Farmár hľadá komp

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ja som pár našiel, i7 a Q9300 sú permanent moje, ostatné mám v servise a v rámci záťažového testu beží na nich BOINC, nech sa otestuje spoľahlivosť.
Všetko Eisntein@home ... gravitačné vlny na CPU a pulzary na GPU. Enjoy a nechajte sa inšpirovať.
Na spotrebu sa ma nepýtajte ... cca 85€ mesačne platím za celý byt (z neho napájam aj servis).
Spolu 16 jadier Intel, z toho 4HT takže dokopy 20 threadov.
Prílohy
farma.jpg
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No Slavko ty si to teda s tym einsteinom roztocil. :-)
Tak nech elektrony pekne behaju :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:No Slavko ty si to teda s tym einsteinom roztocil. :-)
Tak nech elektrony pekne behaju :)
Tak jeden komp je už het, prišiel zákazník preň a pre druhý príde večer. Ale no veď niečo zrátajú.
Nemôžem to mať permanent veď hento bralo tak 1,2kW elektriky.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Kiwi »

S 80 W idle + 80 W EAH na GTX 570 sa da urobit 22k.
80*24*365/1000 = 107 € per year. :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:S 80 W idle + 80 W EAH na GTX 570 sa da urobit 22k.
80*24*365/1000 = 107 € per year. :)
+ cena GTX570, na to si zabudol, 300€.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

a este na tom ani nezratas gravitacne vlny, kvoli ktorym vlastne projekt existuje.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Kiwi »

Spocitam aj waves, staci povolit jedno jadro na 3.7 GHz, ale to je dalsich 30 € per core, per year.

Niekde ste sa tu bavili o tom, preco nepocitat a vytahovali ste rozne argumenty.
To je podobne ako ked knaz cita o dobre, hovori o dobre ludom, kritizuje ludi, ze dobro nekonaju,
ale sam za cely zivot nekona ziadne dobro. Podobne je to s BOINC-om, mozem o nom hovorit inym / cez HTML
ci TXT /, mozem o nom citat, ale ak sam nepocitam, posobim ako ten knaz, ktory keby konal dobro, nemusel
by o nom hovorit a ziskal by viac ludi. Daju sa najst aj ine analogie. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Niekde ste sa tu bavili o tom, preco nepocitat a vytahovali ste rozne argumenty.
To je podobne ako ked knaz cita o dobre, hovori o dobre ludom, kritizuje ludi, ze dobro nekonaju,
ale sam za cely zivot nekona ziadne dobro. Podobne je to s BOINC-om, mozem o nom hovorit inym / cez HTML
ci TXT /, mozem o nom citat, ale ak sam nepocitam, posobim ako ten knaz, ktory keby konal dobro, nemusel
by o nom hovorit a ziskal by viac ludi. Daju sa najst aj ine analogie. :)
Pravdepodobne narazas na moj argument o tom, ze clovek napise clanky ktore maju za nasledok X novych ludi ratajucich boinc. Nesuhlasis s tym? Ak clovek venuje Y hodin casu napisaniu clanku, ktory ma za nasledok XXX zratanych WU, tak to je hmatatelny vysledok, ktory je uplne analogicky tomu, ze clovek venuje Y hodin casu aby nainstaloval a udrziaval BOINC a aby zarobil peniaze na elektriku a HW ktory si BOINC vyzaduje. Je to iny prostriedok, ale uplne ekvivalentny. Dokonca ten efekt je vzdy pozitivny ak sa pripoji viac nez jeden dlhodobejsi cruncher, co je pomerne pravdepodobne v zavislosti na mieste uverejnenia etc.

Ved zoberme si modelovu situaciu: vdaka cca dvadsiatim-tridsiatim venovanym hodinam casu vznikne clanok o projekte Rosetta@home. Vdaka nemu sa preukazatelne zapoji do projektu v najblizsich dvoch tyzdnoch po vydani cca patsto novych ludi. Z nich este po roku pocita prevazna cast. Kolko casu by clovek musel venovat aby zarobil na 500 PCciek a teda svojou aktivitou vyprodukoval rovnaky pocet zratanych WUs?
(pripominam, ze tie cisla nie su vymyslene, ale su zobrazene z reality roku 2006 pre tento clanok a pocet aktivnych clenov CNT teamu).

A co sa tyka tych knazov samotnych - odhliadnuc od toho, ze je otazne ci knazi skutocne kazu dobro a otvaraju ludsku mysel (vo vacsine pripadov si myslim ze to totiz nerobia, aj ked je pravda ze som poznal aj viacero svetlych vynimiek) - tak tvrdis, ze kazanie dobra nie je konanie dobra? Ja si myslim, ze ak niekto otvori niekomu mysel a sposobi jeho intelektualny ci moralny upgrade, je to nieco velmi hmatatelne a ekvivalentne tomu, ze niekto ide pomoct susedovi s rezanim dreva. Ked nareses susedovi drevo, bude rad, bude to dobro. Ked niekomu pomozes zamysliet sa hlbsie nad suvislostami zivota a pomozes mu moralne ci intelektualne dostat sa na vyssiu uroven, ten pozitivny nasledok pre danu osobu bude este dlhodobejsi ako narezanie dreva, v idealnom pripade vydrzi az do konca zivota, narozdiel od dreva ktore zhori do roka.
To je ako s tou pomocou Afrike - ovela uzitocnejsie ako posielat im tam peniaze ci jedlo (ktore sa aj tak zpolovice rozkradnu a este na tom zarabaju a uzeruju miestni spekulatni) je napr. dat vzdelanie chudobnym detom, pre krajinu to z dlhodobejsieho hladiska bude uzitocnejsie a prospesnejsie. Ucitel je tiez z tohto pohladu len kazatel, nic hmatatelne cinmi nepomaha, pomaha vsak slovami.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ak je niekto zvedavý ... platím cca 85€ mesačne za elektriku, 4 izbový štandardne zariadený byt, traja ľudia plus 3x4 metre kancelária na prízemí - firma.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pozeral som udaje a vidno, ze zo 7 000 000 hostov, je aktivnych len 400 000
To je na 7 000 000 000 bytosti na svete dost malo. :)

Ja len pisem ako to citim, ja keby som napisal clanok a sucasne nepocital, tak by mi to pripadalo take nefer.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Ja len pisem ako to citim, ja keby som napisal clanok a sucasne nepocital, tak by mi to pripadalo take nefer.
Jasne, rozumiem, a chapem. Ja to zas beriem globalne, pre mna je homo sapiens jeden organizmus, zvlastny tvor na jednej z planet vo vesmire, do ktoreho by sa snad mohol rozsirit, alebo ho aspon preskumat. Organizmus, kde je viac menej jedno ktora bunka/jedinec kolko coho a ako urobi pre cely organizmus, dolezity je globalny vysledok. Nikto teraz neskuma ktory praclovek zalozil najviac ohnov a ktory o tom len carbal kresby v jaskyni a rozpraval o tom detom, ktore potom tie ohne sli udrziavat. Ani ktory staroegyptan nanosil najviac kvadrov na cheopsovu pyramidu ci ich otesal najprezicnejsie. Dolezite je, ze vysledok tu mame stale a ze to bola koordinacia a spolupraca viacerych jedincov, kazdy svojou troskou a svojim sposobom, moznostou a zaujmom.
Ale nemaj obavy, ja uz zas (aj ked decentne) pocitam. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Sa mi tu nehandrkujte v mojom vlákne!
Inak ten preklad thread = vlákno mi píli uši, máme nejaký lepší?
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Farmár hľadá komp

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Inak ten preklad thread = vlákno mi píli uši, máme nejaký lepší?
:-) Samozrejme ze mame - predsa "thread" :-), naco pouzivat slovenske ekvivalenty. Lebo ak budeme vsetko prekladat, tak skoncime pri vyrazoch "podcervene" ci "nadfialove" ziarenie, a v "makkom tovare" (software) beziacom na "tvrdom tovare" budeme mat "chrobaky", a dokonca obcas aj tvrde disky nam odidu... :mrgreen:
Ale aby nam nebolo luto tak si mozme aspon zajest "vyskakujuce kukurice". A urcite sme kedysi vsetci pocuvali "chodiacich ludi", etc. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď