PrimeGrid

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa matob »

Mám prvý prime v podprojekte SGS LLR, ale keď kliknem na prime tak vypíše "Disabled during the challenge". Čo to znamená?

PS: už mi ho zobrazuje... je to 13903819645485*2^666666-1 :):)
Naposledy upravil/-a matob v Po Feb 28, 2011 11:27 pm, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Honza »

To znamena, ze behem turnaju jsou vypnute SQL dotazy, ktere zatezuji databazi - prumerna doba delky vypoctu WUs v jednotlivych podprojektech, range stats...a take prime list.
Jakmile se validator vzpamatuje z milionu WUs k validaci (uz zbyva jen trochu), tak to zase nehodi.

Navic s SGS je trosku problem - jejich report je nekdy umele brzden, aby se do Top5000 dostala prvocisla z PPS LLR...ale to se zmeni, jakmile PPS "dozene" SGS z pohledu n=666666
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa tahanko »

zapojil som do PG jednu nvidiu 9800 GTX+ a bezi v pohode (teplota 69C (idle 43), fan 50% maximum co som nameral pri zatazi), avsak niekedy zacne ratat a po 10 min sa skonci vypocet chybou napr. http://www.primegrid.com/result.php?resultid=237233958
ked pauznem ratanie na gpu a o minutu ho opat zapnem tak to ide v pohode avsak iba nejake 2-3 jednotky a potom opat chyba. neviete poradit co s tym, pripadne sa neda nastavit aby gpu ratala dalsie jednotky az po nejakej pauze?
dik
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Kiwi »

http://www.primegrid.com/forum_search_action.php
Ak ti bezia aj ine projekty,napr. GPU Grid a MW, tak ti pojde aj PG.
U PG a MW je vsak problem, lebo ma velmi velke tepelne zatazenie karty, u mna
to robi aj 60 W rozdiel. Skus zvysit otacky fanu na 80 % a nechat zakladne takty.
Treba mat tiez privedeny studeny vzduch ku GPU, ten teply v skrini vela neuchladi.

Mne napr. nad 65 *C uz hadzalo chyby, tak som presiel na ine chladenie.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa matob »

Práve som sa náhodou dočítal, že existuje niekoľko dôkazov pre nekonečné množstvo prvočísel... Tak trochu týmto primegrid poklesol u mňa na význame.. som v omyle? :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

matob napísal:Práve som sa náhodou dočítal, že existuje niekoľko dôkazov pre nekonečné množstvo prvočísel... Tak trochu týmto primegrid poklesol u mňa na význame.. som v omyle? :)
Ano, je ich nekonecne vela, ako uz tusil Euklides pred vyse dvoma tisickami rokov a ako dokazali mnohi po nom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Euclid's_theorem

Najviac sa mi paci dokaz s iracionalitou Ludolfovho cisla - jednoduche a pekne.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Palo M. »

matob napísal:Tak trochu týmto primegrid poklesol u mňa na význame.. som v omyle? :)
Zalezi na tom, co su tvoje priority. Hladanie prvocisel nie je nejaka vedecky objavna cinnost, je to skratka brute-force task. Najdene prvocisla sa ale potom mozu pouzit v praxi.
Za vedecky objavne sa da povazovat vyrobenie efektivneho algoritmu na hladanie prvocisel - to sa ale v ramci BOINC-projektu urobi raz a potom sa uz len pocita...
Ale takisto, niektore prvocisla su "specialne" (splnaju istu podmienku) a tam uz nie je iste, ci je takych prvocisel nekonecne vela. Takze niekedy ide v projektoch o taketo veci (neviem, ci prave v PG, ten nepocitam). To je potom o potvrdeni/vyvrateni nejakej domnienky, cize je to trocha "vedeckejsie" - ale na druhej strane to ma zasa minimalny prakticky vyznam...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Honza »

Palo M. napísal:Za vedecky objavne sa da povazovat vyrobenie efektivneho algoritmu na hladanie prvocisel - to sa ale v ramci BOINC-projektu urobi raz a potom sa uz len pocita...
Vesmes souhlasim s hodnocenim projektu az na toto.
Vyvoj aplikaci jde dosti dopredu. Pro ruzne formy cisel existuji ruzne aplikace na sieving a ty zase pro ruzny hardware. V posledni dobe jde dopredu vyuziti GPU. A to nejen sieving, ktery jde dobre nasadit na paralelnich architekturach, ale i test prvocisel - pro Genefer, LLR i Mersenne. A zpetne se to pouziva i jinde. Napriklad optimalizace FFT maji mnohem obecnejsi pouziti...a mohou z toho profitovat i "vedectejsi?" projekty jako SETI a jine.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Palo M. »

Mas pravdu Honzo, napisal som to velmi nepresne. Moze to byt aj tak, ze v podstate kazda nova verzia aplikacie ma vylepseny algoritmus (ak vynechame "opravne" verzie, ktore iba riesia chyby) - od projektu zavisi, ci si vystaci dlhy cas s jedinym algoritmom, alebo sa algoritmus postupne vylepsuje...

V tejto suvislosti ma teraz napadla otazka: Dava PG zdrojaky aplikacii volne k dispozicii? Hlavne v suvislosti s tym vyvojom algoritmov, optimalizaciami, GPU-priekopnictvom... Ale samozrejme je to zaujimave aj pre tych, co sa boja aby nahodou nepocitali "kody pre NSA".
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Honza »

Palo M. napísal:V tejto suvislosti ma teraz napadla otazka: Dava PG zdrojaky aplikacii volne k dispozicii? Hlavne v suvislosti s tym vyvojom algoritmov, optimalizaciami, GPU-priekopnictvom... Ale samozrejme je to zaujimave aj pre tych, co sa boja aby nahodou nepocitali "kody pre NSA".
Ano, zdrojaky jsou k dispozici cela kvanta - tradicne LLR, PFGW, Mersenne, Genefer, ruzne druhy Sievingu pro Genefer, PPSieve, TPSieve, CWSieve a nevimjakejestesieves pro CPU i pro CUDA, vcetne ruznych MaclucasFFTW, Trial division, LLRCuda, GeneferCUDA atd.
I diky tomu je dost dobrovolniku, kteri zdrojaky dale rozviji, zkousi pod CUDA i OpenCL. V podstate je tam videt vzajemne doplneni matematiku (nemalo frantiku), kteri umi matematiku, ale klasicky nejsou superzdradni programatori (i kdyz nekteri umi vyuzit nejnovejsi instrukce procesoru) a pak ruzni magove na optimalizaci a kompilace, kteri zase nevidi do hloubky do matematiky.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: PrimeGrid

Príspevok od používateľa Honza »

Jednoducha, ale uzitecna Prime Search Presentation v PDF.
Why are primes (maybe) interesting?
Practical reasons
Some cryptographic algorithms e.g. RSA rely on the fact that given a
product of two primes n=pq, it is computationally impractical to find
the p and q given only n
Currently, 1024 to 2048-bit RSA keys are the norm (2048 believed to
be safe until ~2030 with current factoring algorithms)
Napísať odpoveď