BSKstats

Diskusia k štatistikám, výkonnosti jednotlivých členov alebo miniteamov, podpisom (signatúram) atď.

Moderátor: Moderátori

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Ono je těžké se dívat na tým který jsi založil, vypiplal do určitých rozměrů a výsledků a věnoval mu několik let života jinak než na svůj.

[...]

Je to můj tým? Toť otázka, já to nikdy tak nebral...
Zajámavé. V jednom ostavci píšeš, že se na tým jinak než na svůj dívat neumíš, resp. že je to těžké. A v druhém odstavci píšeš, že jsi to tak nikdy nebral. Vidím v tvém příspěvku kontradikci, která se navíc neshoduje s tvým chování a rozhodováním.

Možná zručně, možná nešikovně si překroutil pozici dejva.
On zde není, nemůže se bránit. Přidám svůj pohled...je to ale zase jenom pohled někoho jiného, než o kom se mluví.
Chtěli jsme si hesla vyměnit a oba ti je poslali (nezapomínej, že jsem měl nemalou část projektů, které jsem zakládal), ty sis je nechal pro sebe a svá nám neposlal. Názory většiny tě nezajímali, nerespektoval jsi je. Tečka. dejv si nechal na sebe registraci domény, ale přístupy měli i další.

Oba jste se chovali na první pohled majetnicky a kladli si podmínky. dejv ale prostě nechtěl právníky, pokuty, závěti, účetnictví, občanské sdružení a mnohé další komplikace. Prostě provozoval doménu na své náklady pro BOINC, ať jí ostatní využívají. Ostatním, kteří se na webu/foru/ftp podíleli, přístup dal. Když viděl, že má někdo chuť, stačilo pozádat. A tak jsem mohl vylepšovat forum, někdo jiný dělal na webu, další mohli uveřejňovat články.

BOINC je koníček, open-source, akademická záležitost.
Pokus se to prosím brát v úvahu a mít na zřeteli při svém dalším počínání.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal: Možná zručně, možná nešikovně si překroutil pozici dejva.
On zde není, nemůže se bránit. Přidám svůj pohled...je to ale zase jenom pohled někoho jiného, než o kom se mluví.
Chtěli jsme si hesla vyměnit a oba ti je poslali (nezapomínej, že jsem měl nemalou část projektů, které jsem zakládal), ty sis je nechal pro sebe a svá nám neposlal. Názory většiny tě nezajímali, nerespektoval jsi je. Tečka. dejv si nechal na sebe registraci domény, ale přístupy měli i další.
Nevím zda to nepřekrucuješ nyní ty. Dejvidek mně na jaře 2006 poslal přistupy ke 4 projektům vyprovokovaný těma narážkama na společnou správu. Já to odmítal i předtím i po tom co mně je poslal a tak si vytvořil nový správcovský účet na který tu správu převedl a tím mně přístup k těmto účtům opět odříznul. Ty jsi následně projekty kde jsi měl správu převedl z části na mě a z větší části na dejvidka. On to převedl opět na správcovský účat a nadále měl k tomuto účtu přístup pouze on. Já požadoval sdílení všeho, né tedy jen té správy, ale i domény která k týmu patřila, což odmítal. To trvalo až do podzimu 2006 kdy se po těch tahanicích rozhodl z týmu CNT vystoupit, založil si tým nový s umístěním na své doméně boinc.cz na které působyl do té doby tým CNT včetně fóra a poslal mně mail a heslo ke svému správcovskému účtu na cca 9 projektech CNT, abych si je převedl na sebe. Tím CNT opustil a správu korektně předal.
Tohle bylo již mnohokráte překrucováno že jsem měl k té správě na jeho projektech přístup od jara a přivlastnil si je nějakým odříznutím jeho přístupu k nim. Převedl jsem je na sebe až při dejvidkově odchodu z týmu na podzim 2006. Není to rozhodně pravda a pokud si občas čte dejvidek tohle fórum, tak by to mohl potvrdit. Neříkám že jsme si někdy extra rozuměli, spíše se respektovali a spolupracovali dokud to šlo, ale ani jeden nemá myslím důvod o tom jak to probíhalo lhát. Myslím že i za ten čas bysme byli schopní zajít na pivko a v klidu si pokecat, jelikož před těma rozepřema probíhala spolupráce bez problémů a ty problémy byly v podstatě vyprovokovány jinými členu. Bohužel jsme se na řešení nedokázali shodnout.
Jediné co lze brát jako špatné je to, že jsem mu nepředal správu týmu když o ni žádal, ale na druhou stranu on nebyl ochotný se zavázat že jeho doména bude vždy a pouze jen pro CNT a už vůbec se nechtěl bavit o jejím spoluvlastnění, na což mněl určitě právo. Já měl ale zase právo mu tu správu nepředat. Je to již minulost, ale hromada lidí si to špatně asi vyložila, jak mně i nedávno potvrdil v mailu Duro a prohlásila mě za vyvrhela. Z toho dle mého názoru pramení i averze vůči mé osobě zde, ale to je jen doměnka.

Někdo může brát smluvní vztahy za něco co do DC nepatří, ale na druhou stranu je to bráno jako záruka stability, pevných pravidel a záruka provozu bez toho aby to celé stálo a padalo s jedním člověkem. V rámci malého týmu to není třeba, ale tým velikosti CNT dle mého názoru tuhle stabilitu ke svému provozu potřebuje.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa Honza »

Hezky jsi se vyhnul komentovat to, že v jedném odstavci považuješ CNT za svůj, v druhém ne.
Jak to bylo nebylo a jak to bylo vnímáno (což je neméně důležité)...na to prostě existuje více pohledů. Podle mě pramení z toho, že každý staví na jiných předpokladech fungování a má jiná očekávání. Zůstává také to, že jste každý měl jiné požadavky, ze kterých jste nebyly schopni slevit....není tak důležité, nakolik ty požadavky byly správné nebo pošetilé. Egoisticky jste trvali na svém, bez ohledu na názory ostatních.

