problém so šetričom obrazovky

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

lakiboy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 4:39 pm

problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa lakiboy »

Ahojte,
dnes som nainštaloval boinc (rosetta@home) dúfajúc, že sa aj ja trošku pričiním k dobru veci, ale...

po 3-minutovej nečinnosti kedy to má všetko začať, sa mi stále reštaruje ten boinc šetrič obrazovky, tým sa prcesor zaťaží a mne samotný proces nikdy nenabehne.
Aby som to viac rozobral, ten šetrič sa skladá z viacerých stránok, že ano. Najprv je logo, za ním ide niečo ako "welcome screen" a za ním samotné čísla ukazujúce nejaké hodnoty. No a po každom tom screene mi nabehne znova na pol sekundy windowsácka plocha, potom ďalší šetrič, potom zase plocha a skôr ako sa systém rozbehne, sa aj zastaví pre vysokú záťaž procesora.
Čo s tým? :(
Lukas
lakiboy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 4:39 pm

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa lakiboy »

Joj, ešte som zabudol spomenúť konfiguráciu:
Win 7 (x86) SP1
2,21 GHz (AMD Athlon 3500+)
2 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa marpes »

Jednoducho odstavit setric, pocitanie je rychlejsie bez neho na vsetkych projektoch. Ak chces sledovat kratkodobo priebeh vypocet, spusti si grafiku aktualne pocitanej jednotky. S konkretnym setricom pre Rossetu ti snad poradi niekto, kto pocita tento projekt.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa Kiwi »

My co crunchujeme mame v preferenciach BM zaskrtnuty checkbox: While computer is in use, prip. While GPU is in use,
ak sa pocita na GPU a nelaguje nam plocha ci videa.
Setric vo Win mame vypnuty.
Ak ti ale taketo nastavenie spomaluje PC, tak zaskrtni: Only computer has been idle for [1,00] minut/y.
Vsetky tie savery sa pouzivali na zaciatku, ked sa boinc vyvijal, prip. ked boli este CRT.
lakiboy
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 4:39 pm

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa lakiboy »

Dakujem za rady :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Najlepsi screen saver je vypnutie displeja/monitora po 5 alebo 10 minutach.
Ostatne setrice obrazovky su len blud a niekedy velmi davno v roku 2000 ked zacinalo SETI@home tak to zacinalo ako setric obrazovky ktory bol pekny a efektny ale skoro sa ukazalo ze to nie je take efektivne ako nechat bezat na pozadi proces s nizkou prioritou ktory pocita vtedy ked nie je vytazeny procesor na 100% a spocita viac ako setric obrazovky ktory este nevyse konzumuje elektriku displeja/monitora uplne zbytocne.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dovolim si nesuhlasit.
1. BOINC screenserver casto poskytuje aj udaje. Ja viem, ze sa to da zapnut aj manualne, ale kto by si to sam zapinal :-D. Prave ked sa to obcas zapne same, tak si to clovek pozrie, je to male ozivenie.
2. Screensaver az tak vela prostriedkov nezerie. Da sa nastavit, kolko sa ma na scrensaver obetovat a takisto sa da nastavit, aby po chvili screensavera (vid ozivenie v 1. bode) vyplo obrazovku uplne.
3. Screenserver je dobra reklama. "Jee co to mas na pocitaci, to je pekne..." - "No, to je BOINC a okrem toho, ze je to pekne, je to aj uzitocne".

Samozrejme, hardcore cruncheri screensaver vacsinou nepouzivaju vobec (resp. ani to nema vyznam, ked je to headless masina), ale rozhodne by som tuto temu "neporiesil" vyhlasenim "vypni setric, aj tak je zbytocny". Prave preto, ze fanatici uz vsetci pocitaju, tak screensaver moze pritiahnut aj beznych ludi. Tak, ako to kedysi screensaverom zacalo v SETI...

Podla mna je uz v nastaveniach tak trocha chaos, pretoze sa tam stale len pridavaju nove a nove moznosti, tak teraz niektore kombinacie nastaveni skratka nefunguju. Napriklad je tam vypnutie pocitania po nejakom case (aby sa mohol podtaktovat procesor/vypnut jadra), alebo kontrola vytazenia procesora inymi procesmi - to su veci ktore mozu "zakerne" vypnut BOINC bez toho, aby to clovek chcel.
Mne sa osvedcilo, ked BOINC bezi stale na pozadi (moze mat kludne aj nastavene, ze nepocita pri pouzivani PC, ale az po minute necinnosti, s Athlonom a 2G pamate sa to celkom hodi)... a screensaver je nastaveny zvlast (moze sa spustit povedzme az po 5 minutach necinnosti) - a tiez blank po nejakom case (napriklad 30 minut).

Ak je to jednojadro, tak v tom pripade by som tipoval, ze samotne Windoze na pozadi zeru dost velku cast CPU na svoj vlastny chod a preto sa BOINC sam vypina (a teda odstavenie screensavera pravdepodobne velmi nepomoze a bude to BOINC aj tak vypinat, akurat to nebude take viditelne). Odporucam skontrolovat "Suspend work when non-BOINC CPU usage is above" v computing preferences (na webe), standardne je myslim 75%. Ak sa ma BOINC zapinat iba pri necinnosti (= ked nikto nehybe s mysou a nepise na klavesnici a je to desktop system), tak sa tam moze veselo dat 0 (tj. windozacke procesy na pozadi nebudu vypinat BOINC, ale pohnutie mysou ano).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: problém so šetričom obrazovky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

V robote to musim mat vypnute lebo by ma zrusili.
Doma mi je to zbytocne lebo vsetky navstevy su uz zasvetene do problematiky.
Vec názoru. Ja som hardcore cruncher. Nech to maka a ja o tom nemusím vedieť.
Napísať odpoveď