Rozpad vákua - experiment o osude vesmíru

Diskusné fórum o novinkách v objavovaní Vesmíru a pokrokoch vo vede a technike.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Rozpad vákua - experiment o osude vesmíru

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Vdaka Durovi nam na BOINC.SK pribudol novy zaujimavy clanok, tento krat o rozpade vakua: Rozpad vákua - experiment o osude vesmíru

Clanok mozete podporit aj na vybrali.sme.sk
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rozpad vákua - experiment o osude vesmíru

Príspevok od používateľa Honza »

Duro, díky za hezké a inspirující čtení.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozpad vákua - experiment o osude vesmíru

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diky Honzo za pekny feedback, som rad, ze clanok ta zaujal - snazim sa vzdy do nasich obcasnych clankov vybrat nieco co je fascinujuce a zaroven o tom nie je v mediach ci webe (aspon CZ-SK) dostatok informacii. Snad sa mi to dari.

V praci tu mam zavesene namiesto fotiek deti (deti lubim, ale nepotrebujem mat ich fotky v robote ako to ludia robievaju) vytlacene grafy najzaujimavejsich ludskych myslienok - napr. Alcubierrove vypocty deformacie casopriestoru (inymi slovami vedecky vypocet warp pohonu), a teraz mi tu pribudol aj graf metastability vakua. Vzdy ked je v praci tazko (deadlines, stresy etc...) pozriem na grafy, a pomyslim si, ze sme len cerviky na smietke prachu, a hned som upokojeny. :-)

Ale aj ja musim podakovat za konstantnu pomoc s clankami Heftovi (a aj Palovi), ktory robi pravidelne a kvalitne review - vzdy je dobre pred uverejnenim poznat nazor inteligentneho citatela, kedze pri desiatkach iteracii pri pisani clanku je tazke udrzat cerstvy nestranny pohlad cloveka, ktory ho cita prvykrat.

Btw, mam skoro dokonceny aj dalsi clanok, i ked ten bude pre zmenu z praktickej technologickej a nie vedeckej oblasti. Ale bude mat tym padom pre viacerych citatelov aj potencialne prakticke uplatnenie v everyday life... :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozpad vákua - experiment o osude vesmíru

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Clanok o rozpade vakua som udrzbovo updatol (obsah nezmeneny, len som lokalne savol obrazky, kedze boli z dovodu davnejsej chyby iba linkovane a niektore hyperlinky medzicasom prestali byt funkcne). Snad ho porucha vakua zajtra neznici. :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď