Trash/Death Metal

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Nj, diky. Doufam, ze se mi to povede a rodina a zamestnavatel nebudou proti.
Kdyz to vezmu kolem a kolem, tak osobne me z te "velke ctyrky" nikdy moc nechytl akurat Anthrax, nejak proste furt nevim o cem ta hudba je. Megadeth je melodicky, naladotvorny, pisnickovy (tzn. snadno se odlisi songy od sebe, jsou zalozeny na melodii) a hrajou a tvori obdivuhodne lehce, ve srovnani s tezkopadnou Metallicou. Ta je asi pojem sama o sobe, i kdyz jsem ji taky nikdy neprisel moc na chut.

Co me celkem zajima, je Heaven&Hell, hlavne Ronnie James Dio... Mozna nevite, ze prave on dal vzniknout onem "metalovym certovskym rohum" ze 3 prstu na ruce. Puvod vzniku je vcelku zajimavy, vice se o nem (a o spouste dalsich veci kolem metalu) lze dozvedet zde v dokumentu a zde titulky. Dio hral takovy rekneme klasicky heavy metal, melodicky a naladotvorny. Vzhledem k tomu, ze tam hraje i Tommy Iommi, tak to rozhodne odpad nebude.

No uvidime. Hlavne jak rikam prezit ten folk, kantry a jine subgenders ;-)

Edit:
tak me napada, po shlednuti H&H na youtube, ze vesmes hafo kapel dnes jsou dedkove, co hrajou 25-40 let a vesmes neni zadna vyrazna nova kapela. Na cz (sk?) scene je to to same. Ze by v metalu a obecne v hudbe nebylo co moc nove, prelomove a zasadni vymyslet ?
Vsechny ty kapely typu Children of Bodom, Nightwish, Slipknot apod. mi pripadaji takove trendove a kratkodobe... Co si o tom myslite ? :!:
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa matob »

http://www.youtube.com/watch?v=RkAMtXTEjco
---trochu odveci, ale dobre mi to padlo po dlhšej dobe ich počuť...
... ešte jedna vec, je to trochu mimo žáner, ale čo si myslíte o Dream Theater ?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Dream theater som zatial nepocul, ale ked uz spominas klasiku Panteru, tak som si prave dnes cez den do backgroundu pustal uplnu metal klasiku - Led Zeppelin. Nikdy som ich nepocuval nijak systematicky ani cielene, ale niektore veci su ozaj vyborne, napr. dnes asi dve hodiny som si neustale dokola (a to pritom cyklickost piesni ma pochyti len velmi zriedkavo) pustal od nich skladbu Kashmir:
http://www.youtube.com/watch?v=9vvsj0WX2c4

Podla mna velmi vydarena vec, ti ludia mali proste talent.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Nic nove pod Slnkom, ale posledny cca 1,5 mesiaca mam bezkonkurencne najfrekventovanejsiu piesen od mojej posledny rok #1 kapely, ktora sa mi velmi paci (vratane textu), a ktorej bassgitarovy riff je natolko pekny, ze to pouzivam ako uspavanku pre Tobiasa (nie original, spievam mu tu melodiu hlasom). Moja zena cely cas nevedela ze to co mu spievavam na uspanie je deathmetalovy riff, az kym som jej to neprezradil... :-D

Amon Amarth: Across the Rainbow Bridge
http://www.youtube.com/watch?v=eOXPyFst ... re=related

Myslim, ze tato piesen sa im velmi vydarila, celkovo sa mi na Amon Amarthe paci, ze vobec (az na velmi zriedkave vynimky) nepouzivaju akusticke vysokofrekvencne gitary (ktore mi tak velmi vadia na metale, usi drasajuce akusticke sola by som z vacsiny piesni, ktore sa mi inak pacia, najradsej vyhodil), ale na vsetko pouzivaju len bassgitary - aj ten zakladny riff z tejto piesni s basgitarou je vyborny...

..."I've raided shores in many lands
I cannot count the men I've killed
So many friends died with sword in hand
But the warrior's death was never granted me"...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ha, ludia, tak takto to dopadne ked amater komentuje to comu nerozumie a co si neoveri. :)
Bol som upozorneny, ze Amon Amarth samozrejme nehraju len na basove gitary.
Anyway, nech hraju na cokolvek, pre mna je dolezite, ze nepouzivaju vysokofrekvencne zvuky - a dufam, ze im to vydrzi.. :)

Btw, ak niekoho zaujima hlbsia studia o vztahu vikingskej kultury a hudby, tak existuje jedna velmi zaujimava vedecka studia od doktorandky z nemeckej univerzity, ktora pise dizertacnu pracu o vztahu severskej mytologie a tradicii a metalovej sceny:
http://www.inter-disciplinary.net/ci/mm ... 0paper.pdf

Zaujala ma okrem inych aj tato pasaz:
"In the Scandinavian countries themselves, bands like Enslaved are well known even among “normal” people and their international success is being reported in newspapers and on TV. Norwegian media channel NRK proudly writes about the band’s success and labels the members keepers of the cultural heritage.23 Considering that a few years earlier some of the band’s members were active in Norway’s Black Metal scene, which was commonly associated with church burnings and periodic outbursts of violence, this positive media reaction may appear rather strange. However, it also serves to illustrate that the Scandinavian peoples’ passion for their cultural identity is not limited to the Viking Metal scene."


Obrázok
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa gabberattack »

Mam jednu zaujimavu metalovu gamesu na iPhone, existuje ale aj jej free flash verzia, takze mozete vyskusat:

https://www.crazygames.com/game/robot-u ... eavy-metal
Naposledy upravil/-a gabberattack v So Mar 31, 2018 8:51 pm, upravené celkom 1 krát.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No, ja hry nehram a ani iphone nemam, ale chcem sa spytat v tomto threade slayeristov - hladam klip, v ktorom je pasaz zo Sahary (tavy etc), neviete pls v ktorom songu Slayer take nieco ma? Neviem to akosi najst, a pred cca 20 rokmi som taky klip urcite videl...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

No jasne,
to je prece Season in the Abyss
Jediny plouzak od Slayera ... 8)

BTW, k tem vysokofrekvencnim kytarovym riffum - pokud nesolujou a hrajou stylem struhadlo, tak se metalove a rekneme i punkovy kytary pohybuji frekvencne tak cca do 1kHz, coz fakt vysoky ton neni ;-)
Vzhledem ktomu, ze metalisti casto kytary podladuji, tak se nekdy frekvence 2 hornich strun pohybuje pod 100Hz.

Kdyz jsou ty kytary dost podladene, tak je casto problem vysledovat basovou linku, navic zkreslenou boosterem. Hrat jen na basach fakt nejde, nebo jde, ale stoji to zvukove za prd.
Nastup basy s boosterem je dobre slyset napr tady - IMPERATOR, samotny zvuk bez kytar je proste naprd...

TADY je pak paradne slyset vyuziti basy, kdy kytara je posazena trochu vys a pro basu se tim otvira pomerne siroke spektrum. Tenhle styl je mi hudebne a umelecky sympatictejsi, ale poradne podladeny song je zas slusnej masakr.
Naposledy upravil/-a shafa v Pi Sep 13, 2013 10:34 pm, upravené celkom 1 krát.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Yes, that's it ! Diky shafo, presne to je ten song. Teda, nepocul a nevidel som ho cca 20 rokov, a teraz som si nan spomenul, pretoze prave toto bola prva metalova skladba ktora sa mi (vtedy cistemu depesakovi) pacila a rozsirila moje obzory aj o metal (aj ked potom som pocuval nie slayer ale isty cas najma metallicu)..
Takze celkom prijemne de-ja-vue, musim povedat, ze sa mi stale paci.
A plouzak? No, trosku asi s nadsazkou, ale v podstate ano - teraz ked som si to pustil tak to nezabranilo mojmu Tobiasovi v tom, aby pri tom zaspal.. :)

K tym frekvenciam - no, okrem tych sol je to fajn, ja som gitarovy neznalec, takze jedine co rozoznam su tie pilky na usi (=sola). :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa matob »

Je to odo mňa zase raz off-témy... ale dúfam že sa bude páčiť :)
http://www.youtube.com/watch?v=DbTSLVx7dgE
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Matob, myslim, ze do tohto threadu sa to v pohode zmestilo... :)
A aj ked je fakt, ze ja nemam velmi rad taketo heavy-metalove (= vysoke a spevave) vokaly, tuto pesnicku som si pustil viac ako jeden krat - zapacili sa mi totiz niektore melodicke motivy.. dik.

Btw, ludia, pred par dnami som narazil na mnou skoro zabudnutu klasiku, ktoru som pocuval velmi casto pred cca 10 rokmi, a ktoru mozno poznate - Waltari: Death metal symphony in Deep C (alias Yeah! Yeah! Die! Die!)... nemam rad operny spev (najma u zien mi to pripada ako destruktor usneho bubienka ultrazvukom), ale ten album bol vynimka, najma pre mna to spojenie s vaznou hudbou bolo ako z ineho sveta ... :)
Najlepsi kusok (IMHO):
http://www.youtube.com/watch?v=z0UJgfhE ... re=related
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

Matob, celkem zajimave - pri poslechu se mi vybavily: nightwish, helloween a anathema
Same hitovky z mladi ;-)
Ti Waltari si s tim pekne vyhrali, ze tam smycce nepusobi ani tolik jako obyc. aranze. Rikal jsem si Duro, kurnik, co mi ten zakladni riff, co se tahne celou skladbou pripomina a napadlo me az toto, i kdyz ono tech struhadlovych pisni hraje asi vic kapel :D
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

struhadlove... :-D :-D mne sa veru struhadlovy riff vyrazne paci.. pripomina mi obeh elektronov okolo jadra - ta periodicita, a kvantovane frekvencie vibracii... obcas nejaky ten preskok medzi frekvencnymi hladinami .. :)

Shafo, ty vies ale vzdy vytiahnut nejaky ten CZ bonbon - pekna skladba ta od Hypnosu, pustil som si ju 6x teraz, nepoznal som ich, ale vidim, ze maju bubenika z Krabathora.. a paci sa mi aj text piesne, vzletny, poeticky, nie je to bezduche tliachanie o smrti a pekle, ale ma to atmosferu a myslienku...
...
I am the wind that falcons use to fly
upon the frozen lakes we unite...
( http://www.metallyrica.com/lyrica/hypno ... ide.html#8 )

A toto photo od nich sa mi tiez paci - ma zaujimavu "doom" atmosferu:
(zdroj: http://www.metal-archives.com/band.php?id=6613 )
Naposledy upravil/-a Duro Kotulic Bunta v Pi Júl 13, 2012 7:50 pm, upravené celkom 1 krát.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

No, Hypnos je defacto Krabathor bez Petra, ktery tomu podle me daval ten "death", zatimco Bruno mi pripada ze to tahne trochu vice na "black" a do melodii. A Pegas s nimi bubnoval uz davno...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Trash/Death Metal

Príspevok od používateľa shafa »

If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď