Tímová stratégia - áno, či nie

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu

Ste za vytvorenie timovej strategie?

Hlasovanie ukončené Po Jan 14, 2008 10:20 pm

Áno, nech sú pravidlá aké ich kto vymyslí
2
11%
Áno, ale na pravidlách sa treba dohodnúť
8
44%
Ak chcete vytvorte ju, ale nemienim sa jej zúčastniť
3
17%
Zbytočná iniciatíva, aj tak sa jej nikto nezúčastní
0
Žiadne hlasovania
Myslím, že pre náš tím to nie je vhodné
3
17%
Som proti tímovej stratégii
2
11%
 
Celkom hlasov: 18

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja nemam problem s pisanim a prekladam z anglictiny o comkolvek, denne okolo 15 kB prekladu,
nemam problem updejtovat akekolvek informacie, lebo casu mam dost. Problem je, ze nemam 12000
na okuliare a 12000 na monitor, lebo na mojom starom CRT na 75 Hz nic nevidim, bolia ma oci
a hlava, lebo mam -7 D , este aj beriem lieky, ktore sposobuju, zu nemozem fokusovat sosovku
v ociach ako chce moje ja. :) Ale raz aj to poriesim, je to len otazka penazi na lieky, lebo
tie lieky nestoja na mesiac, ani 1000 ani 5000 Sk. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Palo M. »

To Kiwi: Clovece, to si davaj pozor... ked celkom oslepnes, co potom bude s tvojim pocitanim? Ako potom skontrolujes BOINC?
Ale seriozne, ja tiez cely den cumim do displeja a niekedy mam toho fakt dost. A to nemam -7 a rozhasene oci z liekov... Keby som prisiel o zrak, tak to by sa mi dost zrutil svet...
Skusal si nejake alternativy k "cumeniu do 75Hz monitora"? Ked napriklad prekladas nieco co je v kompe, mat nejaky citac textu aby si to pocuval namiesto cital - a pisat na klavesnici sa da bez pozerania (len horsie je to s opravami - tam uz musis pozerat na to, co editujes)...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked normalne citam, tak to mam na 85 Hz, ale ked prekladam, tak tam potrebujem dva dokumenty
vedla seba a teda vacsie rozlisenie a tam uz je len 75 Hz. Tie moje lieky nesuvisia s pozeranim
do monitora, ja mam este vacsi problem napr. ked hram v kostole na organe, alebo za klavirom,
ked pozeram na noty. Ale elektronicke noty zatial nemam :) Aj slepi ziju plnohodnotnym zivotom.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa marpes »

Pravidlá tímovej "stratégie"

Všeobecne
Tieto pravidlá regulujú "stratégiu" tímu BOINC.SK v obdobiach, pre ktoré je "krok stratégie" vyhlásený.
"Stratégia" nie je pre nikoho záväzná.
Pravidlá "stratégie" sú záväzné pre každého, kto sa k aktuálnemu "kroku stratégie" prihlási.
Cieľom "stratégie" je:
1 - Vypracovať informačný článok o projekte, pre ktorý bol "krok stratégie" vyhlásený,
2 - Zvýšiť bodové hodnotenie nášho tímu v danom projekte.

Vyhlásenie "kroku stratégie"
"Krok stratégie" môže iniciovať ktorýkoľvek z členov BOINC.SK, registrovaný v diskusnom fóre tímu. Iniciuje sa uvedením hlasovania o výbere "strategického" projektu pre najbližšie obdobie. Hlasovanie sa zverejňuje minimálne týždeň pred predpokladaným termínom vyhlásenia "kroku stratégie". Opakovaný "krok stratégie" môže byť iniciovaný až po oznámení termínu ukončenia aktuálne prebiehajúceho. Hlasovanie musí vždy obsahovať minimálne tri projekty. Lehota na hlasovanie je päť dní.
Záujemci hlasovaním vyberú "strategický" projekt, ktorý musí získať minimálne päť hlasov. Ukončenie hlasovania a jeho výsledok oznamuje iniciátor hlasovania bezodkladne v diskusnom fóre.
Členovia tímu, hlasujúci za víťazný projekt, sa morálnym právom automaticky stávajú členmi "strategickej skupiny" a dajú o sebe vedieť na fóre. Do tejto skupiny sa môže pripojiť ktokoľvek.

"Strategická skupina"
Členovia tejto skupiny sa dohodnú na období, počas ktorého sa chcú "strategickému" projektu spoločne venovať.
Jedinou povinnosťou skupiny je vyprodukovať informačný článok o projekte pre tímové stránky. Tvorcovia článku majú zároveň právo uviesť ho na svojich osobných stránkach.
Pre splnenie tejto úlohy majú členovia právo:
- dohodnúť sa na vzájomnej spolupráci a komunikácii,
- snoriť po stránkach projektu, ako aj po stránkach, ktoré sa o danom projekte zmieňujú,
- neobmedzene využívať svoj voľný čas na získavanie informácií,
- vytvárať čiastkové podklady a vybrať finálneho redaktora pre záverečný článok,
- zapojiť do daného projektu výkon svojej farmy v rozsahu (0 až 100) %,
- získať počet bodov, ktorý im projekt pridelí,
- byť uvedení ako spoluautori finálneho článku,
- využívať ostatné práva, ktoré im niekto neobmedzí.
"Strategická skupina" zaniká odovzdaním článku na publikovanie.
Vyhlásením nového "kroku stratégie" vzniká nová "strategická skupina".

Záverečné ustanovenia
Členovia tímu, zúčastnení akéhokoľvek "kroku stratégie" majú nárok na
- hrejivý pocit z dobre vykonanej práce,
- =D> =D> =D> ,
- a jedno pivo pri najbližšej stretávke.

____________________________________

Toto je návrh pravidiel tímovej stratégie BOINC.SK. Členovia tímu s ním môžu robiť čo chcú, Ostatní iba pripomienkovať.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa marpes »

Hlasovanie dopadlo tak ako vidite na grafe.
K pravidlam sa nevyjadril nikto.
Ma vyznam sa do niecoho pustat, ked ZA je 10 ludi? Nie kazdy projekt bude kazdemu z nich vyhovovat. Moj nazor teda je, ze spolocne usilie nie sme schopni sustredit. A tak budeme zasa nejaky ten rok cakat na individualnu tvorbu, pretoze na nieco nie je cas a na nieco nie je chut.
Takze: z a b u d n i m e ...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak ked nebude fungovat timova strategia, tak urcite bude fungovat "tienova timova strategia",
t.j. v zmysle biblickeho : "Bohatemu sa prida, chodobnemu sa odoberie aj to , co ma" :),
alebo nasho: "Pes stale na vacsiu hromadu kadi", ergo. ked niekto sleduje credit per day,
alebo credit pre week, a vidi, ze tam mame raz 8000 potom 15000 a o par dni 20000,
tak sa moze pridat, nemusi pisat ziadne clanky a pod. Tym nechcem povedat, ze tie
pravidla su zle, su vyborne, ja som sa nevyjadril preto, aby som inych neovplyvnil,
marpes je moja krvna skupina, lebo robi to, co je v jeho silach, uz toho pre tim urobil
dosr, ale stale to vidim len na jeho strankach. Ja by som tiez robil viac, ale zatial nemam
monitor a z 6500 Sk dochodku, platit v dnesnych casoch lieky na 4 diagnozy, je nadbozie
usilie. :) Tie pravidla su vyborne, ale ludia nemaju na ne cas, lebo ludia nevladnu casu,
ale cas vladne im. :) Staci vypnut vsetky informacie o case, na vsetkych pristrojoch, ktore
zobrazuju cas, a zit podla vlastneho casu, zakodovaneho v kazdom z nas. Lenze hlupaci
prijali konvencie, ze zvysena teplota je od 37*. ze norm. tlak je 125 na 85 mmHg, ze
normalny spanok je 7 az 9 hod, atd., ze normalne je take a take spravanie, ze normalne
je byt heterosexualom, ze normalne je mat papier na lasku. :) No uz sa musim stopnut. :)
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa marpes »

Akasi "takticka skupina" je momentalne zapojena do projektu Cosmology.
Nekamenujte ma, prosim, ak sa spytam:
Je niekto z tejto skupiny ochotny zapojit sa do tvorby clanku o tomto projekte?
Ak ano vyzyvam k nasledovnej spolupraci aj clenov boinc.cz a CNT.
S tym, ze vysledne clanky by mohol zverejnit na svojich strankach kazdy tim a na svojich osobnych strankach aj kazdy clen redakcneho timu.
Zahajime uzitocnu spolupracu?
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa MeX »

Tema bola rozdelena, prispevky offtopic boli presunute do novej temy.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa gabberattack »

MeX napísal:Tema bola rozdelena, prispevky offtopic boli presunute do novej temy.
Vdaka mexx. Inak celkom dobre funguje al definovanie nepriatelov, len smola je , ze to nefiltruje aj odpovede s citaciou dotycenj osoby.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď