account key

Výskum a vývoj nových algoritmov a metód pre predpovedanie proteínových štruktúr z proteínových reťazcov

Moderátor: Moderátori

borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

account key

Príspevok od používateľa borgcube »

caute,
chcem nasadit rosettu na jeden server a pouzivam iba cli. problem je ten, ze sa nemozem pripojit k projektu, lebo nemam ziadny account key, ktory musim zadat pre boinc_cmd. v info o mojom ucte nic take nevidim, kdezto pre ine projekty nemam problem s account key.
ma to rosetta nejako inak osetrene? ako mozem server zapojit do rosetty?
Tr0nn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Mar 01, 2010 10:03 pm
Bydlisko: Kolárovo

Re: account key

Príspevok od používateľa Tr0nn »

Čau,
toto sa mi podarilo zistiť na rosetta fóre (http://boinc.bakerlab.org/rosetta/forum ... 3830#49796). Musíš zadať:

boinccmd --lookup_account http://boinc.bakerlab.org/ [email protected] password

pričom "emai" a "password" nahraď svojimi údajmi.

Nemám s tým osobnú skúsenosť, tak dúfam, že sem niekto pripíše, či to je dobré riešenie. Veľa šťastia :)
borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: account key

Príspevok od používateľa borgcube »

ano, to som skusal. dostanem ako odpoved: retval 0
Tr0nn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Mar 01, 2010 10:03 pm
Bydlisko: Kolárovo

Re: account key

Príspevok od používateľa Tr0nn »

skúšal si upgradenúť klienta? tu mali podobný problém, napokon sa vyriešil upgradom - len mi nie je jasné, či upgradom klienta alebo Linux-u...

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/147613
borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: account key

Príspevok od používateľa borgcube »

dik, to bude ono. na tom servery mi bezi ubuntu 7.04, boinc verzia 5.x.y. upgrade linuxu bude problem, ten server spravujem len nadialku a bezia tam nejake dolezite sluzby. boinc je z repozitarov. uz som tam dal milkyway@home, rosettu nasadim v praci na desktop (vymenou za milkyway). mozno skusim nahodit novy boinc z oficialnej stranky cez vikend.
este raz dik.
Tr0nn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Mar 01, 2010 10:03 pm
Bydlisko: Kolárovo

Re: account key

Príspevok od používateľa Tr0nn »

Nemáš za čo, rado sa stalo. :)
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: account key

Príspevok od používateľa mbs »

Ak som spravne pochopil, vsetko by slo, len Ti chyba account_key.
Nestaci pouzit boinc_cmd na inej masine (s novsim Ubuntu)? "Vypluje" Ti account_key a dalej to uz pojde?
borgcube napísal:...rosettu nasadim v praci na desktop...
Kazdopadne, az to spravis, tak si pozri na tej masine subor 'account_boinc.bakerlab.org.xml' v prislusnom adresari BOINC Data a najdi v nom authenticator.
Sorry ak je to od veci, CLI som nikdy nepouzil.
borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: account key

Príspevok od používateľa borgcube »

mbs napísal:Ak som spravne pochopil, vsetko by slo, len Ti chyba account_key.
Nestaci pouzit boinc_cmd na inej masine (s novsim Ubuntu)? "Vypluje" Ti account_key a dalej to uz pojde?
borgcube napísal:...rosettu nasadim v praci na desktop...
Kazdopadne, az to spravis, tak si pozri na tej masine subor 'account_boinc.bakerlab.org.xml' v prislusnom adresari BOINC Data a najdi v nom authenticator.
Sorry ak je to od veci, CLI som nikdy nepouzil.
aj toto pripada do uvahy. skusim.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: account key

Príspevok od používateľa gabberattack »

Account key Ti prisiel na email ked si sa registroval prvy krat do Rosetty - ja mam vsetky registracne emaily zo vsetkych projektov odlozene v samostatnom priecinku, aby som ich nahodou nepremazal, keby som ich potreboval do buducna. Moje linuxove masiny v Einsteinovi tiez pytaju tento key pre command line verziu. Skus sa pozriet na email, ci nahodou nemas niekde ten email este stale uschovany.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: account key

Príspevok od používateľa Palo M. »

5-kova verzia je veru uz dost stara... 7.04 ale tiez, to uz je aj nebezpecne (posledna LTS je 8.04, pre servery je este LTS aj 6.06, ale na 7.04 uz nevychadzaju updaty)... Pravdepodobne ani upgrade na novsiu verziu uz v tomto stave nepojde hladko. Hlavne ked tam bezia dolezite sluzby, tak su bezpecnostne updaty dolezite...

Co sa tyka BOINC klienta, na Linuxe skus boinccmd --help
Mne 6.2.15 napriklad pise (uryvok):

Kód: Vybrať všetko

 --lookup_account URL email passwd
 --create_account URL email passwd name
 --project_attach URL auth          attach to project
Ked som skusil --lookup_account, hodilo mi vysledok:

Kód: Vybrať všetko

status: Success
poll status: operation in progress
poll status: operation in progress
poll status: operation in progress
account key: xxxxx (tu bol moj account key)
Takze potom by sa malo dat pripojit s tym key cez --project_attach...

Nejake finticky:
1. Spusti boinccmd z adresara, kde su BOINC-data (v Ubuntu myslim /var/lib/boinc-client).
2. To --lookup_account mozes vlastne spustit kdekolvek, lebo ti len prezradi account key - teda nemusi to byt na tej vzdialenej masine, ale aj u teba doma.
3. Pre istotu uzavri e-mail do apostrofov, aby zavinac nerobil galibu v shelli. Takisto aj heslo (tam je este vacsia pravdepodobnost roznych specialnych znakov). Apostrofmi nic nepokazis, lebo ked zadavas heslo do command-line, najprv to interpretuje shell. Este mozes mat problemy, ak heslo obsahuje priamo znak apostrof alebo backslash, tie musis escapnut... Alebo si docasne zmen cez web heslo na nejake jednoduche pismena+cislice (ziadne specialne znaky), cez commandline zisti account key a potom cez web zmen heslo naspat. Ked som skusil so zlym heslom, vypisalo mi "poll status: bad password", ale mozno ta patkova verzia funguje inac...
borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: account key

Príspevok od používateľa borgcube »

gabberattack napísal:Account key Ti prisiel na email ked si sa registroval prvy krat do Rosetty - ja mam vsetky registracne emaily zo vsetkych projektov odlozene v samostatnom priecinku, aby som ich nahodou nepremazal, keby som ich potreboval do buducna. Moje linuxove masiny v Einsteinovi tiez pytaju tento key pre command line verziu. Skus sa pozriet na email, ci nahodou nemas niekde ten email este stale uschovany.
ziadny mail mi nedosiel, co je tiez divne. ale uz mam account key, vytiahol som ho xmlka co rosetta bezi na desktope.
borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: account key

Príspevok od používateľa borgcube »

Palo M. napísal:5-kova verzia je veru uz dost stara... 7.04 ale tiez, to uz je aj nebezpecne (posledna LTS je 8.04, pre servery je este LTS aj 6.06, ale na 7.04 uz nevychadzaju updaty)... Pravdepodobne ani upgrade na novsiu verziu uz v tomto stave nepojde hladko. Hlavne ked tam bezia dolezite sluzby, tak su bezpecnostne updaty dolezite...

Co sa tyka BOINC klienta, na Linuxe skus boinccmd --help
Mne 6.2.15 napriklad pise (uryvok):

Kód: Vybrať všetko

 --lookup_account URL email passwd
 --create_account URL email passwd name
 --project_attach URL auth          attach to project
Ked som skusil --lookup_account, hodilo mi vysledok:

Kód: Vybrať všetko

status: Success
poll status: operation in progress
poll status: operation in progress
poll status: operation in progress
account key: xxxxx (tu bol moj account key)
Takze potom by sa malo dat pripojit s tym key cez --project_attach...

Nejake finticky:
1. Spusti boinccmd z adresara, kde su BOINC-data (v Ubuntu myslim /var/lib/boinc-client).
2. To --lookup_account mozes vlastne spustit kdekolvek, lebo ti len prezradi account key - teda nemusi to byt na tej vzdialenej masine, ale aj u teba doma.
3. Pre istotu uzavri e-mail do apostrofov, aby zavinac nerobil galibu v shelli. Takisto aj heslo (tam je este vacsia pravdepodobnost roznych specialnych znakov). Apostrofmi nic nepokazis, lebo ked zadavas heslo do command-line, najprv to interpretuje shell. Este mozes mat problemy, ak heslo obsahuje priamo znak apostrof alebo backslash, tie musis escapnut... Alebo si docasne zmen cez web heslo na nejake jednoduche pismena+cislice (ziadne specialne znaky), cez commandline zisti account key a potom cez web zmen heslo naspat. Ked som skusil so zlym heslom, vypisalo mi "poll status: bad password", ale mozno ta patkova verzia funguje inac...
pardon, samozrejme bezi mi tam 6.06 LTS, nie 7.04. ale uz mam account key, diky moc za pomoc.
Napísať odpoveď