Free internet security

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Free internet security

Príspevok od používateľa matob »

Po dlhej dobe spokojného užívania kombinácie avira + comodo FW som sa rozhodol vyskúšať Comodo Internet Security
Zaujímavá feature je napríklad "sandboxovanie" potenciálne škodných aplikácií v prostredí, kde nemôžu uškodiť systému.

Chce sa niekto podeliť o skúsenosti s ním, prípadne s nejakými inými AV resp. FW?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Free internet security

Príspevok od používateľa gabberattack »

To neviem ako to robi teda, musi tam byt podpora od OS - maju Wisty Sandboxing? Viem, ze OSX to ma uz od cias Leoparda, bezia mi v SB moje browsery doma a myslim, ze aj BOINC sa standardne v OSX instaluje SB-ed, ale pri Wiste som o tom nepocul este... aj ked ja sa uz W. par rokov nevenujem, takze to mozu mat.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Free internet security

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja pouzivam CIS uz dlhsie... teda vlastne nie ja osobne, ale zene som to dal do virtualnych Windoze.

Defense+ som vypol, teda aj sandbox, lebo to akurat zdrzovalo a navyse to furt otravovalo s nejakymi hlaskami. Nic pre mna. Je zapnuty len firewall a antivirak. Zena totiz pouziva vselijaky hnojny cinsky softver a ten zasiera system kravinami - bohuzial clovek ma v Cine dve moznosti - bud si zasrat system sikmookymi somarinami, alebo nepouzivat pocitac na take veci ako nakup cez internet, internetbanking, IM... cize v pripade mojej zeny vlastne nepouzivat pocitac na nic okrem browsovania, mailovania a hrania sa.

Ten firewall sa mi zda celkom fajn (je tam celkom dobry monitor sietovej komunikacie), antivirak nasiel zopar trojanov v nejakych kravinach, co zena stiahla z cinskeho netu, takze asi OK.
Akurat problematicke su updaty (updaty programu, nie updaty virusovych definicii) - lebo to taha strasne vela dat, asi 150M, ide to priserne pomaly a aj tak to vacsinou spadne (s vysokou pravdepodobnostou kvoli GFW) a potom to nadava, ze sa nemoze updatnut. To v normalnych krajinach asi nerobi problem...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Free internet security

Príspevok od používateľa matob »

gabberattack napísal:To neviem ako to robi teda, musi tam byt podpora od OS - maju Wisty Sandboxing?
Pokiaľ viem tak by to malo fungovať na XP aj Viste.
Palo M. napísal:Defense+ som vypol, teda aj sandbox, lebo to akurat zdrzovalo a navyse to furt otravovalo s nejakymi hlaskami. Nic pre mna....
Podobne to vidím aj ja. Nemám veľmi šancu schytať nejakú podozrivú aplikáciu, ktorú by vedome spustil. Jediné načo potrebujem AV je kôli zavíreným usb čo mi občas zablúdia do PC. Tie blbé vírové autoruny sú hádam na 2/3 všetkých usb kľúčov. :evil:

Čo sa týka blbých updatov, problém som registroval iba pri starších verziách. Nie raz proste updatnuť nešlo, tak som stiahol zo stránky novú inštalačku a musel som to nahodiť ručne. Ale od kedy mám toto nové CIS, updatuje sa pekne.
Obrázok
Napísať odpoveď