Orbit@home

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

Zvláštne na tomto projekte je, že dúfame že nič neobjavíme (myslím v zmysle že nebude objavený "súdny" asteroid)
Keby sme ajvycrunchovali nejaký pozitívny výsledok, snáď bude dosť času na prípadnú korekciu dráhy
:idea:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:Zvláštne na tomto projekte je, že dúfame že nič neobjavíme (myslím v zmysle že nebude objavený "súdny" asteroid)
Keby sme ajvycrunchovali nejaký pozitívny výsledok, snáď bude dosť času na prípadnú korekciu dráhy
:idea:
BINGO! To je ta ironia, defakto ratat o dusu ale nechciet nic vyratat. Jasne ze je to trochu inak, lebo stale bude vysledkom trajektoria, to je jasne, ale vlastne nezaujimava a zrejme zbytocna. Aj ked mozno vediet kedy a kam poslat sondu tiez nie je na zahodenie.
Ale urcita ironia tu je, nenajst ten osudovy a ked tak mat dost casu a velku sancu s tym nieco urobit.
Osobne si ale neviem predstavit ako by sa Pasquale a ludia okolo zatvarili kedyze niekto objavil fkat trajektoriu kolidujucu so Zemou ... asi by to nebohol hned v novinkach na stranke projektu ... mohla by z toho byt dobra panika a vysledok mozno chybny, ved dneska je pomaly moda mat pretaktovanu masinu ktora moze plodit chybne vysledky (nezabute ma vsetci OC, viem ze to mate pod kontrolou - ale nie vsetci).
S
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pokial nemas serverove pamate a dosky, tak vzdy mas za urcity cas chybny bit, nech by si
co robil, ci mas OC alebo nemas. Akurat pri OC je ta pravdepod. trochu vacsia. Ja napr.
mam stabilny comp. niekolko mesiacov, nemam chybne WU ani pri QMC ci Cosmo,
bez problemov napalujem DVD a cely tyzden v tahu komprimujem video, cize ziadna
chyba, lebo pokonverzii a napaleni to checkujem, ale CPDN, 160 rocny model mi
stale padne, ale SM3 nie. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

Nie je celkom pravda, ze chceme len negativne vysledky. Moze sa stat napriklad, ze najdeme objekt ktoreho draha nebude priamo kolidovat so Zemou, ale poleti v pasme geostacionarnych druzic a nejaka druzica sa vdaka tomu vyhne zrazke.
Aj objekty, ktore pojdu blizko Zeme, ale nebudu s nou kolidovat, mozu byt lepsie pozorovane, ked sa o nich bude vediet dopredu...

S projektom su este asi znacne problemy, lebo kazda platforma dava ine vysledky, takze sa nevaliduju. Ked sa 2 Windoze stretnu pri WU s jednym Linuxom, tak ma Linux smolu... a opacne. Zda sa, ze to zavisi od OS a nie od typu CPU.
Pritom vysledky vypoctu by mali byt rovnake. Asi to chce este doladit algoritmus, co ale moze trvat dost dlho. Na to, ze bolo dost dlho v Orbite ticho, nie som velmi optimisticky. Ak je na to Pasquale sam, tak to je stale na hrane... Ak by sa mal stat Orbit velkym projektom ako Einstein, musel by postupne vzniknut tim a rozdelenie uloh.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Nie je celkom pravda, ze chceme len negativne vysledky. Moze sa stat napriklad, ze najdeme objekt ktoreho draha nebude priamo kolidovat so Zemou, ale poleti v pasme geostacionarnych druzic a nejaka druzica sa vdaka tomu vyhne zrazke.
Aj objekty, ktore pojdu blizko Zeme, ale nebudu s nou kolidovat, mozu byt lepsie pozorovane, ked sa o nich bude vediet dopredu...

