Team foundership...

Hľadanie mimozemských civilizácií

Moderátor: Moderátori

tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa tahanko »

akurat som pozeral ze "mbs" chce zmenu.... dal som adminov : slavko.sk, Hefto99 a rottenkiwi. ak chce este niekto napiste
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa gabberattack »

mbs napísal:
gabberattack napísal:Noze to otestujme - poslite niekto ziadost na prevod timu, kde som spravca, ci mi nieco pride. Napriklad Magnetism...
OK, mozme skusit. Nie som v Magnetizme (lebo Mac), tak to skusim na MilkyWay - o 12:26 SEC som poziadal o foundership - tam si tiez admin...

edit 12:33 SEC: No to sa mi zasa raz podarilo... Netusim, kde som Ta tam videl ako admina... Sorry! :(
Tahanko, vyrob zopar adminov, zamietni mi transfer a skusime znova...
Neskusis, lebo sa to da zopakovat az po 3 mesiacoch. :-) Takze iny projekt, kde je viac adminov. Ja uz ani neviem v ktorom som a v ktorom nie.

Edit: Esta mam foundership v Docking@home, urobme to tam - admini su PavolR, slavko a Honza - Kiwi, si v time, tak posli ziadost o zmenu foundera.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa mbs »

gabberattack napísal:Neskusis, lebo sa to da zopakovat az po 3 mesiacoch. :-) Takze iny projekt, kde je viac adminov. Ja uz ani neviem v ktorom som a v ktorom nie.

Edit: Esta mam foundership v Docking@home, urobme to tam - admini su PavolR, slavko a Honza - Kiwi, si v time, tak posli ziadost o zmenu foundera.
Este raz, I am sorry! S tym MW mi to ozaj "vyslo"... :oops:
Kazdopadne, v Docking som bol "aktivny" (no Mac application), ale nie v time. Uz som aj v time. Takze mam skusit pytat foundership? Tentokrat sa radsej pytam vopred!
Ty sa to dozvies urcite, ale IIRC, otazka bola, ci dostanu info admini. Takze PavolR, slavko.sk a Honza.

PS: ...a tahanko ma 90 dni pokoj vseobecne alebo len ja nesmiem 90 dni ziadat o foundership? Lebo to je potom tiez cesta: ja poslem ziadost, upozornim na to foundera, ten to zamietne (alebo si dvaja kazde tri mesiace [ne]vymenia foundera) a je tri mesiace pokoj! :idea:
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa gabberattack »

Pockaj, pridam aj Kiwiho do Adminov.
EDIT
Uz sa stalo, mozes pytat transfer.

Tahanko ma pokoj na 90 dni teraz. Podla mna to nema vyznam riesit, zatial vsetci founderi su aktivni a hadam to tak ostane, ked niekto prejde do neaktivneho stavu, hadam predtym presunie ucty na niekoho ineho.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa mbs »

19:20 SEC: prave som poziadal, tentokrat sa snad nebudem musiet cervenat...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa gabberattack »

Prisla mi ziadost - teraz nech sa kuknu admini, ci im nieco prislo, pripadne ci mozu zatrhnut presun na stranke Dockingu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Honza »

Žádost mi nepřišla - neměl jsem nastavenu notifikaci mailem. Ale na v my account není private message.

Jinak vidím Team foundership change - Deferred.
Admin může měnit i popis týmu, nemůže do memberlistu.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa forest »

Tak v prvé řadě se dost dívím (když je tu tolik lidí správci jednoho týmu na projektech), že o této možnosti nikdo z vás nevěděl. Honza píše že není dobrý správce ten, kdo se nekoukne na sparvovaný tým jednou za rok, ale tato volba je tu už víc jak 2 roky a nikdo z vás si toho nevšimnul :?:
gabberattack napísal: Tahanko ma pokoj na 90 dni teraz. Podla mna to nema vyznam riesit, zatial vsetci founderi su aktivni a hadam to tak ostane, ked niekto prejde do neaktivneho stavu, hadam predtym presunie ucty na niekoho ineho.
Myslíš že si někdo naplánuje infarkt, nebo přejetí autem, aby mohl včas předat správu?

90 dní pokoj nikdo nemá. Jakmile je žádost zrušena, znovu o převod může někdo požádat. Mail dalším lidem co mají práva spolusprávců nepřijde. Přijde pouze správci. Ta volba je opět dělaná na pravidelné dvouměsíční prohlížení, od toho se oprostit nedá, protože jistota přijetí emailového upozornění není nikdy.

Dalším rizikem je samosebou to, že je tým veden na soukromý účet, který se k výpočtům používá. Přístupové ID jde z BM vypreparovat a tedy jeho prostřednictvím i získat kontrolu nad správou, ale to už je na svědomí každého. CNT má vedené všechny projekty na jeden účet, který k výpočtům nikdy a nikde použit nebyl. Jistota je kulomet :wink:
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Tak v prvé řadě se dost dívím (když je tu tolik lidí správci jednoho týmu na projektech), že o této možnosti nikdo z vás nevěděl. Honza píše že není dobrý správce ten, kdo se nekoukne na sparvovaný tým jednou za rok, ale tato volba je tu už víc jak 2 roky a nikdo z vás si toho nevšimnul :?:
Tak v prvé řadě neprohlížím desítky projektů, jeslti jsem se někde neobjevil jako admin týmu.
Myslím, že je to nedostatek BOINCu - founder i admin by měl být automaticky informován (alespoň přes SZ), že mu byla nějaká funkce přidělena a co s ní může dělat. Stejně tak při odebrání nebo žádosti o odebrání. O této rovině je diskuse.

Samozřejmně nemůže být dobrý správce ten, kdo ani neví o tom, že je někde správce :lol:
A jak sám víš, tak po dřívějších zkušenostech - hlavně s tebou - jsem na nějaké správcování týmů vesměs rezignoval a do ničeho podobného se již aktivně nehrnu.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa forest »

Neměl jsem na mysli tebe Honzo, ale těch tuším 10 různých správců tohoto týmu na projektech, kteří sice správu mají pod palcem, ale ani si nedali tu práci prozkoumat, co s ní vlastně mohou dělat a k čemu je to pro tým dobré. Jinak si nedokážu vysvětlit, že o této možnosti dosud nevěděli.

Nuže každopádně bude dobré pro celý boinc.sk tým, pokud se správě týmu podaří stanovit nějaká pravidla a rozdělení pravomocí v tomto směru, protože nikdo tu opravdu nebudeme navždy a to že to včas předáme někomu jinému, není realizuovatelné. Pokud vám jde v prvé řadě o tým, měli by jste to mít zabezpečené tak, aby vaším odchodem tým utrpěl co nejméně.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa PavolR »

forest napísal:Neměl jsem na mysli tebe Honzo, ale těch tuším 10 různých správců tohoto týmu na projektech, kteří sice správu mají pod palcem, ale ani si nedali tu práci prozkoumat, co s ní vlastně mohou dělat a k čemu je to pro tým dobré. Jinak si nedokážu vysvětlit, že o této možnosti dosud nevěděli.

Nuže každopádně bude dobré pro celý boinc.sk tým, pokud se správě týmu podaří stanovit nějaká pravidla a rozdělení pravomocí v tomto směru, protože nikdo tu opravdu nebudeme navždy a to že to včas předáme někomu jinému, není realizuovatelné. Pokud vám jde v prvé řadě o tým, měli by jste to mít zabezpečené tak, aby vaším odchodem tým utrpěl co nejméně.
Foreste, vobec nechapem, ze sa miesas do veci, do ktorych Ti nic nie je. Ked mas nejake problemy v CNT tak si je vyries na svojom foru. Preco sa neustale vnucujes ?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa forest »

Jestli je pro někoho praktická rada a rozšíření obzorů vnucování, tak už fakt nic nechápu.
Poradil jsem zde možnost, jak mohou další lidé rušit požadavek na převzetí správy. O této možnosti správci tohoto týmu nevěděli, takže předpokládám že jim to bylo přínosem. Podělil jsem se o praktické zkušenosti s rušením požadavků a s tím spojenými termíny. K tomu jsem přidal popis, jak to funguje v našem týmu, tedy praktický příklad. Myslel jsem si že to bude přínosem, nechápu co ti na tom zase vadí, neřešil jsem žádný problém s CNT, kde ani žádný není.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa Palo M. »

forest, dakujeme ti za zdielanie informacii. Tvoje vysvetlenie, ako veci funguju, pomohlo. Ale ci si to uvedomujes alebo nie, zaroven si aj podpichol (a nepriamo aj skritizoval sposob, ako funguje BOINC.SK). A veta "Nuže každopádně bude dobré pro celý boinc.sk tým, pokud se..." sa uz da povazovat za vnucovanie. A taketo podpichnutia z tvojej strany velmi casto (vzdy?) vyvolaju negativne reakcie zo strany clenov timu BOINC.SK. Mozes sa tym reakciam cudovat (a mozes s nimi dokonca i nesuhlasit), ale je to fakt ktoremu dava za pravdu historia tohoto fora - take reakcie tu vzdy budu, ak sa budes vyjadrovat takym stylom (presnejsie povedane, ak sa hocikto bude vyjadrovat takymto stylom).
Mozno tento tvoj styl je uplne v poriadku v CNT (dokonca tam moze mat pozitivny efekt), ale tu si skratka v inej pozicii... Strucnejsie a tvrdsie povedane: Nevyryvaj. A ked uz vyryvas, tak sa potom necuduj.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa gabberattack »

To si niekto este vsima jeho reakcie? Ignore je jedina vec, co nanho plati + setri to nervy a cas. Mat tak jeho problemy so spravcovstvom a Rockefelerove peniaze. ;-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Team foundership...

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Co sa tyka tohoto tak je fakt ze to tu nemame podchytene ... mozno by bolo urobit review ownerov timov a dat to kus dokopy.
Ja osobne nesledujem vsetky timy ktore som zalozil ale viem si predstavit pripravit zoznam URL ktore by founder kazdy mesiac preklikal a kukol sa na to, treba to len urobit. Co vy na to? Mozno by sa to dalo aj nejako naskriptovat ... daco napisat v PHP a owner by si klikol na linku na nasej stranke a urobilo by mu to report ci nie je poziadane na predanie ownershipu na niektorom projekte.
Co vy na to?
Napísať odpoveď