Body a ich pridelovanie v SETI

Hľadanie mimozemských civilizácií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Body a ich pridelovanie v SETI

Príspevok od používateľa Kiwi »

Niekto ma za 4200 sekundovu WU v SETI,
58 bodov, cize za den ma 86400 / 4200 * 58 * 2
t.j. na C2D ma za den 2386 bodov,
a niekto ma za 2900 sekundovu WU v SETI,
12 bodov, cize 86400 / 2900 * 12 * 2
t.j na C2D ma za den 715 bodov,
to je trosku velky rozdiel, nie ?
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Linky na spomenute WUs?

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Kiwi, mozes sem prosim Ta hodit linky na spomenute WUs nech sa mozeme pozriet na detaily?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

napr:
l1
a:
l2

86400 / 4,625.91 * 60.32 = 1126.62 bodov

a
86400 / 2,963.89 * 12.99 = 378.67 bodov

alebo
86400 / 11,328.16 * 62.46 = 476.38 bodov


to je dost velky rozdiel a pri 2 jadrach je to dvojnasobok
2253 757 952 bodov

pri 4-och stvornasobok, cize 4506 1514 1905 bodov
Naposledy upravil/-a Kiwi v St Aug 01, 2007 5:57 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

na vychode pri galaxii M31 nikdy nespite, ci co :)

Linka 2 je blokovana (nie je povoleny pristup na userid=8591734), takze stale neviem presne co mas na mysli. Takze to zatial len tak vseobecne obkecam 8)

Ked porovnavas kredity/cas, porovnavaj vysledky vzdy v ramci jednej konkretnej jednotky - WU sa medzi sebou lisia, kazda potrebuje na vypocet rozny cas a je prideleny iny kredit.

Fixne pridelovanie kreditov (pri SETI) nie je presne a napr. dve jednotky s roznymi casmi mozu dostat takmer rovnaky kredit, a naopak, dve jednotky s priblizne rovnakym casom mozu dostat rozny pocet kreditov.
Nuz, toto je nevyhoda ked sa dopredu odhaduje narocnost jednotky a na zaklade toho sa pre jednotky generuje predpokladany kredit.

Cas vypoctu je ovplyvneny roznymi faktormi, takze pre zmysluplne hodnotenie je potrebne pouzit viac merani (treba robit so statistikou, nie s jednotlivymi vysledkami).

Aj ked porovnavas tu istu WU na hardwerovo totoznych masinach s podobnym benchmarkom, vysledne casy sa mozu znacne lisit v zavislosti co konkretne este bezalo (aky SW) na danom pocitaci.
Niektore programy znacne ovplyvnuju cas potrebny na vypocet, napriklad mne ked bezi aMule, pri Einsteinovi sa mi v extremoch cas potrebny na vypocet natiahol aj o 20-25%.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

este jeden detail - (nejdem rozoberat konkretne WU, len vo vseobecnosti)
ide totiz o to, ze sa optimalizacie "obcas spravaju divoko". ja som napriklad dostal uz viac krat cca 60 bodov v S@H az 64 sekund ratania, inokedy zase dostavam za uplne na chlp rovnako dlhe vypocty 30 resp 45 alebo 45 resp 60 bodov... takze :shock:

Inak sa jedna o P4 3,0G HT, 1G RAM, Chicken 2.2B (tusim)
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

no teraz sa zda, ze pridelovanie kreditov sa "sprisnilo", za vsetky vyratane WU mam mensi kredit ako ziadany... Samozrejme nie som sam... ale u mna to robi cca 20 prepad vykonu, lebo idem iba SH...
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Zerkof12 napísal:no teraz sa zda, ze pridelovanie kreditov sa "sprisnilo", za vsetky vyratane WU mam mensi kredit ako ziadany... Samozrejme nie som sam... ale u mna to robi cca 20 prepad vykonu, lebo idem iba SH...
Nova Chicken optimalizovana aplikacia (2.4) ma upraveny kredit multiplikator (stara verzia 2.2 claimovala prilis vysoky kredit), takze ak si sparovany s hostom ktory ziada mensi kredit (pouziva novu Chicken aplikaciu ) obaja dostavate mensi kredit...


Co to sa o tom popisalo vo Fore..
[edit]
napriklad tu
[/edit]

Alebo niekto este pouziva stareho BOINC klienta ktory pocita kredit na zaklade benchmarkov... (4.45 a pod)... a claimuje menej...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

vdaka z info Hefto, teraz skutocne namem cas hladat info, preco sa tak stalo, ale "urcita zmena" nastala skokovite. Konkretne u mna na vsetkych strojoch aj s s chickenom 2.2B (2.4 nemam nikde). Chcel som tym povedat iba tolko, ze zmena nastala v "ustredi", nie u mna. (nie je predsa mozne, aby vsetci naraz presli na 2.4ku. keby bola zmena postupna , tak chapem ale, prepad vykonu sa u mna datuje do obdobia okolo 15-20 augusta. Naviac som 1x v histiorii zaznamenal okrem inych velkych nepresnosti v pridelovani a pripocitavani kreditu aj skoro -10.000 kreditov za jeden den...)

jednoducho to tam trochu blbne. tentokrat to vravim skutocne vazne, ale dorazim nejake okruhle cislo a S@H opustam. Uz som mu aj tak venoval dostatok casu :lol:
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Nuz, vela ludi sa teraz stazuje na burlivy prepad v RAC. Pricin je samozrejme viac. Pred par dnami som cital ze situacia je zapricinena aj typom jednotiek ktore su teraz v distribucii (ktora cas oblohy bola scanovana [v akom uhle]) - spracovanie jednotky trva dlhsie ako sa ocakavalo, takze aj ziadany/prideleny kredit je nizsi.

Teraz narychlo neviem najst ten thread, skusim sa pohrabat ked budem mat cas.

[edit]
zopar zaujimavych:
Underclaiming credits with 4.* clients and 4.27 app's
...And the change in crunch times is due to the changeover to the new MB (MultiBeam) ...:
Odd credit behavior
[/edit]
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

ano, moze to byt mnohymi vecami, ale je to skor plosne ako jednotlivymi PC. teraz som tam skusobne pichol nejake jablko a obdrzany kredit je tiez nizsi o cca 15perc ako ziadany (teda je mozne vylucit optimalizacie a kadeco ine)
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Napísať odpoveď