Team foundership...

Hľadanie mimozemských civilizácií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:To si niekto este vsima jeho reakcie? Ignore je jedina vec, co nanho plati + setri to nervy a cas. Mat tak jeho problemy so spravcovstvom a Rockefelerove peniaze. ;-)
Uspesne mam ignore a odvtedy mi klesol krvny tlak o cca 7,3% az 9,8%.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Co sa tyka tohoto tak je fakt ze to tu nemame podchytene ... mozno by bolo urobit review ownerov timov a dat to kus dokopy.
Ja osobne nesledujem vsetky timy ktore som zalozil ale viem si predstavit pripravit zoznam URL ktore by founder kazdy mesiac preklikal a kukol sa na to, treba to len urobit. Co vy na to? Mozno by sa to dalo aj nejako naskriptovat ... daco napisat v PHP a owner by si klikol na linku na nasej stranke a urobilo by mu to report ci nie je poziadane na predanie ownershipu na niektorom projekte.
Co vy na to?
Toto sa mi zda na dlhe lakte. Skor ma napadla ina vec: na vsetkych projektoch svacnut nejakeho virtualneho pouzivatela (teda nepocitajuceho) ako ownera. Specialny mail, ktory by bol vlastne mailinglist (napriklad cez mailman-a) a subscribnuti budu vsetci administratori timu (samozrejme manualne, zatvorena subscription). Ked niekto requestne zmenu foundershipu, pride mail do mailmana => mail vsetkym subscribnutym = vsetkym adminom. Hocikto z nich tak moze zrusit request a poslat odpoved na maillist, ze to bolo zrusene...

Ale aj tak je cela zmena foundershipu brutalne nedomyslena. Napriklad, preco hocijaky fetos s 0 kreditmi moze requestnut zmenu? Preco nie je nejaky limit, kolko kreditov musi ten clovek odovzdat timu, aby mohol vobec urobit request? Napriklad dat cojaviem 10000 kreditov (default, projekt to moze nastavit aj na mensie cislo, napriklad Pirates@Home nema tolko kreditov)... To by si fetosi dvakrat rozmysleli, ci najprv daju timu 10000 kreditov, potom skusia request na ujekradnutie timu, potom su cancelnuti, vykopnuti a zabanovani z timu naveky (kredit 10000+ samozrejme zostava timu) - dakujeme za kredity a skus to znova s inym kontom, daj dalsich 10000 a mozeme ist dalsie kolecko! To by pokusov o zneuzitie bolo omnoho menej - ak vobec nejake - a tim by mal aj nejaku kompenzaciu za zbytocne starosti. Co tak radsej skusit nejaku kampan, aby to tvorcovia serverovej casti takto updatli? IMHO lepsie ako nejakymi barlickami zabezpecovat tim...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:
slavko.sk napísal:Co sa tyka tohoto tak je fakt ze to tu nemame podchytene ... mozno by bolo urobit review ownerov timov a dat to kus dokopy.
Ja osobne nesledujem vsetky timy ktore som zalozil ale viem si predstavit pripravit zoznam URL ktore by founder kazdy mesiac preklikal a kukol sa na to, treba to len urobit. Co vy na to? Mozno by sa to dalo aj nejako naskriptovat ... daco napisat v PHP a owner by si klikol na linku na nasej stranke a urobilo by mu to report ci nie je poziadane na predanie ownershipu na niektorom projekte.
Co vy na to?
Toto sa mi zda na dlhe lakte. Skor ma napadla ina vec: na vsetkych projektoch svacnut nejakeho virtualneho pouzivatela (teda nepocitajuceho) ako ownera. Specialny mail, ktory by bol vlastne mailinglist (napriklad cez mailman-a) a subscribnuti budu vsetci administratori timu (samozrejme manualne, zatvorena subscription). Ked niekto requestne zmenu foundershipu, pride mail do mailmana => mail vsetkym subscribnutym = vsetkym adminom. Hocikto z nich tak moze zrusit request a poslat odpoved na maillist, ze to bolo zrusene...

Ale aj tak je cela zmena foundershipu brutalne nedomyslena. Napriklad, preco hocijaky fetos s 0 kreditmi moze requestnut zmenu? Preco nie je nejaky limit, kolko kreditov musi ten clovek odovzdat timu, aby mohol vobec urobit request? Napriklad dat cojaviem 10000 kreditov (default, projekt to moze nastavit aj na mensie cislo, napriklad Pirates@Home nema tolko kreditov)... To by si fetosi dvakrat rozmysleli, ci najprv daju timu 10000 kreditov, potom skusia request na ujekradnutie timu, potom su cancelnuti, vykopnuti a zabanovani z timu naveky (kredit 10000+ samozrejme zostava timu) - dakujeme za kredity a skus to znova s inym kontom, daj dalsich 10000 a mozeme ist dalsie kolecko! To by pokusov o zneuzitie bolo omnoho menej - ak vobec nejake - a tim by mal aj nejaku kompenzaciu za zbytocne starosti. Co tak radsej skusit nejaku kampan, aby to tvorcovia serverovej casti takto updatli? IMHO lepsie ako nejakymi barlickami zabezpecovat tim...
Ee, to mi uz velmi pripomina CNT s ich divnymi praktikami - ja stale beriem BOINC.SK ako hobby a riesit foundership takto nebudem - tu by bol opat problem s tym, ze jeden clovek by zhromazdil vsetky hesla a potom si privlastnil tim pre seba, ako sa stalo v CNT. Podla mna to mame vymyslene dobre, konta su rozdelene medzi viac ludi a je uz iba na nich, aby sa o to starali. Pokial prideme o nejaky projekt - holt stava sa to, ale zase nezbankrotujeme kvoli tomu, akurat prideme o "nejake kredity". Tlacil by som skor za to druhe riesenie, ktore si navrhol. Vytvorme novy thread, kde by sme spisali navrhy na zmenu, potom to prelozime do US English a posleme na BOINC development oddelenie. Kampan mozeme zrobit na vsetkych projektoch v sekcii Cafe. Toto bude mat vacsi prinos nielen pre nas tim, ale pre cely system.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Palo M. »

Mas pravdu, ten mailman bol silne nedomysleny, kedze by sa cez to dali nejakou rychlou akciou ziskat founderske hesla na vsetky projekty a potom ich zmenit aj s mail-adresou... To veru radsej nechajme ako to je teraz.

Tych 10000 kreditov bol tiez iba taky vystrel od boka, takze aj tam moze byt nejaky zadrhel... ale zatial tam nic nebezpecne nevidim, lebo je to v podstate to iste, co funguje teraz, akurat ze requestor musi najprv timu "zlozit kauciu" 10000 kreditov a ked mu request nevyjde, kaucia prepada timu. Nezabrani to prevziat tim, ak je zakladatel vyhnity alebo si to skratka neustrazi. Jedina kriticka vec, ktoru vidim, je dobre vybalansovat vysku kaucie, lebo pre niektore projekty moze byt aj 10000 prilis vela (a davat limit prilis nizko zase nema vyznam, ked to bude 100 kreditov na SETI@Home, tak to fetos ziska aj s jednou WU a zase mu bude stat za to otravovat)... ale keby to mohol nastavovat projekt, dalo by sa to vyvazit.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Kiwi »

Myslim si, ze kredity maju vyznam len v ramci jedneho projektu v konkretnom case, a sluzia na to,
aby sme mohli iny tim donutit, dat nohu na plyn. Iny vyznam kreditov nevidim, lebo sa neda porovnat
napr. kredit v ABC ci Milky, s kreditom v Malarii ci WCG, ktory je kreditovo uplne inde ako BOINC.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Co sa tyka tohoto tak je fakt ze to tu nemame podchytene ... mozno by bolo urobit review ownerov timov a dat to kus dokopy.
Ja osobne nesledujem vsetky timy ktore som zalozil ale viem si predstavit pripravit zoznam URL ktore by founder kazdy mesiac preklikal a kukol sa na to, treba to len urobit. Co vy na to? Mozno by sa to dalo aj nejako naskriptovat ... daco napisat v PHP a owner by si klikol na linku na nasej stranke a urobilo by mu to report ci nie je poziadane na predanie ownershipu na niektorom projekte.
Co vy na to?
Suhlas,to znie dobre. Vedel by pripadne niekto spravit taky script?

Btw, ciastkovy zoznam sme tu uz pred casom rozoberali, a slavko ty si vtedy dal do threadu toto info:

ABC@home - MeX
APS@home - slavko.sk
Cosmology@home - Hefto99
CPDN - MeX
Einstein@home - slavko.sk
Enigma@home - Dann
Hydrogen@home - slavko.sk
LHC@home - MeX
orbit@home - Duro Kotulic Bunta
POEM@home - PavolR
Predictor@home - slavko.sk
Proteins - MeX
RALPH@home - slavko.sk
Reversi@home - gabberattack & co.
Rosetta@home - slavko.sk
SETI@home - MeX
SIMAP - MeX
uFluids - MeX
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa forest »

O vytvoření scriptu pro prohledání projektů a zjištění zda někdo nepožádal o převod už jsme v CNT uvažovali a je v plánu jej vytvořit. Bohužel zatím do toho lezou důležitější věci. Má to ale u vás jeden zásadní problém. Pro to ověření je potřeba znát přihlašovací údaje ke všem těm projektům, což u vás jednak nebude jednotné a za další si je ani nebudete (jak to zde čtu) ochotni sdělit. Tahle situace je dost podobná té co byla dříve v CNT a kterou mnozí kritizovali.
Bylo by ale i tak jedno řešení i pro vás, co mě napadá a to je vytvoření nového usera, který by byl registrován ve vašem týmu na všech projektech. Kdyby pak každý správce mu přidělil pozici spoluadmina, mohlo by se to možná ověřovat přes něj, tedy jeden mail, jedno heslo a na všech projektech stejné.
gabberattack napísal:Ee, to mi uz velmi pripomina CNT s ich divnymi praktikami - ja stale beriem BOINC.SK ako hobby a riesit foundership takto nebudem - tu by bol opat problem s tym, ze jeden clovek by zhromazdil vsetky hesla a potom si privlastnil tim pre seba, ako sa stalo v CNT.
Pokud bereš jako přivlastnění to, že tu správu řídil a měl k ní přístup pouze zakladatel týmu, tak na tom není si myslím nic špatného, pokud jsou daná taková pravidla. A daná pravidla se pokud vím nijak neporušila. To bych mohl brát i u vás že každý kdo spravuje tým na nějakém projektu si to přivlastnil pro sebe, protože pokud vím, nikdo s nikým nic nesdílí. Tedy je u vás několik lidí, kteří vlastní část toho celku. Taky možnost jak to dělat, ale čím více lidí v tom je, tím větší pravděpodobnost, že tu správu někdo neohlídá, nebo zneužije. Dříve to ale takto bylo i v CNT a fungovalo to. Je to jen na vás, jestli vám to tak vyhovuje. Já vám do toho nechtěl kecat, jen přispět nějakou tou radou, jelikož s tím mám letité zkušenosti.
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa 89421 »

Ak niekto nieje schopny sa pozriet na svoj objaveny projekt za 90 dni..podla mna nema narok na absolutne nic..ani rodny list.. :lol: :lol:
Dalsia vec ze ak tu na celom boinc.sk servery nieje ziaden prispevok za cele tyzdne tiez by malo objavitelstvo projektu po urcitom case nezaujmu-automaticky prepadnut do-projekt nema boinc.sk projekt zucastneny-a nasledne kazdy novy clovek moze zacat od znova..ale ak vam prepadnu vase statistiky tak to je problem..zmeni sa to ak zvolim ako krajinu medzinarodny ale necham team..??
Obrázok
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa PavolR »

Suhlasim s gabeattackom. Vobec nejde o to, kto je founderom, ale kdo pocita, sam som uz predal niekolko projetov ludom, ktori maju viac casu ako ja....Aby podavali informacie o danom projektu...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď