boinc rady

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

gegoo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Apr 06, 2011 1:50 pm

boinc rady

Príspevok od používateľa gegoo »

mam masinu s doskou msi 965 neo v nej je intel pentium D 915 2,8 ghz dvojjadro , grafika geforce 9600 gt ramka 2 gb ddr2 , disk 15 gb je to masina urcena iba pre boinc a pokec :) otazka ktoru sa chcem spytat ak dava za den 2,588 bodov na einsteine ( ratam iba ten ) o kolko sa to zmeni ak tam dam 32 bitovu win 7 alebo 64 bitovu win 7 ?
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Odpoveď je: O nič.
Rada: Na taký HW nedávaj Win 7 x64, nenájdeš ovládače podľa mňa. Ja by som tam nedával Win 7 vôbec.
Kredity v BOINC v zásade nezávisia od operačného systému, pokiaľ sa bavíme o Windows.
gegoo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Apr 06, 2011 1:50 pm

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa gegoo »

a keby ze tam dam linux a nejaka verzia kde by bolo najviac bodov na ten pc ani v podstate nechodim
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa shafa »

na to jakou mas grafiku zas tak moc kreditu za den nemas...
kolik hodin denne ti komp bezi?
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gegoo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Apr 06, 2011 1:50 pm

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa gegoo »

no ta vidis to ale ja ratam einstein iba tam tolko bodov nedava keby ze hodim colatz tak tam by bolo aj 10k za den a ten pc kde je ta 9600 gt bezi cely den furt na plno 24 hodin , ak by si pozeral moje statistiky mam tam aj ine pc ale tie nejdu stale
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa shafa »

Pro zvyseni dosazenych kreditu v E@H nejdriv udelej nasledujici:
- v nastaveni boincmgr Tools-Preferences-Processor usage nastav dole v kolonce "On multiprocessor systems... hodnotu 50%", tzn. ze vypocty pro CPU ti bude resit jen jedno jadro
- v tom samem povol pocitani na GPU bez restrikci (radek, kde je napsano "0 means no restriction), pokud to tak nemas
- v nastaveni preferenci tveho uctu na serveru http://einstein.phys.uwm.edu/prefs.php?subset=project deaktivuj pocitani Gamma ray

To by melo pro zacatek stacit.
Po par dnech/tydnech by ses mel dostat s timto jednim kompem v pohode na cca 7000RAC, pokud pocitac pojede nonstop.
Pokud to budes chtit vytahnout jeste vic, budes si muset pohrat s app_info.xml a priritami procesu. Coz neni uplna trivka, ale ani neprekonatelny problem. Kazdopadne to ale doporucuju delat az pote, co si sam a vlastnorucne vyzkousis, ktere jednotky se ti vyplati pocitat a ktere ne a vubec se tak nejak s E@H skamaradis a budes mit predstavu co jak funguje.

Edit:
mrknul jsem se na ten komp, kde mas GTS450. Tahle grafarna by mela spocitat jednotku za cca 1hodinu, tobe to pocita o dost dele. Zkus tam taky shodit pocet aktivnich jader CPU na 3, tzn 75% a nechat to chvili (tyden) bezet. Pak dej vedet.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gegoo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Apr 06, 2011 1:50 pm

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa gegoo »

dobre diky a to nastavenie app_info.xml ty si to uz zrejme riesil tak ked by si mi poradil bol by som ti vdacny ja nemam ani sajny co tam mam robit , toto co si mi popisal som uz urobil a nastavil

na tom druhom pc pri ubrani jedneho jadra pocita len na jednom druhe nieje vytazene vobec je to ok ? nemalo by byt cca 75 % aby slo aspon na polovicu ? cca s jedneho 100 % a s druheho 25 % ?

dalsia vec ako je to s taktovanim grafiky procesorov nie o vela tak 100 - 200 mhz a na grafike tak o 50 oplati sa ? zmeni sa nieco ?

skusil som to taktnut z 2,8 na 3,36 ghz bezi stabilne a pocet operacii je Measured floating point speed 1740.9 million ops/sec
Measured integer speed 3017.41 million ops/sec a to je o dost viac pred tym bolo 2500 skusim si aj svoju hlavnu bednu taktnut mozno to pomoze :) graficku som este netaktoval cakam na tvoje vyjadrenie
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa shafa »

Podivej, pro E@H ma nejvetsi kreditovy prinos grafika. Ta ale potrebuje byt krmena informacema z procaku - kdyz se podivas na procesy co to v PC bezi a seradis si je podle vytizeni CPU, tak jednotka pro GPU zere z procesoru cca (10-30)% casu jednoho jadra.

Hodne zjednodusene:
Kdyz uvolnis jedno jadro ze dvou (to je ta nejjednodussi moznost), tak jedno bude pocitat jednotku pro CPU, druhe bude cca z 20% pocitat jednotku pro GPU a zbylych 80% toho jadra bude volnych. Tzn. vypocet pro GPU nebude zadnymi dalsimi procesy na CPU brzdeny a grafarna takto dostane z procaku prisun informaci ke zpracovani v nejrychlejsim moznem case.
Toto ma o dost vetsi kreditovy prinos, nez kdyz budou obe jadra pocitat jednotky pro CPU a navic k tomu budou pocitat jednotku pro GPU.

- Je to cele malinko slozitejsi a jde to udelat i vez toho, abys jedno jadro vypinal, ale tobe bych zpocatku opravdu doporucil takoveto reseni. Az budes mit naladu resit misto RAC7000 treba RAC 8000, tak muzeme zkusit dalsi veci, ale to uz je pak obecne o dost narocnejsi a kazdy bodik navic stoji dost usili.

- Flexovani jednoho jadra procaku na treba polovicni vykon spociva v tom, ze jadro treba 0.5s jede a pak zas 0.5s nejede - takovymto nehezkym zpusobem boinc dosahuje vytizeni na 50%. Samozrejme experimentovat muzes, uvidis sam, jestli to bude mit prinos a jak velky. Dej vedet.
- Pretaktovani grafiky v radu cca (3-4)% nema pri beznem pouzivani PC v mem pripade meritelny vliv (GTS250, 1GB), vic jsem nezkousel, pac mi to v linuxu ovladac nedovoli.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gegoo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Apr 06, 2011 1:50 pm

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa gegoo »

tak spravil som vsetko tak ako si chcel upravil som nastavenia a este ta priorita procesov aby to makalo a inak projekt einstein pocita a pohyblivou ciarkou ci plnymi cislami bo pozeram podla tohto projekt kde nieje desatinna ciarka by mi daval tak 3 krat tolko kreditu ako ten kde desatinna ciarka je ako to je ?
Measured floating point speed 2926.93 million ops/sec
Measured integer speed 5947.91 million ops/sec ????????????????????????????????

dalsia vec trocha som taktol procaky ci to pomoze neviem ty povedz dvihol som na oboh pc o 500 mhz
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa shafa »

- nevim, neresil jsem to

- jasne ze taktovani pomuze, jen nevim jestli narust kreditu bude adekvatni zvednutym GHz, detailne jsem to nikdy nemeril;
spis se mi osvedcilo 3jadrovy procesor odemknout na 4jadrovy
kazde zasadni pretaktovani zvysuje spotrebu elektriny a jelikoz uz me rodice najaky patek nezivi, tak si spotrebu kompu trochu hlidam ;-)
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Pre E@H stačí 9600 grafika? Nepotrebuje CUDA 2.0? Ja mám 8800 a píše mi:
NVIDIA GPU 0: GeForce 8800 GTS 512 (driver version 25896, CUDA version 3010, compute capability 1.1, 490MB, 442 GFLOPS peak)
Čo je CUDA 1.1 ... ale toto som sa dočítal:
CUDA driver >= 3.2 (>= 260.00)
Idem update ovládač zrejme. Ok, už mi to beží na poslednom ovládači.

Otázka:
Mám jeden quad core čo mi beží 24/7 bez grafiky.
Mám do neho kúpiť novú CUDA napr. 520 za 46€ alebo mám do toho dať 8800GTS a do primárneho kompu kúpiť niečo lepšie (napr. Gigabyte GV N550OC CUDA 1GI 1GB DDR5 PCX za 113€)?
Vieme koľko zráta CUDA na 520-ke a koľko na 8800GTS?
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa shafa »

Slavko, presne zhodnoceni casu vypoctu techto 2 karet nemam, ale alespon dle specifikace by 8800gts pro E@H mela byt rozhodne vyhodnejsi:
112 vs 48 cuda cores
1500 vs 1620 MHz

Pokud ma tvoje 8800gts 1GB RAM, dalo by se rozjet i pocitani 2 uloh paralelne, pocet cuda jader je na to dostatecny.
S GT520 nad tim ani nepremyslej...

Pokud budes mit grafiku v kompu jen jednu a opravdu ji vyuzivas (filmy, 3d programy, atd), tak na paralelizaci uloh na gpu zapomen, je to znat na vykonu. Pro bezne surfovani a praci s textem je to ale uplne bez problemu.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa slavko.sk »

shafa napísal:Slavko, presne zhodnoceni casu vypoctu techto 2 karet nemam, ale alespon dle specifikace by 8800gts pro E@H mela byt rozhodne vyhodnejsi:
112 vs 48 cuda cores
1500 vs 1620 MHz

Pokud ma tvoje 8800gts 1GB RAM, dalo by se rozjet i pocitani 2 uloh paralelne, pocet cuda jader je na to dostatecny.
S GT520 nad tim ani nepremyslej...

Pokud budes mit grafiku v kompu jen jednu a opravdu ji vyuzivas (filmy, 3d programy, atd), tak na paralelizaci uloh na gpu zapomen, je to znat na vykonu. Pro bezne surfovani a praci s textem je to ale uplne bez problemu.
No mám jeden quad na ktorom nič nerobím, mám ho na servis, kopírujem disky, zálohujem ich image a podobne, plus browse a mail. Takže ideálny kandidát. Ale mám len 512MB 8800GTS tak asi iba single. V každom prípade ju teraz mám v main kompe ktorý sa používa aj na hry. Ale sem asi kúpim tú 550, tá by tiež mohla aspoň single bežať a dalo by sa aj hrať, lebo na tejto 8800 sa normálne hrám Skyrim súčastne. RAM mám 8GB (využitých tak 4GB) a i7 na 4.2GHz tiež stíha ... ale mohl by som dať aj 2 grafiky ... dosku na to mám ale to by už bolo veľa elektriky.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa shafa »

Slavko, jeste jak jsi v jinem vlaknu zminil grafiku a ucty za elektriku - tady pomerne dobre vychazeji rady GTS450 a GTX550 - co do spotreby jsou na tom + - stejne, co do cuda jader taky a trosku vestim z kristalove koule, ze ani vykon nebude nejak zavratne rozdilny...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc rady

Príspevok od používateľa slavko.sk »

shafa napísal:Slavko, jeste jak jsi v jinem vlaknu zminil grafiku a ucty za elektriku - tady pomerne dobre vychazeji rady GTS450 a GTX550 - co do spotreby jsou na tom + - stejne, co do cuda jader taky a trosku vestim z kristalove koule, ze ani vykon nebude nejak zavratne rozdilny...
GTX550 bude asi moja voľba, aj sa na nej zahram aj nie je tak draha ako 560 a vyššie.
Napísať odpoveď