Stav projektu

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Stav projektu

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Dneska v skorych rannych hodinach na na fore projektu informoval Pasquale Tricarico, zakladatel a mozog projektu:

Win32: SurveySimulator aplikacia vyzera ze funguje velmi dobre okrem Win98 a starsie OS. Bohozial kvoli limitu kompoilatora a inych veci NEBUDE mozne podporovat Win98 a starsie, respektive nie touto aplikaciou. Momentalne sa riesi ako neposielat na tieto OS jednotky pre tuto aplikaciu lebo vsetky koncia s chybou.

Linux: zistuje sa ci je a ak tak aky problem s aplikaciou pre linux, jednotky sa spocitaju uspesne ale niekedy nezvaliduju alebo za ne nie je pridely kredit.

MacOS: verzia aplikacie 1.14 nefunguje na verzii 10.4 alebo starsej, pracuje sa na verzii 1.15 ktora by to mala riesit.

Homogennost redundancie: inymi slovami, jeden WU sa rozposle len jednej platforme, napriklad len Linux masinam - je tu problem s malidaciou WU ak bola WU spocitana na Win a Linux, tak Linux masiny nedostanu kredit. Neuvazuje sa o zapnuti homogennej redundancie lebo cielom je mat aplikaciu ktora by spolahlivo fungovala na vsetkych platformach a na kazdej davala rovnake a korektne vysledky. Problemy s validovanim z roznych platform praveze poukazuju na chyby v aplikacii a je mozne ich riesit. Takze trpezlivost.

Error limit: bol zvyseny na 5 aby bola vacsia sanca na zvalidovanie WU, v buducnosti sa zmeni na menej ked sa aplikacia stabilizuje.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Palo M. »

Prave bol vypusteny SurveySimulator 1.17 pre Win32 a Linux aj nove WU (momentalne je asi 2200 k dispozicii a minaju sa).
Pasquale pise, ze by v tejto verzii mali byt odstranene problemy s validaciou medzi platformami. WU su asi 10-krat dlhsie ako posledne - mne pisali 36h na zaciatku, ale doba sa kazdou sekundou rapidne znizuje - po 4 minutach vypoctu pise ze zostava 33h do konca. Jednotky su dlhsie, aby sa otestovalo checkpointovanie (ktore bolo pricinou ze sa to nevalidovalo), cize aby bola vacsia sanca, ze sa vypocet zastavi a potom bude bezat od posledneho checkpointu.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

Mě to zatím vychází, že budou na 100 miut místo 80. Jsem v 75%.
EDIT: Jedna se mi spočítala za 1:30 hodin.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Palo M. »

Mne to urobilo za 68 min... bohuzial ludia reportuju, ze Win ws. Lin sa stale nevaliduju. A kedze pre vsetky 2 WU co som stiahol som v obkluceni Windoze, asi aj ja dopadnem nezvalidovane...
Inak tu prvu WU som nechal bezat v kuse, ziaden restart od checkpointu. Druhu som par krat restartol, takze pocita od checkpointov - uvidime, ci je nejaky rozdiel...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Pripravuje sa nova aplikacia (pravdepodobne 1.20). Aplikacia je takmer hotova, s jej testovanim sa zacne v polovici maja.

Stav projektu bude prezentovany zajtra na NASA AISR konferencii.

Viac sa mozete docitat v novinkach na stranke projektu
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Je fajn ze progress ide dopredu - aj to je vyhoda ked je to financovane NASA - ta si totiz ustrazi ci sa za poskytnute prostriedky naozaj nieco robi :)
Tesim sa na novu aplikaciu a na dalsie WUs na testovanie..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Pomaly sa to zacina hybat, odvcera som stihol otestovat 3 aplikacie (Linux):
1.20 a 1.21 hned skoncila s chybou, 1.22 bola uspesna.

Snad sa to coskoro rozbehne :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Su jednotky, tahajte:

Results ready to send 255
Results in progress 473
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ak mate windows, nova aplikacia (1.23 / 1.24) moze robit problemy:
O&H forum

Odporuca sa resetnut projekt aby si natiahol spravne subory. Pod Linuxom to bezi v pohode od aplikacie 1.22
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Faza testovania aplikacie je ukoncena, uz su uvolnene "realne" jednotky. Tieto su podstatne dlhsie, ocakavany cas vypoctu na priemernej masine bude od niekolho hodin po niekolko dni.

prave pozeram - uz sa mi podarilo stiahnut zopar jednotiek :)
Odhadovane casy:
Intel Q6600 2.4GHz, Linux, 18.5 hodin
Athlon X2 3800+, Linux, 28.25 hodin

[edit]Odhadovane casy su este stale znacne nadhodnotene, aj ked uz je to ovela lepsie ako to bolo pri testovacich jednotkach...[/edit]
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa slavko.sk »

U mna na Q9300 @ 2.7GHz to vyzera na 6h30m priblizne.
Definitivne je to 6h40m (24.000 sekund).
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

Nevim, jestli to bylo zmineno, ale je take novejsi aplikace.
Kazdopadne ted neni k dispozici zadna prace :(

No skoda, protoze jsem chtel prejit z Reversi (kde se toho na muj vkus deje velmi malo) zpet na Orbit. Zatim se tedy zahojim na Cosmo... :wink:
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa forest »

Na Cosmo asi těžko když tam není práce [-X
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Honza »

foreste, zase akorát plácáš, co se ti po ránu zrovna motá v hlavě, aniž by jsi si své přeludy ověřil. Nebo jsi ještě napůl spal.

Na Cosmo práce je. A byla i včera. Stále jsou tam desítky tisíc WUs na rozdávání. Práci je akorát obtížnější stáhnout.
Z tvého amatérského pohledu v tom možná není rozdíl, protože tvůj miláček nemůže počítat, co by tvé já zrovna přálo. A z hlášky na svém stroji "no work for platform" ihned usuzuješ na stav celého projektu.
Ty tvrdíš, že neběží work generator. Já to vidím na klasické problémy se schedulerem. A tvé klasické problémy - na základě velmi omezených informací (navíc často bez ověření) děláš širší závěry.

Koukni se alespoň na stav schedulerů, přečti si forum a pak tvoř závěry.
Jestli jsi měl chtěl kolegiálně upozornit na potencionální potíže, tak díky. Ale mé quady od včerejšího přesunutí z Reversi na Cosmo právě teď většinou počítají Cosmo.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa forest »

Napsal jsem to zkratkovitě, ale znamenaloto to stejné. Práci nedávali několik dní a kdo chtěl zkoumat proč, měl možnost. Já byl na týmovém srazu, tak jsem neměl moc čas zkoumat důvody. Jen jsem na to chtěl upozornit, aby se lidé koukli na zásobu, případně nahodili záložní projekty.
Napísať odpoveď