Nesouhlasím s tím, že by právníci, sankce, závěti, smlouvy a další přítěže byly zárukou stability. Pak to totiž celé nestojí a nepadá na jednom člověku, ale na vymahatelnosti těchto pravidel, vymahatelnosti sankcí atd., což je v našem "právním" státě otázka několika let. Než by se případná záležitost dořešila, už nebude co řešit a napravovat. Pouze se jedna slabina vymění za jinou, dražší.
A na důvěře to mnohým nepřidá, některé tyhle právní kejkle odradí a nebudou do takového nedůvěryhodného spolku chtít vstupovat.
Ale to bych se také opakoval...nebo se opět pletl.

Zůstávají nenaplněné věřejné sliby a protichůdná tvrzení jeho vlastníka a tým, kterému roste výkon...ehmm, chtěl jsem říči kredit, protože to je relativně prokazatelné.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Ničemu jsem se nevyhnul. Tak jak jsem to napsal tak to i cítím. Snažil jsem a snažím se dívat a vnímat tým jako že jsem jen jeden z jeho členů, ale zároveň cítím povinnost dělat některé kroky a rozhodnutí které někdo musí rozhodnou a to s vědomím jak to bude pro tým nejlepší. Zrovna ta situace podobné rozhodnutí vyžadovala. Neústupnost obou stran znamenala že se problémy táhly 3/4 roku a bylo třeba s tím něco v zájmu rozvýjení myšlenky DC u nás rázně udělat. Po prohlášeních dejvidka že web je jeho a že si na něm bude dělat kdy chce co ho napadne jsem začal budovat nový web CNT a přesouvat na něj své články a články členů kteří k uveřejnění na novém místě dali souhlas. Bylo jen otázkou času kdy a jak se v takovéto situaci s dejvidkem definitivně rozdělíme. Sám víš moc dobře že když jsem se nedokázal shodnout s dejvidkem, tak jsem našel a dohodl se s Miiichalem na tom sdílení, to problém nebyl. Hesla jsem mu poslal a nedělal jsem z toho problém. Dejvidek ale i tuhle variantu řešení odmítl čímž donutil Miiichala ke konečnému odchodu z CNT a rezignaci celého CCU na týmovou příslušnost. Já jsem vždy byl pro jednotnou správu všeho co k týmu patří a i jsem to co jsem měl v té době na krátký okamžik s Miiichalem sdílel, dejvidek se o sdílení domény nehodlal vůbec nikdy bavit a o nové společné doméně také ne.
Byl i další člověk se kterým jsem byl na tom stejném dohodnutý, ovšem ten se bál i veřejně s tím vystoupit aby se neshodil před tehdejší "elitou" a nakonec to vzdal. Stalo se tedy co se stalo, nikdo z toho kdovíjakou radost neměl, ale CNT je od té doby jako znovuzrozené i když bylo třeba udělat vše znovu. Nový web, nové fórum, nové reklamní předměty atd..
Osobně beru to jak to dopadlo za správné a dobré rozhodnutí pro tým v tom čase a za daných podmínek, ale každý na to může mít svůj pohled. Stejně tak jako na ta smluvní a jiná ujednání ve vedení týmu. Více lidí = více názorů, ale odsuzovat někoho jen kvůli dezinformacím to je to negativní s čím se zde u některých setkávám.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa PavolR »

Hmm, myslim ze toto tema je ohladne statistik, a nie o tom co bolo. Tu mozes prispievat, ako pokracuju statistiky od vklibera a podobne. Tema CNT vcera a dnes sem nepatri. :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa forest »

Nuže nechť to některý moderátor rozdělí, to je přeci jejich úloha. Já zde OT nezačal ale když už to zde na fóru je, není přeci problém to oddělit, pojmenovat a zaškatulkovat kam to patří.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa gabberattack »

Neviem, kto ma na sprave BSK Stats, ale ak by bolo mozne, daju sa tam pridat cisla z Reversi a Orbitu ? Myslim, ze prave tie chybaju oproti oficialnej BoincStatistike. Na tej je Slavko este predo mnou, ale na BSK je za mnou - chyba mu tam asi 140000 kreditov, ktore su predpokladam ciastocne z Reversi a ciastocne z nejakeho ineho projektu (zeby Orbit?).
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:Neviem, kto ma na sprave BSK Stats, ale ak by bolo mozne, daju sa tam pridat cisla z Reversi a Orbitu ? Myslim, ze prave tie chybaju oproti oficialnej BoincStatistike. Na tej je Slavko este predo mnou, ale na BSK je za mnou - chyba mu tam asi 140000 kreditov, ktore su predpokladam ciastocne z Reversi a ciastocne z nejakeho ineho projektu (zeby Orbit?).
No v Reversi mam skoro 65.000 ako aj v orbite co je spolu cca 130.000.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: BSKstats

Príspevok od používateľa PavolR »

Doporucujem, aby sa niekto spojil s vkliberem z CNT, dava dohromady nove statistiky, bohuzial ja nato cas nemam, mozem poslat email, kto ma chut sa s tym trochu pobavit. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď