ABC@home

Diskusia k ostatným projekom a k projektom vo vývojovom resp. prípravnom štádiu

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Problem s DNS sa da ojebabrat takto:

Windows:
do suboru \windows\system32\drivers\etc\hosts
treba prodat nasledovny riadok:

132.229.228.47 abcathome.com

Linux:
ten isty riadok pridat do /etc/hosts
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Hefto99 »

ABC je v prevadzke, URL http://abcathome.com/ je znova dostupne. UL/DL a reportovanie prebieha bez problemov.
Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa ikvar »

Projekt sa nám pekne rozbehol, hotových 60%.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Honza »

Kde jsi poznal, ze je 60% hotovych?
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa ikvar »

Honza napísal:Kde jsi poznal, ze je 60% hotovych?
Niesom si tým istý, ale vraj to číslo vpravo je stav projektu:
http://www.rekenmeemetabc.nl/
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa tahanko »

10 000 000 + pre BOINC.SK =D>
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak toto je moj dalis kandidat na 100k kreditov a stala sa mi takato pekna vec:
WU mi ratalo 54.000 sekund (15 hodin) a chcelo zan 188 kreditov ale obidvaja sme dostali 769 kreditov.
Je to nejake feature alebo je to normal?
Pri inych som si take nevsimol.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Honza »

ABC ma exponencialni pridelovani kreditu - za extra dlouhe lze obdrzet extra kredit. Tedy koncept, ktery se kdysi diskutoval na CPDN. Jednak odmena za vydrz a stabilitu, druhak prevence proti tomu, aby useri dlouhe WU rusili.
Pokud si pamatuji, tak je tam limit 1.000 per WU.

ABC mam jako sesteho kandidata na 2mega, ale nespecham...
Ted dostava prednost PG, kde jsem prekrocil 4 mega. Navic PPS LLR dospel k mete delky 100k cisel, takze dalsi uz jdou do TOP5000 prvocisel. (Tim je take zpozdeno reportovani do top prime finders, aby si chytraci nedavali do top5000 cizi prvocisla). Z drive spocitanych 150k PPS LLR WU jsem mel cca 40 prvocisel. Dalsi milnicek je mit 10x skore prvocisel, nez forest - kdyz tak hezky poukazoval, ze zadna prvocisla nemam, zatimco ja makal na Sieve, aby on mohl rychleji louskat prvocisla a uzivat smetanu na dortu. A pokud to pujde jako doposud, tak udrzet CNT za sebou jak v Challenges, tak Totalu...a zatim se dari.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa forest »

Honza napísal:A pokud to pujde jako doposud, tak udrzet CNT za sebou jak v Challenges, tak Totalu...a zatim se dari.
V totalu ano, ale v Challenges je boinc.sk o 19 míst za CNT, pokud mě zrak neklame. Jinak nějak hodně často měníš své cíle, ale to nikdy nemusí být na škodu a hlavně že má člověk stále nějakou motivaci :wink:
Ty prvočísla ti přeju, já už mám to prvočíslo v TOP už 2 roky, takže ještě z dob kdy jsi výpočty prvočísel pohrdal. Tedy rozhodně né tvou zásluhou jak to prezentuješ, ale to je přeci jedno. Každý pomáháme jak můžeme a to je to oč v globálu jde.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:V totalu ano, ale v Challenges je boinc.sk o 19 míst za CNT, pokud mě zrak neklame. Jinak nějak hodně často měníš své cíle, ale to nikdy nemusí být na škodu a hlavně že má člověk stále nějakou motivaci :wink:
To bude tim, ze jsem se drive zadneho turnaje nezucastnil a to CNT zachranilo :wink:
Jsem rad, ze to beres sportovne a jako hecovani...

Dostat se do TOP5000 bude stale tezsi, to je jasne. Ty jsi pocital Twin Primes, ktera jsou o par cislic nad hranici 100k a navic je snadnejsi nejake prvocislo najit, nez v PPS LLR.
Ted uz budou PPS LLR vetsi nez Twin Primes, takze budou mit i vetsi skore, kazde nove uz se dostane nad vsechna TwinPrimes atd.

Cile a motivace....
Onehda jsem se ptal, ktery subprojekt je na PG dulezity a ktery mam vybrat do tabulky. Nikdo nebyl schopen odpovedet.
Takze jsem se do toho ponoril, pisu si s lidma z projektu a stal se vyznamnym poctarem na PG.
To mi pomohlo se v tematice trochu lepe zorientovat a lepe nahlednout do strategie PG.
Ted mam pocit, ze kratkodobe a dlouhodobe cile mezi jednotlivymi subprojekty se snazi udelat vyvazene.
Takze nekdy je dulezitejsi sieve (predevsim na zacatku), pak zase LLR, jednou ten subprojekt, produhe jiny.
V tomto smyslu nebyla ma otazka dobre polozena, resp. vychazela z dost limitovanych znalosti problematiky a projektu...

A ze fandim 64-bit projektum, resp. aplikacim, na tom se nic nezmenilo :wink:
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa ikvar »

V ABC@home ideme pekne dopredu:
Team Rank TC: 16 of 949
Team Rank RAC: 13 of 949

Do mesiaca by sme mali poskočiť o ďalšie dve miesta dopredu.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Honza »

Zatím zůstávám na 64-bit PG Sieve, jinak by byl výkon na bonic.sk na ABC dvojnásobný. Casem se treba zase pridam, abychom to protacili do top 10...prozatím je mi PG sympatičtější.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:V ABC@home ideme pekne dopredu:
Team Rank TC: 16 of 949
Team Rank RAC: 13 of 949

Do mesiaca by sme mali poskočiť o ďalšie dve miesta dopredu.
Zapojil som do ABC super masinu PowerPC G4 1.2 iBook. :-) S tymto vsetkym vytrieme zrak. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ked uz sa bavime o ABC....

V sucasnej (prvej) faze projektu sa uz spocitalo 81.2368%. Po ukonceni tejto fazy bude projekt pokracovat, hranica pre ABC triplety bude posunuta pravdepodobne na 10^21 (v sucasnosti je to 10^18). Koli tejto zmene bude treba vyvinut novu aplikaciu, pretoze jazyk C nepozna typ Integer vacsi ako 64bitov a nova aplikacia bude musiet vediet pracovat s takymito vysokymi celymi cislami.
Planuju sa aj upravy v algoritme vypoctu, takze celkovo by nova aplikacia mala byt rychlejsia.

Na tomto grafe najdete celkovy progress v projekte.

Viac v diskusii na fore.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: ABC@home

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Hefto99 napísal:Ked uz sa bavime o ABC....

V sucasnej (prvej) faze projektu sa uz spocitalo 81.2368%. Po ukonceni tejto fazy bude projekt pokracovat, hranica pre ABC triplety bude posunuta pravdepodobne na 10^21 (v sucasnosti je to 10^18). Koli tejto zmene bude treba vyvinut novu aplikaciu, pretoze jazyk C nepozna typ Integer vacsi ako 64bitov a nova aplikacia bude musiet vediet pracovat s takymito vysokymi celymi cislami.
Planuju sa aj upravy v algoritme vypoctu, takze celkovo by nova aplikacia mala byt rychlejsia.

Na tomto grafe najdete celkovy progress v projekte.

Viac v diskusii na fore.
Dufam ze nebude nejake pozastavenie projektu kym tam naladujem 100k kreditov.
Napísať odpoveď