S projektom su este asi znacne problemy, lebo kazda platforma dava ine vysledky, takze sa nevaliduju. Ked sa 2 Windoze stretnu pri WU s jednym Linuxom, tak ma Linux smolu... a opacne. Zda sa, ze to zavisi od OS a nie od typu CPU.
Pritom vysledky vypoctu by mali byt rovnake. Asi to chce este doladit algoritmus, co ale moze trvat dost dlho. Na to, ze bolo dost dlho v Orbite ticho, nie som velmi optimisticky. Ak je na to Pasquale sam, tak to je stale na hrane... Ak by sa mal stat Orbit velkym projektom ako Einstein, musel by postupne vzniknut tim a rozdelenie uloh.
V projekte bolo ticho lebo bol na to od zaciatku naozaj sam a nemal na to ani $. Od ziskania grantu sa projekt citelne rozbehol a ja som zas velmi optimisticky. Je dost ludi aj spomedzi nas co mu s tym pomozu a Pasquale uplne v pohode odpisuje na maily - viem to z osobnej skusenosti.
Takze Palo, zober si zdrojaky z CVS-ka (sice stranka na SourceForge nie je up-to-date ale CVS je) a pod ho na to, ved ty si macher na tieto veci. :)
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Honza »

To je fajn, ze se Orbit rozjizdi.
Chtel jsem si par WUs take pustit, abych mohl projekt pridat do tabulky, ale momentalne jsme na suchu.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Honza napísal:To je fajn, ze se Orbit rozjizdi.
Chtel jsem si par WUs take pustit, abych mohl projekt pridat do tabulky, ale momentalne jsme na suchu.
Ja som tiez nahodou nahodil ako som upgradol komp a vcera rano kukam a rata mi masina O@H.
Aj dneska rano pustili par tisic WU.
Presne, aby si bol v statistikach, to sa aj mne paci ze teraz uz som, ale vyzera ze to bude fungovat tak coskoro budu dalsie WU.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Honza »

Tak jsem to zakřikl - v tom správném.
SurveySim je pro Win a Mac ve verzi 1.16 a je práce.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Uz sa aj mne konecne podarilo dostat prvu WU pre Win.. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Honza »

Ze zvědavosti jsem koukl na statistiky. V top participants jsem 4. a v top teams je BOINC.sk také 4.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

tiež len tak zo zvedavosti.. počítajú sa už aj nejaké reálne dáta, alebo sa iba skúša aplikácia?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Honza napísal:Ze zvědavosti jsem koukl na statistiky. V top participants jsem 4. a v top teams je BOINC.sk také 4.
No ta koincidencia nebude asi cisto nahodna, kedze viac ako polovica kreditov boinc.sk je tvojich :)

matob - zatial sa realne data nerataju, projekt je v alfa stadiu a vyvija a testuje sa aplikacia a beh systemu.
Pre projekt je to rovnako dolezita faza a pomoc userov je rovnako prospesna (ak nie viac), pretoze bez toho by nikdy (alebo pomaly) ziadna realna aplikacia nebola.
Pre userov je jedinou obmedzujucou vecou to, ze kedze projekt sa vyvija tak moze byt nestabilny, WUs mozu padat, mat error atd.
Takze ak ta zaujima vedecka stranka projektu a nevadi ti ze obcas sa ti jednotky nezvaliduju alebo padnu, tak smelo do ratania, to ze sa zatial nerataju realne data nateraz vobec nevadi :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

O realnej naplni projektu mame super clanok od Juraja.
Este to nenabehlo na realne ratanie dat ale ako Juraj napisal, odladenie projektu je minimalne tak dolezite ako ratat realne data - bez vyladenia by realne vysledky neboli. Ale predpokladame ze to ti je jasne a pytal si sa len zo zvedavosti.
Osobne mam nazor (a to patrim medzi tych starsich BOINC-akov) ze ked uz nam projekt ako prinosny tak testovacia faza je pre mna mozno dolezitejsia ako realne nasadenie ... lebo mi nejde len o vysledky ale o celkovy prinos a cim je projekt lepsie vymakany tym vacsi prinos moze mat.
A uz len propaganda:
oribit@home ratat.
Nemam co viac dodat, Pasquale je velmi super clovek (nepoznam osobne ale mam par personal mailov od neho) a podla mna (moj osobny nazor) tento projekt ma vyznam. V ktorejkolvek faze.
BTW: Uz mam kredit aj na Linux boxe.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa matob »

jasne jasne.. pytal som sa len zo zvedavosti.. rátal by som ho, keby mi chodili dáke WU.. :?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Orbit@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nebude Orbit sucastou medzinarodneho roka astronomie 2009 ? Tak ako bol Einstein sucastou medzinarodneho roka Fyziky - mozno by trosku publicity nezaskodilo. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Napísať odpoveď