Orbit@home

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

Projekt vypustil par WU. Ale velky vyznam to nema, lebo Windozacki klienti tusim stale failuju. Darwinovski failuju urcite... Potom to vyzera takto. Ano, ten jediny result co skoncil uspesne, trval 3,619.92 s a claimoval 25.98 kreditov som ja. A dostal som velku nulu, lebo "Too many error results"... Hmmm :(
Linuxaci, rychlo stahujte, snad sa dostanem s nejakym do partie a bude z toho nieco.

"To completion" je uplne nerealna hodnota, cez 40 hodin, ale pritom je to hotove za hodinu...

Ale inak je Pasquale fasa chalan, SurveySimulator je sice 32-bitova binarka (aj ked ju requestoval 64-bitovy klient), ale aspon je zlinkovana staticky, takze bezi bez problemov.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Projekt vypustil par WU. Ale velky vyznam to nema, lebo Windozacki klienti tusim stale failuju. Darwinovski failuju urcite... Potom to vyzera takto. Ano, ten jediny result co skoncil uspesne, trval 3,619.92 s a claimoval 25.98 kreditov som ja. A dostal som velku nulu, lebo "Too many error results"... Hmmm :(
Linuxaci, rychlo stahujte, snad sa dostanem s nejakym do partie a bude z toho nieco.

"To completion" je uplne nerealna hodnota, cez 40 hodin, ale pritom je to hotove za hodinu...

Ale inak je Pasquale fasa chalan, SurveySimulator je sice 32-bitova binarka (aj ked ju requestoval 64-bitovy klient), ale aspon je zlinkovana staticky, takze bezi bez problemov.
No uvidime, mne Windowsacke WU zatial bezia, 4 kusy, uz cca 30 minut. Dam vediet ako dopadnu.
Este dodam ze 1 WU konzumuje na Win XP 32bit 64MB RAM + 94MB virtualnej.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

slavko.sk napísal:No uvidime, mne Windowsacke WU zatial bezia, 4 kusy, uz cca 30 minut. Dam vediet ako dopadnu.
Este dodam ze 1 WU konzumuje na Win XP 32bit 64MB RAM + 94MB virtualnej.
Mne tiež zatiaľ bez problémov Intel aj AMD obe Win XP Pro.. len či budú validné a ohodnotené...
hlavne nech už spočítame nejakú tú trajektóriu.. :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:
slavko.sk napísal:No uvidime, mne Windowsacke WU zatial bezia, 4 kusy, uz cca 30 minut. Dam vediet ako dopadnu.
Este dodam ze 1 WU konzumuje na Win XP 32bit 64MB RAM + 94MB virtualnej.
Mne tiež zatiaľ bez problémov Intel aj AMD obe Win XP Pro.. len či budú validné a ohodnotené...
hlavne nech už spočítame nejakú tú trajektóriu.. :D
A hlavne len tie ktore nebudu kolidovat s drahou Zeme.
Este cca 10 minut do dokoncenia ale napriklad PavolR ma zvalidovany WU pod Vistou aj pod Win XP.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

no jasne..
ja len nechapem, prečo mi to tak dlho počíta, viac ako 2-násobok ako vám.. a to na oboch PC rovnako

PS: ešte mi povedz pls, ako sa maskujú tie linky pod nejaký názov.. diki
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak to tu mame:
4 WU zratane = 4 uploadnute, zatial no error, cakam na validaciu.
upload vysledkov cca 700-800kB na 1 WU
cas 1 WU na Q9300 cca 1h11min (4252 - 4282 sekund)
pozadovany kredit za 1 WU cca 19,56 - 19,70
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

to mi pripadá ako by mne naťahalo dáke rozsiahlejšie WU, keď aj odosiela 2x viac dát
no a claimed kredit mám iba 17.11 ... :(
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak to vyzera, ze to pada pod Win98, lebo najmenej dve rozne Win98 dostali tie iste WU ako ja a obidve spadli a na tych masinach pada uplne vsetko. To je teda odvaha, spustit BOINC na Win98... v tomto pripade skor nezodpovednost.
To je inak dobre, ze to uspesne bezi na novsich Windoze, lebo tych je podstatne viac.
Mne WU trva tesne menej ako hodinu, iba jedna bola 3619 sekund. Q6600 nepretaktovany, na Linuxe...
Claim mam asi 25 za WU, ten je z benchmarkov... ale z kvora grantuje ten nizsi kredit, takze moj prvy kredit za prvu validovanu WU je mohutnych 12.26 :?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Tak to vyzera, ze to pada pod Win98, lebo najmenej dve rozne Win98 dostali tie iste WU ako ja a obidve spadli a na tych masinach pada uplne vsetko. To je teda odvaha, spustit BOINC na Win98... v tomto pripade skor nezodpovednost.
To je inak dobre, ze to uspesne bezi na novsich Windoze, lebo tych je podstatne viac.
Mne WU trva tesne menej ako hodinu, iba jedna bola 3619 sekund. Q6600 nepretaktovany, na Linuxe...
Claim mam asi 25 za WU, ten je z benchmarkov... ale z kvora grantuje ten nizsi kredit, takze moj prvy kredit za prvu validovanu WU je mohutnych 12.26 :?
No ono Linux aplikacia bude asi lepsie napisana a rychlejsie ako pre Win, pokial viem tak aj Pasquale je skor Linuxak, aspon co sme spolu riesili zdrojaky na orbit@home este v prvopociatkoch. A aj Pavol R ma horsie vysledky od teba a to ma OC Q6600 ak sa nemylim, teda musi mat lebo ma lepsie casy odomna. Ale zas on ma Vista ... tazko povedat ako O@H worker zavisi od OS na ktorom bezi, to len casom zistime prave takymito pozorovaniami.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

slavko.sk napísal:Tak to tu mame:
4 WU zratane = 4 uploadnute, zatial no error, cakam na validaciu.
upload vysledkov cca 700-800kB na 1 WU
cas 1 WU na Q9300 cca 1h11min (4252 - 4282 sekund)
pozadovany kredit za 1 WU cca 19,56 - 19,70
EDIT: Ok, takze prve 2 WU zvalidovane, 19.69 + 19.70 kreditov = 39.39.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

no konečne som sa dočkal prvých 20 cr..
aj keď to trochu mrzí, lebo za rovnaký alebo aj menší čas som zvykol od cosmology dostať 100cr.. :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:no konečne som sa dočkal prvých 20 cr..
aj keď to trochu mrzí, lebo za rovnaký alebo aj menší čas som zvykol od cosmology dostať 100cr.. :)
Gratulujem! Ja mam uz zvalidovanych vsetkych 6 WU co som poslal.
Co sa tyka kreditu:
1. Nie je to to najhlavnejsie (aspon pre mna)
2. V ramci jedneho projektu sme vsetci na tej istej lodi (aspon priblizne)
Neviem ci si ratal Malariacontrol.net a kolko ale tam je asi najmenej kreditu zo vsetkych projektov, co som tam urobil 1,180 miliona tak v Cosmology by som mal 2 a mozno aj 2,5 miliona. Ale stale som v tam v prvej dvadsiatke a tim sa tiez dobre drzi.

Orbit bude mat podla mna vela priaznivcov a bude dobre fungat, Pasquale je sikovny.
Drzme mu palce.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

po stotisícke som si povedal, že sa nejdem naháňať za kreditmi.. len občas ešte mám také tyky..
vždy keď ma napadne takáto kreditová myšlienka, predstavím si o čom je ten projekt a potom to prejde :D

...maláriu som počítal ako jeden z prvých projektov, keď som ešte ani nevedel že nejaké kredity sú.. :D
ale nejako ma to nezaujalo.. viac ma držia vesmírne projekty, občas "zabrdnem" aj do rosetty, qmc alebo lhc

Ozaj keď už je reč o odmene.. nestretávate sa s otázkami typu: ...A čo z toho máš? +nechápavé pohľady..
lebo mne sa to stáva (v teenagerskom prostredí) často :)
čo už
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak uz nam zacinaju nabiehat kredity ...
... na prvom mieste je momentalne PavolR s 201 kreditmi
... je nas 7 co mame kredit
... v RAC sme ako tim na 8. mieste (RAC = 35)
... v celkovom mnozstve kreditov sme ako tim na 24. mieste ale udaje nie su updatnute takze je to velmi stara informacie (ze 6 kreditov)
... statistiky jedno tlivcov tiez nie su updatnute
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Tak nam to pomaly oziva, to su dobre spravy. :-)
Dufam ze stojime pri zrode jedneho z v buducnosti najvacsich projektov, podobne ako to bolo zaciatkom roku 2005 pri Einstein@home.
Orbit ma svojou naplnou na to urcite super predpoklady.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď