu z podstatnych veci - ja napr neznasam lagovanie, takze BOINC neBOINC, hned znizujem gpu zatazenie, lebo v prvom rade som ja, pouzivatel a moj comfort - nenapchal som stovky € do masiny, aby mi sekal gmail :)

slavko - pri E@H ma stve doba odozvy na zmenene hodnoty parametra pre pocet simultannych taskov. Zmenim to na webe, dam apply ci co to tam je, aktualizujem projekt z Boinc managera a ... nic.. hodina, dve, tri, den, dva dni - proste v tomto su super xmlka. Zastavis BOINCa, zmenis, save, spustis a hned mas take nastavenie ako potrebujes. Nemas s tymto problemy? V pohode zmenis parameter z 0,3 na 0,5 a po update ti rata len 2tasky? - mozno mam nieco zle nastavene inde :-/

Ake mas vlastne vynosy pri 3taskoch naraz? resp ake mas casy, ved E@H dava 500kr/kus vsade a vzdy :).

moja 7850 dava cca 26k/den a tu su casy:

1task - cca 26min // cisty win 7 32bit
2tasky - cca 55min // rocny win 7 64bit, total zrely na reinstal //napr Donate mi dava 120K, a na cistej instalaci 380k :)


paliM - eeeeeej gratulujem =D> myslim ze v POEMe/WCG/Distrgene/Donate mame noveho krala :). Kruci, uz Ta nedostihnem :-O.

Na 7850tke davam 8 WCG taskov naraz, som limitovany CPUckom pretoze pocas ratania tasku na GPU ide cely cpu na 50%, no pocas prvych 30s vypoctu ide na 100%, nasledne do 49,707% ide gpu full a cpu 50% a opat minutka pre 100% cpu load a potom to konci pri 99,707 - celkove casy v priemere mam cca 12minut/task. Ak ratam 1task, mam cas cca 5min/task. Niekedy sa totiz podari, ze ked gpu task caka na cpu, tak tie zvysne tasky valia ako o zivot :).- preto nie su stale casy.. strop je okolo 400 000 WCG bodov/den, co je cca 55 000boinc kreditov. Kedze mas 2x tolko shaderov ako ja a k tomu 12corov / HT sa rata/ tak vidim to na +50% vykonu :).

tu mas moje xmlka pre

WCG http://leteckaposta.cz/913741186
POEM http://leteckaposta.cz/357444769

staci ich nakopcit do \BOINC\Boinc-Data\projects\boinc.fzk.de_poem a tak isto pre WCG

samozrejme BOINC manager nesmie byt spusteny.. vlozit xmlko a spustit BOINCa, hned vidno rozdelenie CPU a GPU zdrojov.

Ak by sa Ti dalo, mohol by si prosim tu svoju krasku potestovat pre vsetky AMD dostupne GPU projekty? - ja sa chystam zajtra nahodit full novu win 64bit instalaciu aby som mal relevantne cisla a potom to postnem pre moju 7850.

P.S.: nahadzovanie WCG xmlka som robil cez logmein z iphonu kedze som bol cez sviatky doma a PC v BA.. nudil som sa, browsoval som fora a pozeram hmm, toto by mohlo fungovat, tak som sa remotol a po 20min to uz bezalo s 8taskami :):):)

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa Palo M. »

No tak som to nevydrzal a trocha som sa s tym uz pohral. Je to teda riadna alchymia. Zatial som skumal len WCG a Einsteina a kazdy sa sprava uplne inac. No a univerzalny navod asi neexistuje, treba skusat empiricky co dana karta (na danom systeme) zvladne a samozrejme ake ma clovek preferencie na projekty (mne napriklad nejde o maximalizaciu kreditov, ale hlavne nech sa mi grafika neflaka, ked ju zrovna nepouzivam).

Takze nakoniec mam nasledujuce poznatky:

1. Ten app_config.xml je uplne super! Omnoho lepsie nez app_info.xml na taketo ladenie. Kedze WCG zahrna viac roznych projektov a len HCC je na GPU, pri pouziti app_info.xml by bolo treba nahadzat tam aj vsetky CPU projekty aj so vsetkymi spolocnymi subormi (aby BOINC klient tie subory nezmazal) - no a kontrolovat aktualnost tolkych aplikacii pri WCG by bola otrava. No a naozaj ide kombinovat niekolko projektov naraz na jedinej GPU (to pokial viem cez app_info.xml nejde).

2. Meral som to vselijako, spekuloval som, ale nakoniec som usudil, ze najlepsim kriteriom bude zataz GPU z aticonfig. Vychadzam z predpokladu, ze najviac zatazena GPU da najviac kreditov a je jedno, ci mi zatazi grafiku na 90% 8 taskov z jedneho projektu, alebo len 4 tasky (samozrejme rovnake tasky z toho isteho projektu).

3. Ten HCC je fakt haluzny v priebehu: na zaciatku ked startuje, tak zerie 100% CPU a ziadne GPU. Po par sekundach sa rozbehne GPU a zase CPU ide dole na nejakych 10%. Okolo polovice jednotky zase prestane frcat GPU a vsetko ide do CPU. A vtedy sa robi aj jediny checkpoint - pretoze task startuje bud z 0%, alebo z 50%, iny checkpoint na GPU HCC zjavne nie je. No a potom zase frci GPU a tesne pred koncom zase GPU zhasne a ide vsetko na GPU. Pri standardnom nastaveni (1 jednotka) je to samozrejme uplne o nicom, maximalne mi to tocilo 60% zataz na GPU a celu jednotku zvladlo za 2 aj stvrt minuty (a v tom boli tie 3 fazy, kdeby frcalo len CPU). Ked som dal 4 jednotky (kazda 1.0 CPU + 0.25 GPU), tak bol GPU load na 93% (okrem tych 3 blbych faz) a jednotka trvala asi 3:30. Problem ale je, ze vsetky jednotky odstartovali naraz (vid ten checkpoint) a teda bud vsetky frcali naraz na GPU a CPU sa flakalo, alebo prisla faza ked makalo len CPU a zase sa flakalo GPU. Kedze vsetky jednotky trvaju priblizne rovnako a su pomerne kratke, tak to plytvalo prostriedkami ako hrom. Ked som priskrtil CPU, tak vo faze pocitania na GPU to islo super, ale ked malo robit CPU, tak sa to stalo uzkym hrdlom (lebo na CPU pocitali ine, CPU-only projekty) a cas sa predlzoval (= GPU sa flakala dlhsie).

4. Einstein asi potrebuje len single-precision, aspon co som pozeral wingmanov s Nvidiami (nie nejako naslapanymi), ti mali kratsie casy ako moja ATI. Takze to vyzera, ze EAH asi nie je az taka dobra volba pre moju kartu... ale zase je to dobry projekt svojim zameranim, tak mozno pri nom ostanem. Nejake Rainbow Tables nepokladam za az tak vseobecne prinosny projekt, mozno este ten POEM alebo potom MilkyWay... Zatial to chcem nechat bezat par dni, ako to vyzera...

Nakoniec som si nahodil nasledujucu configuraciu:
HCC:

Kód: Vybrať všetko

<app_config>
   <app>
      <name>hcc1</name>
      <max_concurrent>4</max_concurrent>
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>.125</gpu_usage>
          <cpu_usage>.5</cpu_usage>
      </gpu_versions>
   </app>
</app_config>
plus Einstein:

Kód: Vybrať všetko

<app_config>
   <app>
      <name>einsteinbinary_BRP4</name>
      <max_concurrent>5</max_concurrent>
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>.1</gpu_usage>
          <cpu_usage>.2</cpu_usage>
      </gpu_versions>
   </app>
</app_config>
(to nastavenie max_concurrent sa myslim neda zrealizovat cez app_info.xml)

Takze mi teraz bezia na GPU 4 jednotky HCC ktore spolu "zeru" polovicu GPU a 2 CPU jadra - a k tomu bezi 5 Einsteinovych BRP, ktore zeru druhu polovicu GPU a 1 CPU jadro. A 5 jadier mam volnych na CPU-only tasky (vacsinou z inych projektov WCG). Vo vysledku bezi vacsinu casu GPU na 85% a CPU ma obvykle idle 22% (HCC task v GPU faze berie okolo 20-25%, BRP je vacsinou na 4-5%). Samozrejme, raz za cas ide CPU na 100% a vtedy ide GPU na nejakych 25%, ten HCC teraz trva 5:15 (4 naraz, teda asi 80 sekund na 1 task, plus tam bezi tych 5 EAH, ktore ale bezia o kus dlhsie, takze tie som zatial neodsledoval). Snazil som sa najst nejaky balans medzi CPU a GPU, aby sa ani jedno extremne neflakalo. Sice vo vysledku ani jedno neslape uplne naplno, ale celkovo sa mi to teraz zda take vyvazene.
Inak i7 3770K je "len" stvorjadro s HT (teda moze bezat 8 threadov na 100%). 6-jadrove su az 39xx, ale tie potrebuju ine patice a celkovo je to o kus drahsie riesenie.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Podpora GPU v jednotlivych projektoch

Príspevok od používateľa slavko.sk »

peeticek napísal: slavko - pri E@H ma stve doba odozvy na zmenene hodnoty parametra pre pocet simultannych taskov. Zmenim to na webe, dam apply ci co to tam je, aktualizujem projekt z Boinc managera a ... nic.. hodina, dve, tri, den, dva dni - proste v tomto su super xmlka. Zastavis BOINCa, zmenis, save, spustis a hned mas take nastavenie ako potrebujes. Nemas s tymto problemy? V pohode zmenis parameter z 0,3 na 0,5 a po update ti rata len 2tasky? - mozno mam nieco zle nastavene inde :-/
p.
Robím to cez XML, jasná vec. Ale už mám naladené, neriešim teraz, počítam, aj nedoplatok za elektriku 340€ som už zaplatil.
Napísať odpoveď