Dlzka WU

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Honza »

Navod - je to fakt jednoduche...
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa matob »

Honza napísal:Navod - je to fakt jednoduche...
vdaka..
pripadá to tak ešte niekomu, alebo iba mne, že majú tie jednotky ku koncu čoraz pomalší priebeh?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

matob napísal:pripadá to tak ešte niekomu, alebo iba mne, že majú tie jednotky ku koncu čoraz pomalší priebeh?
Nepripada, je to tak. Toto je jedna z veci, ktore sa budu dopracovavat, teraz su len orientacne. Progress jednotiek nie je linearny, cruncheri na orbit fore hlasili aj spravanie typu (cca) prvych 50% sa zratalo za 80 hodin, dalsich 50% za dalsich 140 hodin.. :-)

Dalsi cruncher robil graf zavislosti CPU casu a % a tento graf nielenze nie je linearny ale ma peaky a udolia atd. Niekedy sa stalo, ze sa narast percent prakticky zastvail na niekolko hodin. Takze ten udaj je naozaj orientacny a netreba ho brat prilis vazne zatial.
Developeri na tom budu robit, ale zatial to nie je priorita.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa matob »

ved ja len tak.. že cez noc mi spravilo asi 1% :D :D
mimochodom 224h - 72,3%...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Tak sa mi dnes po 218 hodinach podarilo dopocitat a uspesne reportovat jedno 10y monstrum :D

Pozadujem 4483.76 kreditov, uvidime co na to moj wingman. Nebude to ktovie co, s XP-ckami ma oproti mne male benchmarky....
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa matob »

ja sa na také časy nechytám.. :)
286h - 88.367%
druhu som zastavil na 85%tách, počítam aspon dačo popri tom na druhom jadre.. lebo
takto ma to nebaví veľmi :)

dúfam, že do budúcnosti ich plánujú trochu skrátiť, a ak nie, aspon by mohli dať na výber,
ako u climateprediction. [-o<
Naposledy upravil/-a matob v Pi Júl 04, 2008 7:57 am, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa forest »

Hefto99 napísal:Tak sa mi dnes po 218 hodinach podarilo dopocitat a uspesne reportovat jedno 10y monstrum :D

Pozadujem 4483.76 kreditov, uvidime co na to moj wingman. Nebude to ktovie co, s XP-ckami ma oproti mne male benchmarky....
Mohu se optat jak moc máš ten Q6600 přetaktnutý?
Dle toho benchmarku bych odhadoval že rozhodně nejede na základním taktu a jelikož jej mám doma taky, chtěl bych porovnat předpokládaný výkon při nasazení na tomto projektu. Já jedu na 4x3,72Ghz. Taky kdyžtak napiš co máš za paměti, já mám DDR3, ale nevím jak moc zrovna na Orbitu má vliv rychlost pamětí na výpočty.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Masina je momentalne nepretaktovana, bezi na 2.4 GHz. Mam tam openSuSE 11.0 a BOINC menezera 5.10.45 (64bit)
Pamate su Corsair DDR2 800MHz, 5-5-5-12T

Na ostatnych jadrach bezi Einstein, Cosmology a Milkyway, vsetko v rovnakom pomere.
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa forest »

To je zvláštní že ten benchmark je tedy tak velký, jen pro srovnání přikládám ten svůj domácí stroj:
http://cosmologyathome.org//show_host_d ... stid=21871 Oproti tvému by měl mít o skoro polovinu větší výkon. Že by to dělal rozdíl v systému a tedy i klientovi?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Palo M. »

Moj (tiez nepretaktovany) Q6600: cassiopea.

BOINC-klienta som kompiloval sam (64-bit), lebo distribuovana binarka je dynamicky linkovana a glibc kniznice su nekompatibilne. Kedze sa hram s optimalizaciami, kompilovat BOINC aspon kvoli knizniciam aj tak treba, takze mi to nevadilo... A zdrojak je nemodifikovany, len som to skompiloval, takze je binarka "usita na mieru" mojej masine. IMHO prave 64-bitove prostredie moze urobit velky rozdiel, lebo pri 64-bitovom kompilatore su defaultne zapnute SSE a SSE2, kedze vsetky x86-64 procesory ich podporuju. Na mojom serveri nebezi nic, co nepotrebujem - nema ani GUI-login, lebo cely cas je masina zatvorena v skrini a pripajam sa len cez siet. Na Windoze sa GUI vypnut neda, su tam vselijake "tajomne" servicy, o ktorych netusim na co su, musi tam byt nainstalovany nejaky antivirak atd... takze cast vykonu ide inde ako do BOINC.
V niektorych BOINC-projektoch su sice aplikacie pod Windoze rychlejsie ako pod Linuxom, ale to je podla mna bud nesikovnostou tvorcov aplikacie, alebo specifickymi podmienkami (napr. kniznica tretej strany).
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Hefto99 napísal:Tak sa mi dnes po 218 hodinach podarilo dopocitat a uspesne reportovat jedno 10y monstrum :D

Pozadujem 4483.76 kreditov, uvidime co na to moj wingman. Nebude to ktovie co, s XP-ckami ma oproti mne male benchmarky....
Gratulujem, dufam ze Pasqualovi zrusia ludia co najmenej tychto monstier, moj athlon sa s jednou pari uz 130 hodin a je na 48%tach :-)
Uz dlhe roky ma nezaujimal upgrade masiny, ale zacinam uvazovat o Phenone 9500 :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Kiwi »

Preco nemozem dostat ani jednu WU ?
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa matob »

Results ready to send 0
Results in progress 3,855
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Preco nemozem dostat ani jednu WU ?
Neboj sa, budu dalsie varky, aj ked tejto jednej bude ubudat pomaly, lebo su velmi dlhe.
Checkovat pocet novych a prebiehajucich WUs mozes tu.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlzka WU

Príspevok od používateľa Kiwi »

No 7 dioptrii je 7 dioptrii. Sak som cumel na tu stranku 10 min, a ten Server Status som
nemohol najst.
Napísať odpoveď