Medzitimova spolupraca (flame)

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest napísal:Na našem fóru by nebyl problém otevřít sekci pro tvůrčí skupinu, do které by byl omezený přístup na editování a definovaný pro čtení, klidně to můžeme provozovat u nás, to mně je v podstatě jedno.
Mailama ve větším počtu lidí je to fakt magořina. To jsem si zažil s přípravou subdomény Einstein a už to tak dělat nechci. Jejlepší když každý co potřebuje napíše na jedno místo a ostatní si to tam přečtou. Každý má tak přehled na čem makají ostatní a co je třeba nyní udělat. Chce to celou sekci s vícero thready, ne jen jeden thread, v tom se taky za chvíli nikdo nevyzná.

Další přínos ze strany našeho týmu je nabídka FTP prostoru, kam budou mít tvůrci přístup. Kde by si nahrávali co dokončí a ostatní by to mohli použít, či v tom pokračovat, překládat do opačného jazyka atd.
:mrgreen:
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa PavolR »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa gabberattack »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Vidim ze sa dobre bavite :mrgreen: to som rad.
Len stale neviem kde su tie pravidla a kto ich schvalil a kto je teda v timovej strategii okrem marpesa zapojeny.
Nejaky statement (vyhlasenie) som asi prehliadol.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa forest »

Koukám že zde to přešlo spíše v zesměšňování velice přínosného návrhu.
Jak jsem to tam pročítal zpětně, tak protatimní tým by byl ve složení:
marpes, Honza, Merlin a má maličkost
Krom marpese o ostatních vím že navštěvují naše fórum, byl by pro vás velký problém tuhle debatu přesunout tam, kde by jsme se domluvili přesně jak se vrhnout do té práce na novém článku atd.?
Pokud by se chtěl kdokoliv z týmu boinc.sk později připojit, klidně může, ale zatím to zde vypadá spíše na bojkot někteých lidí, vůči podobným mezitýmovým aktivitám.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest napísal:Koukám že zde to přešlo spíše v zesměšňování velice přínosného návrhu.
Jak jsem to tam pročítal zpětně, tak protatimní tým by byl ve složení:
marpes, Honza, Merlin a má maličkost
Krom marpese o ostatních vím že navštěvují naše fórum, byl by pro vás velký problém tuhle debatu přesunout tam, kde by jsme se domluvili přesně jak se vrhnout do té práce na novém článku atd.?
Pokud by se chtěl kdokoliv z týmu boinc.sk později připojit, klidně může, ale zatím to zde vypadá spíše na bojkot někteých lidí, vůči podobným mezitýmovým aktivitám.
Podla mna to ide o one man show ako vzdy v tvojom pripade.
Zatial nevidim nikoho snahu okrem marpesa o timovu strategiu, Honza sa len vyjadril o spolupraci na clankoch.
S tym sa timova strategia robit neda.

Moj nazor je jasny a uz som ho prezentoval:
Na timovu strategiu netreba ziadne zakony ani ustavu ani nic podobne, staci sa rozhodnut pre jeden projekt a vsetci co sa chcu zapojit tak nan presunu zdroje. Co sa tyka propagacie tak clanky sa nerobia kvoli timovej strategii ale kvoli tomu ze niekto chce a urobi si namahu.
Vasa timova strategia mi pripada ako nutenie ludi do niecoho co aj tak nechcu a cele je to honosne nazvane timova strategia a su pravidla a komplikacie a neviem co vsetko.

Drzim palce, a uz sa tesim na vysledky a clanky.

Threadov si tu zalozte kolko potrebujte, FTP priestor vam viem urobit za 5 sekund a ak sa chcete skryvat a mat tajne debaty ktore ostani nemaju vidiet alebo do nich nemozu prispievat tak budete musiet ist inde lebo na taketo "shadow" aktivity priestor nie je a ja osobne som proti tomu aby bol. A nikto iny sa nevyjadril inak. Nikto sa vlastne nevyjadril.

Okrem toho vobec sme nepreberali temu ci nasim clenom BOINC.SK nevadi spolupraca s CNT!!! Alebo s BOINC.CZ?
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa marpes »

Moje posledne k tejto teme.
Vzhladom k priebehu diskusie, navrhujem tuto temu vymazat ko celok, alebo ako zamknutu hodit do kosa. Vsetkym vazenym clenom BOINC.SK slubujem , ze na fore uz nevyprovokujem ziadnu polemiku, ci nieco robit, alebo zotrvavat v letargii s pocitom, "Vsak ked niekto bude chciet nieci vytvorit, vytvori to a polozi nam to hotove a my budeme bud tlieskat, alebo ticho, pretoze uzitocny vysledko sa hehodi kritizovat."
Som si velmi dobre vedomy toho, ze toto diskusne forum sa velmi dobre zaobide bez mojich "debilne iniciativnach navrhov".
Prajem vsetkym vela uspechov.
PS: Inak reagovat nemozem, pretoze averzia prevysuje tvorive umysly.

