GPUGRID

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pozri si vsetky videa na GPU Grid sajte.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa Kiwi »

Kto si chcete zvysit utilizaciu GPU, v tomto threade najdete app_info.xml ako pre Win, tak aj pre Linux 64-bit.
http://www.gpugrid.net/forum_thread.php ... true#20357
Treba zmenit tieto riadky:

<avg_ncpus>0.360000</avg_ncpus>
<max_ncpus>0.360000</max_ncpus>

Ja som ich zmenil z 0.220000 v def.nastaveni bez app_info.xml
na 0.360000 a utilizacia GPU vzrastla zo 49 na 71 perc.
Prílohy
gpu_grid_36.jpg
gpu_grid_36.jpg (57.07 KiB) 22023 zobrazení
MichalDorcik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Aug 17, 2011 11:09 am

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa MichalDorcik »

Inak skoda, ze z timu na tomto projekte moc ludi aktivnych nie je, chapem, ze treba dobru grafiku atd., ale je vela ludi, ktori pocitaju napr. PrimeGrid, pricom realny prinos GPUGrid je urcite vyssi. Myslim, ze boinc.sk by mal byt trochu vyssie v rebricku ako je v tomto projekte teraz.
Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som sa vratil docasne ku GPUG., uvidim kde nas to posunie. :)
MichalDorcik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Aug 17, 2011 11:09 am

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa MichalDorcik »

No myslim, ze tvoja ucast je viac ako badatelna, tie statistiky sa dost zlepsili. Ja si bohuzial nemozem dovolit nechat to pustene tak dlho kvoli spotrebe (hlavne teraz v zime), ale aspon na dve hodinky denne to pustim. Ale aj tak si myslim, ze nas je tam malo aktivnych, ludia radsej pocitaju prkotiny :)
Obrázok

Obrázok
vladosvk
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 8:07 pm
Bydlisko: Poprad, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa vladosvk »

zdar pani, chcel by som sa opytat ci na zaklade nastaveni by ste vedeli odhadnut chybu kvoli ktorej vsetky WU zlyhali? uz asi 2-3 tyzdne pozorujem, ze projekt sa nepocita.
dakujem za tip.
Prílohy
units.jpg
web pref 2.jpg
web pref.jpg
manager.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa Kiwi »

Je ta karta dobre chladena ? Predtym ratala bez problemov ? Skus pocitat kratke WUs a tie LongRun zrus.
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa 89421 »

Pocitate niekto tento projekt? Ja ano.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja nie, pretoze nemam Nvidiu. Okrem toho je mi trocha divne, ze na stranke projektu nikde nepublikuju vysledky, ani nedeklaruju, ze vysledky budu pristupne hocikomu na dalsie spracovanie. Ani na fore nemaju sekciu veda, kde by informovali aspon o ciastkovych vysledkoch a stave vyskumu... Maju na stranke akurat trocha laxne vyhlasenie, ze maju "len vedecke a akademicke ciele", ale bez linkov na vysledky mi to pripada take divne. A prehrabavat sa v osobnych clankoch jednotlivych clenov vedeckeho timu a citat ich publications, ci tam nahodou nieco nie je, to sa mi zda dost na dlhe lakte. Takze aj keby som mal Nvidiu, asi by som sa do tohoto projektu nevrhol...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa 89421 »

Zaujma ma diskusia okolo tohoto projektu, uz aj preto ze som tam investoval uz 130 milionov rac.. :D
No chvalia sa tym ze ako jedny z mala boinc projektov na svete pocitaju kompletnu simulaciu molekularnych proteinov aj z vodou..ci tak nejako.. co som vycital obcas na ich fore a z wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Molecular_dynamics
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa 89421 »

Gigabyte GTX 780 Ti OC (Windforce 3x) problems

http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=3584#34830

Tak tento problem sa tyka aj mojej karty, zistil som to az po kupe.. :?
Zatial nehodlam flashovat bios na karte a znizovat takty ako to zistil a urobil zoltan.to je slusna degradacia frkv. pamati, o 77% menej,a po flash biosu tusim nejde reklamovat. Nechce sa mi znova vracat dalsiu graficku kartu cez rma, v mojom lokalnom netshope uz musia mat radost zo mna :mrgreen:
Ale to ze su to asi zle navrhnute graf. karty je fasa :mrgreen: Ako zistil zoltan
Zatial cakam ci sa to nejak nepodari vyriesit softwerovo v gpu grid ale nadej je slaba..
Tak ratam na starsich kartach,grid :) asi doplnim posledny pci-e slot na doske este jednu 680kou.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa 89421 »

Tak ku stavu projektu Momentalne sa natahujem z gpugridom ze niesu a nechcu vysvetlit ako zmizli mne dokoncene ulohy , dlhe tyzdne uznane ako spravne. a boli aj odtstranene zrazu. A nielen mne.
Ze o tom nechcu napisat a ani priznat nejaku chybu je dost velke svinstvo.
Ale protekcnym userom ako zoltan a stonageman , keby sa to stalo im tak im hned daju opravu.
Zaujmave ze im nezmizli ulohy , ani z performance tab
Tu je napisane v den ked som dokoncil tento task
pretty, early in the morning, first and successful :-)
13744739 10583385 25 Jan 2015 | 2:12:05 UTC 26 Jan 2015 | 5:10:58 UTC Completed and validated 75,488.86 28,692.76 500,000.00.-

http://www.gpugrid.net/result.php?resultid=13744739
Potom par tyzdnov bola uznana spravne aj link fungoval.ale nebola v performance tab...
Ked konecne pred par dnami updatovali performance tab , tak zrazu moja ukoncena uloha zmizla.
Prave sa vyjadril richard ze ulohy v jaunari uz neberu do perf.tab.
PRoste si nepriznaju chybu, ako univerzita maju kopu penazi na projekt a este celu chybu ognorovali pokym som nezacal robit humbuk okolo toho.
Aspon sme lepsi ako niektore tymi ktere jen vsechno schvalujou :D (okrem BU) :mrgreen: drzia hubu hlavne nech vali velky rac projekt.
Slovaci si po hlave skakat nedaju [-X

Vacsinou tolerujem urcite percento nepodarkov z uloh. A niekedy to robi 5-20 % z vasich ci mojich vypocitanych uloh.
Ale pri tejto kauze som si naozaj povedal ze dost pani takto nie. aj tak z nas robia blbcov :mrgreen:

Celkovo sa tato kauza zhoduje z tym co som napisal na asteroidshome. je prebytok volunterov a projekty to nalezite zneuzivaju.
Uz je uplne :!: normalne ked projekt nielen ze ziada volunterov ale aj hned peniaze na projekt z darov.
Je to kvoli roznym faktorom. Vykonnost pocitacov raketovo stupla. Dostupnost este viac. priemerne pc je dnes v kazdej rodine ci aspon notebook. nemyslim len sk/cz ale celkovo svet.
Ved len taky priklad ,pogs a prvych 20 ludi je neskutocny procesorovi vykon v porovnani z dobou pentii 4 a vykonu celeho boinc v tych casoch.
PROste si uz zvykly projekty na neustali prisun novych dobrovolnikov. toto by som rad spracoval v anglictine, bol by to velmi uspesny clanok, aj z datami , nejaky prehlad za poslednych 10 rokov. samozrejme je tam vela unikatnych userov ako charles long a iny tych . Ty su ako bonus aj oni su produktom zvysenej efektivnosti procesorov.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa 89421 »

Takze ziadny mail od gpugrid. som nedostal. proste na vas kaslu.
To potvrdzuje moje slova o prebytku dobrovolnikov a ich vyzname.
Gpu grid ma teraz uz vykon cca 2 tp co odpoveda data centru za cca pol melona euro+ ludske zdroje. A to je problem. Ked si proste gpu grid vyhhlasil minuli rok 2 tyzdnove vianocne prazdniny..to by si na vlastnom datacentre asi nemohli dovolit :D Alebo by ich asi riadne sprdla univerzita. takto maju ovce co sa radi vratia..
Ked napisete o nich clanok tak budu mat zas kopu propagacnych reci a zas potom nic neurobia ked pride problem.
Ak je toto vedecky pristup tak z boinc som skoncil na vecne casy =D> :idea:

Celkovo vo vsetkych projektoch sa situacia horsi. Velmi dlho trva kym sa jednotky zvaliduju. to tu pred tym nebyvalo :!: na pogs uz je 1000-2000 nezvalidovanych normalne. milkyway detto.
jedine projekty ktore stoja za nieco na celom boinc su einstein,constelation(prave nefunguje web) . viac takych ako constelation by mohlo byt. obrazky galaxi a mliecnej drahy su pekne ale ich hmatatelny vyznam pre ludstvo...0...
misie v nasej slnecnej sustave, skumanie znizenia dosahu radiacie v kozme-najvacsi nepriatel dlhodobych misii.
Obrázok
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa shafa »

Nerekl bych ze ve vsech.
Treba Einstein ma ted "novou" aplikaci pro hladani pulzaru pomoci GPU (BRP6), coz je ovsem vlastne prepocitani dat diskanych z konce 90.let.
Jak pisou vyvojari, jeste pred nekolika lety bylo mozne kvuli obecne nizkemu dostupnemu vypocetnimu vykonu zjistit pulzary s frekvenci do 130Hz. Pred cca 4roky se zacalo prepocitavat a "chytat" pulzary na cca 250Hz a ted az 300Hz. Narocnost neni linearni, ale mocninna, jak jsem pochopil.
Vykonu neni nikdy dost.
Je lepsi ho mit a neumet vyuzit, nez nemit...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: GPUGRID

Príspevok od používateľa 89421 »

ano ale na co. to sa treba zamysliet.
Za 5-10 rokov si niekto spomenie na >vedecky? vyznam primegrid,collatz.moo.? a inych? nikto..
Realne asi nikto. uz to tam na fore niekto nacal, na primegride ze aky a co vlastne robia vyznam.
a to zacinam rozmyslat len o par projektoch.
pozri si statistiku uz mrtvych projektov na jednej stranke. dnes o tom ze kolko kto tam dal a aky to malo vyznam nikto uz nic nevie.
mozes do nich investovat -darovat milion eu , o vacsine si na teba za 10 rokov nikto nespomenie.
A preto ja rozbieham akciu zamyslenie sa nad mrhanim svojich prostriedkov. na boinc.
Kazzdy kto si zarobil svoje peniaze legalne , chce nejake zaruky. Folding@home ma aspon certifikat a tasky nemiznu!

zistujeme ze fakt genialne projekty a veci sa robia v sukromnych firmach. tesla..

preco cesky team nechce ani za nic BU. lebo by si pokazili svoju statistiku. robin hood :D zo statneho neubudne. nic neprekaza ceste za prvenstvom. za 10 rokov sa zbadaju kam isli tazke prasule. :idea:
Celkovo je jedno za cim sa zenu, hlavne byt prvy. a tym porusuju cely vedecky vyznam boinc. to ostatne uz robi boinc a jeho projekty sam.
hlavne byt prvy v tych najbezvyznamnejsich projektoch. to sa zhoduje z cimrmanovym odkazom. #-o vyraz tulpas na to sedi

Ked som pred dvomi rokmi pisal na WCG ze nedokazu spojazdnit a spustit ci najst nejaky projekt co bude zas na grafickych kartach. ZAs mam pravdu. preco? to si logicky najdite sami.

chyba otvorena debata o celom boinc v ramci sveta. nejaky irc bez obmedzeni.
Obrázok
Napísať odpoveď