High resolution fotka laviny na Marse

Diskusné fórum o novinkách v objavovaní Vesmíru a pokrokoch vo vede a technike.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

High resolution fotka laviny na Marse

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Nie je to sice prvykrat co vedci zvecnili lavinu na Marse, ale ta fotka je velmi zaujimava v tom, ze:
- je high resolution
- narozdiel od 99.9% ostatnych fotiek vesmiru zachytava parminutovy dej, dynamicku scenu, ktora za par desat sekund na danom mieste uz nebude existovat. A to je vynimocne, na fotkach mimo Zeme nezvycajne a dava to fotke zaujimavy nadych - aspon ja mam pocit ovela realnejsej situacie tym, ze zmysly cloveka si vedia predstavit ze by som tam stal a videl to, ukaz velmi podobny tym zo Zeme, a predsa vsak desiatky milionov kilometrov vzdialeny od Zeme... cize fotka zaujimavo spaja pocit znameho aj nezmaneho javu, tak trochu ako pri uplnom zatmeni SLnka - vtedy ste na Zemi, ale aj tak sa citite trochu ako na inej planete (najma par sekund pred a po uplnej faze)... a tato fotka je na tom opacne - nie je to fotka zo Zeme ale aj tak posobi velmi povedomo a nasim zmyslom znamo...
:)
[btw, ta belava nahorna rovina je severna polarna ciapocka, a ten takmer kolmy zraz ma prevysenie 700 metrov - impozantne ak by tam clovek stal ! ]

Obrázok
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: High resolution fotka laviny na Marse

Príspevok od používateľa numlock »

pekné :)
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Napísať odpoveď