Neurazil som sa, to nie je moj styl. Len som velmi sklamany, ze predpojatost ma vyssie priority ako uzitocna praca. ](*,) ](*,)
Naposledy upravil/-a marpes v Po Jan 21, 2008 11:16 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

marpes napísal:Moje posledne k tejto teme.
Vzhladom k priebehu diskusie, navrhujem tuto temu vymazat ko celok, alebo ako zamknutu hodit do kosa. Vsetkym vazenym clenom BOINC.SK slubujem , ze na fore uz nevyprovokujem ziadnu polemiku, ci nieco robit, alebo zotrvavat v letargii s pocitom, "Vsak ked niekto bude chciet nieci vytvorit, vytvori to a polozi nam to hotove a my budeme bud tlieskat, alebo ticho, pretoze uzitocny vysledko sa hehodi kritizovat."
Som si velmi dobre vedomy toho, ze toto diskusne forum sa velmi dobre zaobide bez mojich "debilne iniciativnach navrhov".
Prajem vsetkym vela uspechov.
PS: Inak reagovat nemozem, pretoze averzia prevysuje tvorive umysly.
Marpes, chápu Tvé pocity, Forestaverzománie je hluboce zakořeněná v mnoha počtářích od událostí na které měl přímý vliv. To asi nezměníme. Ani já nejsem členem Forestova fanklubu - to ale neznamená nedat šanci možnému tvůrčímu týmu. A pokud se člověk nezaujatě podívá na vývoj Boincu u nás v čechách, uvidí hrozbu stagnace. Jestli tomu dokážeme alespoň zčásti zabránit prostřednictvím užitečné práce, jsem pro podporu tohoto projektu. Tady vůbec nejde o Foresta, tady jde o Boinc jako celek.
Slavko, jsi pro mne člověk, který pro Boinc udělal velmi mnoho. Vážím si Tvého přínosu, a stejně tak obdivuji Honzu, který jako jeden z mála zachoval nadhled v době dělení CNT - tím, že se přidal k vám. A tak se jen ptám, proč dnes, v době Schongenu, máme pořád stavět další hranice ? Jestli máš obavu z další " Forest one man show ", věř mi, že v takovém případě bych se tomu vyhnul obloukem. ( A myslím, že se mohu klidně odvolat na své příspěvky na CNT, Boinc.cz i vašem fóru, o našich týmových stránkách nemluvě :wink: ). Stačí se podívat na naše reklamní předměty 8-[ . http://www.volny.cz/dsl_353972280/space ... ktual.html
Já věřím ve smysluplnost tvůrčího minitýmu. Přeci jen jde o výsledek, a zatím je stále ještě chuť něco tvořit.
Jinak, samozřejmě, možno smazat, vyhodit, vysmát se. A nebo začít něco dělat.
SPACE FAMILY
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

marpes napísal:Moje posledne k tejto teme.
Vzhladom k priebehu diskusie, navrhujem tuto temu vymazat ko celok, alebo ako zamknutu hodit do kosa. Vsetkym vazenym clenom BOINC.SK slubujem , ze na fore uz nevyprovokujem ziadnu polemiku, ci nieco robit, alebo zotrvavat v letargii s pocitom, "Vsak ked niekto bude chciet nieci vytvorit, vytvori to a polozi nam to hotove a my budeme bud tlieskat, alebo ticho, pretoze uzitocny vysledko sa hehodi kritizovat."
Som si velmi dobre vedomy toho, ze toto diskusne forum sa velmi dobre zaobide bez mojich "debilne iniciativnach navrhov".
Prajem vsetkym vela uspechov.
PS: Inak reagovat nemozem, pretoze averzia prevysuje tvorive umysly.
Marpes ved sa neurazaj. Sam vidis ze tu piseme o tom my dvaja. Ja nemam cas sa zapojit do timovej strategie. Tak si na to sam.
Potrebujes FTP priestor, je to otazka 5 sekund.
Potrebujes o tom diskutovat? Zaloz si threadov kolko chces. Ak chces na to zvlastnu oblast nie je problem. Ale bude taka verejne ako ostatne.
Staci len byt konkretny.
A ze sa nikto k tebe nepridava ... mozno si sa spojil s nespravnym clovekom o ktorom ma mnoho ludi svoj nazor a iny ako ty a nestotoznuju sa s tym "ze to je dobre pre cely BOINC a treba zavriet oci nad tym co bolo", s tym sa musis zmierit. Mne sa to tak javi.
My ideme dneska s Jurajom robit na clanku na web, dame si pritom pivo, dojdi budes vitany. Beriem notebook, mam 3,6mbit mobilny internet, no problem. Netreba nam k tomu ziadne pravidla a neviem co vsetko. Ked niekto nieco chce tak to urobi. Tak to tu stale fungovalo. A tak si aj ty prispel svojim super clankom ktory je na webe. Viem, trvalo to dlho, tak to tu chodi.
Tak hor sa do toho, nech je clanok o Cosmology@home a urcite sa k tebe niekto prida.
Toto mala byt tema o timovej strategii. Hlasovanie kazdy vidi ako dopadlo. Nikto sa do toho nehrnie lebo je to 10 aktivnych ludi a kazdy ma svoj favorit projekt. Tak ako cakam na LHC a este viac na orbit tak mnoho ludi (viem aspon o jednom). Zatial som na Cosmology a Enigma.
BTW. Enigma je jediny projekt v ktorom sme v prvej desiatke.
Tak klud a dojdi dnes na pivo.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mne sa paci ta idea mazania hranic, lebo nechapem akekolvek "umele" hranice v nas .
Ja sa prisposobujem "najvacsim hracom" a kedze tyto maju stroje v ABC, QMC a Cosmology,
tak aj ja bezim tieto projekty. Uvidime ako sa vyvinie RAC. Tiez som za spolupracu
na clankoch, len nemam zatial vhodny monitor a u mna je to otazka mesiacov,
kym budem mat novy. Takze zatial som, co sa tyka clankov v rezime "suspend". :)
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa forest »

slavko.sk napísal: Marpes ved sa neurazaj. Sam vidis ze tu piseme o tom my dvaja. Ja nemam cas sa zapojit do timovej strategie. Tak si na to sam.
V týmu se nikdo jiný nenajde a když se najdou lidi z jiných týmů a tobě se ti lidi nezamlouvají, tak navrhuješ aby se raději nedělalo nic? Promiň, ale neubráním se otázce, čemu a komu tahle nečinnost pomůže?
Já budu dělat dál na článcích, o to se nebojím a i jich každý rok několik na našem webu vydám, to se ale v žádném případě nedá říct o ostatních BOINC webech v ČeskoSlovensku.
slavko.sk napísal: My ideme dneska s Jurajom robit na clanku na web, dame si pritom pivo, dojdi budes vitany. Beriem notebook, mam 3,6mbit mobilny internet, no problem. Netreba nam k tomu ziadne pravidla a neviem co vsetko. Ked niekto nieco chce tak to urobi. Tak to tu stale fungovalo. A tak si aj ty prispel svojim super clankom ktory je na webe. Viem, trvalo to dlho, tak to tu chodi.
Provedení několika kosmetických úprav ve více než rok a půl starém článku nepovažuji moc za to že jdete pracovat na článku pro web :wink:
Jestli tedy jde o tento článek jak jsem z toho co Duro napsal pochopil.
Ten článek je opravdu dobrý, ale neodpustím si dotaz, proč trvalo tak dlouho než se na stránky vašeho týmu dostane a proč nikdo dosud nezprovoznil na vaší doméně subdoménu Einstein, pro kterou vám podklady Duro posílal před téměř dvěma lety ? To bych hodnotil jako práci, né pár kliknutí v Adobe.


Založil jsem na našem fóru thread pro příznivce skupiny tvůrců nových článků, kterým ta myšlenka nevadí a ani to že jsou ti lidé z různých týmů. Thread najdete zde:
http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... f=27&t=490
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Nazov tejto temy je "Tímová stratégia - áno, či nie" tak prosim neodbocovat lebo to bude off topic.
Nemam nic proti timovej strategii len si myslim ze nebude fungovat. A to si dovolujem mysliet na zaklade reakcii ludi kedy sa do tejto debaty zapojilo par ludi a jediny aktivny je marpes. Teba forest naratam do BOINC.SK.
To je vsetko.
Ak pridu konkretne poziadavky tak ich rad splnim alebo vynalozim vsetky sily na to aby boli splnene. S jednou vynimkou a to je tajna debata alebo inak obmedzovana debata - o co tu bola snaha.
Vsetko to je public pokial nie je proti pravidlam slusneho spravania a proti dobrym mravom. Ak tu bude vacsina ktora tu tajnu debatu bude pozadovat tak prosim, mozem sa nadtym zamysliet, urcite sa nadtym zamysli aj MeX a ostatni. Ale podnet musi prist zdola.
Osobne som totiz presvedceny ze kazdy ma pravo sa vyjadrit.
Timova strategia je o dobrovolnosti - s tym snad vsetci suhlasime - a nevidim nic zle na tom ked sa do nej dobrovolne nezapojim.
A pre nechapavych uvediam aj dovody, nech si kazdy urobi vlastny obraz:
1. Mam mnohe masiny, su to dost vykonne Xeony a ich vyuzitie na dany projekt konzultujem s ich majitelom, spravcom - mojim tichym spolocnikom.
2. Mnohe z nich su x64 a bezia na nich len niektore projekty, preto su na tych projektoch na ktorych su, inde by nesli.
3. Na niektore mam velmi obmedzeny prostup a napriklad tam neviem ani upgradnut BOINC managera tak musia ratat projekty ktore nevyzaduju poslednu verziu.
4. Zopar z nich su platforma na ktorej bezi len SETI@home a SIMAP. Snad s Larson a chlapikom z orbit@home to vykompilujeme aj na tuto platformu a potom budu ratat orbit.
5. Domace PC kde mi bezi vsetko mam na testovanie BOINC projektov, na vyrovnavanie mnozstva kreditov a podobne, ta masina ma extra postavenie v mojej farme.
Je to prozaicke ale je to tak.
V neposlednom rade si myslim ze v mnohych projektoch sme pekne pokrocili, rozprastli sme sa a paci sa sloboda ktora tu je, ziadne pravidla okrem slusnosti a normalneho fungovania.
Budem rad kazdemu clanku ktory vznikne z marpesovych aktivit ale nepaci sa mi a dovolim si podotknut ze NEPACI ked niekto moje nazory hodnoti ako zamernu stagnaciu a brzdenie vyvoja. Ja sa na to len snazim pozerat realnymi ocami. Tak sorry ak som skeptik budem len rad ked ma niekto presvedci o opaku.
Pisem dlho a nudne tak citatel uz urcite zabudol o com som zacal. Zhrniem to:
- timova strategia ano, dobrovolne
- technicke prostriedky nie su problem okrem tajnych a uzavretych diskusii
- poprosim konkretne poziadavky a navrhy, nie mlatenie prazdnej slamy
Snad som bol dost jasny, ak niekto niecomu nerozumie tak sa pytajte.
Na zaver dodam ze snad moje reakcie a myslienky a moje prispevky aspon trochu hovoria o tom ze nie je pravda ze zaujem nemam ale prave naopak, rad podporim ale KONKRETNE veci.
Na zaver dodam, aby bolo jasne, reakcie foresta na timovu strategiu a aktivity BOINC.SK povazujem za irelevantne kedze nie je clenom nasho timu.
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

slavko.sk napísal:Na zaver dodam, aby bolo jasne, reakcie foresta na timovu strategiu a aktivity BOINC.SK povazujem za irelevantne kedze nie je clenom nasho timu.
Slavko, v tom případě se omlouvám i já za svůj ( dobře míněný ) vstup do tohoto threadu 8-[ . Také nejsem členem Boinc.sk. Jsem ze Space Family... Jen mne zaujala myšlenka opravdové produktivní spolupráce mezi týmy. ( OT, vím :| )
SPACE FAMILY
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa gabberattack »

Neviem cim to je, ale ked forest "prispeje" kamkolvek, skor alebo neskor z toho "je vzniknuty" problem. Zastavam slavkov nazor a sucasne aj moj prvy prispevok do tohto threadu, ze mame malo aktivnych clenov na velke plany. Tiez nemam pristup k vacsine mojich masin a na mojom clanku o malarii robim sem-tam pred spanim. Keby mi niekto tlacil terminy a uzavierky, nemalo by to efekt, lebo proste viac casu na to nemam. Ocmarat clanok s tym, ze ked je to prelozene do ineho jazyka, tak je to ok nie je moj styl. Takisto keby niekto chcel po mne, aby som prispel na clanok o Cosmology, alebo Climate, tak by to so mnou nehlo, lebo sa o tieto projekty nezaujimam. Mozem vam pomoct so stylistikou, gramatikou a prekladom Anglictina/Cestina -> Slovencina, no musite mi poslat uz hotovu vec. Dufam, ze sa tato diskusia zmeni na nieco produktivnejsie ako len dalsi pokus foresta rozbit boinc.sk. :shock:

P.S to Merlin.: Spolupraca so space family nie je myslim problemom o ktorom sa slavko zmienil. Ide o to, ze forest sa pokusa vniest jeho pravidla na forum timu, ktory nie je jeho. Narazam tym na utajenie diskusie, ktore tu skutocne nema co hladat.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal:Dufam, ze sa tato diskusia zmeni na nieco produktivnejsie ako len dalsi pokus foresta rozbit boinc.sk. :shock:
Tady není co rozbíjet a ani jsem se o to nikde a už vůbec né v tomto threadu nesnažil. Nestačím se divit, jaká averze může být v některých lidech.

Zase klidně usněte, nic nedělejte a bude vám dobře. Téma mezitýmové spolupráce na článcích pro podporu BOINC projektů se přesunulo k nám, kde snad nebude tak opovrhováno.
Zamknuté