Antimilniky

Diskusia k štatistikám, výkonnosti jednotlivých členov alebo miniteamov, podpisom (signatúram) atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Trosku recesie nezaskodi, a tak som zalozil tento thread..

Pozrel som sa totiz zbezne na statistiky, a co tam nevidim - Kotulicovi Buntovi trvalo dlhych sedem rokov, kym sa mu podarilo vypadnut z prvej stovky v nasom teame! :-)
http://boincstats.com/stats/boinc_user_ ... c7ec3c907a

Inak len pre vysvetlenie, ze preco som aktivny v boinc ale uz neratam - nechcem pocuvat uz tie huciace ventilatory na notasi, a doma mam pasiv na ktory nechcem ziaden ventilator davat (kedze povodny pasiv ktory zvladal aj boinc uz isiel do vecnych lovist). No a kedze vdaka clankom ktore som popisal este najma v roku 2006 (najma clanok o rakovine/rosette na technete) sa zapojilo tolko ludi (reportedly several hundreds of them), ze moj stroj ci dva su zanedbatelne - takze nemam pocit, ze moja ucast sa skoncila, pretoze takto nepriamo vlastne ratam ovela viac ako keby som kedysi nenapisal nic a pritom teraz ratal s extremnymi strojmi (aj ked je fakt ze ten efekt bol najma na CNT, nie na boinc.sk, ale ja sa na vec pozeram globalne, nie z pohladu teamov)...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro, ten tvoj "multi-level marketing" nemozem akceptovat ako opsravedlnenie.

Asi by ta bolo treba poslat do Sanghaja. Tu je v zimnych mesiacoch taka kosa v budovach (a este debili otvaraju v zime okna), ze prave pusteny BOINC pekne roztoci ventilator a mozem si aspon pri vyfuku ruku zohriat (bohuzial, je to na lavej strane a prava ruka na mysi mi furt krehne... ale z casu na cas sa da aj prava ruka natiahnut ponad notasek dolava a na chvilu zohriat). Ale tak ze si na SK, tak beriem, ze nechces pocuvat ventilator (aj uroven hluku pozadia je na Slovensku omnoho nizsia ako v Cine). Aj ked by si mohol zvazit napriklad cas obeda, ak nechavas notasek na stole zapnuty, mozno by mohol aspon symbolicky pocitat ked ho nepouzivas...

Ovsem ta tvoja domaca masina, to ti teda neuznavam. Za prve, keby ti pocitalo len jedno jadro, mohol by to snad uchladit aj bezny pasiv. Za druhe, pokial sa pamatam, hovoril si ze kisnu si nechavas zo stareho kompu, takze miesta vnutri mas dost - tak by si tam mal dat nejaky lepsi pasiv a bude vymalovane. A pasiv sa snad da ziskat aj takmer zadarmo - keby si sa tu na fore opytal, mozno by niekto nasiel nejaky starsi nepouzivany pasiv (mozno z box-balenia procaku, ak ma clovek specialny kvalitnejsi chladic, ten boxovy moze byt uplne funglovy). Ja som takto mal dlhe roky v skrini nepouzivany chladic z A64 (uz ani neviem, ci tam stale je, alebo som ho medzicasom vyhodil)... A napasovanie ineho chladica na Atom by okrem toho mohla byt zaujimava hodina technickych prac pre tvojho synatora, aj by ti pri tom pomohol, aj by sa nieco nove naucil.

A, aj keby ten Atom nemal nejaky velky RAC, dovolujem si upozornit na "badges" vo WCG, ktore sa prideluju za cas straveny vypoctom a nie za mnozstvo vykonanych instrukcii. Takze aj s malym vykonom by si mal svoje milniky - napriklad v Help Fight Child Cancer, ktory ta ako projekt tiez zaujal.

Takze by si sa mal posnazit, pretoze za toto mas u mna minusove body. Za clanky mas sice omnoho viac plusovych bodov... ale za to, ze si uplne prestal pocitat, ti tam SVIETIA MINUSOVE!
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No Palo, chapem tie minusove body :) , ale nejaka vymena chladica na Atome je teraz pre mna naozaj dost neziaduca a vzhladom na moju dlhodobu unavu ma velmi nizku prioritu. Mozno za pol roka - rok ked bude babatko uz trochu vacsie - pockam kym bude na to cas a energia, potom to bude pre mna zabava (a mozno aj pre Timura ako si spomenul), teraz by to ale bola iba patalia navyse.
Okrem toho myslim, ze moj argument plati rovnako na robotny ako aj domaci stroj - ano ja viem, babka k babce budu kapce, kazda kvapka je dolezita...ale jednoducho ja som racionalny clovek, ked proste nejaky effort#1 ma result#1=100 a nejaky vacsi effort#2 ma ucinok result#2=0.1, tak je matematicky absolutne neefektivne effort#2 uskutocnovat. Pretoze tebe sa paci nerovnica
result#1 + result#2 > result#1
lenze ja za tym vidim toto:
effort#2/result#2 >> effort#1/result#1
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ked ty to furt prevadzas na nejaku rovnicu #-o
A uplne sa stratila ta zakladna myslienka.
Tazko potom presvedcime beznych ludi (aj ti su urcite very busy a tiez maju aj kopec inych starosti), ked nemozeme presvedcit ani teba :?...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:Tazko potom presvedcime beznych ludi (aj ti su urcite very busy a tiez maju aj kopec inych starosti), ked nemozeme presvedcit ani teba :?...
V tom by som nevidel ziaden problem ani nekonzistenciu, pretoze pre vacsinu ludi je result#1 = 0, a teda prava strana tej druhej nerovnice je nekonecne velka, a teda vobec nie je jej dosledkom to, ze by sa ludia nemali nezapojit.. ;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nechajte ho. Nech zije v omyle.
:^o :^o :^o
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Samozrejme je pochopitelne ze nemusite s mojim pohladom na vec suhlasit, ale to neznamena, ze je to omyl - je to nazor podlozeny racionalnymi faktami. ;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa marpes »

Nacriem do studnice ludovej mudrosti.
Racionalny fakt je, ze 1 kg zeleza vazi rovnako, ako 1 kg peria.
Ale, co ak ti zo strechy spadne na hlavu kilo peria, alebo kilo zeleza?

Z hladiska kimetickej energie je to uplne jedno. Ale kilo zeleza necha na hlave ulpne ine stopy [-o<
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No podme teda rozanalyzovat danu ludovu mudrost:

1. plati len na telese s atmosferou, v 99.999999% priestoru vesmiru rychlost padu kilogramoveho predmetu bude uplne rovnaka
2. co sa tyka tvrdosti predmetu, to su dve odlisne vlastnosti, rovnako ako ja som pouzil ine parametre result#1 v nerovnici (pre mna rozne od nuly, pre vacinu inych rovny nule). Ked mam iny parameter, mam iny vysledok rovnice, co je prave vec ktorou ja odovodnujem moj zaver.

Takze ani ludova mudrost stale neposkytla protiargument, ale ste mili ze sa snazite. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Vidis Duro, ty tu stale vytahujes vzdelanie a inteligenciu proti mudrosti. A prave v tom ti nieco podstatne unika.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, mne to neunika, myslim ze chapem situaciu, len proste to co povazujete za dolezite vy (ratat priamo aktivne) ja povazujem za menej dolezite vo svetle inych faktov (ze ratam nepriamo, a ze mam dovody preco by bolo priame ratanie pre mna teraz trochu obtazujuce).
Ved to berte akoze som odisiel na dochodok, s tym, ze produkty mojej prace stale prinasaju ovocie pre komunitu, a je jedno, ze to nie je formou mojich strojov.
Je to akoby som bol ropny geolog a zaroven majitel benzinovej pumpy, ktory nasiel lozisko a navrtal ho, vdaka comu sa ropa dostane do rafinerii a potom na pumpy, kde si ju ludia nacerpaju. Teraz som sa rozhodol vzdat sa prevadzkovania pumpy, pretoze mi vadia vypary z benzinu, ale to predsa neznamena, ze ludia si nebudu uz moct ropu do aut nacerpat, pretoze existuje vela inych pump kam sa dovaza ropa z toho navrtaneho loziska. A je ovela dolezitejsie to, ze to lozisko stale poskytuje ropu, ako to, ze sa zavrela jedna cerpacia stanica.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Palo M. »

Unika... Su veci, ktore su sami o sebe povazovane za nedolezite, alebo len s mizivym ucinkom; ale napriek tomu je dolezite ich robit.
A si este prilis mlady na dochodok.

To by som si ja mohol povedat, ze uz nezatlciem ani kliniec do steny, lebo ja som predsa tazky softverovy inzinier, ktory robi dolezitejsie veci ako zatlkanie klincov. Ked bude nahodou treba nieco zavesit na stenu, zavolam si na to cloveka, ja sa s tym paprat nebudem. Ved ja robim softver pre telefonne ustredne a to je omnoho vyznamnejsia cinnost, vdaka tomu telefonuje spusta ludi (a tym vlastne urobim omnoho viac pre zatlkanie klincov, ako obycajny zatlkac, lebo tymi telefonmi si ludia tych zatlkacov klincov vzdy mozu zavolat).
No, ale ja zoberiem kladivo a ten kliniec si zatlciem sam - a to aj ked budem na dochodku.

Keby to bolo o tom, ze aj to symbolicke zapojenie by ti vyznamne uberalo z inych veci, tak by som to bral. Ale raz to nastavit predsa nezaberie vela casu, ved to nebudes rozchadzat v kuse tyzden, ze by si kvoli tomu nic ine nemohol urobit... A potom to uz pocita same. Ked to nebude o 24/7 a permanentne zhavenom stroji, tak ti to ani nebude brzdit pracu a ani spotreba energie ti velmi nestupne.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Chuapi uz to neriesme, ved to nie je dolezite, mame tu predsa slobodnu komunitu, ktorej clenovia si mozu robit co chcu. Oba uhly pohladu - moj aj vas - maju svoje racionalne jadro, ide o preferencie a velkost konstant co si clovek do toho dosadi. Koniec koncov, ved ja nerobim kategoricke rozhodnutia, a v buducnosti sa asi znova niekedy zapojim do ratania aj priamo.

Btw, tento thread som nazval antimilniky, a nie "preco duro uz nerata". ;)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro a preco vlastne uz neratas??? :shock:
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Antimilniky

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Duro a preco vlastne uz neratas??? :shock:
Ved som to tu prave popisal v tomto threade nizsie.. :)
1. v robote mi pri pustenom boinc huci na notasi ventilator a uz mi to vadi. Desktop nemam.
2. doma mam atom s pasivom, ktory boinc neuchladi a nechce sa mi ho vymienat za iny cooler pretoze hobby veci robim pre zabavu a nacerpanie energie, a momentalne vymena za iny pasiv by pre mna nebola zabava ale iba starost navyse, kedze energiu si cerpam citanim novych info a pripadne pisanim clankov, nie hranim sa s HW. Znizovat uz aj tak nizky vykon atomu - s nazorom ze lepsi maly ako ziaden prispevok sa v tomto pripade naozaj nestotoznujem (zmenil by som pristup iba vtedy, ak by si to povedala vacsina ludi, a namiesto maleho vykony by vobec neratali - v tom pripade by som ja ratat zacal. Lenze faktom je, ze drviva vacsina ludi tohto nazoru nie su).
3. kedze kedysi som popisal clanky na zaklade ktorych sa zapojili stovky ludi, nadalej sa vlastne takto nepriamo boincu prostrednictvom nich zucastnujem a moj prispevok teda ani teraz nie je nulovy, naopak, je stale vacsi ako keby som kedysi nenapisal ziaden clanok a pritom teraz ratal na turbo osemjadrovom prociku a styroch grafickych kartach.

je to subjektivne, kedze mam svoje vlastne vstupne veliciny, takze nikoho nepresviedcam ze sa ma takto spravat, je to len dovod mojho spravania.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď