Milniky

Diskusia k štatistikám, výkonnosti jednotlivých členov alebo miniteamov, podpisom (signatúram) atď.

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa peeticek »

Podla mna je skoda, ze neexistuje dohoda medzi projektami ohladom pridelovania kreditov. kreditov.
Vzhladom na obrovske kreditove pridely napr v PM, sa dostavaju do uzadia projekty, ktore si myslim ze su hodnotnejsie ako najdenie dalsieho najvacsieho prvocisla. Vysledkom je to, ze ludia sa hrnu do projektov nie preto, ze su presvedceni o jeho zmysle, ale kvoli kreditom.

Pacia sa mi tiez pripomienky štamgastov, ktori rataju x rokov a potom pride newbie s NVIDIU a pichne ho do vacku za tri mesiace. treba si uvedomit ze podstatne je, kolko je zratane a nie to, kto je na akom mieste v rebricku. Pride mi to ako hodnotenie pracovnikov za komunizmu, kedy 50r mal 2000 korun plat, aj ked od rana do vecera len nasaval v robote. Kedze mal uz bohatu prax v nasavani "povedzme 35r", bolo uuuplne v poriadku, ze mlady, ktory urobil robotu za 10tich takychto 50 rocnych nedostal viac ako 500korun, lebo je mlady - trochu chore a kratkozrake nie?

Statistika je podla mna len doplnok v celom BOINCu - pointa je niekde inde. Ak GPU zrata rovnako kvalitne za den to, co 10 CPUciek, tak smelo do toho, pretoze spotreba 10tich compov bude radovo vyssia ako jedneho lepsieho s dobrou vga. Vsetka cest ak je niekto v projekte 5-8-10r, ale co je podstatnejsie? Kto je podla vas prinosnejsi clen BOINC komunity?

stamgast, ktory ma 1PC a rata 10rokov - odovzda 200WU
newbie s gpu strojom a rata 1mes. - odovzda 20000WU
alebo ten, co pritiahne do boincu ratacky dalsich 20 ludi?

Kazdy jeden comp, ktory je zapojeny do boinc dava zmysel - v tom je sila BOINCu.. To, ze to ma niekto ako hobby a sype prachy do masin, ktore bezia 24/365 je pekne - sam som jeden z nich, ale je to mimo zameru BOINCa.. ten je vyuzit EXISTUJUCI vykon, ktory je denne premrhany popri YT, FB, filmoch a hudbe.

Stretavam sa niekedy s nazorom, ze naco ratame tolko rokov na cpu a pod, ked potom pride technologia /gpu, ktora za rok zrata to, co stovky cpu pocas 10r.
odpoved je jasna - vdaka pokroku a znalostiam z tych 10r kedy sa pocitalo len na cpu sme sa dostali tam, kde sme teraz a prave preto to dava zmysel. Presne ako distributed.net a seti@home..
Cielom seti z mojho hladiska bolo dokazat, ze public DC ma zmysel a je dlhodobo udrzatelny na obstojnej vykonovej urovni a vysledkom je univerzalna platforma BOINC
- ano, nenasli sme marťanov a ale ako inak by ste presvedcili masu ludi, HEJ pojte ratat - najdeme mimožemštanov, bude sranda - pochatujeme trochu..

- ale isto potesi, ked je niekto na prvych miestach napr v ramci statu..
celkom by som uvital pocet CPU/GPU hours v statistikach tak ako to bolo pri seti..

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
steban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2011 10:03 pm
Bydlisko: Šaľa/Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa steban »

Pridelovanie kreditov za vypocitane WU a nasledne moznost na zaklade toho vytvarat rebricky bol podla mna scasti "marketingovy" pocin. Predsalen, clovek je tvor hravy a hlavne sutazivy, pricom prave rebricky tuto nasu vlastnost plne vy(zne)uzivaju. :)
Mozno vdaka tym rebrickom a snahe sa dostat niekam vyssie v statistikach pribudlo mnozstvo uzivatelov, ktorych by poskytovanie svojho PC zakratko omrzelo alebo by pocitat vobec nezacali.
Pre niekoho je dolezity samotny ciel, pre niekoho aj cesta k nemu.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa peeticek »

o zruseni kreditov nepadlo u mna ani slovo - samozrejme ze treba nejak merat mnozstvo odovzdanej prace..
Nacrtol som chybu v odmenovani..

PrimeGRID - GTS450 - 220 000kr/den
gpugrid - GTS450 - 22 000kr/den

nemyslim si ze gpugrid je hodny 10x mensieho ocenenia kreditom - prave naopak by som to nastavil ked uz tak :)
Pouzivatelia vidia kredity a tak budu vsetci v tych najvynosnejsich kvoli postupu v rebricku a to nie je dobre..
Ak by bol kred.prinos v gpugride taky isty ako v prime - ratam vylucne len ten..teraz ratam 50/50..


p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
steban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2011 10:03 pm
Bydlisko: Šaľa/Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa steban »

Ved ani ja som nemal v umysle likvidovat kredity :) Je pravda, ze do toho moc nevidim (a niektorym diskusiam vobec nerozumiem), ale pridelovanie kreditov za jednotlive vypocitane WU je asi zalezitostou tvorcov projektov. Ja byt jednym z nich (beruc do uvahy uz spominanu sutazivost cloveka), tak s cielom zabezpecit vysoky pocet zapojenych PC prave do mojho projektu a rychlejsie ziskanie vysledkov, sa budem snazit ohodnocovat WU, co najstedrejsie. Ci je to spravodlive, resp. proporcionalne, je uz asi ina vec.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa peeticek »

Presne to je dovod, preco som napisal, ze je skoda ked neexistuje dohoda medzi nimi - resp. koordinator takychto veci, ktory by zabranil prave takemuto lakaniu na vysoke kredity.

GPUGRID dorovna PrimeGrid.. a o tyzden zvojnasobi Primegrid pridelovanie, tak gpugrid zas navysi - a to hovorim len o dvoch projektoch, su ich desiatky a proste by to nikam neviedlo.. len znehodnocovalo predtym ocenenu pracu..

CPU a gpu rozdiel by som ponechal - tam je to ok.

kreditom tiez nerozumiem detailne - vychadzam len zo svojej skusenosti PM vs gpugrid vs collatz..

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Kiwi »

Predstav si, ze ides robit novy projekt a potrebujes ziskat ludi. Co urobis, aby si ziskal CPU aj GPU poctarov ?
No musis dat vyssi kredit, ako je v inych podobnych projektoch, inak ziskas len par ludi a projekt zdochne.

Ten rozdiel medzi GPU a CPU bude este vyssi. Zober napr. EAH, kde so starym CPU spocitas za 30000 s,
s novym CPU za 15000 s, so starou/slabou nVidiou za 7500 s a s novou vykonnou za 2200 s.

Spotreba stareho CPU je cca. 40 W a novej GPU 80 W, lebo tento projekt vyuziva GPU len na par %.
30000 / 2200 = 14, ergo nova GPU spocita 7 x viac pri rovnakej spotrebe,
a namiesto 86400 / 30000 = 2.88 x 500 = 1440 points
dostanes 86400 / 2200 = 39.3 x 500 = 19640 points.

U PG napr. CPU urobi WU za 40000 s aleb GPU za 280 s, cize dostanes 4900 resp. 700 000 points.
GPU tu zerie 180 W a CPU 30 W, cize mas pri rovnakej spotrebe
4900 points, oproti 120 000 points.

O par mesiacov pridu karty, ktore urobia 4 x, neskor 8 x viac roboty pri tej istej spotrebe, lebo sa zlespsi architektura
a sucasne sa prejde na 28 resp. 22 nm proces, cize budu mensie straty v chipoch.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Honza »

peeticek napísal:Nacrtol som chybu v odmenovani..

PrimeGRID - GTS450 - 220 000kr/den
gpugrid - GTS450 - 22 000kr/den
Neznam GPUGrid, k tomu se nebudu vyjadrovat.
Ale populisticky jsi to podal - u PrimeGridu je velky rozdil, ktery podproject pocitas. PPS Sieve je idelani pro GPU, poskytuje obrovsky vykon proti CPU. CW Sieve pro GPU dava asi polovinu ci jen tretinu vykonu a take kreditove ohodnoceni podle toho klesa (rekneme, ze misto GTS450 je treba GTX580). Takze kdyz ty by jsi trapil GTS450 na PPS Sieve, musel bych mucit GTX580 na CW Sieve, abych dostal priblizne stejne ohodnoceni.
A pak napriklad Genefer pro CUDA by na GTX580 davalo pro nektere N dokonce mene, nez bezny quad-core CPU (a nekde je zase 7x rychlejsi nez quad pri pouziti vsech jader).
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa tahanko »

7 000 000 + total a z toho 3 500 000 + Primegrid :D
Používateľov profilový obrázok
Wewe
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Mar 28, 2010 3:38 pm
Bydlisko: Žilina (Banská Bystrica)

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Wewe »

Už som aj ja milionárka :wink: tlieskam si :D =D>
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Milniky

Príspevok od používateľa matob »

=D> =D> :P
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Hefto99 »

=D> =D> =D>
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

2 melce v malariacontrol. gratulujem si.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa marpes »

gratulujem aj blahozelam ti =D>
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Milniky

Príspevok od používateľa Honza »

500.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Milniky

Príspevok od používateľa marpes »

nie gulaty, ale velmi narocny milnik
Prílohy
__climateapps2.oerc.ox.ac.uk_cpdnboinc_cert1.php.pdf
(71.89 KiB) 448 stiahnutí
Napísať odpoveď