ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa forest »

Tím že budete zavírat oči před vlastními problémy a nedostatky a ignorovat lidi kteří na ně upozorní, je nevyřešíte. Nevím proč se tu skoro každý můj příspěvek vždy rozebírá, lépe řečeno ty důvody moc nechápu, ale pokusím se zavřít příště oči před nedostatky. Třeba to něčemu pomůže, dávám tomu určitý čas na otestování :D
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa ikvar »

forest napísal:Tím že budete zavírat oči před vlastními problémy a nedostatky a ignorovat lidi kteří na ně upozorní, je nevyřešíte. Nevím proč se tu skoro každý můj příspěvek vždy rozebírá, lépe řečeno ty důvody moc nechápu, ale pokusím se zavřít příště oči před nedostatky. Třeba to něčemu pomůže, dávám tomu určitý čas na otestování :D
Forest, ja nemám s tebou žiadny problém 8) Si na niektorých ľudí možno príliš priamy a kritický človek, ale podľa mňa je to OK, bez kritiky sa nič nepohne. Boinc.sk je tým preslávený :D
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:
forest napísal:Tím že budete zavírat oči před vlastními problémy a nedostatky a ignorovat lidi kteří na ně upozorní, je nevyřešíte. Nevím proč se tu skoro každý můj příspěvek vždy rozebírá, lépe řečeno ty důvody moc nechápu, ale pokusím se zavřít příště oči před nedostatky. Třeba to něčemu pomůže, dávám tomu určitý čas na otestování :D
Forest, ja nemám s tebou žiadny problém 8) Si na niektorých ľudí možno príliš priamy a kritický človek, ale podľa mňa je to OK, bez kritiky sa nič nepohne. Boinc.sk je tým preslávený :D
Boinc.sk je zalozena na dobrovolnosti clenov. Je pravda, ze sa novy web taha uz rok, no na to sa treba spytat Mexa kedy to bude hotove.
S Forestom ikvar nemas zatial problem, lebo zatial si sa s nim nedostal k nicomu zasadnemu, akurat tu tliacha svoje drze kecy. Keby niekto takto pisal na jeho webe, hned jeho prispevky zmaze, s tym ma dobre skusenosti.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kritika je vitana ale existuje konstruktivna kritika a forestovska kritika. Ta prva pomoze veci riesit a ta druha iba uspokojuje osobne ego.
Vo Folding@home som zapojil na nejaku dobu moju nVidia 8800 a veru mi nabehlo par desiatok tisic kreditov. No este to nie je celkom vyladene a ja osobne som postrehol tieto 2 problemy:
1. Niekedy prestane ratat ked vyrat vsetky bafre a nic nove nestiahne - pomohol restart F@H.
2. Niekedy sa mi skaredo rebootol komp pokial bezalo F@H a spustil som nejaku 3D hru ako Crysis alebo Team Fortrest 2.
Este jednu nedokonalost to ma - cez RDP sa to neda spustit lebo si mysli ze nema graficky HW - ale to je len kozmeticka vada.
Ale som natocil 43.050 bodov do boinc.sk, na prvom mieste je Bigfutus s 141.113, tie body s tou grafikouo pribudaju velmi pekne.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal: S Forestom ikvar nemas zatial problem, lebo zatial si sa s nim nedostal k nicomu zasadnemu, akurat tu tliacha svoje drze kecy. Keby niekto takto pisal na jeho webe, hned jeho prispevky zmaze, s tym ma dobre skusenosti.
Nikdy jsem cíleně nemazal žádné příspěvky. Při založení nového fóra před 2 lety jsme neměl žádné zkušenosti s jeho administrací a podařilo se mně smáznout jedno téma, tuším se třemi příspěvky. O ničem jiném nevím a hned jsem se za to tehdy omluvil a i jsem to zde vysvětloval když jsi to tu prvně zmínil. Od té dyby se nic ani nešťastnou náhodou nesmazalo, až na příspěvky o které požádali samotní autoři.

Mně říkáte že tu urážím, ale jako co mám brát tohle osočení že mažu příspěvky co se mně nehodí? Uvědomte si jak se chováte sami a pak někoho suďte.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa ikvar »

Chalani... nech bolo čo chce, ja ako sa pohybujem na tomto fóre vidím že forest je priamy človek, povie čo si myslí. Nech už napíše k téme alebo nie, vám je to jedno a brutálne ale fakt brutálne prehnane reagujete a útočíte na neho. Toľko môj názor, už sa viac k tomu nebudem písať. Stačí že sa do toho vždy pustíte vy :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

ikvar napísal:Chalani... nech bolo čo chce, ja ako sa pohybujem na tomto fóre vidím že forest je priamy človek, povie čo si myslí. Nech už napíše k téme alebo nie, vám je to jedno a brutálne ale fakt brutálne prehnane reagujete a útočíte na neho. Toľko môj názor, už sa viac k tomu nebudem písať. Stačí že sa do toho vždy pustíte vy :mrgreen:
Myslim ze vzhladom k tomu ze uz velka cast najaktivnejsich ludi na fore ma ignore, tak hrozba dalsich "pusteni sa do toho" je minimalna :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa forest »

Pokud vím, tak na ignore listině jsem u 3 lidí zde. Pokud je to tedy "velká část" lidí co sem chodí, tak je zdejší návštěvnost ještě menší než jsem si myslel #-o Já bych to napsal spíš tak, že jsem na ignore u většiny lidí, kteří proti mě mají averzi a tím pádem by se opravdu ty útoky na moji osobu zde mohli zmírnit.

Jinak pozitivní postřeh od počtáře z našeho týmu trochu k tomuto tématu. GPUGrid už nemá ten problém co má dosud Folding, tedy že by zatěžoval při GPU výpočtech i CPU, což je velice pozitivní pokrok.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa matob »

Skoda ze nepodporuju ati... preto som prestal s GPU pocitanim, lebo sa nedalo naraz ratat aj na GPU aj CPU
kedze aplikacia na gpu vypocet brala okolo 70% CPU..
aj ked moja starsia radeon 9600XT by vela vody nenamutila... :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:Skoda ze nepodporuju ati... preto som prestal s GPU pocitanim, lebo sa nedalo naraz ratat aj na GPU aj CPU
kedze aplikacia na gpu vypocet brala okolo 70% CPU..
aj ked moja starsia radeon 9600XT by vela vody nenamutila... :D
No mne to ide cca 20% CPU a zbytok na GPU a potom mam este 4 normalne WU na CPU.
Momentalne ho ale nebezim lebo sa on treba trochu starat a teraz fakt nemam cas v poslednej dobre.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

Tak, po nekonecnom vahani ci sa zapojit aj do GPU projektov som vybral 9800GT* - nie ATI ale NVIDIU :-P
dnes by mi mala prist, tak som zveadvy, ci to stihnem nahodit pred mojim odchodom - vratim sa vo stvrtok vecer, tak by som chcel vidiet prve vysledky :D

co sa tyka presnosti vypoctov - mam dojem, ze posledna gen.ATI aj NVIDIA rata s double precision, takze vysledky by mali byt presne ako na CPU nie?
NVIDIA rata ine veci ako ATI vzhladom na inu architekturu a celkovo GPU maju inu kategoriu uloh ako CPU - dufam, ze to dava zmysel do kelu, lebo 100W navyse palit kazdu hodinu a pre nic, to by ma nasr... :D

chcel som povodne 9800GTX+, ale nakolko mam 450W corsair zdroj, tak si myslim, ze by to bol uz zahul pren - planujem min. 12h ratacku na GPU denne - ak nebduem doma 24h
obavu mam o CPU - predsa je to len 2,0GHz DC, tak jedno jadro pojde asi cele na managing vypoctu na GPU - len dufam, ze mu bude stacit a druhe ajdro necha na pokoji :D
tak uvidime ako sa to bude chovat a dam potom vediet.

*
http://www.alza.cz/graficka-karta-msi-n ... d97946.htm

sevaste.
P.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

peeticek napísal:Tak, po nekonecnom vahani ci sa zapojit aj do GPU projektov som vybral 9800GT* - nie ATI ale NVIDIU :-P
dnes by mi mala prist, tak som zveadvy, ci to stihnem nahodit pred mojim odchodom - vratim sa vo stvrtok vecer, tak by som chcel vidiet prve vysledky :D

co sa tyka presnosti vypoctov - mam dojem, ze posledna gen.ATI aj NVIDIA rata s double precision, takze vysledky by mali byt presne ako na CPU nie?
NVIDIA rata ine veci ako ATI vzhladom na inu architekturu a celkovo GPU maju inu kategoriu uloh ako CPU - dufam, ze to dava zmysel do kelu, lebo 100W navyse palit kazdu hodinu a pre nic, to by ma nasr... :D

chcel som povodne 9800GTX+, ale nakolko mam 450W corsair zdroj, tak si myslim, ze by to bol uz zahul pren - planujem min. 12h ratacku na GPU denne - ak nebduem doma 24h
obavu mam o CPU - predsa je to len 2,0GHz DC, tak jedno jadro pojde asi cele na managing vypoctu na GPU - len dufam, ze mu bude stacit a druhe ajdro necha na pokoji :D
tak uvidime ako sa to bude chovat a dam potom vediet.

*
http://www.alza.cz/graficka-karta-msi-n ... d97946.htm

sevaste.
P.
Mne to bralo na QuadCore 9300 asi 40% jedneho jadra. Zbytok bezal na 8800-ke.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa peeticek »

Houstne. mame problem...
pocas ratacky comp vydava nechutne pisklave zvuky.. su take nechutne, ze po 5min.som to musel vypnut - pausol som WU.
neviem o co ide? nieco ako napajace menice alebo co. Vcul neviem, ci je grafika na prd //vyhodenych 5litrov alebo doska..
teplota VGA sa zdvihla z 50st. na 68 a vyzera ze nad 70 nepolezie, co je v poho.. nebyt toho piskotu nechutneho, som spokojny.
a, este sa mi nepodarilo rozbehat ten FahMon.. nahodil som len tu druhu apps co bola na stranakch foldingu a to je vsetko..taky client v tray.
Skor by som chcel nieco ako je boinc - nejde mi o trasuce sa gulicky, ale prehladny project manager..

boze, ten piskot mi leze taaak na nerrrvy - pls. heeeeeeeelp.

P.
PeeT
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa forest »

Takovéhle věci může dělat deska pře přehřívání stabilizátorů, nebo bych dle popsaného odhadoval na ten zdroj. V podstatě ti to nemá co jiného dělat. U desky to lze řešit větrným tunelem, u zdroje výměnou.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: ATI Boinc.sk team vo Folding@home

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:Houstne. mame problem...
pocas ratacky comp vydava nechutne pisklave zvuky.. su take nechutne, ze po 5min.som to musel vypnut - pausol som WU.
neviem o co ide? nieco ako napajace menice alebo co. Vcul neviem, ci je grafika na prd //vyhodenych 5litrov alebo doska..
teplota VGA sa zdvihla z 50st. na 68 a vyzera ze nad 70 nepolezie, co je v poho.. nebyt toho piskotu nechutneho, som spokojny.
a, este sa mi nepodarilo rozbehat ten FahMon.. nahodil som len tu druhu apps co bola na stranakch foldingu a to je vsetko..taky client v tray.
Skor by som chcel nieco ako je boinc - nejde mi o trasuce sa gulicky, ale prehladny project manager..

boze, ten piskot mi leze taaak na nerrrvy - pls. heeeeeeeelp.

P.
Ja by som to tipol na ventilator na grafike... Podla toho linku by tam sice mal byt Zalman, no ale moze sa stat, ze pri vyssich otackach (ked zatazis grafiku), to zacne piskat. Skus s nejakou utilitkou (co tak RivaTuner?) zistit, ci piskot nesuvisi s otackami ventilatora na grafike.
Druhou moznostou je, ze si grafika cuca prilis vela stavy a pisti zdroj... co moze znamenat, ze ide na doraz a pri dlhodobej zatazi moze odist...
Skus lokalizovat zdroj zvuku a ked je to v grafike, tak ju jednoducho reklamuj...
Napísať odpoveď