validate error

Hľadanie gravitačných vĺn a tým potvrdenie teórie A. Einsteina

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

validate error

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Po asi mesiaci som sa pozrel na statistiky, a zistil som, ze priblizne polovica taskov pre Gamma-ray pulsar search #1 v0.23 zlyhava (validate errors).
Predpokladam, ze to nie je standardny stav. :-) Mate s tym nejaku skusenost? Ked som pozeral pod workunit detail Stderr output, nenasiel som tam nic podozrive (ziaden error ani exception).
Su to WUs pocitane na Linux ubuntu, intel atom D510, boinc manager 6.10.58.

Btw, kedze dnes je tusim stedry den, tak pekne vianoce. :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: validate error

Príspevok od používateľa shafa »

Jo, nejak se to mnozi, nejsi sam
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:Jo, nejak se to mnozi, nejsi sam
A, tak to si ma potesil, pretoze som myslel ze to bude mojou HW/SW kombinaciou, ale ak nie je, tak do buducna to predpokladam vyriesia.
A fajn ze nam to tu zije aj info k boinc, kedze na stedry den dostat odpoved na problem je myslim pozitivna znamka fora. :) A clovek sa dozvie aj na "domacej" pode, nemusi hned hladat niekde na international forach.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nemám ani 1 nezvalidovaný Gamma-ray pulsar search #1 v0.23, 100% v poriadku.
Nerátam time-out v každom prípade čo som mal mašinu zapojenú len na pár dní.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Nemám ani 1 nezvalidovaný Gamma-ray pulsar search #1 v0.23, 100% v poriadku.
Nerátam time-out v každom prípade čo som mal mašinu zapojenú len na pár dní.
Slavko, preco mi kazis radost? :D :D :D
Ale vazne - necham to este par dni bezat, a ked sa to bude opakovat, tak ponecham len gravitacne vlny (aj tak pulzary su len sekundarny a menej vzrusujuci podprojekt), a k pulzarom sa vratim neskor. Pripadne trochu pohladam na E@H fore, ale to sa mi velmi nechce, kedze kvoli uz dvojmesacnemu pisaniu clanku mam intenzivneho browsovania viac nez dost..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:
slavko.sk napísal:Nemám ani 1 nezvalidovaný Gamma-ray pulsar search #1 v0.23, 100% v poriadku.
Nerátam time-out v každom prípade čo som mal mašinu zapojenú len na pár dní.
Slavko, preco mi kazis radost? :D :D :D
Ale vazne - necham to este par dni bezat, a ked sa to bude opakovat, tak ponecham len gravitacne vlny (aj tak pulzary su len sekundarny a menej vzrusujuci podprojekt), a k pulzarom sa vratim neskor. Pripadne trochu pohladam na E@H fore, ale to sa mi velmi nechce, kedze kvoli uz dvojmesacnemu pisaniu clanku mam intenzivneho browsovania viac nez dost..
Ja som ti nechcel pokaziť náladu, bude to niečo čo sa u mňa neprejavuje. Rátam všetko, dneska som zapol aj CUDA (síce ešte na starej grafike) a E@H teraz beriem na moju úroveň veľmi vážne, 8 jadier z toho 4 sú zdvojené a zatiaľ 1 CUDA ale cca apríl na narodky kupujem nejakú dobrú grafiku ... aspon 550 alebo vyššie, stará bude ďalej rátať (ach tie účty za elektriku). A sledujem či mám chyby lebo som i7 pretaktoval. Ale nemám. Žiadne čo by nebola chyba u mňa že som kilol proces alebo tak.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Ja som ti nechcel pokaziť náladu, bude to niečo čo sa u mňa neprejavuje. Rátam všetko, dneska som zapol aj CUDA (síce ešte na starej grafike) a E@H teraz beriem na moju úroveň veľmi vážne, 8 jadier z toho 4 sú zdvojené a zatiaľ 1 CUDA ale cca apríl na narodky kupujem nejakú dobrú grafiku ... aspon 550 alebo vyššie, stará bude ďalej rátať (ach tie účty za elektriku). A sledujem či mám chyby lebo som i7 pretaktoval. Ale nemám. Žiadne čo by nebola chyba u mňa že som kilol proces alebo tak.
Jasne, ved ja len zo srandy, takato vec mi naladu nepokazi. :)
Anyway, nakoniec som sa teda predsa len pozrel na E@H forum, a naozaj sa tento problem vyskytuje castejsie, ale v zavislosti od HW. Vypol som teda gama pulzary, nechal som len gravitacne vlny a radiove pulzary.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:
slavko.sk napísal:Ja som ti nechcel pokaziť náladu, bude to niečo čo sa u mňa neprejavuje. Rátam všetko, dneska som zapol aj CUDA (síce ešte na starej grafike) a E@H teraz beriem na moju úroveň veľmi vážne, 8 jadier z toho 4 sú zdvojené a zatiaľ 1 CUDA ale cca apríl na narodky kupujem nejakú dobrú grafiku ... aspon 550 alebo vyššie, stará bude ďalej rátať (ach tie účty za elektriku). A sledujem či mám chyby lebo som i7 pretaktoval. Ale nemám. Žiadne čo by nebola chyba u mňa že som kilol proces alebo tak.
Jasne, ved ja len zo srandy, takato vec mi naladu nepokazi. :)
Anyway, nakoniec som sa teda predsa len pozrel na E@H forum, a naozaj sa tento problem vyskytuje castejsie, ale v zavislosti od HW. Vypol som teda gama pulzary, nechal som len gravitacne vlny a radiove pulzary.
Gamma som vypol dneska aj ja lebo dáva najmenej kreditov per day per core ;)
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: validate error

Príspevok od používateľa shafa »

kua chlapi, prece nepocitete jen pro kredity, ne? :D

dulezity je prece prinos pro vedu :lol:
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa slavko.sk »

shafa napísal:kua chlapi, prece nepocitete jen pro kredity, ne? :D

dulezity je prece prinos pro vedu :lol:
Ale za tie roky môžem už aj za kredity ;)
Vážne, chcem vedieť koľko mi táto mašine teraz dá RAC, tak 2-3 týždne to takto nechám a uvidím.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:kua chlapi, prece nepocitete jen pro kredity, ne? :D

dulezity je prece prinos pro vedu :lol:
:) samozrejme ze nie, ved som skoro rok neratal vobec :)
Ale ked mi WU nezvaliduje, nemam zaruku ze bola zratana korektne.

Anyway, gravitacne vlny maju vacsi vyznam pre vedu ako nove pulzary, takze ak Slavko vypol gama tiez, tak narata viac WUs pre gravitacne vlny a teda de facto nepodlieha barlicke ktoru si autori projektu vymysleli aby nalakali viac ludi a aby im dali pocit ze nieco nove objavuju. ;) Lebo hladanie pulzaov ma sice vyznam pre vedu, ale zo strany projektu to bol skor PR tah, co aj sami otvorene priznali.

Takze v podstate gravitacne WUs su pre hard core cruncherov, a pulzary su pre tych nedockavejsich. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: validate error

Príspevok od používateľa shafa »

nj, skoda ze e@h pouziva gpu jen na hledani pulzaru
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa slavko.sk »

shafa napísal:nj, skoda ze e@h pouziva gpu jen na hledani pulzaru
To je škoda ale CPU mám nastavené na GW a GPU ráta single pulzary, možno bude moje meno medzi objaviteľmi.
Dneska som pripojil jeden Intel Core2Duo 6850 s nVidia 9800GT ... na pár dní kým je mašina v servise.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: validate error

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Pozor, nový ovládač nVidia hádže chyby, ak chcete rátať s GPU CUDA nemôže byť ovládač novší ako 290.53 inak to hádže chyby.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: validate error

Príspevok od používateľa shafa »

Jo, nejak se jim posledni 2 mesice ovladace serou obecne - jak pro vidle, tak pro lino...
Lepsi nic neresit, neprepinat, nic novyho nerozjizdet... ;-)
Naposledy upravil/-a shafa v Pi Apr 13, 2012 9:14 pm, upravené celkom 1 krát.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď