AndroBOINC

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

AndroBOINC je na Android Markete. Kto mate Android telefony, nech sa paci...

Sekcia "About" obsahuje okrem ineho takuto klauzulku:
This software is provided by author free of charge.
If you still want to make a kind of "donation" to author,
who is proud member of team BOINC.SK, just join team BOINC.SK
in your favorite project and crunch some credits for the team.
Any amount of your "donation" to team will be appreciated.

Netusim, kolko ludi si to vobec stiahne, kolkym z nich sa to zapaci a kolki z nich sa rozhodnu prejavit vdacnost. No ale nejaka sanca tu je 8). Preto by som rad poprosil vsetkych "Founderov" timu BOINC.SK v jednotlivych projektoch, aby skontrolovali stav timu v projektoch. Pripadny prilev kreditov by sa mohol stat lakadlom pre spekulantov, ktori by sa mohli snazit "uniest" tim (stat sa ownerom, potom vyhodit vsetkych "normalnych" clenov a nakoniec tim premenovat). Radsej teraz trocha prevencie ako neskor vela problemov.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nechystas aj iPhone app? :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, vyborne, dobra praca a dobra propagacia boinc.sk, ta donation pasaz je naozaj netradicna a originalna. :)
Myslim, ze si to zasluzi aj nejaku stabilnejsiu uputavku/clanok na hlavnom webe, pretoze malokto v maloktorom teame vytvoril takuto originalnu aplikaciu/utilitu...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Nechystas aj iPhone app? :-)
To uz musi zabezpecit niekto iny... A ved nedavno si tu niekde na fore tvrdil, ze na Applovskom store je uz teraz plno vselijakych aplikacii, viac ako kedy na Android bude. Ze ste sa v tomto vy iPhonisti nechali napalit a Android ma nieco prve... blbe, co? :P
No ale mozes dufat, ze niekto sa mnou inspiruje a zbucha nieco aj pre ajfon. Ved BOINC je celosvetova zalezitost, za nas tim zatial staci jedna mobilna aplikacia...
Duro Kotulic Bunta napísal:Palo, vyborne, dobra praca a dobra propagacia boinc.sk, ta donation pasaz je naozaj netradicna a originalna. :)
Myslim, ze si to zasluzi aj nejaku stabilnejsiu uputavku/clanok na hlavnom webe, pretoze malokto v maloktorom teame vytvoril takuto originalnu aplikaciu/utilitu...
No, s propagaciou nestiham. Povodne som chcel natocit kratke promo video, kde by som predstavil funkcie, ale bohuzial nemam equipment. Fotak, co mam, toci len 320x240 .mov, je to prilis rozmazane a nic tam poriadne nevidiet. Taky low-end by ludi skor odradil, tak som si povedal, ze lepsie ziadne video, ako nekvalitne.
Zatial som iba publishol alfa-verziu. Este musim spustit softverovy projekt na webe, repozitar so zdrojakmi, wiki, bug-tracking, buildnut dalsie verzie z projektovych zdrojakov... a planujem dalsie updaty: napriklad ovladanie GPU (to este nebolo v 6.10.17, z ktoreho som vychadzal), podpora dalsich jazykov... No skratka caka ma este kopec inej nevyhnutnej roboty...
Akurat som postol na BOINC forum kratky oznam... a na ten som odkazal aj zo skupiny BOINC na LinkedIn... Facebook ucet nemam.

Keby mal niekto z timu Android fon, mohol by si AndroBOINC stiahnut, vyskusat a urobit nan recenziu, to by mohlo v propagacii pomoct a nemusel by som to tahat len ja. Len neviem, kto ma Androidi fon (na tom stretku som bol myslim jediny) a kto z tych ludi by bol ochotny tu recenziu aj urobit. A mozno ceski kolegovia z boinc.cz alebo CNT, je ich poctom viac, tak je vacsia sanca, ze si to vyskusaju, podiskutuju na svojich forach a napisu o tom dalej... Ale ja na ich fora nechodim, to uz by som fakt nestihal citat aj to. No a registrovat sa tam teraz len kvoli tomu, aby som tam dal announcement, to by bolo fakt blbe. Ale ak tam niekto bezne chodite, mohli by ste tam tiez postnut oznamcek... Ved ide hlavne o to, aby to ludia pouzivali.

No ved uvidime, este to nie je vonku ani 12 hodin a ja som sa medzicasom uz aj vyspal - teda vlastne nevyspal - a naklusal som do roboty.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Wow, aku novinku som si vsimol na hlavnej stranke BOINC (sice az po 3 dnoch):
Screenshot-BOINC_news.gif
Screenshot-BOINC_news.gif (115.84 KiB) 17920 zobrazení
Za ten tyzden od vypustenia je iba 200 downloadov, co nie je vela, ale moze ma tesit, ze na aplikaciu je 7 hodnoteni a vsetkych 7 ma maximalnych 5 hviezdiciek.

Na Motorole Milestone je sice s aplikaciou problem, nastastie nie fatalny a trochu sa to pouzivat da aj tak... no ale mam co robit na nasledujuce dni...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Teda, myslim, ze lepsiu reklamu uz takmer nemozes mat.
Tak len nech androidaci stahuju dalej :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dost primitivna propaganda... na stranke "appleinsider" kritizovat Android... tomu by verilo len male decko...
"Bububu, niekto vam zakerne poza vas chrbat nainstaluje malware na vas androidi fon - sice vas to nebude stat ziadne peniaze, ale je to OMNOHO horsie ako keby vas niekto priamo obral o peniaze cez Apple-store..." To je teda dost zufala argumentacia.

A ze: "iOS apps must first pass Apple's review process"... no to hej, ale len aby si Pista overil, ze mu to potencialne nepokazi prijmy (ako napriklad Flash). Malware to vobec nezabranuje a ani to nie je mozne, kym by Apple nedostalo komplet zdrojaky (a ani potom by na naozajstnu kontrolu nemal Apple kapacitu)...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Zaujimalo by ma, kto z ludi na tomto fore ma telefonfon s Androidom... a ci skusil AndroBOINC.
V celosvetovom meradle to zatial nie je ziadna slava co sa tyka poctu stiahnuti cez Market, takze asi ani na Slovensku / v Cechach to nebude nic moc...
Ja som to aj tak urobil hlavne pre seba, s tym, ze som to dal k dispozicii vsetkym, co maju zaujem a nejaky mohutny "marketing" som tomu nerobil... takze je mi vlastne jedno, ze ten zaujem je maly. A asi je aj maly prienik tych ludi, co su aj dostatocni vrtaci aby si to dobre nastavili a zaroven aj maju Android telefon...
Len teraz rozmyslam, co dalej... ci ma napriklad vyznam urobit jazykovu lokalizaciu (ja pouzivam anglictinu aj v kompe aj vo fone, takze ja sam lokalizaciu nepotrebujem)...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

A na tom markete nie je nejaka simple statistika ze z akej domeny bola aplikacia stiahnuta?
Alebo - daj podla mna anketu na uvodnu stranku, jednak zistit mozno nejaky vstup a jednak mozno to bude aj vhodna propagacia, vacsina ludi so zaujmom o boinc a pripadne aj android softom na smartfone aj tak na boinc.sk zavita.
Btw, myslim si, ze ta aplikacia si zasluzi aj stabilnejsie miesto na uvodnej stranke.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ziadna taka statistika na Markete nie je... Market sa vyvija, takze mozno casom... Pocas trvania AndroBOINC-u sa objavila akurat jedna uzitocna moznost reportovat chyby cez Market (od verzie Android 2.2 - ked sa v telefone zosype aplikacia, ponukne to moznost poslat anonymny report na Market) - a to je fakt uzitocne, lebo uz som takto opravil 4 chyby, o ktorych by som inak nevedel - to je dolezitejsie ako nejake lokalizacie.

A co sa tyka "stabilneho miesta" na stranke: Myslim, ze si stale ovplyvneny tym, ze si videl AndroBOINC nazivo... ale to tam bola taka nalada, sedime si BOINCaci na pive a ja som vytiahol fona a pripojil som sa na svoju masinu v Sanghaji a pozeral som tasky a mohol som dat no new work na nejaky projekt (a keby Slavko nemal doma take zakamenovane nastavenie, tak som sa mohol pripojit aj k nemu 8))... To bolo skratka miesto, cas a publikum na taku prezentaciu.
Aj preto som povodne uvazoval, ze natocim promo video, ale potom som to vzdal kvoli nizkej kvalite zaznamu na fotaku, lebo to vyzeralo fakt hnusne... No a bez videa uz ta propagacia zjavne nie je az taka lakava. Takze silou mocou to pchat niekde na hlavnu stranku sa mi nezda az take uzitocne. Nakoniec, na stranke boinc.berkeley.edu to stale je (uz vyse 2 mesiacov) a aj tak to nejaky boom nesposobilo... Teda okrem toho, ze Ajfonisti by to radi mali na Ajfon... Ajfon by bol z marketingoveho hladiska asi pritazlivejsia platforma...

Tak ale cely AndroBOINC je dost specificka vec. Nie kazdy bezi s BOINC, ked nie je prave doma. Nie kazdy si vie nastavit router a port forwarding, dokonca nie kazdy ma verejnu IPcku. Nie kazdy ma Android telefon. A nie kazdy ma nutkanie si raz za cas "z terenu" skontrolovat masiny, ci nie je nejaky problem, ako to bezi atd... Takze to nikdy nebude pouzivat nejaka obrovska skupina ludi. Propagacia by to urcite zvacsila penetraciu, len si nie som isty, ci mi to stoji za tu namahu (mna skor zaujima urobit tu aplikaciu v ramci moznosti co najlepsiu - lebo je to hlavne pre mna :mrgreen:).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

jj, chce to iPhone app. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:V celosvetovom meradle to zatial nie je ziadna slava co sa tyka poctu stiahnuti cez Market, takze asi ani na Slovensku / v Cechach to nebude nic moc...
Podla mna ma vela ludi Android co o BOINC netusia. Chceli mat lacny smartpfone tak podme ho na Android lebo kolega ma predrazeny iPhone tak mu ukazem ze za lacnejsie sa to tiez da. To je prax ktoru vidim akolo seba.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Podla mna ma vela ludi Android co o BOINC netusia. Chceli mat lacny smartpfone tak podme ho na Android lebo kolega ma predrazeny iPhone tak mu ukazem ze za lacnejsie sa to tiez da. To je prax ktoru vidim akolo seba.
1. A kolko je ludi, co maju iPhone a o BOINC ani netusia?
2. Kto moze za to, ze mnohym ludom sa zda iPhone drahy? Ti zakaznici?
3. A ukazali? Da sa to aj lacnejsie, ci neda?

Ja sa na tuto situaciu pozeram inak. Apple skratka dokazal oslovit vacsinu tych ludi, ktori jednak maju nadpriemerne peniaze a jednak su ich ochotni zaplatit za nejaku sice technologicky vyspelu, ale v podstate konzumnu vecicku. Toto tak lahko nezopakuje ina firma - a uz vobec sa to neda zopakovat pri priamom konkurovani Applu.
Ovsem je obrovska skupina ludi, ktori nemaju take financne moznosti... a je to omnoho vacsia skupina. A tito ludia musia robit kompromisy v celom svojom zivote nielen pri kupe fonu. Takze je tu priestor aj pre inych vyrobcov - a zmesti sa ich tam omnoho viac, kym Apple je na svojom poli v podstate jedine...
Co sa mi ale nepaci je, ako vie Apple ludi rozdelovat (viac ako Fico). Vidim to na vselijakych diskusiach (spravidla pod clankami o vyrobkoch Apple). Vela privrzencov Apple ma prejav typu "Ty si taka socka, ty si spickove Apple v zivote nekupis, lebo na to nemas, ty si budes do konca zivota kupovat lacne sroty. Tak tu iba kydas na Apple, lebo nan nemas, ale keby si mal, tak by si si ho hned utekal kupit." A to casto vtedy, ked im dojdu argumenty, ak niekto poukazuje na slabe stranky vyrobkov Apple (ano, aj vyrobky Apple maju slabiny). To je zo strany nekritickych fanusikov taky hulanizmus. Za prve navazat sa do niekoho preto, ze je "len" v priemernej financnej situacie, je ubohe (asi ako za totaca posmievat sa niekomu za to, ze ma iba skodovku). A za druhe, aj tak ti hulani nevedia, ci ten clovek do ktoreho sa navazaju, nema nahodou viac penazi ako oni sami - len ma skratka ine priority a iny pohlad na svet.

iPhone som tu ja spomenul preto, ze iba od Ajfonistov som dostal otazky typu "A pre moju oblubenu mobilnu platformu by to nahodou nebolo?". Nikto sa nepytal na BlackBerry napriklad... ale Ajfonisti sa spytali - teda su aktivnejsi a tak som si tipol, ze by to malo vacsiu sancu rozsirenia...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa gabberattack »

iPhone by mal urcite vacsi uspech a navyse Apple poskytuje aj statistiky kolko ludi si app stiahlo. Ohladne Apple delenia - mne to pripadne take uplne normalne, robim kompromisy takmer vo vsetkom, ale co sa tyka pocitacov, tam radsej nasporim dlhsie a kupim si jablko, ako by som mal mat 3 masiny za rovnaku cenu s ktorymi by som sa vzdy len sral (ako v minulosti, ked som este na jablko nemal peniaze a skladal som si vsetko sam). To nie je iba o tom na co niekto ma, alebo nema, ale aj o tom, ci sa Ti chce srat s odvirovanim, defragmentaciou, neustalou kontrolou ci nahodou mi niekto nepodhodil keylogger a podobne. Zase na Ubuntu mi nevyhovuje problematicke ovladanie niektorych veci, nutnost pozerat na komponenty a kompatibilitu, sranie sa s drivermi. Takze ked ma niekto cas na takeho veci, nech si kludne kupuje co chce, ja ostanem navzdy jablckar. A napriklad vdaka OSX mozem sledovat slovenske a ceske televizie v USA zadarmo, co som sa snazil zohnat uz odkedy som tu prisiel a neslo to.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď