BSKstats

Diskusia k štatistikám, výkonnosti jednotlivých členov alebo miniteamov, podpisom (signatúram) atď.

Moderátor: Moderátori

forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: V CNT se rozhodně nehrneme jen za kredity, stačí se kouknout na ostatní projekty jako třeba SIMAP, kde je příděl také minimální. Ale takových projektů je spousta a členové CNT jim i přes to hodně pomáhají. Nuže koukni se i na jiné projekty a nehodnoť podle jednoho který je v současnosti ve středu tvého zájmu.
To je chvalyhodne, ale mojim cielom nebolo povedatze CNT je nanic a boinc.sk ho predci po vsetkych strankach, mojim cielom bolo ukazat ti, ze vyvoj v boinc.sk je dobry, aktivita clenov sa sutreduje na podstatne veci a tym padom nie je dovod plakat nad klesajucim celkovym vykonom.
Možná jsi to tak nemyslel, ale napsal jsi to tak.
Taky bych to mohl brát jako útok a vypisovat na kterých z nejméně štědrých projektech odvedlo CNT větší porci práce než boinc.sk, ale k čemu by to bylo. Ptal jsem se proč o tolik klesnul výkon týmu a tohle rozhodně nebylo tím důvodem.
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: Když se kouknu co udělal váš tým za poslední léta pro propagaci BOINC ve vaší republice, tak je to téměř nula. Tomu odpovídá i ta dlouhodobá stagnace a nynější pokles výkonu celého týmu. Je otázkou jestli je to pro vás, pro projekty a celý BOINC užitečnější plkat někde na mezinárodním fóru a honit si tam svoje ego, než propagace a přitáhnutí tisíců lidí k výpočtům v daném státě.
Foreste, uvedomujes si co pises? Uz viackrat si ukazal svoju obmedzenu schopnost komunikovat, ale to co predvadzas teraz je uz rovne znizenemu socialnemu IQ (presnejsie EQ) - a neber to ako urazku.
Len clovek ktory nema pohromade vsetkych desat dokaze urazat medzinarodne aktivnych clenov a obvinovat ich z honenia si svojho ega (pravdepodobne hodnotis tak podla svojho pristupu), pretoze tieto fora zjavne necitas a teda vobec netusis o com tam nasi clenovia debatuju (reporty priamo developerom, podpora propagacie a dovod na ucast v projekte pre ludi, ktori sa odpajaju z roznych dovodov, atd). Nechapem, kde sa v tebe berie ta agresivita voci ludom, ktori maju ten isty konicek ako ty.
Co ta k tomu vedie? Kde sa v tebe berie a z coho prameni ta zloba, ironia a ustipacna aktivita?
Kde sa v tebe berie ta neschopnost pochopit ze su ludia ktori maju iny pristup, iny nazor a ine priority ako ty?
To není zloba ani zhazování jejich práce. Vážím si lidí kteří tuhle činnost dělají, ale jsou i tací kteří na to v každém druhém příspěvku poukazují a to beru jako honění vlastního ega. Tací lidé v komunitě i zde bohužel jsou a ty jsem měl i na mysli a těm ostatním se tímto omlouvám. Nerozepsal jsem to a tím pádem to znělo všeobecně, což jsem nechtěl.
Ani tato věc nemá nic společného s klesajícím výkonem týmu a je zbytečné se o tom zde hádat kdo co kdy udělal.
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: V tomhle je opravdu mezi CNT a boinc.sk obrovský rozdíl, to už jsem zjistil dávno. Hrajete si na individuality a na vlastní zviditelňování, což moc nesvědčí o týmové práci na které je to i znát. Tyhle vlastnosti u aktivních lidí v našem týmu nenajdete a ani o ně nestojíme.
Hrame sa na individuality? Kto sa na co hra? Sme skupina ludi, ktori maju spolocny konicek a ktori su radi ked mozu komunikovat o spolocnom konicku. Nic viac, nic menej. To, ze sa grupujeme, propagujeme team, je rovnako nasa hobby aktivita, kto ma kolko casu a chuti tolko ho venuje.
V com je problem ak toho casu mame malo? To je snad nejaka vada alebo co? Problem to je, ak nieco slubim a neurobim to, ale to sa tu nedeje. Takze v com je problem? V com by nam malo pomoct nejake "vedenie"? Prisiel by clovek, povedal urobte toto a hento, a tym sa to napravi? Nie sme robotnici na stavbe aby nam musel niekto dirigovat co mame robit, my to vieme, takze ide len o cas ktory tomu mozme venovat.
A dovol mi pripomenut ze prave neshcopne vedenie CNT sposobilo jeho degradaciu a dlhodobu stagnaciu, a doteraz nesie nasledky v podobe odohnanych sikovnych clenov (honza, trux...), ktory mohli nieco urobit naozaj aj pre boinc a nielen pre kredity. (nastastie Honza uprednostnil boinc pred konfliktmi a uspokojil sa iba s formalnym odchodom z CNT)
S tím plně souhlasím, jde přeci o koníčka, jde ale také o tým pokud týmem jste. V týmu si lidi pomáhají, tým má své cíle, svůj směr, pravidla a všichni se snaží co můžou aby tím co umí týmu pomohli. To že zde někdo něco slíbil a nedodržel to, či spíše to dosud neudělal, to se zde děje poměrně často. To je jedna z věcí která by mohla mít vliv na klesající výkon.
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: Prostě mě zajímaly názory místních členů.
Nie, nezaujimali ta nazory clenov, zaujimala ta predovsetkym snaha honit si svoje ego tym, ako tvojmu teamu krasne rastie kredit a ako ti amateri odvedla na slovensku upadaju. Chcel si sa vytiahnut a podpichnut.
Inak by si nenapisal sarkasticku poslednu vetu. Ak naozaj veris tej citovanej vete tak klames sam seba.
Nikde jsem nic neuvedl čím bych se vytahoval. Prostě jsem jen upozornil na klesající výkon a čekal jsem že mně to někdo vysvětlí. Popravdě řečeno jsem čekal že někdo příjde a řekne "hele kluci s tím by se mělo něco dělat". Návrh jak ten vývoj otočit, jak získat nové členy, jak ty současné lépe motivovat, či individuální závazky zapojení více PC, nebo ty současné delší dobu..... Prostě zdravé hecování které by pomohlo většímu nasazení. To bych čekal od týmu, né jen urážení toho kdo na to upozornil. Dle těch reakcí si myslím že jde spíše o ego někoho jiného kterého se to dotko že jsem na to upozornil.
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: Nevím co je na tom zase špatného. Je zajímavé že ty neopomeneš kdykoliv když je nějaký pokles u nás na to upozornit, či Duro na počet a pokles aktivních članů atd..
Když ale na nějaký pokles upozorním zde, je to jako bych vám šlápnul na kuří oko.
Ked upozornis sarkastickym sposobom tak sa necuduj ze ta tu ludia nemaju radi. Kazdy si je strojcom svojho stastia, keby si mal trochu viac inteligencie tak to uz davno pochopis, lenze ty si ako drevorubac z horarne.
Najskor nieco urobis, a potom sa cudujes nasledkom - a to opakovane. To je prejav nejakych osobnostnych nedostatkov.
Občas rád provokuji, ale s dobrým úmyslem. Bohužel je to někdy špatně pochopeno a to zde opravdu pozoruji. Zravá provokace většinou žene k lepším výsledkům, ale je mně líto že to zde tak chápáno není. Vždyť bez toho by byla na světě nuda.
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: Píšete že vám na výkonu týmu nezáleží, tak proč se vždy hned tak čertíte a útočíte? Tohle mně nepřijde moc normální.
Ked niekto nenormalnym sposobom vklada prispevky do fora, tak reakcie su vzdy negativne.
Btw, vykon je dolezity, pretoze je to praca odovedena pre projekty. Ale nie je to jedina forma prace, ako som pisal, su aj ine rovnako dolezite.
Já o jiné práci nenapsal ani slovo, ptal jsem se jen proč klesá váš výkon jako týmu.
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: Nemám nic proti účasti členů z jiných států, jen jsem chtěl poukázat že zrovna u vás dělá Honza 1/6 celého výkonu týmu, což rozhodně není zanedbatelné.
Ano, a sme radi ze prave Honzu, ktory je velmi cennym clenom aj medzinarodneho hladiska, si svojou politikou vedenia teamu odohnal k nam..
To jsem rád že jste rádi, členové CNT na srazu ve Štokách mluvili jednotně že jsou také rádi že Honza emigroval :wink:
Duro Kotulic Bunta napísal:
forest napísal: To že počítáme pro zábavu a vědu to je asi v každém z nás, jinak by to přestalo bavit po pár měsících. Nevím pro co jiného bych to asi tak dělal :D
No mozno pre to tebou spomenute honenie vlastneho ega - mozno mas nedostatok sebarealizacie v zivote, a na CNT si leader. To ti umoznuje vyvysovat sa nad ostatnych (co si velakrat na fore ukazal), a preto ti nemusi ist len o boinc.
To je len spekulacia, zalozena na dlhorocnych tvojich prejavoch na forach, neber to ako utok, ber to ako prirodzenu reakciu na tvoje prispevky na tomto fore, ktore rozhodne vybocuju z normality.

Ak budes naozaj mat kontruktivny pristup, tak tvoje prispevky sa urcite nestretnu s takou negativnou reakciou ako sa stretavajau - lenze to si budes musiet odmysliet svoje ustipacne, ironicke, a nevhodne poznamky.
Mé ego je poháněné naprosto něčím jiným než je tým a DC. V životě jsem dokázal spoustu věcí o kterých jsem si nemyslel že se podaří. Jsem nadmíru spokojený s tím co jsem prozatím v životě dosáhnul a nic moc víc ani od něj nečekám. Když budu mluvit na rovinu, tak jediné co mně momentálně schází k naprostému štěstí je zdraví některých členů rodiny a v tom mně DC alespoň v současné době nijak nepomůže. V budoucnu by ale mohly a právě to je jeden z hlavních důvodů proč to celé dělám. Nikdy jsem nechtěl být vedoucí a ani jím být nechci když to nebude nutné, jen jsem chtěl aby se do tého věci zapojilo co nejvíce lidí protože si myslím že projekty pomáhají kde se jen dá. Mám hromadu důležitějších věcí kde bych čas strávený pro DC využil (to víš sám moc dobře) a rád jej jinde využiji když budu vědět že pro DC toho už víc udělat nebudu moct.
Spoustu věcí neumím, mám hromadu chyb jako asi každý kdo si je uvědomuje, nejsem diplomat, nejsem vědec, neumím jazyky, prostě jsem normální běžný člověk a nikdy jsem o sobě nic jiného netvrdil. Poukazováním na mé chyby mně nijak neurážíš pokud jsou to chyby o kterých vím, nechápu ale tvé hodnocení mé osoby a osobnosti v každém druhém příspěvku kterým reaguješ na to co napíšu. U nikoho jiného to neděláš a to už mně trochu osobní připadá. To už bych nechal ale asi na Hadrovi který je na psychologii odborník :D

Nuže stále tu nebylo zodpovězeno na co jsem se ptal. Čím to že ten váš výkon za posledních 60 dní spadl o 20% RAC?
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ja som svoj nazor napisal, a pochybujem, ze po tvojom buranskom opytani sa je niekto ochotny s tebou diskutovat.
Ak chces diskutovat, zatvaraj si pred sebou sam dvere.
Alebo inymi slovami - nedavaj najskor facku ludom s ktorymi chces diskutovat..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:Ja som svoj nazor napisal, a pochybujem, ze po tvojom buranskom opytani sa je niekto ochotny s tebou diskutovat.
Ak chces diskutovat, zatvaraj si pred sebou sam dvere.
Alebo inymi slovami - nedavaj najskor facku ludom s ktorymi chces diskutovat..
Ja som si ho dal na ignore a len vidim ze nieco napisal no neviem co a tym padom sa moj krvny tlak nemeni.
Vrele doporucujem.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Můžeš mně konkrétně říci Duro která věta se mohla někoho konkrétně dotnout, či mu dát facku?
forest napísal:Co se to s vámi děje pánové?
Výkon většiny týmů v TOP 100 jde vhůru, ale váš výkon se v posledních měsících vydal přesně opačným směrem:
Že by vám scházelo to vedení, za které jste rádi že ho nemáte ?
A to ani nemusím zdůrazňovat že celou 1/4 vašeho výkonu dělají pouze dvá členové, z toho jeden z nich ani není slovák.
Určitě budete argumentovat že zase jen prudím, ale tohle už nelze jen tak přehlížet, nebo je vám to jedno?
Myslím že zde jde pouze o averzi některých lidí vůči mně, protože jsem nikoho urážet nechtěl a ani v tom co jsem napsal nic urážlivého nevidím.
Urážlivé byly spíše reakce, ve kterých se nikdo na dané otázky nesnažil odpovědět, jen slovně útočit.

U nás když klesá výkon, někdo odejde, posuneme se o stupínek níže, tak si to dokážeme přiznat a vyhecuje nás to k další činnosti, tady se jen okolo sebe kope do všech kdo na to upozorní. Tomu říkám úroveň. Na hromadu věcí tu není omluva pouze čas, protože za více než půl roku si nenajít na něco trochu času už není omluvitelné u ničeho co slíbím.

Byl jsem nedávno při setkání s LBA z týmu SF v Brně poučen, že nejhorší co mohu udělat jako čech je upozornit slováka že dělá něco špatně. Pokud to někdo bere takhle, tak je na hodně nízké úrovni, protože mně je úplně jedno odkud kdo je, když píše a jedná na rovinu a nebojí toho co na to co napíše řekne někdo jiný.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa matob »

nazdar Foreste,
veľmi som sa k tejto téme nevyjadroval, nakoľko som tu relatívne nový atď..
Avšak práve ja sa na to môžem pozrieť s nadhľadom.
Nečítal som tvoje minulé príspevky, neviem prečo niektorí na teba reagujú agre-
sívne, ale myslím, že sú natoľko inteligentný, že na to asi majú dôvod.

Mňa tvoj príspevok nejak veľmi neurazil, alebo čo, avšak ak by si veľmi chcel ve-
dieť, čo nás "slovákov" mohlo tak vyprovokovať, skúsim to napísať vlastnými slovami,
ako som to ja pochopil z toho čo si napísal:
1-Vidíte, nechceli ste vedenie tímu, teraz máte čo ste chceli...
2-Nemáte vedenie, nezaujímate sa o kredity a navyše vám kredity zbierajú "neslováci"
-Ešte na okraj podotknem, že nám kredity nie sú ľahostajné; avšak nie prvoradé.

Dúfam že som ťa nijak neurazil :wink:
čau
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Určitě neurazil, ale myslím že na to jde prostě normálně odpovědět jako na cokoliv jiného, případně nadneseně, ale proč se někdo hned urazí a je agresivní fakt nevím.
Jsem rád že alespoň někdo v boinc.sk týmu se ještě chová k nečlenům týmu slušně, za to fakt díky.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa matob »

myslím, že takto to môžme uzavrieť. :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ja by som este predsa len zareagoval, kedze som bol priamo osloveny:
forest napísal:Můžeš mně konkrétně říci Duro která věta se mohla někoho konkrétně dotnout, či mu dát facku?
Samozrejme, ide o tuto vetu:
forest napísal:Že by vám scházelo to vedení, za které jste rádi že ho nemáte ?
Zoberme si zakladne fakty, ktore velmi dobre musis poznat, a ktore musis brat do uvahy ked sem prispievas:

1. Na tomto fore panuje vseobecna averzia voci tvojej osobe, a to kvoli sposobu, akym si viedol team CNT pred viac ako dvoma rokmi pocas jeho krizy, ked si sa spraval iracionalne, egoisticky a paranoidne a sposobil si odchod takmer vsetkych nadejnych clenov prec z CNT a jeho stagnaciu na viac ako rok. Taketo spravanie ludia z boinc.sk (vratane mna) neschvalovali, neschvaluju a nepovazuju ho za kompatibilny s konickom Boinc a preto si na tomto fore vnimany s averziou ako clovek ktory chcel boinc hnat pred notarov, zavete, zatvarat hesla do trezorov atd, a ktory nedoveruje ludom ktory maju pritom rovnaky konicek ako ty. Nikto nebude vitat s otvorenou narucou cloveka, ktory nikomu nedoveruje a vysiela tym jasny signal "chodte prec, toto je moje". To nie je kompatibilne s free-style pristupom teamu boinc.sk. Pre nas je prioritnejsi Boinc, prispevok komunite a vede, a potesenie zo spolocneho konicka, a nie nejake castokrat saskarne okolo teamov.

2. Ked si prvykrat pred casom vstupil na nase forum, tvoj prvy prispevok bol naplneny nafukanostou a poucovanim, namiesto ustretoveho prispevku si sem prisiel s kritikou s vysmievacnym podtonom, uplne ignorujuc (ci uz z naivity alebo arogancie) svoju zlu reputaciu z vedenia teamu CNT. Na to si bol aj hned upozorneny.

3. Neustale nechces pochopit, ze medziludska komunikacia nie je o tom, ze ako buran z lazov povies akokolvek cokolvek, ale ze ako host na nasom fore by si sa mal spravat rozumne a nie bezdovodne rypat a pisat ironicke prispevky. Nie si schopny spracovat fakt, ze kvoli bodu 1) a 2) ta team boinc.sk jednoducho nema v laske? To je vysledok tvojich cinov, nie nejaka neodovodnena averzia.
Navyse, preco sa ako male dieta cudujes ze na teba ludia reaguju podrazdene, ked ty uz hned v pociatku das pricinu na take reakcie? Ironizovat nas iny pristup (cize ziaden leader), a cakat pritom nejaku pozitivnu odpoved, je naivita a hlupost.
forest napísal:zde jde pouze o averzi některých lidí vůči mně, protože jsem nikoho urážet nechtěl a ani v tom co jsem napsal nic urážlivého nevidím.
Samozrejme je tu averzia, ked nie si schopny slusne a normalne prispievat do fora, ale tvoje inak rozumne kriticke prispevky musia takmer vzdy obsahovat ironiu, ustipacnost, negativny naboj. Tak sa rozumny clovek nesprava v komunite ludi s rovnakym konickom.
Je dobre ze si upozornil na fakt poklesu RAC, ale preco si teda pridal tu ustipacnu vetu ked si chcel normalne diskutovat?
forest napísal: U nás když klesá výkon, někdo odejde, posuneme se o stupínek níže, tak si to dokážeme přiznat a vyhecuje nás to k další činnosti, tady se jen okolo sebe kope do všech kdo na to upozorní. Tomu říkám úroveň. Na hromadu věcí tu není omluva pouze čas, protože za více než půl roku si nenajít na něco trochu času už není omluvitelné u ničeho co slíbím.
Ako som povedal, ked sa slusne a konstruktivne ozves, budu aj reakce kontruktivne (aj ked kedze si ta vdaka tvojmu spravaniu uz viacero aktivnych clenov dalo ako ignore tak neviem ci uz nie je neskoro). Kedze tak nie si schopny urobit, reakcie neboli a nebudu konstruktivne. Si v podstate jediny, kto sem vnasa negativneu naladu. Ludia sem chodia kvoli zdielaniu spolocneho konicka, nie kvoli citaniu ironickych poznamok. Ironie a konfliktov mame dost v beznom zivote, chybaju ti este aj v boinc? Preco sem prenasas tieto negativne praktiky?
forest napísal: Byl jsem nedávno při setkání s LBA z týmu SF v Brně poučen, že nejhorší co mohu udělat jako čech je upozornit slováka že dělá něco špatně. Pokud to někdo bere takhle, tak je na hodně nízké úrovni, protože mně je úplně jedno odkud kdo je, když píše a jedná na rovinu a nebojí toho co na to co napíše řekne někdo jiný.
[/quote]

Je smiesne ked zapajas do tohoto nejake cesko-slovenske veci. Ak by ironicky prispevok bol napisany slovakom po slovensky s tvojou reputaciou, rovnako by ho vsetci poslali tam kam poslali teba. Btw, nepamatas si, ze Honza tiez kritizoval nas team (kvoli stale sa okladajucej novej verzii webu)? Preco na neho neboli negativne podrazdene reakcie ako na teba? Honza snad nie je Cech a nekritizoval Slovakov? Tvoje uvahy su povrchne a nedomyslene.

Neviem ci si naozaj tak naivny alebo mas naozaj tak trdohlavy problem s komunikaciou, ale nevidiet veci o ktorych tu pisem a cudovat sa reakciam a pripisovat ich vselicomu inemu len nie vlastnej neschopnosti zdravo komunikovat a odhadnut svoju poziciu a reakcie, je pozoruhodne.

Uvedom si aj, ze boinc je virtualna komunita kde je velmi dolezite ako clovek dokaze pretavit svoj pristup k veci a zivotu do obycanych slov na forach, a v tomto jednoducho zlyhavas. Nikdy som ta nestretol osobne, mozno si fajn clovek s ktorym sa da fajn osobne pobavit, ale jednoducho na fore ti to nejde - a preto tie stovky negativnych reakcii ktore si za posledne tri roky vyvolal na byvalom fore CNT a uz aj tu na boinc.sk.

4. Uz som stratil za posledne tri roky niekolko desiatok hodin casu diskutovanim veci okolo tvojej komunikacie v komunite.
Nemam tolko casu aby som stale dokola vysvetloval to iste, a preto tento moj prispevok je posledny tykajuci sa sposobu tvojej komunikacie na tomto fore, a nemienim tomu venovat viac casu.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro, velmi dobre si to napisal. Poucne najma pre tych, ktori s "f" nemali este tu cest...

Bohuzial si ale myslim, ze samotnemu "f" to nepomoze; na jeho spravanie mam len dve mozne vysvetlenia:
1. Je to uplny trubiroh, ktory sa nevie poucit ani z vlastnych chyb. Nevie odhadnut dosledky svojho spravania, takze opakovane nasiera vela ludi. A potom ani nevie pochopit, preco su ti ludia vlastne nastvani.
2. Je to vypocitavy hajzel, ktory nasiera ludi zamerne, lebo tym chce pre svoj prospech nieco dosiahnut.

Je mi jedno, ktora z tych moznosti to je a po pricinach jeho spravania patrat nemienim... Mna uz "f" nerozculi, akurat obcas vynalozim nejaku tu energiu na osvetu, aby som minimalizoval skody ktore by mohol napachat inde.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Duro Kotulic Bunta napísal:Ja by som este predsa len zareagoval, kedze som bol priamo osloveny:
forest napísal:Můžeš mně konkrétně říci Duro která věta se mohla někoho konkrétně dotnout, či mu dát facku?
Samozrejme, ide o tuto vetu:
forest napísal:Že by vám scházelo to vedení, za které jste rádi že ho nemáte ?
Zoberme si zakladne fakty, ktore velmi dobre musis poznat, a ktore musis brat do uvahy ked sem prispievas:

1. Na tomto fore panuje vseobecna averzia voci tvojej osobe, a to kvoli sposobu, akym si viedol team CNT pred viac ako dvoma rokmi pocas jeho krizy, ked si sa spraval iracionalne, egoisticky a paranoidne a sposobil si odchod takmer vsetkych nadejnych clenov prec z CNT a jeho stagnaciu na viac ako rok. Taketo spravanie ludia z boinc.sk (vratane mna) neschvalovali, neschvaluju a nepovazuju ho za kompatibilny s konickom Boinc a preto si na tomto fore vnimany s averziou ako clovek ktory chcel boinc hnat pred notarov, zavete, zatvarat hesla do trezorov atd, a ktory nedoveruje ludom ktory maju pritom rovnaky konicek ako ty. Nikto nebude vitat s otvorenou narucou cloveka, ktory nikomu nedoveruje a vysiela tym jasny signal "chodte prec, toto je moje". To nie je kompatibilne s free-style pristupom teamu boinc.sk. Pre nas je prioritnejsi Boinc, prispevok komunite a vede, a potesenie zo spolocneho konicka, a nie nejake castokrat saskarne okolo teamov.

3. Neustale nechces pochopit, ze medziludska komunikacia nie je o tom, ze ako buran z lazov povies akokolvek cokolvek, ale ze ako host na nasom fore by si sa mal spravat rozumne a nie bezdovodne rypat a pisat ironicke prispevky. Nie si schopny spracovat fakt, ze kvoli bodu 1) a 2) ta team boinc.sk jednoducho nema v laske? To je vysledok tvojich cinov, nie nejaka neodovodnena averzia.
Navyse, preco sa ako male dieta cudujes ze na teba ludia reaguju podrazdene, ked ty uz hned v pociatku das pricinu na take reakcie? Ironizovat nas iny pristup (cize ziaden leader), a cakat pritom nejaku pozitivnu odpoved, je naivita a hlupost.
Spusta těch věcí co se děla přede 2 roky byla a je překroucena a pokud vím tak ani ty jsi v tom donedávna neměl jasno co se vlastně dělo. V podstatě většina lidí věří tomu co jim kdo řekne místo aby si zjistily fakta, která ale moc ani zjistit nejdou, jelijkož spousta těch věcí se řešila po mailech. Ale to už neřeším, jelikož je to 2 roky za náma. Tým jsem založil před skoro 5 lety, provedl tímhle obdobím a za pomoci několika dalších členů jej dovedl až tam kde je nyní. Nikdy jsem ho nechtěl vlastnit a ani nechci a nikdy jsem z toho nic neměl, spíše mně to stálo dost peněz a nesčetně času. Jako zakladatel týmu jsem dělal rozhodnutí taková, aby to bylo v jeho prospěch a to ať se na to kouká kdo chce jak chce, tak negativní dopady za ty léta byly minimální spíše naopak. To že někteří lidé přede dvěma lety odešli kvůli jinému názoru, to se stává v životě, v komunitách, v manželstvích, prostě všude běžně. Jací to byli lidé, kolik toho pro tým udělali a kolik mohli udělat kdyby zůstali se dá podívat zpětně. U většiny z nich kromě počítání nenajdete za ty dva poslední roky žádnou aktivitu, takže si nemyslím že by jejich odchod nějak výrazně provoz a rozvoj CNT poškodil. Ty dva poslední roky je tým jako znovuzrozený a je v plném rozvoji. Dokonce se již dlouho chystá jedna velká změna která tým posune zase na o trochu lepší úroveň.
Většina lidí zná to co se dělo jen z kusého vyprávění pár namíchnutých lidí, s tím nic nenadělám. Vždy budou lidé kteří mě budou za odváděnou činnost chválit a na druhou stranu i kritizovat. Tak to ale je asi u každého. Já konkrétní lidi podobně jako ty veřejně nehodnotím, asi by to nebylo příjemné hodně lidem kdybych s tím zde začal. Ale k čemu by to bylo dobré že by tito lidé stratili tvář jen proto že je již znám několik let a vím i o jejich nedostatcích a chybách. Pomohlo by to nějak našemu koníčku? Já se na to dívám vždy z této stránky když o něčem píši. Urážky a výlevy nikomu a ničemu nepomohou, to se dá řešit soukromě po mailu. Podobné ventilace na fórech jen odrazují lidi od počítání.

Že použiji nějakou narážku si myslím že není špatné a od věci. Většinou jsou v mém okolí brány s úsměvem :)

To že se častokrát ve fórech neobratně vyjádřím to vím, prostě na to nemám školy a nejsem diplomat, ale takový prostě jsem a doufám že za mě spíše mnluví činy než slova. Každý nechť si to přehodnotí sám u sebe čemu vlastně věří a co skutečně o těch pomluvách ví na 100% že je pravda. Jsou lidé kteří vědí moc dobře jak to bylo ale nechávají tuhle atmosféru jaká je jen aby drželi basu. Nu každý jsme prostě nějaký, já bych na to žaludek neměl.

Zrovna včera jsem pomohl vyřešit váš problém se správou na jednom z projektů. Neočekávám že by třeba tohle někdo zmínil či bral jako pozitivní věc, jen chci říct že když můžu, tak pomůžu komukoliv z kteréhokoliv týmu, bez ohledu na to co se děje a dělo okolo. Pokud by se takhle choval každý, bylo by to i zde o něčem jiném.

to Palo M.: nemám čas na nějaké slovní hračičky a habaďůry, nechápu proč to furt někoho napadá jako důvod mé činnosti zde. Jsem se snažil to tu trochu oživit a pomoct. K oživení tu opravdu došlo, to asi nepopře nikdo. O pomoc ale jak jsem zjistil nikdo v tomto týmu nestojí. Mám spoustu osobních i pracovních starostí a práce kolem týmu a psaní článků, takže hodně zvažuji jak s tím málo časem naložím a do nějakých habaďůr bych jej rozhodně nevkládal, protože ani nechápu co bych tím asi tak mohl zde dosáhnout či získat.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Honza »

foreste, je mi tě upřímně líto. A to i přesto, že zastávám názor, že lítost ničemu nepomůže.
Svým příspěvkem - který je tentokráte slušný, neuráží a nejspíše jsi si na něm dal záležet - bohužel dáváš za pravdu bodu 1. od Palo.

Nikdo nezpochybňoval množství práce a peněz, které BOINCu věnuješ. Každý do toho něco dáváme - někdo méně než ty, někdo více nebo prostě přispívá jiným způsobem. Nehodnotí se ani fungování CNT.

Zpochybňován je tvůj přístup k lidem, který se za ta léta změnil jen nepatrně.
Tím, že voliš činy, o kterých jsi ty sám (a někdy zároveň osamoceně) přesvědčen, že jsou dobré, si přivlastňuješ. Často nebereš ohledy na druhé, na jejich názory, na názor většiny...tedy na důsledky svého jednání. To platí i o historii. Nejde pouze o faktickou stránku (v historii jsi mnoho faktů zamlčel, dokud jsem na to neupozornil...nikdo nejsme bez pozskvrny), ale přístup.

Tvůj způsob vedení týmu rozhodně není ve shodě s tím, jak funguje boinc.sk. Každý si ale může zvolit cestu a nejde apriory něco považovat za lepší nebo horší.
Závažnější však je, že tvé činy jsou již několik let v rozporu s tím, co veřejně slibuješ a nenaplňuješ. To jsou také fakta. Být tebou, tak se na své činy tak hrdě neodvolávám, neboť ti to může snadno přitížit...
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal:foreste, je mi tě upřímně líto. A to i přesto, že zastávám názor, že lítost ničemu nepomůže.
Lítost nechápu, nevím proč by jsi mě měl zrovna ty litovat, ani důvod.
Honza napísal: Nikdo nezpochybňoval množství práce a peněz, které BOINCu věnuješ. Každý do toho něco dáváme - někdo méně než ty, někdo více nebo prostě přispívá jiným způsobem. Nehodnotí se ani fungování CNT.
V tom se pleteš, protože právě s tímhle hodnocením a srovnáváním tu začal Duro o pár příspěvků níže. Bylo to OT, ale i tak jsem na to reagoval.
Honza napísal: Zpochybňován je tvůj přístup k lidem, který se za ta léta změnil jen nepatrně.
Tím, že voliš činy, o kterých jsi ty sám (a někdy zároveň osamoceně) přesvědčen, že jsou dobré, si přivlastňuješ. Často nebereš ohledy na druhé, na jejich názory, na názor většiny...tedy na důsledky svého jednání. To platí i o historii. Nejde pouze o faktickou stránku (v historii jsi mnoho faktů zamlčel, dokud jsem na to neupozornil...nikdo nejsme bez pozskvrny), ale přístup.
Jak jsem již napsal, někdy prostě jednám v zájmu týmu a jeho budoucnosti a musel jsem rozhodovat o věcech které nikdo jiný než zakladatel rozhodovat nemůže. Nemyslím si že by některý z těch kroků které v tom momentu byly brány některými členy jako negativní, měly opravdu negativní dopad na budoucnost týmu. Sám víš že byly chvíle kdy jsem i uvažoval že toho všeho nechám. Tehdy jsi mně psal že jsou lidé kteří by na tu práci navázali a možná ji dělali i lépe. Jak je ale po těch dvou letech vidět, tak mezi těmi kdo se od CNT odloučili a přestoupili do boinc.cz nikdo takový nebyl. Tím že měli jiný názor a odešli přišlo CNT dočasně o část výkonu, troufám si ale tvrdit že další jeho aktivita která se nedá absolutně srovnat s dobou před "tlustou čarou" přispěla k mnohem většímu nárůstu výkonu než kdyby byl tým stále v původním složení a rozhádaný. Výsledky mluví za vše. Výkon týmu boinc.cz kde jak někteří psali zůstala "elita" je 2 roky stále naprosto na stejném a na jejich webu za tu dobu jsou 3 články. Prakticky půlku výkonu dělá pouze jeden člověk. Počet členů je rovněž prakticky stejný a půlka 1/3 z nich tvoří členové které získali přivlstněním nýmu CNT na CPDN-BBC. Původní fórum CNT které si přivlastnili a web které navštěvovaly stovky lidí denně jsou mrtvé. O tohle příšlo CNT tím jak jsem se přede 2 lety rozhodnul. Také přišlo o nekonečné hádky o blbostech. Oproti tomu se konstruktivně řeší a dojednává další budoucnost rozvoje týmu. Nejen správa, nejen nějaké vlastnění domény, hostingu a vůbec všeho, ale skutečné pevné zázemí. Tato jednání trvají již více než rok, ale posouvají se ke zdárnému cíli. Bez hádek, kontruktivně a bez jakýchkoliv majetnických nároků kohokoliv.
To co jsem vždy hlásal a slíbil hodlám do posledního puntíku splnit, ale nejde to dělat křečovitě a ze dne na den jen kvůli několika rejpalům kteří o tom všem nevědí prakticky nic. To už jsem se naštěstí naučil ignorovat.
Vím že v té historii týmu sepsané na našem webu při vydání scházely některé věci, ale nebyly záměrně zatajovány. Sám víš moc dobře že po tvém upozornění jsem vše dopracoval. Kdo chce vědět co se skutečně v týmu CNT dělo od jeho založení, má možnost si to kdykoliv přečíst, ale obávám se že většina zde přítomných raději bude házet kamenem než by si zjistili zda mají vůbec skutečně důvod.
Honza napísal: Tvůj způsob vedení týmu rozhodně není ve shodě s tím, jak funguje boinc.sk. Každý si ale může zvolit cestu a nejde apriory něco považovat za lepší nebo horší.
Ano náš tým vedení má a boinc.sk ho nemá, tenhle rozdíl jsem po čase pochopil, i když ho částečně stále nechápu. Vidím v tom některé nevýhody na které jsem také i upozornil, výhody marně celou tu dobu hledám. Nehodlám to ale dále kritizovat. Kritizovat ale budu i nadále věci které někdo slíbil že udělá a neučinil tak. Mnohé z těchto věcí už dávno nelze omluvit časem. To že si někdo za půl roku nenajde čas udělat něco co je dohromady na několik hodin, či dovolit aby to někdo udělal za něj už rozhodně není o čase. Takhle vytíženej není ani prezident. Je to spíše o přístupu který jsem zažil i na doméně boinc.cz u jeho vlastníka. Furt jen se obhajoval že na nic nemá čas, dejvidek ale narozdíl od Mexe instalací redakčního systému zpřístupnil alespoň ostatním lidem aby na jeho webu omezeně pracovali, což zde je nepřekonatelný problém. Že by se bál o svůj výdělek z reklam? Na výhody redakčního systému jsem zde upozorňoval a Honza rovněž. Jsme lidé co s ním dělají/dělali a osvědčilo se to jako náhražka toho že majitel domény si ten čas na práci nevyhradí.
Honza napísal: Závažnější však je, že tvé činy jsou již několik let v rozporu s tím, co veřejně slibuješ a nenaplňuješ. To jsou také fakta. Být tebou, tak se na své činy tak hrdě neodvolávám, neboť ti to může snadno přitížit...
O tom jsem již psal výše.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Jak jsem již napsal, někdy prostě jednám v zájmu týmu a jeho budoucnosti a musel jsem rozhodovat o věcech které nikdo jiný než zakladatel rozhodovat nemůže. Nemyslím si že by některý z těch kroků které v tom momentu byly brány některými členy jako negativní, měly opravdu negativní dopad na budoucnost týmu. Sám víš že byly chvíle kdy jsem i uvažoval že toho všeho nechám. Tehdy jsi mně psal že jsou lidé kteří by na tu práci navázali a možná ji dělali i lépe. Jak je ale po těch dvou letech vidět, tak mezi těmi kdo se od CNT odloučili a přestoupili do boinc.cz nikdo takový nebyl...
To je právě ten problém. Pasoval jsi se na někoho, kdo může o všem rozhodovat sám. Stačí si říct "o tom mohu rozhodnout pouze já, já zakladatel, já forest". Prostě přivlastnění jak Brno (myšleno symbolicky). Nedokázal jsi v kritické době unést, že hesla a rozhodovací pravomoci budou mít i jiní (a radši jsi si nechal pouze pro sebe to, co jsme ti dali), označil jsi nás za nedůvěrihodné (navzdory názorům ostastních) a chtěl to dosti podivným způsobem pojišťovat (jak psal Duro). Jednal jsi v zájmu týmu (který považuješ za svůj majetek). Ne pro obecnější blaho, ale pro svůj majetek, své dítě, své úspěchy.

Podivně může vypadat, že se nenašli lidé, kteří by navázali a třeba to dělali lépe. Ty jsi svým přístupem a kladením podmínek takovou možnost blokoval, zejména v kritických okamžicích a stále si vynucoval právo veta atd. Mnohé nadějné to odradilo a buď na takovou práci rezignovali, nebo zcela odešli. Jména si doplň.

Napsal jsem pouze o jedné rovině. Asi by šla nazvat "forestovská". ne ve smyslu hodnocení, ale ve smyslu osobitých charakteristik, které si nese z tvé osobnosti. To je obtížná situace. Ukázalo se to v kritických momentech a dosti pravděpodobně se na to znovu narazí v budoucnosti. Už z toho důvodu, že je to mimobežné vůči principům open-source a komunity, na které BOINC staví.

Ne vždy jde všechno pochopit (a není to pouze věcí vzdělání či jeho absence). Jde o to umět věci respektovat, ačkoli je ze svého pohledu teď nechápu nebo s nimi nesouhlasím. A tuto schopnost je u tebe těžké najít. Místo toho tvrdohlavě trváš na svém, slepý vůči argumentům (nejedná se jen o způsob vedení týmu, ale i odborné věci, kde je snandější soudit).

Nebavíme se pouze o omezeném pohledu na "tvůj" tým, ale o dopadech na BOINC komunitu v CZ a SK. Protože ty události mnohé ovlivnily. Je třeba to vidět v širších souvislostech, ale ty na prvním místě vidíš [svůj] tým. Na prvním místě je pro mnohé BOINC a věda za ním. Alespoň pro mě.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Honza napísal: Podivně může vypadat, že se nenašli lidé, kteří by navázali a třeba to dělali lépe. Ty jsi svým přístupem a kladením podmínek takovou možnost blokoval, zejména v kritických okamžicích a stále si vynucoval právo veta atd. Mnohé nadějné to odradilo a buď na takovou práci rezignovali, nebo zcela odešli. Jména si doplň.
...
Nebavíme se pouze o omezeném pohledu na "tvůj" tým, ale o dopadech na BOINC komunitu v CZ a SK. Protože ty události mnohé ovlivnily. Je třeba to vidět v širších souvislostech, ale ty na prvním místě vidíš [svůj] tým. Na prvním místě je pro mnohé BOINC a věda za ním. Alespoň pro mě.
Vystizne. Forest, velmi podcenujes svoju ulohu pri odradeni ludi od dobrovolnej aktivity pre boinc komunitu. Je zvlastne, ze sa cudujes, ze niekto uz nemusi mat chut robit cokolvek viac ako nechat pusteny pocitac, ked zistil, ze komunita boinc je rozhadana banda ludi, ktori sa namiesto radovania zo spolocneho pekneho konicka hadaju. Toto by odradilo kazdeho okrem tych par ludi, ktoti naozaj boinc povazuju za neobycajne zaujimavu vec a je pre nich dolezitejsi ako zle vztahy v komunite. Myslim, ze toto je hlavny dovod preco ludia z boinc.cz sa rozhodli venovat svoj volny cas niecomu inemu ako boinc, a niektori dokonca prestali venovat aj ten CPU cas.
Straty sposobene tou krizou uz nikto nedokaze presne vyhodnotit, kedze nie je jasne kto by kolko urobil keby nebola kriza.

Navrhujem ale nechat tieto diskusie, pretoze nikam nevedu, nikam za tie roky ani neviedli - teda presnejsie viedli k dvom veciam - odradeniu dalsich ludi kedze namiesto milej komunity uvidia hadajucich sa ludi, a k mrhaniu casu zucastnenych diskutujucich. Za ten cas mohlo byt na svete desat propagacnych clankov, co je skoda.

Foreste, odporucam ti poucit sa s podrazdenych reakcii s ktorymi sa stretavas na tomto fore a ak chces dalej rozvijat vztahy s teamom boinc.sk bude dobre ak sa budes spravat premyslenejsie a vyhnes sa provokacnym poznamkam. Kritizovat je dobre, ale musi to byt rozumna a neagresivna kritika.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

To Honza: Ono je těžké se dívat na tým který jsi založil, vypiplal do určitých rozměrů a výsledků a věnoval mu několik let života jinak než na svůj. Tvoří jej a vždy budou tvořit několik významných lidí, kteří pro něj dělají věci nad rámec pouhých výpočtů a názory těchto lidí respektuji. To že jsem nerespektoval požadavky dejvidka jako člověka který si regnul kdysi doménu boinc.cz, následně si přivlastnil vše co jsme na ní (z velké většiny já osobně) budovali včetně týmového fóra je ale věcí úplně jinou. On požadoval vše tedy dalo by se říci mít úplnou kontrolu nad týmem, což jsem prostě nechtěl dovolit. Byl to pro něj tak nepřekonatelný problém že z týmu pro to nakonec odešel a to i přesto že jsem se domluvil se dvěma lidmi že to budu sdílet s nimi a né s ním. Nešlo o to to celé s někým sdílet, on to chtěl vše pro sebe a to jsem prostě z role zakladatele týmu nedovolil a neudělal bych to znovu.
Je to můj tým? Toť otázka, já to nikdy tak nebral a vážil jsem si všech lidí v týmu. Proto ani nemám problém již několik let jednat o tom aby to tak nebylo. Vše ale bude na základě jasné dohody a pravidel. Na to rovněž dejvidek nechtěl přistoupit. Raději mně předal správu na projektech kde ji mněl a založil si vlastní truc tým.
Já to beru jako důležité období pro CNT, ale nikoli jako špatné protože se ukázalo to co se děje i v běžném životě. To že když někdo něco dostane, tak chce víc a víc a nakonec chce vše pro sebe. Já tým CNT založil, následně jsem se o vedení a správu začal dělit s dejvidkem, ale když chtěl vše pro sebe, prostě jsem mu to jen odmítl dát. To je v kostce celý problém který byl a nemyslím si že jsem se zachoval vůči týmu CNT jakkoliv špatně. Byly lidé kteří mou důvěru v té době měli (například Miiichal), ale ti ji zase neměli asi u dejvidka, takže to nebylo rozhodně jen o mě. Na podobné problémy musí být vždy minimálně dva lidé.)

To Duro Pokusím se příště kritižovat méně agresivně, ale jak se do mě začne někdo zase bezdůvodně navážet tak za sebe neručím :) :)
Napísať odpoveď