Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Ahojte,
mam taky technicky problem. Pri registrovani uctu na boinc.sk som bola vyhodnotena ako spambot..Tuto prekazku som uspesne prekonala :) Prisiel mi mail o schvaleni, klikla som na link, zadefinovala heslo a po kliknuti na ulozit zacala na mna kricat nadherna hlaska : Fatal error. Call to undefined funcion curl_init() in /usr/local/www/vhosts/sk.boinc.www/sites/all/modules/stopspambot/stopspambot.module on line 134. S tymto si uz ale bohuzial nepomozem - oklamat sa to neda... Takze tu pred vsetkymi cestne prehlasujem, ze nie som ziadny spambot :D A prosim o pomoc :) Dakujem.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa Palo M. »

Hmmm... To bude kvoli IP-adrese, z ktorej na web ides. Ak si za nejakym NATom a niekto v rovnakom NATe ma ghost PC, ktory niekde spamoval, tak sa cely NAT ocitol na zoname spambotov... S tymto vela nenarobime... zoznam z ktoreho cerpame je medzinarodny (nevplyvame na to, kto sa tam ocitne). A ten zonam nam usetril kopec roboty tym, ze odkopol vela evidentnych spambotov. Ten modul, co kontroluje spamboty, by mal byt aktivny len pri registracii (teda nie pri naslednom prihlaseni). Ale pri znovunastaveni hesla je to aktivne tiez, lebo pre system je to rovnaka situacia ako registracia... ak sa ti vsak podarilo ist z inej IPcky, malo by to byt v poriadku (a z logov vidim, ze tvoje heslo bolo nastavene na novu hodnotu).

Ale prave dnes sa nejaky script-kiddie pokusal utocit na databazu, su toho plne logy, takze mozno zahltil server... Moje rady su nasledovne:
1. Chvilu (alebo pol dna) pockaj a skus sa prihlasit s heslom, ktore si si naposledy nastavila. Mozno to jednoducho pojde (logy totiz hlasia, ze heslo bolo zmenene).
2. Cez IPCku, cez ktoru si si vytvorila ucet, skus aj aktivovat nove heslo (vidim, ze IP-cky menis ako rukavicky). Ak to nebolo blokovane pri registracii, prejde to aj pri nastaveni hesla. Tiez odporucam zopakovat pokus po chvili, pre pripad ze ten fetos zahlcuje databazu znova.
3. Ked to skratka nechodi, ozvi sa mi cez sukromnu spravu a nieco vyspekulujeme. Moze to cele chvilku trvat, pretoze ma nenapada nejake priame, elegantne a jednoduche riesenie, no ale nejako to nakoniec urobime ;-).

A prepac za tie obstrukcie, ale obrana pred spambotmi nam usetrila kopec starosti a zatial s tym ziaden velky problem nebol. Aj toto sa mi zda ako problem pouzitia NAT-u (NAT je zly-zly - no nepekna vec). A kym nehadze odmietnutie ze si spambot, ale vypisuje chybu, moze to byt len docasny problem, ktory je sposobeny inym faktorom...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Registracia sa mi podarila cez internet v mobile, len operator ma najskor dynamicke pridelovanie IP:) Prva zmena hesla bola z mojej domacej IP ( nemam verejnu IP, takze s tym NATom mas pravdepodobne pravdu) , potom som skusila mobil par krat krat , ale neuspesne. Takze sa ospravedlnujem za maly utok :) Je mozne, ze sa zmena podarila ked som isla na web cez mobil.
Nevadi, chapem tu obranu proti spambotom ,takze nemusis mat vycitky :) Skusim tvoje rady a uvidime :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa Palo M. »

Z tvojej strany o ziaden utok neslo ;-). Ten script-kiddie isiel z Rumunska a bolo to len trapne skusanie naslepo, ci nahodou nenajde nezabezpeceny phpMyAdmin (ktory tam nie je)...

No ale s tvojim problemom to nesuvisi, ako som najnovsie zistil. To prve odmietnutie bolo naozaj kvoli anti-spambot ochrane, kvoli IP-adrese ktora je na blackliste, ako som uz pisal. Ale tomu si sa vyhla tym, ze si pouzila mobil a isla si tak z inej IP-adresy...

Ten fatal error je ale nieco uplne ine: Niektore nastavenia servera su nevhodne a kvoli tomu ma web nejake problemy, vratane toho, co sa prejavuje tebe. Ja mozem administrovat web, ale nie server samotny, ten ma na starosti MeX a bohuzial sme v inych casovych pasmach... #-o takze to nejaky cas potrva, kym vsetko bude nastavene ako treba. Preto prosim o chvilku strpenia. Ked to rozchodime, dame ti vediet.

A dakujeme za nahlasenie chyby ;-).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Dakujem obom, uz je to v poriadku :) Kde sa objavi zenska, tam su vzdy nejake problemy :D :D :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ludi_slovakia napísal:Dakujem obom, uz je to v poriadku :) Kde sa objavi zenska, tam su vzdy nejake problemy :D :D :D
Ešte k tomu blondína ;)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Spambot pri registraci uctu na boinc.sk

Príspevok od používateľa Palo M. »

ludi_slovakia napísal:Kde sa objavi zenska, tam su vzdy nejake problemy :D :D :D
My sme vzdy velmi radi, ked mozeme pomoct zene v problemoch. :mrgreen:
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď