Stav projektu

Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa marpes »

Maximum daily WU quota per CPU 32/day

...a pozeram, ze je zretelne Linuxove pozadie projektu.
Lin aplikacie su na rovnakych strojoch rychlejsie o viac ako polovicu oproti Win.
Aspon co som porovnal svojich par jednotiek, takto mi to vychadza.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ano, pocet WUs je obmedzeny.
http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=402#5516

Dalsia nova info:
Optimalizovany validator, plus fixny kredit 25 za WU.

"We have introduced important changes to the validator, mainly to improve its performance. It now runs in about 1 second, compared to the 35 seconds needed by the previous version, so that should take care of the pending WUs and keep the server load down.
Also, the credit assigned to valid WUs is now fixed to 25.0 independently of what the clients report. "

http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=406#5613
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Doste vela jednotiek mi hadze "Zrusena projektom".
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa gabberattack »

marpes napísal:Maximum daily WU quota per CPU 32/day

...a pozeram, ze je zretelne Linuxove pozadie projektu.
Lin aplikacie su na rovnakych strojoch rychlejsie o viac ako polovicu oproti Win.
Aspon co som porovnal svojich par jednotiek, takto mi to vychadza.
[flame]
Keby Wirusy nezrali vykon na beh samotneho OS tak by aj casy boli lepsie. :-)
[/flame]
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Boze zas flame proti Win, uz na to kaslite hlopi ...
25+25+25+24% CPU berie SurweyReview... 1% zbytok procesov.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Boze zas flame proti Win, uz na to kaslite hlopi ...
25+25+25+24% CPU berie SurweyReview... 1% zbytok procesov.
Ano, zase flame... Windoze pisu same pekne veci... ale skutocnost je vacsinou ina. To ta nenapadlo, ze aj v procesorovom case Windoze oyebavaju? (Tak ako oyebavaju pri pamati, bootovacom case, sieti...) Viacerym ludom to je jedno a z ich konzumentskeho uzivatelskeho pohladu v tom nevidia rozdiel... ale ja sa na veci pozeram aj z principu a na niektore aspekty som citlivy. Na klamanie obzvlast. Ako hovoria bratia Cesi: Kdo lze, ten krade.
Ked mi niekto vedome klame a este ma presviedca ze je to pre moje dobro, tak ho skratka nemam rad... a budem kvoli tomu raz za cas flamovat. (Nielen pri Windowsoch, plati to hlavne pri politike, ale aj vselikde inde.) Flame-neflame, stokrat vyslovena loz sa stava pravdou a to ja nemozem len tak nechat. Dokaz vytrvalym tvrdenim skratka nikdy neuznam.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa marpes »

slavko.sk napísal:Doste vela jednotiek mi hadze "Zrusena projektom".
quorum jednotiek=3,
quorum vysledkov=2,
Teda ak uz dva vysledky prisli, tretie jednotka je automaticky zmazana, a nepyta sa ta, ci si ju uz zacal pocitat, alebo ti caka hotova vo fronte na odoslanie.
Ak si posledny, mas jednoducho smolu. To vsak nie je problem Alfa projektu, ale pristupu (aj k poskytovatelom CPU casu), co sa mi vobec nepaci.
Aj to je jedna z veci, preco som po par jednotkach s tymto projektom skoncil.
Nebrojim v ziadnom pripade proti tomuto projektu, je jeden z tych prospesnejsich.
Len sa mi nepaci odflaknuta Win verzia a celkovy pristup. Su skratka veci, ktore mi vadia, pretoze davam svoje stroje a ich spotrebu platim ja. Preto ocakavam zo strany projektu za to vdacnost v podobe solidneho pristupu k celkovemu rieseniu. Keby som mal GRANT na spotrebu svojich PC, mozno by mi to az tolko nevadilo.
Kedze sme dobrovolnici, pocitame to, co sa nam paci, a taktiez podla pristupu projektoveho manazmentu.
Je to moj nazor, s ktorym nemusi nikto suhlasit. Kazdy nech si vytvara svoj a hodnoti klady a zapory, z ktorych si vyvodi zavery podla svojich priorit.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa slavko.sk »

marpes napísal:
slavko.sk napísal:Doste vela jednotiek mi hadze "Zrusena projektom".
quorum jednotiek=3,
quorum vysledkov=2,
Teda ak uz dva vysledky prisli, tretie jednotka je automaticky zmazana, a nepyta sa ta, ci si ju uz zacal pocitat, alebo ti caka hotova vo fronte na odoslanie.
Ak si posledny, mas jednoducho smolu. To vsak nie je problem Alfa projektu, ale pristupu (aj k poskytovatelom CPU casu), co sa mi vobec nepaci.
Aj to je jedna z veci, preco som po par jednotkach s tymto projektom skoncil.
Nebrojim v ziadnom pripade proti tomuto projektu, je jeden z tych prospesnejsich.
Len sa mi nepaci odflaknuta Win verzia a celkovy pristup. Su skratka veci, ktore mi vadia, pretoze davam svoje stroje a ich spotrebu platim ja. Preto ocakavam zo strany projektu za to vdacnost v podobe solidneho pristupu k celkovemu rieseniu. Keby som mal GRANT na spotrebu svojich PC, mozno by mi to az tolko nevadilo.
Kedze sme dobrovolnici, pocitame to, co sa nam paci, a taktiez podla pristupu projektoveho manazmentu.
Je to moj nazor, s ktorym nemusi nikto suhlasit. Kazdy nech si vytvara svoj a hodnoti klady a zapory, z ktorych si vyvodi zavery podla svojich priorit.
Suhlasim s tebou a je fakt ze kludne mohli dat kvorum 3/3 a basta.
Ale zase ak nieco neoferujeme tak sa nikam nedostaneme takze dufam ze to zmenia a bude vsetko v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Uz som o tom napisal na forum, lebo mi to wastlo 16 hodin casu.
http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=401#5655

Anyway, ludia na fore pisu, zevraj na inych projektoch projekt nezrusi WUs ktore sa uz zacali ratat, a to aj v pripade, ze uz bolo kvorum na danu WU dosiashnute. Nemam to overene, takze neviem, kazdopadne znie to logicky.

Anyway 2, je to bug ktory treba fixnut, ale zily mi to netrha, kolko casu sa napr. wastlo na taky Predictor? Alebo SETI? Brutalne stovky rokov, a nic z toho.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pasquale uz zareagoval - dalsi batch WUs bude mat deadline 3 dni namiesto 5 dni, a inicialnu replikaciu 2 namiesto 3.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa mbs »

Duro Kotulic Bunta napísal:Anyway, ludia na fore pisu, zevraj na inych projektoch projekt nezrusi WUs ktore sa uz zacali ratat, a to aj v pripade, ze uz bolo kvorum na danu WU dosiashnute. Nemam to overene, takze neviem, kazdopadne znie to logicky.
Ano, je to tak. Zazil som, ked mi projekt zabil nezacaty task, ale zacaty/hotovy akceptoval.
IIRC, na servri su dve moznosti, ako zabit zbytocny task: nastavis "kill" alebo "kill if not started". Cize Pasquale potrebuje dostudovat BOINC server. (podobnosti neovladam)
Kazdopadne, naco dat ratat 3ks ked stacia 2?!?
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

mbs napísal:Kazdopadne, naco dat ratat 3ks ked stacia 2?!?
Kvoli tomu ze ked sa jeden z tych dvoch WU abortoval alebo inym sposobom zrusil, muselo sa cakat plny deadline cas kym sa to poslalo dalsiemu cloveku. A to vyrazne zvysuje turnaround time. Ale na fore uz Pasqualovi poradili ze na to existuje ina featurka, ohodnotenie spolahlivosti hostu (turnarond time, error rate etc).
Tak Pasquale trosku postuduje a poriesi, podla jeho reakcie vyzera ze sa tej info potesil. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa mbs »

Duro Kotulic Bunta napísal:Kvoli tomu ze ked sa jeden z tych dvoch WU abortoval alebo inym sposobom zrusil, muselo sa cakat plny deadline cas kym sa to poslalo dalsiemu cloveku.
To mi je jasne, ale ked chce nieco okamzite, tak staci znizit deadline (napr. na rozumnych 3 dni - aby WU prezili weekend v praci)...
Používateľov profilový obrázok
Gissmo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št Jan 17, 2008 5:02 pm

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa Gissmo »

no konecne mi stahuje nejake jednotky
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Stav projektu

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Mne pridalo 3,250 za vcera, E@ mi daval cca 4200RAC dlhodobo, uvidim ako sa toto ustali, ak sa ustali, ak bude dost WU.
Ale v kazdom pripade, po dlhej dobe je to ako to funguje velmi povzbudive pre mna a ako som spominal, toto by mal byt preferovany projekt aj z ohladom na prezentaciu timu ... ale chcem pockat kym sa ustali abu sme nemali fo-pa ci ako sa to pise.
Napísať odpoveď