Medzitimova spolupraca (flame)

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:Ja uz na jeho kecy ani reagovat nebudem, nema to cenu. Asi je to najlepsie, co sa da spravit.
Vpravo dole pod kazdou spravou je este taky vykricnicek (v AcidTech style). Ak niektory prispevok zacina flame, da sa kliknut a odreportovat... (MeX ma asi zabije, lebo potom to bude musiet riesit #-o)

Este lepsia finta je nastavenie nepriatelov - citujem: "Nepriatelia sú používatelia, ktorí budú štandardne ignorovaní. Príspevky od nich nebudú plne zobrazené. Súkromné správy od nich nebudú povolené. Uvedomte si, že nemôžete ignorovať moderátorov alebo administrátorov."
Ignorovany prispevok si mozes aj tak zobrazit ked nan kliknes, ale standardne nevidis obsah (bohuzial ale mozes standardne vidiet citacie flamera ked sa mu podari niekoho vyprovokovat a on nanho zareaguje s citaciou).
Takze ak niekoho chces ignorovat, da sa to celkom elegantne...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:
gabberattack napísal:Ja uz na jeho kecy ani reagovat nebudem, nema to cenu. Asi je to najlepsie, co sa da spravit.
Vpravo dole pod kazdou spravou je este taky vykricnicek (v AcidTech style). Ak niektory prispevok zacina flame, da sa kliknut a odreportovat... (MeX ma asi zabije, lebo potom to bude musiet riesit #-o)

Este lepsia finta je nastavenie nepriatelov - citujem: "Nepriatelia sú používatelia, ktorí budú štandardne ignorovaní. Príspevky od nich nebudú plne zobrazené. Súkromné správy od nich nebudú povolené. Uvedomte si, že nemôžete ignorovať moderátorov alebo administrátorov."
Ignorovany prispevok si mozes aj tak zobrazit ked nan kliknes, ale standardne nevidis obsah (bohuzial ale mozes standardne vidiet citacie flamera ked sa mu podari niekoho vyprovokovat a on nanho zareaguje s citaciou).
Takze ak niekoho chces ignorovat, da sa to celkom elegantne...
Dobry postreh, vdaka za radu. Hned si to idem nastavit. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabberattack napísal:
Palo M. napísal:
gabberattack napísal:Ja uz na jeho kecy ani reagovat nebudem, nema to cenu. Asi je to najlepsie, co sa da spravit.
Vpravo dole pod kazdou spravou je este taky vykricnicek (v AcidTech style). Ak niektory prispevok zacina flame, da sa kliknut a odreportovat... (MeX ma asi zabije, lebo potom to bude musiet riesit #-o)

Este lepsia finta je nastavenie nepriatelov - citujem: "Nepriatelia sú používatelia, ktorí budú štandardne ignorovaní. Príspevky od nich nebudú plne zobrazené. Súkromné správy od nich nebudú povolené. Uvedomte si, že nemôžete ignorovať moderátorov alebo administrátorov."
Ignorovany prispevok si mozes aj tak zobrazit ked nan kliknes, ale standardne nevidis obsah (bohuzial ale mozes standardne vidiet citacie flamera ked sa mu podari niekoho vyprovokovat a on nanho zareaguje s citaciou).
Takze ak niekoho chces ignorovat, da sa to celkom elegantne...
Dobry postreh, vdaka za radu. Hned si to idem nastavit. :-)
Ja som to chcel urobit uz vcera ale bohuzial neda sa nad niektorymi vecami zatvarat oci. Ked niekto pod zamienkou vseobecneho prospechu vsetkych vidi svoj prospech tak je to presne ako s nasimi politikmi ktori tvrdia ze razia socialnu politiku a na druhej strane okradaju ludi a plnia si vrecka miliardami.
Ten clovek je klamar a zlodej - ukradol niekolko timov pod BOINC-om a to je neodskriepitelny fakt.
Posnazim sa k tomu uz nevyjadrovat ale neda mi ked sa tu tvari ako anjelik ktory chce prospech celej komunite a pritom je jeho snaha podmienena skrytim diskusnym forom.
Sorry za mierny off-topic ale myslim ze to patri do timovej strategie ktorou sucastou je aj spolupraca s inymi timami.
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

Pánové, omlouvám se, pokud můj příspěvek víceméně adresovaný Kiwimu byl pochopen jako výzva Forestovi k další kritice... Jen krátce vysvětlím - věřím, že nebudu ukamenován - realizační tým členů CNT a Space Family jel skrytě jen kvůli urychlení práce - abychom v průběhu příprav z toho nenadělali guláš ( pejsek, kočička a dort :wink: ). Tady snad nešlo ani nic utajovat - já jsem si vybral překlady, jiní přeložili, já napsal, jiní recenzovali a bylo to. Rozhodně jsem nepsal článek pro CNT, ale pro Boinc komunitu bez omezení. :| A jedním z důvodů byla i snaha nechat už konečně tlachání a něco dělat. Ne reklamu sobě ani nikomu jinému. Nechci být tedy ani vtažen do téhle vleklé války, ani považován za Forestova nohsleda. Kdo brousí po fórech, asi už má o mně trochu představu... 8-[

Ovšem nabídka spolupráce byla myšlena upřímně - za sebe ručím. Od vzájemných útoků se rozhodně distancuji, ale jsem pro zdravý rozum. Vášně mi přijdou zbytečné. Tak a teď jsem asi já off-topic :roll:
SPACE FAMILY
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Palo M. »

2 slavko: V jednom rozhodne suhlasim: ziadne skryte sekcie na fore a strankach. A takisto, ziadne netransparentne editovanie obsahu prispevkov clenov administratorom/moderatorom (spam samozrejme nepovazujeme za "prispevok clena").
Ked uz o to ide, podla mna toto by mohla byt nasa "policy", zasada, kodex, alebo ako to nazveme. A je to IMHO omnoho dolezitejsie ako timova strategia. Kodex by som prirovnal k ustave a timovu strategiu k programovemu vyhlaseniu vlady...
Takze ak mame nieco ako tim deklarovat, ustava by mala byt prva.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Merlin napísal:Pánové, omlouvám se, pokud můj příspěvek víceméně adresovaný Kiwimu byl pochopen jako výzva Forestovi k další kritice... Jen krátce vysvětlím - věřím, že nebudu ukamenován - realizační tým členů CNT a Space Family jel skrytě jen kvůli urychlení práce - abychom v průběhu příprav z toho nenadělali guláš ( pejsek, kočička a dort :wink: ). Tady snad nešlo ani nic utajovat - já jsem si vybral překlady, jiní přeložili, já napsal, jiní recenzovali a bylo to. Rozhodně jsem nepsal článek pro CNT, ale pro Boinc komunitu bez omezení. :| A jedním z důvodů byla i snaha nechat už konečně tlachání a něco dělat. Ne reklamu sobě ani nikomu jinému. Nechci být tedy ani vtažen do téhle vleklé války, ani považován za Forestova nohsleda. Kdo brousí po fórech, asi už má o mně trochu představu... 8-[

Ovšem nabídka spolupráce byla myšlena upřímně - za sebe ručím. Od vzájemných útoků se rozhodně distancuji, ale jsem pro zdravý rozum. Vášně mi přijdou zbytečné. Tak a teď jsem asi já off-topic :roll:
Problem bol len v tom ze BOINC.SK bol oznaceny, nie tebou, za toho kto nevytvoril priestor pre spolupracu. A to len preto ze som bol proti skrytej diskusii a za tym si stojim. Ak je nieco urcene pre celu BOINC komunitu tak akakolvek utajena diskusia je zaciatkom konca.
Uz len poznamka: BOINC = Berkeley Open Infrastructure for Network Computing.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:2 slavko: V jednom rozhodne suhlasim: ziadne skryte sekcie na fore a strankach. A takisto, ziadne netransparentne editovanie obsahu prispevkov clenov administratorom/moderatorom (spam samozrejme nepovazujeme za "prispevok clena").
Ked uz o to ide, podla mna toto by mohla byt nasa "policy", zasada, kodex, alebo ako to nazveme. A je to IMHO omnoho dolezitejsie ako timova strategia. Kodex by som prirovnal k ustave a timovu strategiu k programovemu vyhlaseniu vlady...
Takze ak mame nieco ako tim deklarovat, ustava by mala byt prva.
Ako som uz napisal Merlinovi:
BOINC = Berkeley Open Infrastructure for Network Computing.
Skryta diskusia ho meni na BCINC = Berkeley Closed Infrastructure for Network Computing.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa MeX »

Palo M. napísal:Vpravo dole pod kazdou spravou je este taky vykricnicek (v AcidTech style). Ak niektory prispevok zacina flame, da sa kliknut a odreportovat... (MeX ma asi zabije, lebo potom to bude musiet riesit #-o)
No riesit sa to da dvojako: nekompromisne mazat prispevky, ktore zacinaju mat charakter flame-u. Tento prvy sposob riesenia je zalozeny na subjektivnom zhodnoteni situacie moderatora. Druhy sposob je nerobit nic, max. monitorovat situaciu a ono sa to snad ukludni. Verim ze sme tu inteligentni ludia a kazdy vieme ako sa je najlepsie v takychto situaciach zachovat.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Honza »

Navrhoval jsem kompromisni reseni - udelat pracovni thread viditelny, ale aby do nej mohli prispivat pouze clenove pracovniho tymu.
Jasne lze argumentovat tim, ze to dava prostor delat praci v klidu a zaroven nejde o zadne tajnosti, kazdy vi, kolik kdo a jak prispiva atp.
Nabidl jsem pomoc, ale nebyl jsem prizvan a clanek jsem videl az po odtajneni. Nemam s tim problem, ackoli to neni zrovna korektni jednani. Za korektni povazuji "je nas uz dost" nebo nejakou zpravu ze slusnosti.

Z CNT se rozhodli, jak rozhodli a sklizi ovoce: kritiku za tajny zpusob pripravy a exkluzi, vesmes pochvali za dobry clanek.
Clanek je dobry, slusnosti a porozumeni se mohou priucit mnozi v teto diskusi.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Kiwi »

MeX ma pravdu v tom, ze kazdy kto tu pise, asi vie co si moze dovolit a co nie.
Kazdy mame v sebe nejake svedomie, ktore nam hovori toto este hej, toto uz
nie. Zatial tu nemame prispievatelov, ktori by pisali prispevky, ktore by boli
pod urovnou 5 rocneho decka, v zmysle toho, ze by sa pouzivalivulgarizmi
a invektivy. Myslim ze podobne veci, ake v spolocnosti plni ustava a dalsie
mnozstvo zakonov, nie su pre inteligentnych ludi potrebne, lebo neporusovat
prava inych, ale im pomahat, maju akosi od prirodzenosti v sebe. Pravo je
len dobry biznis pre pravnikov, ktori sa aj tak, na zneni toho ktoreho §, nevedia
dohodnut a potom ho kazdy inak interpretuje.
Precital som si Merlinove a Durove clanky na ceskych domenach, a myslim si,
ze keby som robil napr. clanky o Cosmology, tak by som napisal to co oni, ale
v modrom, cize asi by nemalo zmysel pisat clanky o tom istom v dvoch pribuznych
jazykoch. Neviem ci maju mladi problem s cestinou, ale my starsi nie.
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

@KIWI : ... no a to se snažím docílit. Rád se připojím do možné spolupráce - můžeme se dohodnout, o čem je třeba napsat, rozebereme si témata a výájemně si naše výtvory vyměníme. U toho se dá také docela dobře pobavit ( když jsem vylil kafe do klávesnice.... #-o ), ale jestli máme pro možnost pro DC něco udělat, proč se nespojit do skupiny nějakého většího realizačního týmu. Je jedno na jakém webu - já jsem pro každou srandu a neřeším žádnou týmovou bariéru. A myslím, že se mnou dnes souhlasí více lidí. Jedno téma, na které bych se chtěl vrhnout, je ucelený přehled DC projektů dle jejich HW nároků, k tomu něco o vlivu OC na výpočty, přehled doporučených sestav ( vždyť i poznatky posbírané během našeho turnaje OC Quadů lze zužitkovat ), prostě více přiblížit co se vlastně v kompu děje na tom kterém projektu, respektive s instalovaným BM vůbec. Možná by se podařilo přesvědčit i pár skalních IT odpůrců.. :mrgreen: . A Foresta už bych nechal být...
A thread pro práci na článcích nemusí být skrytý - jen s omezeným přístupem editace.
Na druhou stranu, nechci se podbízet. To v žádném případě. #-o
SPACE FAMILY
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Flame ohladom spoluprace medzi timami (offtopic)

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Merlin napísal:@KIWI : ... no a to se snažím docílit. Rád se připojím do možné spolupráce - můžeme se dohodnout, o čem je třeba napsat, rozebereme si témata a výájemně si naše výtvory vyměníme. U toho se dá také docela dobře pobavit ( když jsem vylil kafe do klávesnice.... #-o ), ale jestli máme pro možnost pro DC něco udělat, proč se nespojit do skupiny nějakého většího realizačního týmu. Je jedno na jakém webu - já jsem pro každou srandu a neřeším žádnou týmovou bariéru. A myslím, že se mnou dnes souhlasí více lidí. Jedno téma, na které bych se chtěl vrhnout, je ucelený přehled DC projektů dle jejich HW nároků, k tomu něco o vlivu OC na výpočty, přehled doporučených sestav ( vždyť i poznatky posbírané během našeho turnaje OC Quadů lze zužitkovat ), prostě více přiblížit co se vlastně v kompu děje na tom kterém projektu, respektive s instalovaným BM vůbec. Možná by se podařilo přesvědčit i pár skalních IT odpůrců.. :mrgreen: . A Foresta už bych nechal být...
A thread pro práci na článcích nemusí být skrytý - jen s omezeným přístupem editace.
Na druhou stranu, nechci se podbízet. To v žádném případě. #-o
Takato spolupraca je uplne v pohode, voci tomu nemam co vytknut.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Kiwi »

Merlin, Duro a dalsi, ste vo vyhode, lebo ja sa venujem BOINC-u len rok. Dalej zatial nemozem
citat, tak nemozem nic slubit. Ja totiz neviem ovplyvnit to, ze ked nieco slubim, napr. clanok,
to toho a toho terminu o tom a tom, tak vplyvom toho ze to slubim, vznikne velmi nepriazniva
kladna spatna vazba, ktora sposobi stres a stres sposobi to, ze musim brat viac liekov, aby som
sa mohol najest, napit, ale tym sa zvysi frekvencia vylucovania a nemozem clanok pisat na latrine, :)
dalej side effect tych liekov su bolesti oci a hlavy, takze sa neda nic robit, len lezat v tme,
dokedy to samo neodznie. A pri lezani v tme, toho clovek vela neprecita, ak nema softver na to,
aby mu dany text cital. Takze z toho vyplyva, ze zatial, dokedy farmaceuticke firmy nevyvinu
lepsie lieky, alebo dokedy sa lepsie lieky nedostanu aj k takym pacientom, ako som ja,
nebudem moct nic slubit. Mozem len vtedy, ked mam zaujem pisat, a to mam kazdu sekundu,
sadnut a pisat, dokedy este vidim, potom si musim odpocinut, atd. preto u mna napisanie
clanku trva tak dlho, hoci by sa to dalo stihnut za par hodin. :)
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa MeX »

Merlin napísal:@KIWI : ... no a to se snažím docílit. Rád se připojím do možné spolupráce - můžeme se dohodnout, o čem je třeba napsat, rozebereme si témata a výájemně si naše výtvory vyměníme. ...
Takto nejak si predstavujem konstruktivnu debatu. Bez invektiv a zbytocnych hadok o tom kto je aky neviem co, bez zbytocneho podsuvania vlastneho ega, bez nutnosti reagovat na utocny prispevok obranou atd.

Myslim si, ze naozaj nie je nutne pisat 2x, 3x o tom istom to iste, naopak, spolupracou je mozne vytvorit naozaj kvalitny obsah. Na druhej strane roznorodost clankov, pretoze nikto nenapise presne to iste ako niekto dalsi, by mohla byt tiez pozitivna. Je to na uvazenie. Jedinou otazkou zostava ta forma a prakticka stranka spoluprace, na ktoru mame mierne odlisne pohlady, no nie nejak diametralne rozne, takze toto za prekazku v spolupraci nepovazujem.
Používateľov profilový obrázok
Merlin
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 3:14 pm

Re: Tímová stratégia - áno, či nie

Príspevok od používateľa Merlin »

Kiwi napísal:Merlin, Duro a dalsi, ste vo vyhode, lebo ja sa venujem BOINC-u len rok....
Z toho si Kiwi nic nedělej, to já taky 8-[ - tedy už 14 měsíců :lol:
SPACE FAMILY
Zamknuté