Stav projektu

Hľadanie gravitačných vĺn a tým potvrdenie teórie A. Einsteina

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Stav projektu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

S5R1 faza projektu sa nam pomaly, ale iste blizi k zaveru. Bernd vcera zverejnil informacie o pripravovanej faze S5R2.

Najdolezitejsie informacie:

1. S5R2 bude pouzivat uplne novu aplikaciu s novym, este neodskusanym algoritmom.
Dovodom je velky objem dat na analyzu, na ktory je potrebny ovela vacsi vypoctovy vykon
aky ma momentalne projekt k dispozicii. Preto bolo potrebne vyvinut novy sposob analyzy
zalozeny na hierarchickom hladani - najprv sa vytypuju zaujimave oblasti vesmiru ktore
by mohli obsahovat hladany signal, tieto sa potom budu prehladavat detailnejsie.

Nova aplikacia bude obsahovat kombinaciu tohoto noveho algoritmu s castami kodu, ktore boli pouzite
v predchadzajucich aplikaciach.

Prva faza S5R2 bude experimentalna, na odladenie novej aplikacie, vychytanie chyb a zlepsenie algoritmov.
Jeden zo zamerov bude napr. vylepsit vypocty potrebne z "technickych dovodov", ktore ale neprispievaju
priamo k hladaniu signalu, cize z hladiska vysledku predstavuju mrhanie procesoroveho vykonu.

Vysledkom S5R2 fazy by teda malo byt vyladenie aplikacie a roznych parametrov, tieto sa potom
vyuziju pravdepodobne v dalsej, S5R3 faze.

2. S objemom dat potrebnych na analyzu rastie i objem dat, ktore bude potrebne stiahnut na nase pocitace.
Objem stahovanych dat bude rozdeleny do niekolkych mensich suborov (3MB). Aplikacia si ich
skombinuje podla potreby. Scheduler sa bude snazit pridelit robotu ked sa "minu jednotky" tak, aby uzivatel musel stahovat
co najmenej suborov - v beznych pripadoch 2 subory o celkovej velkosti 6MB.

Kompletna sada moze obsahovat az 10 suborov a moze sa stat, ze prvotny download moze byt vacsi ako 40MB !!!,
vratane samotnej aplikacie a dalsich suborov, ktore je potrebne stiahnut iba raz.

Cize - tento projekt sa stava nevhodnym pre tych ktori stale pouzivaju dial-up alebo iny sposob
pomaleho pripojenia
.

Preto - uzivatelia s pomalym pripojenim venujte v tychto dnoch BOINCu zvysenu pozornost.

3. V pociatkoch bude nova aplikacia pripravena len pre najrozsirenejsie platofmy
- Windows-x86
- Linux-x86
- MacOS-PPC
- MacOS-x86

4. Nove jednotky by mohli byt vytvorene uz dnes. Bernd sa posnazi, aby nova aplikacia bola k dispozicii
skor ako sa minu jednotky s predhadzajucej S5R1 fazy...
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Nove jednotky v obehu

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Vcera bolo uvolnenych prvych 1000 jednotiek z fazy S5R2, aj ku mne sa zatulala jedna :-)

Ludia uvadzaju ovela vacsi cas potrebny na vypocet v porovnani s jednotkami S5R1, takze starsie masiny dostanu riadne zabrat. S odladenou aplikaciu sa casy vypoctu skratia, Bernd pise ze je snaha dostat sa medzi 6 a 24 hodin...
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Diky za informace.

Kdyz jsem prisel z prace, seslo se mi na jednom kompu asi 8 jednotek S5R2 - 24 souboru a celkem 80MB. Dohromady mam ted adresar Einsteina 180 mega (40 jednotek).

Mozna pridam, ze deadline se nezmenil a zustava na 14 dni jestli dobre pocitam.
Používateľov profilový obrázok
PPos
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Feb 14, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PPos »

Neviem ci to s tym suvisi ale u mna Einstein akosi klesol z priemernych 11000 na 5800 za den a casi na jednu jednotku vzrastli z 18000sec na 200000 sec co je dost sialene.
Ak je to tak tak dufam ze sa to upravi do povodnych kolaji.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

Narust casu u C2D mi vychazi asi 4.7x, kredit asi 3.8x, coz je asi OK vzhledem dosavadnimu nadhodnocovani Einsteina vuci ostatnim projektum.

Pokles kreditu lze dale vysvetlit tim, ze delsi vypocetni casy maji za dusledek delsi validizaci a prideleni kreditu.
Ve finale bych ocekaval treba 8k za den.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Tak mne prepadli kredity v projekte uplne brutalne - denny prirastok okolo 4000 padol na menej ako polovicu - pravdepodobne kvoli dlhsim jednotkam bude aj dlhsi vypocet.... a kym sa to zvaliduje, tak budem mat suchoty. ;-) Asponze Prazdroj sa da kupit aj tu, ked nie su kredity, tak pivko pomoze. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Peter B
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi Feb 16, 2007 8:30 am
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Peter B »

Teraz keď ma S@H výpadok, znovu som povolil E@H a dúfam že Athlon XP 1700+ stihne načas doratať WU. Už sa ráta 37:45 hod. a odhadovaný čas dokončenia je 7:50 hod. deadline je 6.5.2007 13:33:50 :? Na Athlone X2 6000+ to bolo 32:25hod. (116,715.42 sec.)strojového času :o za 511,42 kreditu
Používateľov profilový obrázok
PPos
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Feb 14, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PPos »

Tie casy potrebne na vypocet su sialene. Doteraz, ked kazdy stroj odoslal min 4 jednotky denne, nebol problem kontrolovat na ktorich strojoch je problem. Teraz je to na prd a este aj totalny prepad denneho prirastku je priserny.
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

Neber to v zlom Peter, ale myslim si ze to je vcelku dost jedno, lebo taky isty precentulany vypadok zaznamenavaju vsetci useri a teamy... Btw, na mojom P4 2,51 som dostal 72 ale aj 96 hodinove jednotky, takze...
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
azor666
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 9:28 pm
Bydlisko: prague
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa azor666 »

http://www.aei.mpg.de/~bema/einsteinath ... _S5R2c.pdf
To je tabulka delka WU podle frekfenc primo od Bernd Machenschalk z EAH.
h1_0347.20_S5R2__77_S5R2c_0 frekvence WU je cislo za prvni pomlckou v nazvu.

Ten graf by mnel platit zhruba pro AMD na 2,2GHz tj odhaduji
C2D +-2GHz
P4HT +-8GHz
P4 +-4GHz

Propad RAC a samotna delky WU takovy problem IMHO neni. Propad RAC je docasny a je spusoben hlavne zvysenim pending kredit. Bodove ohodnoceni sice o ~15% skrouhli, ale to se muze jeste menit.

Problem vidim v deadline, ktera zustala na 14 dnech. Pri provozu 24/365 by nejdelsi WU mohlo stihat i P3 500MHz. Problem bude trochu u kancelarskych PC. Kdyz uvazuji beh 40h/tydne tak sroje typu P4 s HT nebo celerony 2GHz/AMD 2000 nemaji sanci nejdelsi WU stihnout.
On BM by si spravne nemel takovouto WU stahnout a vetsinou si ji nestahne, pak to chce mit nahozen zalozni projekt, jinak je PC na suchu.
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

Ano Azor, vdaka za graf... ako sme na boin.cz fore bavili tie odhady doby vypoctu su este trochu odveci, ale bude to lepsie, lebo tie "moje" 32 hod jednotky sa rataju cca 17 hodin, ta 96ka snad nejakych 45

A prave ja tu mam IBA kancelarske stroje... Tak EH asi vylucim zo svojich projektov... uvidime...
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Vie niekto co znamena toto ? Moja X2 absolutne odpadla z Einsteina.

<core_client_version>4.43</core_client_version>
<message>process exited with code 26 (0x1a)
</message>
<stderr_txt>
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

mas pouzivat poriadny OS, nie Jablka, Linuchy atd... ta hlaska znamena, ze tvoj stroj je uplne na... a mozes hodit do ... :lol:

Teraz vazne, nic moc som nenasiel, ale niekto to tam vysvetloval v spojitosti s Boinc magorom, skus dat novsiu verziu managera...

http://predictor.scripps.edu/forum_user ... serid=6694

http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=2072

resp TU - sorac nemam cas studovat to...
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Zerkof12 napísal:mas pouzivat poriadny OS, nie Jablka, Linuchy atd... ta hlaska znamena, ze tvoj stroj je uplne na... a mozes hodit do ... :lol:
Heh. som tam mal predtym Wirusdows, ale security system co tam je teraz je proste zalozeny na Debianovi. :-) Neviem si vskutke realne predstavit akykolvek security system zalozeny na OS Wirusdows. :-)))

Rosetta tam bezi zatial ok, akonahle odpadne aj ta, tak nahodim novy manazer.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
lewis
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po Máj 07, 2007 4:26 pm

Príspevok od používateľa lewis »

Stalo si mi že mi nezvalidovali 2xWU čo som počítal aplikaciou 4.17 a ďaľšie 2WU čakaju na zvalidovanie tiež boli počítané 4.17 a s parťakom čo tú WU počítal tiež nesedia a tak ešte počíta ďaľší... ale čakám že asi tiež to bude v môj neprospex...výsledky boli z rozdielnyx compov. Mno ešte že mi to nevyhadzalo viac vysledkov počítaných s 4.17 už si boinc stiahol 4.24 a tá zatial validuje doteraz so všetkými.....len v súhrne škoda toho ťýždňa čo presscot rátal nadarmo. :cry:
Napísať odpoveď