Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Informácie ohľadom stretávok a zrazov nášho tímu.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dejvidek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 10:24 pm
Bydlisko: Písek
Kontaktovať používateľa:

Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa dejvidek »

Čauves,
V rozmezí 23.07 (čtvrtek) až 26.07.2009 (neděle) budu v Bratislavě, vůbec nemám ponětí kdo všechno je z Blavy, tak jen bychom se mohli setkat, zajít na pivo/limo/kafo. Předběžně sem si rezervoval pokoj v hotelu City Hotel Bratislava. Takže možnost setkat je ve čtvrtek večer, v pátek večer a nebo v sobotu (to asi dlouho do noci ne, ráno přesun do Maďarska).
Co vy na to? Slavko psal že ale bude asi bohužel ve Francii.
dejv
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa marpes »

predbezne by stvrok bol mozny
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Dejve, a to nebolo minuly mesiac? Ja som to si to cele riadne zmylil !
Anyway ale na pivo - nealkoholicke - by som skocil (budem soferovat)..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
dejvidek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 10:24 pm
Bydlisko: Písek
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa dejvidek »

Duro nestraš, na lístkách je napsáno 26.07.2009 :-D
dejv
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Cerven a cervenec vie Slovakov niekedy pekne popliest :-)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Hefto99 napísal:Cerven a cervenec vie Slovakov niekedy pekne popliest :-)
No teda, pricinu si odhlalil presne, asi uz starnem ci co..
Niezeby by som nebol hrdy na nase slovanske korene, ake je to proste chaos - ked som bol na ukraine tak som sa totiz musel ucit este aj ukrajinske, ktore su mixom ceskych a ich vlastnhych - uznajte sami, kto sa ma v tom vyznat? [pre tych co uz zabudli azbuku davam aj prepis do latinky) :)

Januar Січень Sichen'
Februar Лютий Liutyi
Marec Березень Berezen'
April Квітень Kviten'
Maj Травень Traven'
Jun Червень Cherven'
Jul Липень Lypen'
August Серпень Serpen'
September Вересень Veresen'
Oktober Жовтень Zhovten'
November Листопад Lystopad
December Грудень Hruden'
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Palo M. »

Toto je tiež dobré. Respektíve kalendár pre tento rok. Podľa toho je dnes 17. žniveň...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Hehe, najlepsie je, ze napr. zatialco chorvatsky "listpad" je oktober, tak cesky, ukrajinsky a polsky listopad je november..
nuz, ja som celkom rad, ze sme mali rimsku risu a ze do toho chaosu sa zaviedla rimska uniformnost...:)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Palo M. »

No ale ani ten rimsky kalendar nevznikol tak ako ho pozname dnes, ale sa casom upravoval. Napriklad rok nezacinal ako teraz, ale zacinal na jar, prvy mesiac roka bol marec. Pozostatky mozno najst v nazvoch tych mesiacacov, ktore "nestihli" premenovat - oktober bol 8. mesiac, december bol 10. mesiac...
Aj ja som privrzencom "medzinarodneho" oznacovania mesiacov - mame to lahsie, ked citame nejake anglicke texty... To manzelka si niekedy musi pocitat na prstoch, o ktorom mesiaci ze to vlastne rozpravame...

Vytahovat teraz mesacne kalendare je teda poriadna somarina, uviedol som to len ako perlicku. Slnecny kalendar je podla mna omnoho lepsi, s ohladom na to, ze ludstvo je stale silne zavisle na polnohospodarstve. Zaujimave, ze Cinania stale udrziavaju svoj tradicny kalendar, ktory je mesacny. Tiez jedna z ukazok cinskeho sposobu myslenia... ved oni su na polnohospodarstvo naviazani snad najviac a najdlhsie... A tak zaciatok cinskeho noveho roka niekedy pripada na riadnu kosu (teploty v Sanghaji okolo nuly) a niekedy je to na kratky rukav (cca 20 stupnov Celzia)... Niekedy tak rozmyslam, ci vsetky tieto cinske paradoxy neboli zavedene naschval; ved taky cinsky rolnik ani podla kalendara nevedel, kedy ma zasiat tu ryzu, takze bol existencne odkazany na cisarovych uradnikov... takze vlastne bolo proti jeho zaujmu revoltovat proti cisarovi. Takisto brutalna zlozitost cinskeho pisma - podla poctu naucenych znakov sa da velmi jednoducho vybudovat a udrziavat byrokraticka hierarchia celej rise. Filozofujem o tom aj preto, lebo aj teraz sa priebezne zavadzaju rozne, podla nasho uvazovania nelogicke zalezitosti... a nakoniec sa po zamysleni vynori faktor prispievajuci k udrzaniu imperia. Napriklad, teraz nedavno sa pisalo o nepokojoch v Xinjiangu... To je najzapadnejsia provincia... a na to, aka je Cina roztiahnuta, ma len jedno casove pasmo! Rusi maju na zemepisnych dlzkach toho rozsahu az 5 casovych zon (aj ked tie sa odvijaju od ich administrativnych oblasti, pre Cinu by stacili 4). Cas je pritom nastaveny nie na stred uzemia, ale na Peking. Pre Sanghaj ci Hong-Kong je to v pohode... ale take Urumqi je uz dost od ruky, a ked my v Sanghaji prichadzame do prace, tam je este hlboka noc... ale cas je ten isty. Unifikacia cinskych mier a vah krutou silou zacala prave za Qin Xi Huanga, ktory je povazovany za zakladatela Ciny ako jednotnej rise (a medzi Cinanmi je dodnes povazovany za diabla na Zemi, len tak mimochodom). Nanutenie nezmyselneho, zato unifikovaneho casu je vlastne tiez svojim sposobom "zjednocovanie Ciny" (podla inych "kuturna genocida mensin", vyberme si kto co chceme). Mat viac casovych pasiem by bolo pre Cinu urcite prinosnejsie, ako teraz - ono totiz "neoficialny cas" na zapade krajiny existuje - v tej forme, ze v uradoch a firmach sa zacina o jedenastej rano (lebo tam je astronomicky rano) - a vysledkom je riadny chaos: Napriklad minule naplanovali (sami Cinania! v Sanghaji) prehodenie ustredne na polnoc, ako byva bezne zvykom... Rozvrh sluzieb vo firme bol podla hodin, aby najskusenejsi pokryli predpokladane kriticke casy, boli v tom zamontovani aj nejaki ludia vo Francuzsku aj inde (cize tam bol uz prepocet na ine casove zony)... skratka mohutne plany. No... a az ked boli plany hotove, tak niekto s prekvapenim zistil, ze v Urumqi je cely zivot akosi posunuty... takze o "polnoci", je v Urumqi kratko po veceri, ludia o dusu telefonuju prave z mobilov, cize vlastne je prevadzkova spicka a absolutne nevhodny cas na taketo akcie. Takze chaos, stres a prerobenie planov. Aj som sa v duchu na tom zasmial, kedze tie plany som nemusel robit ani prerabat ja... A pritom v ramci firmy byvaju telekonferencie s Francuzskom, s Ruskom, s Indiou... a casove pasma nerobia absolutne ziadny problem.

Ale tusim som sa dostal riadne daleko od povodneho predmetu diskusie... to ta Cina zo mna urobila...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Mesacny kalendar je sice z hladiska polnohospodarstva neprakticky, ale ma to proste paganisticke korene - Slnko a Mesiac boli najdolezitejsie objekty na oblohe s jasne definovanymi cyklami, takze sa to proste vzilo.
Koniec koncov Cinania vobec nie su jediny velky narod pouzivajuci v praxi mesacny kalendar - arabske a islamske krajiny maju tiez lunarny kalendar (od Maroka az po Indoneziu). Aj preto tie ich Ramadany pripadaju vzdy o desat dni posunute, a na minciach napr. maju teraz rok 1430, aj ked od Mohammedovej cesty do Mediny uplynulo menej (slnecnych) rokov.
A koniec koncov Japonci maju tiez vlastny kalendar, ktory sa vzdy resetne pri nastupe noveho cisara - napr. ja som mal na identifikacnej karte rok narodenia 50 (vlady Hirohita), ale datum platnosti preukazu bol od roku 16 do roku 18 (vlady jeho nastupcu). Proste kazdy narod ma nejake zvyky..


Ale s tymi zasovymi pasmami s tebou suhlasim - priznam sa, davno som nad tym premyslal, ved ked clovek pozrie na mapu casovych pasiem a medzi tymi vsetkymi pruhmi najde jednu rozkvasenu obrovsku sunku s rovnakym casom, je jasne ze priroda sa oklamat neda a proste na jednej strane krajiny vstavaju o X hodin inak ako na druhej... ale s tym organizovanim ustredne si ma teda pobavil, hold, Ujgurci by si asi velmi nepotelefonovali :-D
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Palo M. »

Podla mna bol mesacny kalendar zavedeny z omnoho pragmatickejsieho dovodu - kedysi davno, na usvite civilizacie, sa ludom omnoho lahsie spocitalo 12 novych Mesiacov, ako by sa im pocitalo 365 vychodov Slnka... predsa len mali trocha ine starosti ako pozorovania nebeskych telies.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo M. napísal:...predsa len mali trocha ine starosti ako pozorovania nebeskych telies.
Nemyslim, ze mas v tomto pravdu - nezabudaj, ze existovali samani, ktori sa nezivili sami, ale zivili ich ostatni clenovia kmena, a ich ulohou bolo IBA komunikovat s bytostami z vyssich levelov (povedane ich slovami), a pozorovat ukazy ci z tohto alebo "inych" svetov - samani predpovedali pocasie, uspech lovu, urodu, atd, to bola ich jedina a hlavna uloha.
Robili to najma na zaklade:
1. svojich technik (umyselne a cielene odopieranie spanku, vyhladovanie, dehydratacia, prehriatie organizmu...), pripadne s pomocou "prirody" (Aiahuasca v Juznej amerike, Peyotle strednej a severnej amerike, muchotravka cervenkasta na Sibiri, dalsie prirodne drogy)
2. sledovanim realneho nasho 4D sveta ked neboli "mimo" :)

A zratat 12 mesacnych faz kym sa zopakuje rovnaka sezona zas nie je take lahke - mesiac nevidno vzdy, najma v tropoch, zatialco den-noc rozoznas a ciarku do samanskej bakule kazdy den urobis aj keby bolo dazdove/burkove obdobie...

a samani existovali v socialnych strukturach pravekych ludi uz pred desiatkami tisic rokov (vid. napr. Australsli domorodci..), cize uz od uplneho usvitu homo sapiens (hoci to druhe slovo mi tazko ide z ust) civilizacie...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa marpes »

...vratim sa k teme...
dnes som konecne dobral antibiotika, takze je realna sanca, ze sa moj organizmus zregeneruje natolko, aby bol schopny absolvovat stretnutie

zial moje "hobby" poslednych tyzdnov zostava zachovane - navstevy lekarov a "pohodlne" vysedavanie v cakarnach. Chcelo by to "notebook s eterickym pripojenim"....
Používateľov profilový obrázok
dejvidek
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 10:24 pm
Bydlisko: Písek
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa dejvidek »

Rezervaci mám už potvrzenou, do Bratislavy tedy dojedem ve čtvrtek odpoledne. Takže je to na vás kdy máte čas :-)
dejv
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislava 23.07 - 26.07.2009

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Zajtra večer teda predbežne dejv a ja v Trafenej.
Napísať odpoveď