[edit]Ucastnik rosetta@home

Diskusia k štatistikám, výkonnosti jednotlivých členov alebo miniteamov, podpisom (signatúram) atď.

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

[edit]Ucastnik rosetta@home

Príspevok od používateľa peeticek »

Zdravim vsetkych,
chcem sa spytat na spominanu organizaciu a jej pozoruhodne aktivity v projekte rosseta@home. Oficialne podporuje tento projekt, alebo je to len na cierno prevadzkovane ich adminom, pripadne nejakym nadsencom? KOlko mjau compov v prevadzke? Je to nadherny priklad toho, ako by mali taketo institucie podporovat vedu svetoveho formatu. Rossetu povazujem spolu s foldingom k najserioznejsim projektom - co myslite, ako by sa dalo nahovorit aj ine organizacie v SR, aby pomohli zviditelnit SR v podpore vedy a pod.? Aky by to malo dopad na ich prevadzkove naklady? Ono, ked si zoberiem, ze narast spotreby el.energie je povedzme 50W, tak to pri 20tich compoch robi 1KW navyse, teda 4Sk/h - a 35tis.Sk rocne navyse za ucet (prevadzka 24/365). Podla mna by mohol stat taketo nieco podporit a organizacie, kt. by boli v takychto projektoch, by mohli niekde uvadzat ze su clenmi takeho a takeho projektu bla-bla.. Minule som bol prekvapeny, ked som vo FN Brno-Bohunice videl 2,8GHz P4 od HPcka hucat non.stop v ambulanciach pre pripad, ze by sa robilo EKG ci co - ak takto prevadzkuju niektore nemocnice svoje compy, tak by pre nich ani nemusel predstavovat problem s vyssou spotrebou.. Co myslite? Mal by sancu navrh vlade, alebo samotnym nemocniciam taketo nieco navrhnut?

dik za reakcie..
spozdravom
peeT

[edited by slavko.sk]pls niekedy je lepsie nekonkretizovat
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Malo by to vyznam hlavne tam, kde maju C2D alebo
kde budu mat Penryny, ktore budu vyrabane 45 nm,
technologiou a aj nove chipsety z Intelu P35 a nove
DDR3 budu fungovat na dvojnasobnej frekvencii
ale budu zrat o 5 az 25 % menej, takze taketo
stroje vypocitaju 3 az 12 krat viac, ako stare Pentia
ci AMD, ale maju spotrebu okolo 60 az 80 W pri
max. zatazeni.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Penryn a C2D je trocha sci.fi pre nase zdravotnictvo..

Príspevok od používateľa peeticek »

ahoj, viem co msa na mysli, ale tych 50W som myslel pre Core2duo..P4 bude na tom podobne, ale ta je len single core. Myslis si, ze nemocnice maju na upgrade core2duo alebo cakaju na Penryn? Moja osobna vedomost je P4, celerony..neviem ako je to v BB - preto sa o to zaujimam. Osobne povazujem P4 za celkom schopny CPU, i ked ta spotreba/vykon neni bohvie co - ale mrni na tuto nemocnicu..7500 kreditov za 24 hod.., co je skoro polovica z celeho timu boinc.sk za den..
Mna len napada otazka, preco sa takto neangazuju viacere nemocnice - moc by och to nestalo - vypoctove kapacity su, len ta vola nikde - mozno neznalost.. dalo by sa s tym nieco spravit? na nakup novej techniky treba zabudnut - to je sci-fi, ale vo vyuziti ten existujucej za nejakych dobrych podmienok..no, mozno tu sanca je..
PeeT
Používateľov profilový obrázok
azor666
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 9:28 pm
Bydlisko: prague
Kontaktovať používateľa:

Re: Penryn a C2D je trocha sci.fi pre nase zdravotnictvo..

Príspevok od používateľa azor666 »

peeticek napísal:ahoj, viem co msa na mysli, ale tych 50W som myslel pre Core2duo..P4 bude na tom podobne, ale ta je len single core.
Maximalni prikon (TDP) C2D je 65W. P4 je na tom pri mensim vykonu hur (80-115W TDP) pro zajimavost 4jadro od c2 ma jen 105w. Narust o 50W je realny u P4 a pentiumD (pri extremnejsim OC a boinc to chce mensi atomovou elektralnu ;) ) U c2d je narust zmeren na 20+W
Naposledy upravil/-a azor666 v So Máj 26, 2007 3:22 pm, upravené celkom 1 krát.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Penryn a C2D je trocha sci.fi pre nase zdravotnictvo..

Príspevok od používateľa Honza »

peeticek napísal:7500 kreditov za 24 hod.., co je skoro polovica z celeho timu boinc.sk za den..
Nekteri z nas maji denni vic, ale to neni dulezite. Kazdy vysledek je dobry.

@ kiwi - az bude na trhu Penryn, tak bude ve stejne pozici jako dnes P4 vuci tomu, co prijde na trh v roce 2010, takze by se mohlo cekat donekonecna. Efektivity je treba vzdy hodnotit podle soucasnosti a podle toho, co je dostupne.

Myslim, ze je to castecne neznalosti - adminu, obsluhy pocitacu a nejvice tech v pozici decision makers. Jiste i neduvera, nejistota, neochota cokoli menit, riskovat "nadbytecne" rozhodnuti etc. Strach z neznama.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som mal Celeron D pretaktovany na 3.7 GHz s 512kB cache
a teraz mam E4400 pretaktovany na 2.4 GHz a 2M cache
pre porovnanie spotreba bez monitora bola u Celerona 110 W/h
u C2D E4400 je 120 W/h.

porovnanie vykonu:

Celeron:
__________ E4400:

QMC 419 bodov / den
1727 bodov / den

Einstein ---------
______ 1130

CPDN _________454
_____ 994
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ja len tak cisto pragmaticky ... nemocnicu by som do toho nemontoval lebo hned toho nadsenca - nasho clena timu - zrusia. na slovensku je to tak.
Ono totiz ked PC nic nerobi a zerie 100W tak to neni problem, to je v pohode. Ale ak spotrebuje 130W a nebodaj niekto z toho ma nejaky uzitok - a je jedno ci je to veda alebo sa tym zachrania zivoty ludi/zvierat - tak to uz problem je. Ludska zavist a hlupost si veliciny ktore suverejne vitazia v zavode s nekonecnostou vesmiru.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Presne tak. Ja som sa stretol na SVK s absolutnou neochotou cokolvek zmenit a vziat co i len trosku zodpovednosti na seba. Neslo tam len o vyuzitie pocitacov (nova ucebna financovana programom PHARE!!! - teda nie z penazi skoly - pre zlepsenie pocitacovej gramotnosti studentov bola zamknuta a jedine admin a par profesorov sa tam mohlo dostat), ale skutocne aj v beznom zivote vacsina ludi nema absolutny zaujem nieco zmenit na tom, co je zazite, zvyknute. Tych 7000 kreditov denne nie je az tak vela, moze to byt trebars jedna ucebna s pocitacmi, alebo jedno poschodie s masinami pre lekarov. Je to ale uplne jedno. Akonahle sa o tom dozvie niekto z vedenia, okamzite to zatrhnu, v tom som si isty. Ked sa takto nazbiera viac veci dohromady, skutocne neviem, co tych ludi na SVK este drzi doma / myslim tym ludi mimo Bratislavy, heh :-) /
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Na zaklade poziadavky som prispevky mierne zeditoval. Vo vseobecnosti je trosku mozno nesikovne aj zvolena prezyvka, ale to je uz kazdeho osobna vec.
Myslim si ze niekedy je lepsie zostavat v anonymite a nerozpytvavat konkretne veci. Ak by mal niekto iny nazor, mozeme si to inde rozdebatovat.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

gabberattack napísal:Presne tak. Ja som sa stretol na SVK s absolutnou neochotou cokolvek zmenit a vziat co i len trosku zodpovednosti na seba. Neslo tam len o vyuzitie pocitacov (nova ucebna financovana programom PHARE!!! - teda nie z penazi skoly - pre zlepsenie pocitacovej gramotnosti studentov bola zamknuta a jedine admin a par profesorov sa tam mohlo dostat), ale skutocne aj v beznom zivote vacsina ludi nema absolutny zaujem nieco zmenit na tom, co je zazite, zvyknute ...
Plne suhlasim, osobne skusenosti..
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

To vsak nie je dovod odist prec,
ale minimalne sa pokusit to zmenit.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:To vsak nie je dovod odist prec,
ale minimalne sa pokusit to zmenit.
Nuz myslim, ze odtialto urcite spravim viac (aj pre BOINC.SK), ako keby som sedel doma. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď